Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

pepka

Member
Bez reklam
Niepotrzebny sarkazm. Poza widocznymi pasami (chyba, że ktoś nie dostrzega) naprawdę jest przyzwoicie (porównaj z tym co miał np. Felix...).
 

memento_

New member

Attachments

  • DSCF1244.jpg
    DSCF1244.jpg
    188,7 KB · Wyś: 91

Felix

New member
Szczerze mówiąc to obydwa (tj. u mnie i u fornalfa) wypadają beznadziejnie. U mnie ta biel/szarość jest po prostu brudna, ale środek jest 'w miarę' jednokolorowy, a tam nie ma takiego brudu ale jest właśnie zebra po całym środku od góry do dołu. Oba przypadki strasznie mierne. Chociaż chyba i tak bym taką zebrę wolał niż brud z pasami.

Macie zdjęcia w załączniku z mojego Philipsa. Aczkolwiek rodzice są bardzo zadowoleni. :p
Philips mi nic nie odpisał czy to normalne standardy.

Dla kontrastu macie także zdjęcie zieleni na innym modelu TV, który użytkuję i na Philipsie z tego wątku..
 

Attachments

  • philips biel 1.jpg
    philips biel 1.jpg
    6,5 KB · Wyś: 113
  • philips zielen 1.jpg
    philips zielen 1.jpg
    6,6 KB · Wyś: 102
  • kontrast.jpg
    kontrast.jpg
    5 KB · Wyś: 102

strazakp

Banned
Ja nie rozumiem czemu ma służyć to porównywanie jednolitych kolorów czy są czyste czy brudne????
Czy ktoś z was włącza sobie jednolite tło i tak siedzi oglądając TV??? ;-)
 

Felix

New member
Ja nie rozumiem czemu ma służyć to porównywanie jednolitych kolorów czy są czyste czy brudne????
Czy ktoś z was włącza sobie jednolite tło i tak siedzi oglądając TV??? ;-)

Bo to widać nie tylko na jednolitym tle..jak są brudne pasy to przenikają nie raz i podczas oglądania TV, w tym na każdej reklamie, intro itd. gdzie jest jednolite tło z wypełnieniem tylko środkowym, nie mówię już nawet o tym, że przeglądanie stron internetowych czy pisanie czegokolwiek w wordzie jest niemożliwe.
 
Ostatnia edycja:

strazakp

Banned
Bo to widać nie tylko na jednolitym tle..jak są brudne pasy to przenikają nie raz i podczas oglądania TV, w tym na każdej reklamie, intro itd. gdzie jest jednolite tło z wypełnieniem tylko środkowym, nie mówię już nawet o tym, że przeglądanie stron internetowych czy pisanie czegokolwiek w wordzie jest niemożliwe.
Ja nie mam zamiaru zastępować telewizorem komputer! Worda na pewno nie będę używał na ekranie TV.
 

memento_

New member
gdzie?? bo tez szukalem w sieciowkach i wszystko ekspo albo zwroty

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka

na X-KOM internetowo masz bodajże SONY KDL-55W805C za 3500 zł możesz wysłać zapytanie jaki stan. Pare tyg. temu na matarni w GD widziałem kilka tych modeli ale czy są nadal ręki nie dam.
 

Felix

New member
a swoją drogą posiadacze modelu PUS6561, czy macie może zdjęcia czerni ?

Wrzucam zdjęcia, tylko się nie śmiej :D

Myślałem w ogóle o zwrocie TV na podstawie niezgodności z umową - Artefakty przy 4K (Komputer) lub PS4 Pro 4K natywne / 4K skalowane. Philips twierdzi, że znają problem, były zgłoszenia, ale nie wiedzą jak to naprawić.

Wysłałem im przed weekendem odpowiedź, co w takim razie planują z tym zrobić, bo kupiłem telewizor niezgodny z tym co było przedstawiane + przesłałem te zdjęcia palet zieleni/bieli/czerni ujebane od środka, ale na razie nie mam wiadomości zwrotnej.

