Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Miet, te fotki mają ChromaSubsampling 4:4:4.
Zwykle moje foty mają 4:2:0 i wypełniają cały ekran (np. FHD do 4K).
Nie wiem o co chodzi ale to może być przyczyna braku skalowania.
4:2:2, 4:2:0 - o co chodzi? - Strona 2 z 3 - PlanetaWideo.pl - wideo, testy, recenzje, nowości

Nie jest to związane z chromą. Obraz o takiej samej rozdzielczości w chromie 4:2:0 również nie jest skalowany to pełnego ekranu.

Najbardziej prawdopodobne jest to, że tylko obrazy w najbardziej popularnych rozdzielczościach 16:9 są skalowane na pełny ekran:
1280x720
1366x768
1600x900
1920x1080
2560x1440
3840x2160
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
" Obraz o takiej samej rozdzielczości w chromie 4:2:0 również nie jest skalowany to pełnego ekranu. "
Potwierdzam po teście.
I chyba masz rację co do skalowania wybranych rozmiarów.
Też sprawdzę.
jest tak jak napisałeś.
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
@Guzioo_PL, bluray, dzięki za pomoc - macie racje. TV poprawnie skaluje do rozmiarów jakie podał Guzioo_PL
Są jednak rozmiary nie występujące w tabelce z którymi sobie radzi i dobrze wyświetla. Na chwilę obecną nie znajduję złotego środka jak sobie przygotowywać foty do wyświetlania na TV. W PC przechowuję kadrowane 3:2 . Niezależnie zdublowałem kadrując 16:9 żeby mieć dla TV. Na niektórych straciłem parę szczegółów, ale nie ma tragedii. Teraz czekam od Was na podpowiedź jak w przyszłości najlepiej przygotować foty dla TV. Chyba, ze coś zrobią ze softem.
 

miet55

Member
Bez reklam
Wracając do rozdzielczości zdjęć to jak koledzy wspomnieli, wymienione zapewniają prawidłowe wyświetlanie na TV
1280x720
1366x768
1600x900
1920x1080
2560x1440
3840x2160

Szukając dalej np.3867X2175 źle wyświetla ale pomniejszona (rozdziałka wzięta z takiej co jest OK!) do 3537X1990 już wyświetla dobrze. Tak więc z pozostałymi oprócz wym. w tabelce będzie loteria.
 

Tomiq37

New member
Wiadomo z HBO GO nie da się odpalić żadnego filmu :( Podłączyłem na szybko mysz na USB od kompa, ale jest ona przypisana jako klawiatura. Jest to kolejny problem? Jak mam tą mysz podłączyć? Po przez streamowanie z HBO Go za pomocą telefonu, jakość filmów jest gorsza? Proszę o informacje jak sobie Wy koledzy radzicie z tym problemem.
Ja bez problemu używam HBO GO... Mam mysz na bluetooth i wszystko mi działa

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 

arcpl

Member
Panowie a tak z innej beczki czy jest odtwarzacz na komputer żeby odtwarzał HDR ? Bo wujek google milczy

Odtwarzacz odtwarzaczem, bardziej chodzi o Renderer.
MadVR w najnowszej wersji wspiera passthrough HDR ale musisz mieć kartę graficzną z HDMI 2.0 jak i HDCP2.2 oraz wsparciem HDR. Z kart AMD wiem że RX 400 ma natywnie HDR
nie wiem jak u NVIDII i Intela.
ewentualnie MadVR ma swój własny algrorytm przetwarzania hdr który sam musisz skonfigurować parametrami swojego ekranu, działa to na każdej karcie graficznej, testowałem i niby coś tam się dzieje (HD7970) ale jest to programowy HDR a nie sprzętowy wiec nie uzyskasz takiej jakości jakby to TV przetwarzał. (TV nie wyświetli ładnego napisu "Sygnał HDR")
 
Ostatnia edycja:

MORGMORG

New member
Mam pytanie czy 49PUS6561 ma wifi 5 ghz czy tylko 2,4 router mam suatwiony 5 ghz na wesje ac i n. a w tv widzi tylko nazwe z 2,4 ghz
 

Tomiq37

New member
A ja 55pus6561 więc jak to możliwe że Twoj widzi 5 GHz? A mój nie :(

Wysłane z mojego SM-G928F przy użyciu Tapatalka
 
Do góry