Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

gothblack

New member
Wersję 55" mam od nieco ponad dwóch tygodni i powiem szczerze, że to jeden z moich najlepszych zakupów ad hoc do tej pory. Jednego dnia się dowiedziałem, że znajomy kupuje ten TV, przeczytałem na szybko info w necie na jego temat, również m.in. to forum i ten wątek od początku do końca i kupiłem ten telewizor do sypialni. W domu jest jeszcze plazmę 42" Panasonica i 42" LCD LG LW570S więc mam porównanie obrazu z tego samego źródła - kablówka.

Przyznam, że w wypadku tego TV to właśnie ambilight robi dla mnie 50% wartości sprzętu. Co kto lubi rzecz jasna. Jestem nadal pod wrażeniem tych światełek, które dla jednych są tylko bajerem a dla mnie teraz co najmniej połową fajnego odbioru obrazu/przekazu tego telewizora. Prawdopodobnie to głównie dlatego, że czas na przebywanie przed TV mam wieczorem lub w nocy i o ile do tej pory musiałem mieć włączone światło przy włączonym telewizorze, o tyle teraz wystarcza mi ambilight na ścianie do świecącego ekranu. Oczy nie bolą.

Philipsa używam najczęściej jako monitora pod Surface 4 Pro oraz mam jeszcze podłączone kolejne pudełeczko z Win10 - Vorke V1 – komputer wielkości krążka do hokeja | mobiManiaK.pl , oraz do PS4. W każdym przypadku jestem zadowolony z odbioru, żadnych problemów z obrazem czy input lagiem. BTW pulpit w Windows mam zawsze czarny, od dekad :)
Do tego filmy BD, PS4.

Jeżeli chodzi o tzw. banding to faktycznie, zobaczywszy w tym wątku i w internecie co to jest i ja zauważyłem u siebie to zjawisko aczkolwiek wydaje mi się, że mam podobnie lub nawet mniej niż pokazał fornalf1. Śmieszne ponieważ naprawdę dopiero specjalnie obejrzawszy jakiś kawałek meczu piłki kopanej zauważyłem te pasy. Dodatkowo zauważam je teraz na swoim wspomnianym wyżej LG :O

Czy mi to przeszkadza? Absolutnie nie.

Głównie prawdopodobnie dlatego, że nie znoszę sportu a w szczególności piłki nożnej i od mundialu '81r nie widziałem żadnego meczu w TV. Rozumiem jednak, że dla wiernych kibiców to może być problem i ten telewizor nie musi być dla nich odpowiedni.

Przyzwoite mam również prześwity na czarnym ekranie, tzn, praktycznie ich nie ma, rogi są równomiernie doświetlone/czarne, jedynie od dołu z prawej strony mam delikatne rozświetlenie, takie na ok. 15 cm do środka ekranu. Widać je tylko podczas włączania telewizora, nie widać natomiast na moim czarnym pulpicie w Windows ani zwykłych programach telewizyjnych.

Czy mi to przeszkadza? Również absolutnie nie.

Z TV miałem jeden problem, tzn. tylko przy włączaniu PS4 na ekranie pojawiały się dziwne pasy przez sekundę lub dwie. Wymieniłem stare kable HDMI na wersję 2.0 zarówno dla komputerów jak i PS4 i problem zniknął.
Czytając wątek zauważyłem, że niektórzy użytkownicy mają problem z pasami/artefaktami w PS4 Pro czy XBOX One S i tym się trochę martwię ponieważ mam właśnie zamiar kupić sobie któreś z tych pudełek pod choinkę (optuję za xboxem S bo w domu jest jeszcze x360 i masa gier a wsteczna kompatybilność nowego xbone kusi).
Czy ktoś może potwierdzić, że powyższe problemy zniknęły np. po zastosowaniu kabla hdmi 2.0? Lub, że nadal są pomimo zmienionego kabla, wejścia hdmi, zmiany ustawień etc.?
Jeśli z nowymi wersjami konsol byłby jakikolwiek problem nie do rozwiązania to będę musiał pomyśleć nad innym TV do zabawy.

