Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

gregoryfx

Member
Witam, chciałem wgrać HBO GO. Zainstalowałem ES Eksplorator, APK z telefonu za pomocą aplikacji apk Extractor i plik APK na pendrive. Włączyłem nieznane źródła na TV i odpalam APK HBO za pomocą ES Eksplorator i po wyborze "Zainstaluj" od razu jest informacja "Błąd analizowania. Podczas analizowania pakietu wystąpił problem"

Co teraz? Restartowałem TV ale to nie pomogło :( Proszę o pomoc.
 

gregoryfx

Member
Problem rozwiązany, zainstalowałem program X-plorer i instalacja przebiegła bez problemu :) Widocznie program ES Eksplorator nie działa prawidłowo na TV


Witam, chciałem wgrać HBO GO. Zainstalowałem ES Eksplorator, APK z telefonu za pomocą aplikacji apk Extractor i plik APK na pendrive. Włączyłem nieznane źródła na TV i odpalam APK HBO za pomocą ES Eksplorator i po wyborze "Zainstaluj" od razu jest informacja "Błąd analizowania. Podczas analizowania pakietu wystąpił problem"

Co teraz? Restartowałem TV ale to nie pomogło :( Proszę o pomoc.
 

gregoryfx

Member
Wiadomo z HBO GO nie da się odpalić żadnego filmu :( Podłączyłem na szybko mysz na USB od kompa, ale jest ona przypisana jako klawiatura. Jest to kolejny problem? Jak mam tą mysz podłączyć? Po przez streamowanie z HBO Go za pomocą telefonu, jakość filmów jest gorsza? Proszę o informacje jak sobie Wy koledzy radzicie z tym problemem.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bzdura! W związku ze złym skalowaniem odkryłem, że kiedy wykonam resize do 1920X1080, zawsze mam na całym ekranie. Zrobiłem porównania oryginalnych rozmiarów do tych po zmniejszeniu i nie widzę różnicy. Dlaczego walczę o to by systemowy odtwarzacz dobrze wyświetlał - dlatego żeby nie bawić się w resize. Zrób 2 te same foty tak jak opisuję wyżej i sam zobaczysz. Jak na razie niewytłumaczalne jest dla mnie dlaczego pewne zdjęcia nie są wyświetlane na całości ekranu przez systemowy odtwarzacz. KODI wyświetla dobrze. Podsyłam do pobrania 2 fotki i zobaczysz jak są pomniejszone.
https://1drv.ms/f/s!Ag4q7q09lmwJniL81gpRTKdIAwxT

Ale, że co bzdura? Jak dla mnie to na razie ty bredziesz. U mnie wszystkie fotki są zawsze na pełnym ekranie, tyle, że nie w rozdziałce 4k. I tyle. W instrukcji napisano, że zdjęcia z USB będą właśnie tak odtwarzane, w 1080. Zadałem zatem pytanie jak obejść to ograniczenie w prosty sposób. Zrobiłem bowiem z fotek film 4k i ten idzie w pełnej krasie. Tyle, że to proste nie było.
 

grzesiek-sw

New member
Panowie właśnie dopadłem 2 filmy The Shallows i Lucy obydwa w 4K tyle że Lucy dodatkowo z HDR,
i powiem Wam tak odpaliłem The Shallows 4K z 60Mbps bitratem i jaka jakość kosmos masakra ale dopiero jak odpaliłem Lucy 4K z trochu mniejszym bo 48Mbps bitradem ale z HDR to szczękę podnosiłem z ziemi, to jest przyszłość 4K+HDR normlanie bajka dodatkowo jutro odbieram ampka yamahy co by jeszcze DTS HD Master usłyszeć (oglądałem w zwykłym DTS)
normalnie telewioor daje rade uwieżcie mi + ambilight no nie ma co gadać.
Jestem ze swojego Filipa bardzo zadowolony, chłopczyna nie odstaje od kolegów.

Skąd pobrałeś ?
 

miet55

Member
Bez reklam
Ale, że co bzdura? Jak dla mnie to na razie ty bredziesz. U mnie wszystkie fotki są zawsze na pełnym ekranie, tyle, że nie w rozdziałce 4k. I tyle. W instrukcji napisano, że zdjęcia z USB będą właśnie tak odtwarzane, w 1080. Zadałem zatem pytanie jak obejść to ograniczenie w prosty sposób. Zrobiłem bowiem z fotek film 4k i ten idzie w pełnej krasie. Tyle, że to proste nie było.
Proste, dałem ci link do fotek więc mogłeś sobie pobrać i zobaczyć, że nie będą na całym ekranie pomimo rozdzielczości 3008X1692. Foty powyżej rozdzielczości 3840X2160, też nie wszystkie są wyświetlane na pełnym ekranie. Na razie nikt nie potrafi wytłumaczyć braku skalowania.
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
"wszystkie fotki są zawsze na pełnym ekranie "
To prawda.
Foty 4k mają widoczną przewagę nad foto HD.
Gościu nie ma tego TV.
 