Co najciekawsze nie wiem w końcu czy będę walczył o zwrot, bo TV poszedł do rodziców i oni są zachwyceni. Ojciec może mniej (też widzi pasy w czasie meczu, ale mówi, że mu to nie przeszkadza), natomiast mama uważa, że to najlepszy TV na świecie, a Ambilight to super wynalazek. Także teraz głupio to w ogóle wyszło i chyba zamiast zwrotów będę jak coś walczył o wymianę tej brudnej matrycy na jakąś choć trochę normalniejszą.

Macie zdjęcia 'bardziej życiowe' z Dishonored 2 + matryca.

Po raz kolejny też powiem już nauczony doświadczeniami, że jeśli nie gracie, to nie bierzcie w ogóle 4K HDR..

Na Netflixie macie tak naprawdę 2 seriale w HDR tylko - Marco Polo i Daredevil i tak od pół roku prawie, nic nowego w HDRze nie dodali. Co z tego, że w USA mają sporą bazę seriali w HDR, jak u nas wcale i mają totalnie wyje***e na polską sekcję. Także nie spodziewam się zatrważającej ilości filmów w HDR.

4K też mało jest i tylko Netflix albo odtwarzacz i filmy Blu-Ray UHD, które kosztują po 200 zł / sztuka, także pozdro.

Jakby nie to, że wykorzystuję telewizor w dużej mierze do konsoli + komputer do gier też 4K, to bym OLEDa FHD brał.
 

Attachments

  • biel.jpg
    biel.jpg
    10,3 KB · Wyś: 159
  • czern.jpg
    czern.jpg
    8,8 KB · Wyś: 148
  • czern2.jpg
    czern2.jpg
    6,8 KB · Wyś: 185
  • matryca.jpg
    matryca.jpg
    7,7 KB · Wyś: 168
Ostatnia edycja:

memento_

New member
Wrzucam zdjęcia, tylko się nie śmiej :D

Myślałem w ogóle o zwrocie TV na podstawie niezgodności z umową - Artefakty przy 4K (Komputer) lub PS4 Pro 4K natywne / 4K skalowane. Philips twierdzi, że znają problem, były zgłoszenia, ale nie wiedzą jak to naprawić.

Wysłałem im przed weekendem odpowiedź, co w takim razie planują z tym zrobić, bo kupiłem telewizor niezgodny z tym co było przedstawiane + przesłałem te zdjęcia palet zieleni/bieli/czerni ujebane od środka, ale na razie nie mam wiadomości zwrotnej.

Co najciekawsze nie wiem w końcu czy będę walczył o zwrot, bo TV poszedł do rodziców i oni są zachwyceni. Ojciec może mniej (też widzi pasy w czasie meczu, ale mówi, że mu to nie przeszkadza), natomiast mama uważa, że to najlepszy TV na świecie, a Ambilight to super wynalazek. Także teraz głupio to w ogóle wyszło i chyba zamiast zwrotów będę jak coś walczył o wymianę tej brudnej matrycy na jakąś choć trochę normalniejszą.

Macie zdjęcia 'bardziej życiowe' z Dishonored 2 + matryca.

Po raz kolejny też powiem już nauczony doświadczeniami, że jeśli nie gracie, to nie bierzcie w ogóle 4K HDR..

Na Netflixie macie tak naprawdę 2 seriale w HDR tylko - Marco Polo i Daredevil i tak od pół roku prawie, nic nowego w HDRze nie dodali. Co z tego, że w USA mają sporą bazę seriali w HDR, jak u nas wcale i mają totalnie wyje***e na polską sekcję. Także nie spodziewam się zatrważającej ilości filmów w HDR.

4K też mało jest i tylko Netflix albo odtwarzacz i filmy Blu-Ray UHD, które kosztują po 200 zł / sztuka, także pozdro.

Jakby nie to, że wykorzystuję telewizor w dużej mierze do konsoli, to bym OLEDa FHD brał.

Czemu po pierwszym dniu go nie oddałeś ?
To jest jakiś dramat i skandal jak to mogło przejść poprawnie badania jakościowe.
I jeszcze jedno skąd brałeś Tv?
 