Co więcej?
Android jest i działa. Używam sporadycznie, głównie Youtube ew. TVN Player, VLC, Netflix. Googlowy Chromecast niepotrzebny, rzutowanie muzyki, filmów czy pulpitu ze smartfona do tv działa bezproblemowo. Nie spodziewam się by po wydaniu wersji Marshmallow pojawiły się jakieś dramatyczne zmiany in plus, bardziej się boję żeby czegoś nie spieprzyli przy okazji :)
Filmy, muzykę, zdjęcia z domowego NASa odtwarza również bez problemu. Cieszę się, że TV radzi sobie bez zacięć z filmami mkv w HEVC, nawet Surface 4 przy dekodowanie potrafił się rozgrzać a o Vorke V1 na Celeronie J3160 nie wspomnę - 100% użycia procesora i throttling cpu po jakimś czasie. Ogromny plus.
Nie zawiesił mi się nigdy tak żebym musiał wyciągać wtyczkę z gniazdka choć wyraźnie TV zaczął lagować gdy wgrałem na niego sporo softu no ale 1,5 GB ram i jakiś cpu crap Mediateka to raczej low end jeżeli chodzi o androida.
Wszystkie dema hdr, 4K jakie ściągnąłem ze znanych stron internetowych, wgrane na flasha z usb 3.0, włożone do gniazda usb 3.0 telewizor odtwarza płynnie, bez zacięć. LG Chess nie odtwarza - format nieobsługiwany, ktoś ma linka do poprawnego pliku?
TV podłączyłem do sypialnianego grajka Pioniera X-HM72D-K optykiem i działa bez problemów. Osobny dźwięk do słuchawkowego wejścia i zwykłej fonii to też plus.
Do TV podłączyłem klawiaturę i myszkę Logitecha z nano odbiornikiem i wszystko działa ok, bez lagów. Jestem mile zaskoczony bo w domu mam jeszcze adroidowe pudełko Minixa Neo X8-H i tam podłączając tę samą myszkę i klawiaturę lag był wyczuwalny.
Do TV podłączyłem również dysk 1TB do nagrywania programów, sprawdziłem kilka razy i wszystko nagrało się ok. Wydaje mi się, że nagrane filmy można chyba normalnie ściągnąć do komputera przez sieć?
Pilot mógłby być większy z odstępami między klawiszami i możliwością podświetlenia przycisków. W nocy to jest dobra opcja. Awaryjnie można używać jego klawiatury qwerty na spodzie ale na dłuższą metę jest to uciążliwe i niewygodne. Ale plus za to, że jest. Nie każdy ma wygodną, dużą klawiaturę bezprzewodową na zbyciu by mieć ją na stałe podłączoną do TV.
Przełączanie kanałów jest normalne (odbiór kablowki, moduł CONAX), spodziewałem się większego laga - miłe zaskoczenie.

Na koniec - ja jestem bardzo zadowolony z tego Philipsa, ambilight robi dla mnie robotę, to przez jego pryzmat patrzę trochę przez palce na wady telewizora, które w moim przypadku w ogóle nie są odczuwalne i nie powodują jakiegokolwiek dyskomfortu w odbiorze.
Martwić może fakt, że sporo tu pokazanych zdjęć ekranów jest faktycznie kiepskich więc wygląda na to, że jest spory rozrzut jakościowy sprzętu a to niedobrze, tym bardziej, że chyba to w Polsce jest on produkowany? Co na to kontrola jakości?
Ja mam egzemplarz z X.2016.

Poza tym nie ma co się oszukiwać - cena za telewizor 55" 4K, dobry upscaling programów SD, świetny potrójny ambilight i te wszystkie techniczne duperele, którymi się ekscytują onaniści ;) to po prostu cena dobrego flagowego smartfona. Kolejna zabawka w domu, której może nie będę wymieniał co kwartał czy pół roku jak telefon ale co do której nie mam też oczekiwań co do jakości jak od OLEDa za kilkukrotnie większe pieniądze.
Niska cena, spore możliwości no i dla mnie rewelacyjne światełka ambilight powodują, że pomimo pewnych wad uważam tego Philipsa - swój egzemplarz - za świetny zakup. Już dawno mnie tak nie cieszyła żadna nowa zabawka w domu :)


Ciekawa wyważona opinia...według Ciebie dobrze nie jest, ale też chu... z grzybnią nie ma.
 