arcpl

Member
Noż szlag by to, dziś przyniosłem nowiuśką yamaszkę podłaczylem ładnie po hdmi zadowolony zasiadlem odpalilem Lusi i dupa, DTS HD Master nie hula, dammit, takich cudów to bym się po Kodi spodziewal a nie po wbudowanym playerze, DD/DTS czyta bez problemu natomiast DD+/TrueHD/DTS-HD nie ma szans, przerabia to na standard DD/DTS.
 

grzesiek-sw

New member
Noż szlag by to, dziś przyniosłem nowiuśką yamaszkę podłaczylem ładnie po hdmi zadowolony zasiadlem odpalilem Lusi i dupa, DTS HD Master nie hula, dammit, takich cudów to bym się po Kodi spodziewal a nie po wbudowanym playerze, DD/DTS czyta bez problemu natomiast DD+/TrueHD/DTS-HD nie ma szans, przerabia to na standard DD/DTS.
Podpowiesz w końcu skąd pobrać Lucy w HDR?
 

miet55

Member
Bez reklam
... Zrobiłem bowiem z fotek film 4k i ten idzie w pełnej krasie. Tyle, że to proste nie było.
Kolejny mit który trzeba obalić! Film ze zdjęć to konwersja gdzie obraz zostaje całkowicie odmieniony, mogą zostać podbite kolory, ostrość etc. Dlatego inaczej to widzisz i bardziej może się podobać. Kwestia gustu. Odwrotnie zaś jest kiedy montujesz pliki video, Wtedy zawsze masz gorszy obraz, czyli mniej kontrastowy i mniejszą ilością szczegółów. Jedynymi narzędziami bezstratnymi są narzędzia do cięcia. Tam gdzie następuje konwersja zawsze są straty.
 

penny

Member
Cześć. Czy ktoś ma problem z KODI 17 ? Większość filmów mi haczy z USB (dysk, pendrive), na wbudowanym odtwarzaczu jest płynnie. Po instalacji KODI 16.1 jest znaczna poprawa, ale idealnie też nie jest. Wcześniej nie było problemów z płynnością, teraz po aktualizacji TV i KODI nie da się oglądać na nowym. Często wyciągacie kabel z TV ?
 

miet55

Member
Bez reklam
Generalnie nie oglądam filmów z nośników, aczkolwiek też zauważyłem, że KODI pewne przeze mnie testowane mat. gorzej odtwarzał od systemowego. Tak było np. z Sony 4K HDR Camp
... Często wyciągacie kabel z TV ?
Zdarza się czasem, że nie widzi pena, wtedy pomaga ponowne załadowanie andka.
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Raz jeszcze ponieważ problem jest nierozwiązany, proszę o zweryfikowanie dlaczego nie idzie otworzyć tych zdjęć na pełnym ekranie. Najlepiej jak to sprawdzą użytkownicy 7101 ale również ci co mają PUS6561. Co prawda ktoś co ma 6561 powiedział że otwiera, jednak jak ja próbowałem jeszcze przed zakupem swojego TV testując w sklepie 6561 to również nie otwierał.
Materiał do pobrania:
https://onedrive.live.com/?authkey=%21APzWClFMp0gDDFM&id=96C963DADEE2A0E%213874&cid=096C963DADEE2A0E
 
Ostatnia edycja:

arcpl

Member
Co mam mieć zaznaczone w ustawieniach tv jeśli mam amplutner podłączony po HDMI ARC?
- Wielokanałowy
czy
- Stereo (nieskompresowany)
 

bluray

Banned
Raz jeszcze ponieważ problem jest nierozwiązany, proszę o zweryfikowanie dlaczego nie idzie otworzyć tych zdjęć na pełnym ekranie. Najlepiej jak to sprawdzą użytkownicy 7101 ale również ci co mają PUS6561. Co prawda ktoś co ma 6561 powiedział że otwiera, jednak jak ja próbowałem jeszcze przed zakupem swojego TV testując w sklepie 6561 to również nie otwierał.
Materiał do pobrania:
https://onedrive.live.com/?authkey=!APzWClFMp0gDDFM&id=96C963DADEE2A0E!3874&cid=096C963DADEE2A0E
foty są w nietypowych proporcjach;
3008x1692 pix.
Co Ci robi takie foty ? Czy proporcje są 16:9 ?
 
Do góry