Ostatnia edycja:

BaRiBaL

Member
Wersję 55" mam od nieco ponad dwóch tygodni i powiem szczerze, że to jeden z moich najlepszych zakupów ad hoc do tej pory. Jednego dnia się dowiedziałem, że znajomy kupuje ten TV, przeczytałem na szybko info w necie na jego temat, również m.in. to forum i ten wątek od początku do końca i kupiłem ten telewizor do sypialni. W domu jest jeszcze plazmę 42" Panasonica i 42" LCD LG LW570S więc mam porównanie obrazu z tego samego źródła - kablówka.

Przyznam, że w wypadku tego TV to właśnie ambilight robi dla mnie 50% wartości sprzętu. Co kto lubi rzecz jasna. Jestem nadal pod wrażeniem tych światełek, które dla jednych są tylko bajerem a dla mnie teraz co najmniej połową fajnego odbioru obrazu/przekazu tego telewizora. Prawdopodobnie to głównie dlatego, że czas na przebywanie przed TV mam wieczorem lub w nocy i o ile do tej pory musiałem mieć włączone światło przy włączonym telewizorze, o tyle teraz wystarcza mi ambilight na ścianie do świecącego ekranu. Oczy nie bolą.

Philipsa używam najczęściej jako monitora pod Surface 4 Pro oraz mam jeszcze podłączone kolejne pudełeczko z Win10 - Vorke V1 – komputer wielkości krążka do hokeja | mobiManiaK.pl , oraz do PS4. W każdym przypadku jestem zadowolony z odbioru, żadnych problemów z obrazem czy input lagiem. BTW pulpit w Windows mam zawsze czarny, od dekad :)
Do tego filmy BD, PS4.

Jeżeli chodzi o tzw. banding to faktycznie, zobaczywszy w tym wątku i w internecie co to jest i ja zauważyłem u siebie to zjawisko aczkolwiek wydaje mi się, że mam podobnie lub nawet mniej niż pokazał fornalf1. Śmieszne ponieważ naprawdę dopiero specjalnie obejrzawszy jakiś kawałek meczu piłki kopanej zauważyłem te pasy. Dodatkowo zauważam je teraz na swoim wspomnianym wyżej LG :O

Czy mi to przeszkadza? Absolutnie nie.

Głównie prawdopodobnie dlatego, że nie znoszę sportu a w szczególności piłki nożnej i od mundialu '81r nie widziałem żadnego meczu w TV. Rozumiem jednak, że dla wiernych kibiców to może być problem i ten telewizor nie musi być dla nich odpowiedni.

Przyzwoite mam również prześwity na czarnym ekranie, tzn, praktycznie ich nie ma, rogi są równomiernie doświetlone/czarne, jedynie od dołu z prawej strony mam delikatne rozświetlenie, takie na ok. 15 cm do środka ekranu. Widać je tylko podczas włączania telewizora, nie widać natomiast na moim czarnym pulpicie w Windows ani zwykłych programach telewizyjnych.

Czy mi to przeszkadza? Również absolutnie nie.

Z TV miałem jeden problem, tzn. tylko przy włączaniu PS4 na ekranie pojawiały się dziwne pasy przez sekundę lub dwie. Wymieniłem stare kable HDMI na wersję 2.0 zarówno dla komputerów jak i PS4 i problem zniknął.
Czytając wątek zauważyłem, że niektórzy użytkownicy mają problem z pasami/artefaktami w PS4 Pro czy XBOX One S i tym się trochę martwię ponieważ mam właśnie zamiar kupić sobie któreś z tych pudełek pod choinkę (optuję za xboxem S bo w domu jest jeszcze x360 i masa gier a wsteczna kompatybilność nowego xbone kusi).
Czy ktoś może potwierdzić, że powyższe problemy zniknęły np. po zastosowaniu kabla hdmi 2.0? Lub, że nadal są pomimo zmienionego kabla, wejścia hdmi, zmiany ustawień etc.?
Jeśli z nowymi wersjami konsol byłby jakikolwiek problem nie do rozwiązania to będę musiał pomyśleć nad innym TV do zabawy.