zxc

New member
Ja byłem zadowolony.... gdyby nie banading( często ogladam piłkę nożną. .. i tu głównie przeszkadzał. ..w zasadzie nie dawało oglądać meczy )... dławiący się android (czasami wymagalacy restartu po przez wyjecie wtyczki z gniazdka-a gniazdko z tyłu za powieszonym na scianie tv więc żona nie zretesartuje......dławi się jak stary tablet z 512 ramu... a właściwie to ile to ma ram?).... mizerna też byla biel i szara czerń... sporadycznie występujące artefakty przy szybszych scenach... . nie działający dźwięk z tunera cyfry dla HDMI 1 i 2 .....
..... ale to wszystko w tym budżetowym tv mi nie przeszkadzało. .. tylko ten %$#@$/#^& ...banding.... nie mogłem na to patrzeć...

nabazgrane notkiem czwartym
 

Domely

New member
Wersję 55" mam od nieco ponad dwóch tygodni i powiem szczerze, że to jeden z moich najlepszych zakupów ad hoc do tej pory. Jednego dnia się dowiedziałem, że znajomy kupuje ten TV, przeczytałem na szybko info w necie na jego temat, również m.in. to forum i ten wątek od początku do końca i kupiłem ten telewizor do sypialni. W domu jest jeszcze plazmę 42" Panasonica i 42" LCD LG LW570S więc mam porównanie obrazu z tego samego źródła - kablówka.

Przyznam, że w wypadku tego TV to właśnie ambilight robi dla mnie 50% wartości sprzętu. Co kto lubi rzecz jasna. Jestem nadal pod wrażeniem tych światełek, które dla jednych są tylko bajerem a dla mnie teraz co najmniej połową fajnego odbioru obrazu/przekazu tego telewizora. Prawdopodobnie to głównie dlatego, że czas na przebywanie przed TV mam wieczorem lub w nocy i o ile do tej pory musiałem mieć włączone światło przy włączonym telewizorze, o tyle teraz wystarcza mi ambilight na ścianie do świecącego ekranu. Oczy nie bolą.

Philipsa używam najczęściej jako monitora pod Surface 4 Pro oraz mam jeszcze podłączone kolejne pudełeczko z Win10 - Vorke V1 – komputer wielkości krążka do hokeja | mobiManiaK.pl , oraz do PS4. W każdym przypadku jestem zadowolony z odbioru, żadnych problemów z obrazem czy input lagiem. BTW pulpit w Windows mam zawsze czarny, od dekad :)
Do tego filmy BD, PS4.

Jeżeli chodzi o tzw. banding to faktycznie, zobaczywszy w tym wątku i w internecie co to jest i ja zauważyłem u siebie to zjawisko aczkolwiek wydaje mi się, że mam podobnie lub nawet mniej niż pokazał fornalf1. Śmieszne ponieważ naprawdę dopiero specjalnie obejrzawszy jakiś kawałek meczu piłki kopanej zauważyłem te pasy. Dodatkowo zauważam je teraz na swoim wspomnianym wyżej LG :O

Czy mi to przeszkadza? Absolutnie nie.

Głównie prawdopodobnie dlatego, że nie znoszę sportu a w szczególności piłki nożnej i od mundialu '81r nie widziałem żadnego meczu w TV. Rozumiem jednak, że dla wiernych kibiców to może być problem i ten telewizor nie musi być dla nich odpowiedni.

Przyzwoite mam również prześwity na czarnym ekranie, tzn, praktycznie ich nie ma, rogi są równomiernie doświetlone/czarne, jedynie od dołu z prawej strony mam delikatne rozświetlenie, takie na ok. 15 cm do środka ekranu. Widać je tylko podczas włączania telewizora, nie widać natomiast na moim czarnym pulpicie w Windows ani zwykłych programach telewizyjnych.

Czy mi to przeszkadza? Również absolutnie nie.

Z TV miałem jeden problem, tzn. tylko przy włączaniu PS4 na ekranie pojawiały się dziwne pasy przez sekundę lub dwie. Wymieniłem stare kable HDMI na wersję 2.0 zarówno dla komputerów jak i PS4 i problem zniknął.
Czytając wątek zauważyłem, że niektórzy użytkownicy mają problem z pasami/artefaktami w PS4 Pro czy XBOX One S i tym się trochę martwię ponieważ mam właśnie zamiar kupić sobie któreś z tych pudełek pod choinkę (optuję za xboxem S bo w domu jest jeszcze x360 i masa gier a wsteczna kompatybilność nowego xbone kusi).
Czy ktoś może potwierdzić, że powyższe problemy zniknęły np. po zastosowaniu kabla hdmi 2.0? Lub, że nadal są pomimo zmienionego kabla, wejścia hdmi, zmiany ustawień etc.?
Jeśli z nowymi wersjami konsol byłby jakikolwiek problem nie do rozwiązania to będę musiał pomyśleć nad innym TV do zabawy.

