Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

arcpl

Member
Skoro piszecie o uchwytach to nasuwa się pytanie, jaki mamy efekt ambi, skoro TV jest blisko ściany? Na ile cm macie od ściany? Chciałem kiedyś to sprawdzić ale musiałbym poodkręcać nóżki żeby dosunąć bliżej niż 11cm. Do tego jeszcze ktoś do pomocy... ;)

obecnie mam uchwyt "wieszak" bez regulacji wiec telewizor wisiał przy ścianie tak blisko jak to było możliwe po założeniu TV odległość 10/11cm
Przed chwilą kupiłem ten uchwyt regulowany co napisałem jest on grubszy o około 4cm od tego co mam teraz wiec i odległość TV będzie około 15cm od ściany, i teraz nie wiem czy efekt ambilight będzie lepszy czy gorszy, a obecnie nie mam jak przetestowac bo nie mam TV.
BTW. przy ciemnym kolorze ściany Dulux "Nocna wyprawa" efekt z "wieszakiem" był zadowalający
teraz obawiam się czy efekt nie będzie ledwo widoczny.
Niby jak przyłożycie latarkę do ściany to promień jest skoncentrowany a jak oddalacie jest rozpraszany w połączeniu z wieloma diodami wydaje mi się że powinno być dużo lepiej ale już sam nie wiem czy tak to działa.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ambilight będzie szerszy.
Ale masz możliwość regulacji dynamiki, natężenia i nasycenia.
 

Rokko32

New member
Czy jest możliwość zainstalować Skype na tym TV? Wchodząc do Google Play nie znalazłem tej aplikacji, zresztą w ogóle jest tam mało programów do zainstalowania
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Musisz mieć jeszcze kamerkę dodatkowo. ALe łatwiej jest skorzystać z Chromecast i kamery w smartfonie. Wówczas możesz zrzucić na ekran z poziomu Skype lub Vibera i działa.
Korzystam z tego i jest extra.
 

miet55

Member
Bez reklam
Mój TV jak w podpisie to slim, wiec chciałbym wykorzystać tą zaletę i powiesić jak najbliżej ściany. Ile cm od ściany daje zadawalajacy efekt? Obecnie stoi 16 cm od ściany i efekt ambi jest bardzo dobry. Boje się ze przybliżając go do sciany będzie kiszka.
 

gothblack

New member
Koledzy proszę o porade czy istnieje szansa w HBO GO aby wycofac passy z jakiegoś urządzenia i przenieś na inne? Przed zakupem Philipsa bez sensu zalogowałem sie na różnych komputerach.Mam co prawda HBO On demand ale tam nie ma wyboru napisów.Jak ktoś wie to z góry Thx.
 

Rokko32

New member
Słuchajcie podczas oglądania wyskoczyła mi taka ikonka w postaci kartki, jest przy krawędzi TV, jak ją wyłączyć i skasować, gdzieś to już ktoś pokazywał ale nie mogę znaleźć tego tematu.
 

miet55

Member
Bez reklam
Przy samej ścianie niestety jest dupa bo zamiast efektu ambilight na ścianie widać diody... Wg mnie 15 cm to idealna odległość.
Czyli ten TV nie nadaje się do powieszenia. Moje 16cm od ściany (na nóżkach) nie zmieniam. I słuchaj tu "fachowców" o 5 centach...
 
Ostatnia edycja:

pepka

Member
Bez reklam
Wiadomo już coś o nowych Philipsach na ten rok? (Na filmikach promo wyglądają ciekawie). Mamy info o Samsungu, o Sony, a o "chińczykach" cisza...
 

gothblack

New member
Udało mi sie zainstalować HBO GO, ale moja radość dość krótko trwała.....filmy odtwarza mi jedynie w SD o co kaman? Internet jest ok. 60mb... zresztą na kodi wszystko co ma być w 1080p czy 720p leci jak trzeba.Ktoś coś wie co trzeba zrobić?
 

psajtex

New member
Słuchajcie podczas oglądania wyskoczyła mi taka ikonka w postaci kartki, jest przy krawędzi TV, jak ją wyłączyć i skasować, gdzieś to już ktoś pokazywał ale nie mogę znaleźć tego tematu.
Pewnie jest to powiadomienie z ES File Explorer, jak masz zainstalowany. Musisz je wyłączyć w opcjach aplikacji.
Jak nie z ES File Explorer to pewnie z innej aplikacji.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

phil123

New member
Pewnie jest to powiadomienie z ES File Explorer, jak masz zainstalowany. Musisz je wyłączyć w opcjach aplikacji.
Jak nie z ES File Explorer to pewnie z innej aplikacji.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Potwierdzam ES File Explorer to aplikacja która wyświetla powiadomienia na ekranie w kółeczku.
Wyłącza się ją w opcjach :neutral:
 

phil123

New member
Udało mi sie zainstalować HBO GO, ale moja radość dość krótko trwała.....filmy odtwarza mi jedynie w SD o co kaman? Internet jest ok. 60mb... zresztą na kodi wszystko co ma być w 1080p czy 720p leci jak trzeba.Ktoś coś wie co trzeba zrobić?

:hihi: HBO GO oraz Nc+ Go lecą przez internet w 720 :( Co więcej Hbo idzie do Polski z Węgier.
 
Do góry