Co więcej?
Android jest i działa. Używam sporadycznie, głównie Youtube ew. TVN Player, VLC, Netflix. Googlowy Chromecast niepotrzebny, rzutowanie muzyki, filmów czy pulpitu ze smartfona do tv działa bezproblemowo. Nie spodziewam się by po wydaniu wersji Marshmallow pojawiły się jakieś dramatyczne zmiany in plus, bardziej się boję żeby czegoś nie spieprzyli przy okazji :)
Filmy, muzykę, zdjęcia z domowego NASa odtwarza również bez problemu. Cieszę się, że TV radzi sobie bez zacięć z filmami mkv w HEVC, nawet Surface 4 przy dekodowanie potrafił się rozgrzać a o Vorke V1 na Celeronie J3160 nie wspomnę - 100% użycia procesora i throttling cpu po jakimś czasie. Ogromny plus.
Nie zawiesił mi się nigdy tak żebym musiał wyciągać wtyczkę z gniazdka choć wyraźnie TV zaczął lagować gdy wgrałem na niego sporo softu no ale 1,5 GB ram i jakiś cpu crap Mediateka to raczej low end jeżeli chodzi o androida.
Wszystkie dema hdr, 4K jakie ściągnąłem ze znanych stron internetowych, wgrane na flasha z usb 3.0, włożone do gniazda usb 3.0 telewizor odtwarza płynnie, bez zacięć. LG Chess nie odtwarza - format nieobsługiwany, ktoś ma linka do poprawnego pliku?
TV podłączyłem do sypialnianego grajka Pioniera X-HM72D-K optykiem i działa bez problemów. Osobny dźwięk do słuchawkowego wejścia i zwykłej fonii to też plus.
Do TV podłączyłem klawiaturę i myszkę Logitecha z nano odbiornikiem i wszystko działa ok, bez lagów. Jestem mile zaskoczony bo w domu mam jeszcze adroidowe pudełko Minixa Neo X8-H i tam podłączając tę samą myszkę i klawiaturę lag był wyczuwalny.
Do TV podłączyłem również dysk 1TB do nagrywania programów, sprawdziłem kilka razy i wszystko nagrało się ok. Wydaje mi się, że nagrane filmy można chyba normalnie ściągnąć do komputera przez sieć?
Pilot mógłby być większy z odstępami między klawiszami i możliwością podświetlenia przycisków. W nocy to jest dobra opcja. Awaryjnie można używać jego klawiatury qwerty na spodzie ale na dłuższą metę jest to uciążliwe i niewygodne. Ale plus za to, że jest. Nie każdy ma wygodną, dużą klawiaturę bezprzewodową na zbyciu by mieć ją na stałe podłączoną do TV.
Przełączanie kanałów jest normalne (odbiór kablowki, moduł CONAX), spodziewałem się większego laga - miłe zaskoczenie.

Na koniec - ja jestem bardzo zadowolony z tego Philipsa, ambilight robi dla mnie robotę, to przez jego pryzmat patrzę trochę przez palce na wady telewizora, które w moim przypadku w ogóle nie są odczuwalne i nie powodują jakiegokolwiek dyskomfortu w odbiorze.
Martwić może fakt, że sporo tu pokazanych zdjęć ekranów jest faktycznie kiepskich więc wygląda na to, że jest spory rozrzut jakościowy sprzętu a to niedobrze, tym bardziej, że chyba to w Polsce jest on produkowany? Co na to kontrola jakości?
Ja mam egzemplarz z X.2016.

Poza tym nie ma co się oszukiwać - cena za telewizor 55" 4K, dobry upscaling programów SD, świetny potrójny ambilight i te wszystkie techniczne duperele, którymi się ekscytują onaniści ;) to po prostu cena dobrego flagowego smartfona. Kolejna zabawka w domu, której może nie będę wymieniał co kwartał czy pół roku jak telefon ale co do której nie mam też oczekiwań co do jakości jak od OLEDa za kilkukrotnie większe pieniądze.
Niska cena, spore możliwości no i dla mnie rewelacyjne światełka ambilight powodują, że pomimo pewnych wad uważam tego Philipsa - swój egzemplarz - za świetny zakup. Już dawno mnie tak nie cieszyła żadna nowa zabawka w domu :)
 
Do góry