Co więcej?
Android jest i działa. Używam sporadycznie, głównie Youtube ew. TVN Player, VLC, Netflix. Googlowy Chromecast niepotrzebny, rzutowanie muzyki, filmów czy pulpitu ze smartfona do tv działa bezproblemowo. Nie spodziewam się by po wydaniu wersji Marshmallow pojawiły się jakieś dramatyczne zmiany in plus, bardziej się boję żeby czegoś nie spieprzyli przy okazji :)
Filmy, muzykę, zdjęcia z domowego NASa odtwarza również bez problemu. Cieszę się, że TV radzi sobie bez zacięć z filmami mkv w HEVC, nawet Surface 4 przy dekodowanie potrafił się rozgrzać a o Vorke V1 na Celeronie J3160 nie wspomnę - 100% użycia procesora i throttling cpu po jakimś czasie. Ogromny plus.
Nie zawiesił mi się nigdy tak żebym musiał wyciągać wtyczkę z gniazdka choć wyraźnie TV zaczął lagować gdy wgrałem na niego sporo softu no ale 1,5 GB ram i jakiś cpu crap Mediateka to raczej low end jeżeli chodzi o androida.
Wszystkie dema hdr, 4K jakie ściągnąłem ze znanych stron internetowych, wgrane na flasha z usb 3.0, włożone do gniazda usb 3.0 telewizor odtwarza płynnie, bez zacięć. LG Chess nie odtwarza - format nieobsługiwany, ktoś ma linka do poprawnego pliku?
TV podłączyłem do sypialnianego grajka Pioniera X-HM72D-K optykiem i działa bez problemów. Osobny dźwięk do słuchawkowego wejścia i zwykłej fonii to też plus.
Do TV podłączyłem klawiaturę i myszkę Logitecha z nano odbiornikiem i wszystko działa ok, bez lagów. Jestem mile zaskoczony bo w domu mam jeszcze adroidowe pudełko Minixa Neo X8-H i tam podłączając tę samą myszkę i klawiaturę lag był wyczuwalny.
Do TV podłączyłem również dysk 1TB do nagrywania programów, sprawdziłem kilka razy i wszystko nagrało się ok. Wydaje mi się, że nagrane filmy można chyba normalnie ściągnąć do komputera przez sieć?
Pilot mógłby być większy z odstępami między klawiszami i możliwością podświetlenia przycisków. W nocy to jest dobra opcja. Awaryjnie można używać jego klawiatury qwerty na spodzie ale na dłuższą metę jest to uciążliwe i niewygodne. Ale plus za to, że jest. Nie każdy ma wygodną, dużą klawiaturę bezprzewodową na zbyciu by mieć ją na stałe podłączoną do TV.
Przełączanie kanałów jest normalne (odbiór kablowki, moduł CONAX), spodziewałem się większego laga - miłe zaskoczenie.

Na koniec - ja jestem bardzo zadowolony z tego Philipsa, ambilight robi dla mnie robotę, to przez jego pryzmat patrzę trochę przez palce na wady telewizora, które w moim przypadku w ogóle nie są odczuwalne i nie powodują jakiegokolwiek dyskomfortu w odbiorze.
Martwić może fakt, że sporo tu pokazanych zdjęć ekranów jest faktycznie kiepskich więc wygląda na to, że jest spory rozrzut jakościowy sprzętu a to niedobrze, tym bardziej, że chyba to w Polsce jest on produkowany? Co na to kontrola jakości?
Ja mam egzemplarz z X.2016.

