Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

Oczywiście TV Philips HDR READY nie da czadu tak jak OLED LG. Ale efekt widać wieczorem w salonie i jest wystarczający.
Żadne 1000/1500 NIT nie jest potrzebne w domowym zaciszu.
NETFLIX: Marco Polo czy NARCOS S1/S2 robi wrażenie w 4K z HDR. [/QUOTE]

Nie wprowadzaj w błąd bo jasność matrycy tego Philipsa nie pozwala zobaczyć efektu HDR - co najwyżej potrafi on odtworzyć pliki z HDR . Minimalna jasność żeby rzeczywiście zobaczyć różnicę to 500 cd/m2 a ten Philips osiąga maksymalnie 300 ....
Widziałem porównanie z KS7000 na żywo więc jak nie masz pojęcia to nie pisz głupot .
Po drugie HDR wcale nie oślepia - kolejna bujda .
Jak nie wiesz na czym polega HDR to poczytaj bo bredzisz .
 

iambrg

New member
żadnych przygód z KODI !!!
Pliki oflagowane jako HDR (ustawiają matryce TV PHILIPS/SONY/LG) nie są dostępne przez YouTube. Mimo nazwy HDR. To kit. Ile razy można o tym pisać.

Jedynym źródłem HDR są pliki na penach LG/SONY u promotorów.
Pliki ts LG należy zmienić na kontener mkv.

Oczywiście TV Philips HDR READY nie da czadu tak jak OLED LG. Ale efekt widać wieczorem w salonie i jest wystarczający.
Żadne 1000/1500 NIT nie jest potrzebne w domowym zaciszu.
NETFLIX: Marco Polo czy NARCOS S1/S2 robi wrażenie w 4K z HDR.

jakim program przekonwertowac pliki ts ?
 

arcpl

Member
Działa dzwięk w Kodi 17 DTS-HD / Dolby po HDMI?
Jutro mi telewizor wraca z serwisu, a w miedzy czasie by o tym nie mysleć zamówiłem sobie nowy Amplituner i chcaiłbym wiedzieć czy kodi już ogarnia te dźwięki?
 

dmi

New member
Miał ktoś problem z wi-fi z pus 6561 49 ? Od bodajże 4 dni nie ma szans żeby się połączyć, nie widzi routera. Router jest ok bo przez komórkę bez problemu się połączyć. Ma to związek z brakiem internetu z winy dostawcy w tym okresie ? Wtedy to się zaczęło. Jakiś hard reset, przywrócenie ustawień fabrycznych ? Coś innego ?

Kablem nie zamierzam się łączyć skoro jest wi-fi.
 

psajtex

New member
A restartowałeś router? Ja tak kiedyś miałem z innym sprzętem i restart routera pomógł.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

dmi

New member
Restart nie pomógł przez te 4 dni, ale o dziwo dziś znalazło mi połączenie wi-fi i działa. Trochę dziwne. Zdam relacje za tydzień....
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Ta ja powtórzę swoje pytanie tutaj bo na 7101 nie otrzymałem odpowiedzi.
Czy znacie prosty sposób na odtwarzanie fotek w 4k? Zgodnie z instrukcją po USB idzie 2k. Wrzuciłem na google +, ale nie da się tego wyświetlić lub zainstalować na tym tv.
 

miet55

Member
Bez reklam
Opisz dokładniej o co ci chodzi z tym 4K dla fotek. Ja w ogóle mam problem ze skalowaniem. Nie zawsze wypełniają całą powierzchnię ekranu.
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Poprostu fotki o rozdzielczości 4k i większej są wyświetlane w rozdzielczości 1080. U mnie na całym ekranie.
 

arcpl

Member
Panowie właśnie dopadłem 2 filmy The Shallows i Lucy obydwa w 4K tyle że Lucy dodatkowo z HDR,
i powiem Wam tak odpaliłem The Shallows 4K z 60Mbps bitratem i jaka jakość kosmos masakra ale dopiero jak odpaliłem Lucy 4K z trochu mniejszym bo 48Mbps bitradem ale z HDR to szczękę podnosiłem z ziemi, to jest przyszłość 4K+HDR normlanie bajka dodatkowo jutro odbieram ampka yamahy co by jeszcze DTS HD Master usłyszeć (oglądałem w zwykłym DTS)
normalnie telewioor daje rade uwieżcie mi + ambilight no nie ma co gadać.
Jestem ze swojego Filipa bardzo zadowolony, chłopczyna nie odstaje od kolegów.
 
Ostatnia edycja:

miet55

Member
Bez reklam
Po interpolacji pikseli. Fotki są zwyczajnie mniej ostre niż filmy 4k. Nawet gdybym nie ufał instrukcji obsługi to widzę, że to nie to.
Bzdura! W związku ze złym skalowaniem odkryłem, że kiedy wykonam resize do 1920X1080, zawsze mam na całym ekranie. Zrobiłem porównania oryginalnych rozmiarów do tych po zmniejszeniu i nie widzę różnicy. Dlaczego walczę o to by systemowy odtwarzacz dobrze wyświetlał - dlatego żeby nie bawić się w resize. Zrób 2 te same foty tak jak opisuję wyżej i sam zobaczysz. Jak na razie niewytłumaczalne jest dla mnie dlaczego pewne zdjęcia nie są wyświetlane na całości ekranu przez systemowy odtwarzacz. KODI wyświetla dobrze. Podsyłam do pobrania 2 fotki i zobaczysz jak są pomniejszone.
https://1drv.ms/f/s!Ag4q7q09lmwJniL81gpRTKdIAwxT
 
Do góry