Poza tym nie ma co się oszukiwać - cena za telewizor 55" 4K, dobry upscaling programów SD, świetny potrójny ambilight i te wszystkie techniczne duperele, którymi się ekscytują onaniści ;) to po prostu cena dobrego flagowego smartfona. Kolejna zabawka w domu, której może nie będę wymieniał co kwartał czy pół roku jak telefon ale co do której nie mam też oczekiwań co do jakości jak od OLEDa za kilkukrotnie większe pieniądze.
Niska cena, spore możliwości no i dla mnie rewelacyjne światełka ambilight powodują, że pomimo pewnych wad uważam tego Philipsa - swój egzemplarz - za świetny zakup. Już dawno mnie tak nie cieszyła żadna nowa zabawka w domu :)

To może ja odniosę się do tej wypowiedzi i opowiem jak ja to widzę.
Kupując ten TV jako użytkownik Philipsów od nastu lat (bardzo lubiący ambilight) aktualnie używający głównie 47PFL6008 chciałem/oczekiwałem tylko jednego - nie gorszego TV z większą matrycą czyli 55" Jak dla mnie to różnica spora i zauważalna. Zastanawiałem się nad 65PUS7601 ale 8,5 tyś to dla mnie hardcorowa cena. Pojechałem (poinformowany przez kolegę z forum) do nowo otwartego MM w Piasecznie a tu ten TV w super cenie 3249 i do tego promka "pierwsza rata gratis" w sumie wyszedł poniżej 3000 tyś. Żal było nie brać... tym bardziej że to przecież Philips :)
Oczywiście czytałem to forum ale powtarzam oczekiwałem tylko nie gorszego obdbioru niż w moim 4 letnim PFL6008 i większego TV. Jakie było moje zdziwienie jak go włączyłem w domu :(
Jakość obrazu na NC+ w porównaniu do poprzednika to porażka, wszystko jakieś różowe, twarze różowe, czerni brak, biały nie jest biały, kolory wyblakłe, wyprane. Bawiłem się ustawieniami 2 dni, próbowałem wszystkiego, po dwóch dniach jakoś doprowadziłem obraz do stanu nadającego się do używalności ale nadal nie dorasta do pięt 4 letniemu PFL6008...
Kolejna rzecz to dźwięk - w tym TV to dno. Jak z taniego chińskiego radia z bazarów w latach 90tych.
Nadal porównuje do starego PFL6008 który gra przy tym jak kino domowe przy zwykłym TV. Nie wspominam o braku dźwięku przez HDM1 oraz HDMI2.
Ba, ten TV jest nawet gorszy niż mój 12 letni 32PFL9632...

TV ma też ZALETY:
- bardzo dobrze i szybo działające menu oraz Android (w porównaniu do poprzednika rewelka)
- potrójny ambilight (super)
- no i rozmiar 55" w porównaniu do 47" super rozmiar

Niestety po raz pierwszy totalnie zawiodłem sie na Philipsie - jakość obrazu i dźwięku go dyskwalifikują. Nie zamierzam kupować soundbara za co najmniej kilka stów żeby nowy TV dorównywał staremu poprzednikowi..! Nie wspominam o bandingu bo jednym przeszkadza a innym nie (ale jest i to wyraźny - dużo bardziej niż w poprzedniku). Ale czego się spodziewać jak nawet w 3 razy droższym 65PUS7601 który oglądałem w Saturnie był i to bardzo wyraźny...

Szkoda mi bo miałem zupełnie inne zamiary i oczekiwania od tego TV i tym bardziej że udało mi się go kupić w super cenie i żal go teraz oddawać. Niestety nie jestem w stanie zaakceptować znacznie gorszej jakości niż ta którą posiadam aktualnie więc jutro to cudo 55PUS6561 jedzie do sklepu.

Dla mnie ten TV to porażka i mógłbym go co najwyżej kupić babci do oglądania Klanu...
 
Ostatnia edycja:

Rokko32

New member
Po tych negatywnych komentarzach tego Philipsa poczułem się jak szczęściarz, który kupił ten TV jako prawie idealny jak na tą klasę, super obraz, czerń jest czernią, biel jest bielą oczywiście jak na panel IPS. Osławiony banding jest tak sporadyczny że wręcz niezauważalny, dźwięk całkiem spoko, android działa płynnie, szukam tych pasów o których niektórzy piszą i chyba mam "wadę wzroku" bo ich nie widzę. Nie Wiem do czego można się doczepić..... może do pilota, za bardzo ściśnięte przyciski ale i tak korzystam z pilota od dekodera praktycznie. A może cieszy Mnie ten TV gdyż jestem mało wymagający, jakby nie było kupiłem go do oglądania TV a nie gier i androida, chociaż instalując KODI jestem pod wrażeniem zasobów tego programu i to za free. Mam tylko nadzieje że taki stan pozostanie przez długie lata.
Poniżej daje fotkę "czerni" na Moim TV
 

Attachments

  • WP_20161212_21_34_59_Pro.jpg
    WP_20161212_21_34_59_Pro.jpg
    278,7 KB · Wyś: 477

memento_

New member
Po tych negatywnych komentarzach tego Philipsa poczułem się jak szczęściarz, który kupił ten TV jako prawie idealny jak na tą klasę, super obraz, czerń jest czernią, biel jest bielą oczywiście jak na panel IPS. Osławiony banding jest tak sporadyczny że wręcz niezauważalny, dźwięk całkiem spoko, android działa płynnie, szukam tych pasów o których niektórzy piszą i chyba mam "wadę wzroku" bo ich nie widzę. Nie Wiem do czego można się doczepić..... może do pilota, za bardzo ściśnięte przyciski ale i tak korzystam z pilota od dekodera praktycznie. A może cieszy Mnie ten TV gdyż jestem mało wymagający, jakby nie było kupiłem go do oglądania TV a nie gier i androida, chociaż instalując KODI jestem pod wrażeniem zasobów tego programu i to za free. Mam tylko nadzieje że taki stan pozostanie przez długie lata.
Poniżej daje fotkę "czerni" na Moim TV

wygląda ok, ale mógłbyś pokazać to na planszach testowych :) jak wygląda biel, i czerń z takim krzyżykiem w środku (srry za groteske :bober:)
 

cytak

New member
Ja tylko dodam, że nie ważne czy philips czy sony czy samsung. Matryca IPS i kolory już nie te. W załączniku zdjęcie sony.
PS w philips 6561 który testowałem były widoczne te pasy ale przy normalnym użytkowaniu nie tak widoczne. Grając przykładowo w fife na playstation byly one widoczne ;) ale na tym sony tez mialem podobne wrazenie... (xd7005 - matryca ips)
8adda5f9f29468a00d0fe7c499810590.jpg


Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

Rokko32

New member
wygląda ok, ale mógłbyś pokazać to na planszach testowych :) jak wygląda biel, i czerń z takim krzyżykiem w środku (srry za groteske :bober:)
Przepraszam @memento ale testowych plansz nie oglądam raczej, nic ciekawego na nich nie ma jak dla Mnie :razz:, wolę jakiś fajny film albo program, wtedy mam czerń jaką widać, choć marzy mi się taka jak na Oledach :oops:. Postaram się kiedyś biel wrzuć ale z jakiegoś programu nie testowej, gdyż bieli testowej też nie oglądam :sad:. Teraz nawet zacząłem reklamy oglądać, wtedy widać piękne kolory i obraz aż cieszy michę :-o
 

strazakp

Banned
Po przeczytaniu wszystkich wpisów i tych które pojawiają sie na bieżąco wnioskuje ze tematem tego tv albo ludzie sie tutaj znudza i przestana pisac o tym modelu, albo ten model Philipsa zostanie poprawiony przez producenta, albo zostanie wycofany ten tv przez producenta, albo będziemy tak pisac pisac i pisac a tv będzie mual ciągle swoich zwolenników i przeciwników... ;-)
 

phil123

New member
Poczytajcie fora innych marek TV :hihi: i stwierdzicie że wszystkie mają problemy :razz: Jak macie 8-10 tyś to dopiero coś się zaczyna w TV fajnego . Co do czerni dla Soniaków skoro jest taka dobra to dajcie zdjęcie matrycy IPS sony
 

cytak

New member
Poczytajcie fora innych marek TV :hihi: i stwierdzicie że wszystkie mają problemy :razz: Jak macie 8-10 tyś to dopiero coś się zaczyna w TV fajnego . Co do czerni dla Soniaków skoro jest taka dobra to dajcie zdjęcie matrycy IPS sony
dodalem nieco wyzej... jest 'cudowna' troche z ukosa wiec nie tak jak powinno byc ale juz cos to pokazuje sony xd7005

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

zxc

New member
Poczytajcie fora innych marek TV :hihi: i stwierdzicie że wszystkie mają problemy :razz: Jak macie 8-10 tyś to dopiero coś się zaczyna w TV fajnego . Co do czerni dla Soniaków skoro jest taka dobra to dajcie zdjęcie matrycy IPS sony
Ja widząc w MM masakryczny banding na prezentowanym soniaku za 8.5 tyś. ..odstąpiłem od wymiany tv.... poczekam na nowe modele oled.... mój stary 40 calowy 40z5500 jeszcze działa...a wpięty w hdmi chromecast 2 ( zasilany z wolnego portu usb) dodaje mu multimediów. ... materiałów 4k jak na lekarstwo... konsol nie używam....

nabazgrane notkiem czwartym
 

Palpatine

New member
"Sad but true"

Ja widząc w MM masakryczny banding na prezentowanym soniaku za 8.5 tyś. ..odstąpiłem od wymiany tv.... poczekam na nowe modele oled.... mój stary 40 calowy 40z5500 jeszcze działa...a wpięty w hdmi chromecast 2 ( zasilany z wolnego portu usb) dodaje mu multimediów. ... materiałów 4k jak na lekarstwo... konsol nie używam....

nabazgrane notkiem czwartym

Niestety ciężko o dobry telewizor. Za 2..3...4 tys mamy do wyboru mniej lub bardziej udane quasi-telewizory, a bardziej stosownie: wyświetlacze. A to jeden nie ma czerni, a to drugi gubi kolory (kąty), a to znowu coś jeszcze...chyba najbliższy miana telewizora jest dopiero OLED TV (Szkoda, że zniknęły z rynku plazmy - sam mam jedną).
Btw: dla narzekających na czerń Philipsa, którego można mieć po promocjach za ok 2700 (49"6561), proszę obejrzeć "czerń" Sony (8005) za 4tys. Na YT, szukaj: "Sony KD 49 XD8005 (XD80) UHD HDR TV mit Android 6.0 im Test"
od 7:56min do ok 9min Taki narożnik za 4 koła? :eek:
Natomiast w 12:16min pokazana jest różnica 100Hz vs 60Hz (ostrość klatki)
Generalnie wychodzi na to, że udany egzemplarz Philipsa, jako całość (cena-jakość) nie jest złą ofertą na rynku.

Nadmienię, iż wyrażam prywatny pogląd.Nie jestem fanem żadnej z wymienionych marek. Po plazmie następny będzie oled. Od niedawna posiadam pierwszego lcdeka (philips43'') z konieczności jako 2 tv w domu. OLED/Plazma>led tv}
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Ja widząc w MM masakryczny banding na prezentowanym soniaku za 8.5 tyś. ..odstąpiłem od wymiany tv.... poczekam na nowe modele oled.... mój stary 40 calowy 40z5500 jeszcze działa...a wpięty w hdmi chromecast 2 ( zasilany z wolnego portu usb) dodaje mu multimediów. ... materiałów 4k jak na lekarstwo... konsol nie używam....

nabazgrane notkiem czwartym
No niestety sporo w tym prawdy. Panele IPS pakowane są do niższszych serii i tym samym czerni tu nie uświadczysz. Dopiero w VA czerń występuje. Ja też czekam na przyszły rok bo mój leciwy sony 40w5500 obraz ma super. Brak już niestety trochę cali no i ramki jak w obrazach z remesansu 😊 (kosztował wówczas 5k). Tylko pamiętaj, że porównujesz ówczesną najwyższą serię Z z obecnym średniakiem. Teraz musiałbyś porównać go w zasadzie do Z9 a ja do serii 93.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

Felix

New member
Fajnie wszystko tylko nawet na stronach Sony ten model ma matryce LCD ? a nigdzie nie piszą że to jest IPS
:!:

LCD z podświetleniem LED to są wszystkie te telewizory z tego działu na forum nawet (LCD) -> Dana marka. Dopiero OLED to inna technologia, no i nieprodukowane już plazmy.

Matryca natomiast w LCD to właśnie IPS albo VA. Jak coś to jest sporo porównań i informacji na ten temat, jak wpiszesz w google 'matryca ips czy va telewizor', to będziesz miał sporo do poczytania.

Ten Philips oddany rodzicom w salonie się 2x lepiej sprawuje niż u mnie już bazowo, z tego względu, że salon, a więc ten Ambilight ma faktycznie większy użytek. U mnie w pokoju na małej ścianie przy drzwiach do wejścia nie było tego efektu, a dodatkowo jeszcze lewa stron TV oślepiała wchodzącego do pokoju. :D

Inna kwestia, to właśnie IPS, ja oglądam na wprost zawsze, dlatego teraz bezwzględnie na VA się zdecydowałem, natomiast IPS w salonie tam sprawdza się świetnie i faktycznie z boku i tak bardzo przyjemnie się ogląda.
 
Do góry