Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

bluray

Banned
pisze kolega @strazak: "Nie wiem jak sprawa sie ma z Firefoxem "
Wszystko wiadomo. PANASNIC traci oficjalnie swój OS.
Jak google wprowadzi kodek VP10 to TV Panasa nawet YouTuba nie odbierze.


Ustal czy SONY SMART 700x ma przeglądarkę www.
Bo jak nie ma to jesteś na drzewie z cda.pl.
 
Ostatnia edycja:

irytek102

New member
Ja również przeczytałem większość tego wątku i (mimo wszystko) zdecydowałem sie na niego. Wczoraj przywiozłem że sklepu mniejszego brata testowanego Philipsa, tj. 49pus6561.
Tv robi super wrażenie, ja bandingu nie widzę. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę puścić test i nagrać.
Mam natomiast jedno pytanie: chciałbym puścić pokaz zdjęć z lokalnego nas'a (dlna) i dodać podklad muzyczny. Jak to zrobić?

Wysłane z mojego A0001 przy użyciu Tapatalka
 

Felix

New member
To dlaczego model z 2015 ma 100 a 2016 60Hz ?? Producenci cofają sie w rozwoju ??

No cóż, jak umieszczą wszystko w najniższych modelach, to nikt nie kupi droższego, tak to szufladkują cenowo i jakościowo. Chociaż z tym ostatnim to teraz jest źle nawet przy dużych kwotach.

Weźmy np. grę FIFĘ, co roku użytkownicy zgłaszają kilkaset rzeczy, które można poprawić i które nie wymagają drastycznych akcji, a EA zmienia tylko parę z nich. Dlaczego?

Jeśli zmienią wszystko zgodnie z sugestiami, to nie będzie co zmieniać za rok, za dwa lata itd., a tak to wprowadzą parę zmian, wszyscy kupią, będą się cieszyć, a za rok kolejne parę zmian z listy.
 

gothblack

New member
To dlaczego model z 2015 ma 100 a 2016 60Hz ?? Producenci cofają sie w rozwoju ??


No właśnie dziwna sprawa...czytam teraz o CX700 z 2015 roku i tam jest matryca VA i 120hz gdyby był dostępny w 58 calach brałbym go już w ciemno.Mamy 2016 rok i wkładają matryce 60hz bez sensu.chyba, że faktycznie "polepszacze upłynniacze" dają rade i to wychodzi taniej bez strat w obrazie
 

bluray

Banned
"KOWALSKI" prosi o niskie ceny. Widzą to producenci i mamy zalew tanich TV. To dobrze. Chcesz lepszy TV to zapłać. W klasie mocny TV i tani PHILIPS 49/55PUS6561 nie ma konkurencji. To jest super kierunek.
Banding, Clouding, HDRowe NITy, czy poziom czerni w czarnym tak naprawdę "Kowalskiego" nie interesuje.
CCC = Cena Czyni Cuda.
"Kowalskiego" interesuje dostęp do CDA.
I "Kowalski" ma rację.


Zapewniam, że inni producenci w 2017 pójdą śladami PHILIPSA. Dużą moc w średnich
TV ale tanio.
Podobnie było z SAMSUNG H6400 trzy lata temu. Puścili model , który mordował konkurencję.
Teraz przepraszają za tamten wyczyn.

Mam takie info:
Seria 6561 będzie bez zmian produkowana w 2017.
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
"KOWALSKI" prosi o niskie ceny. Widzą to producenci i mamy zalew tanich TV. To dobrze. Chcesz lepszy TV to zapłać. W klasie mocny TV i tani PHILIPS 49/55PUS6561 nie ma konkurencji. To jest super kierunek.
Banding, Clouding, HDRowe NITy, czy poziom czerni w czarnym tak naprawdę "Kowalskiego" nie interesuje.
CCC = Cena Czyni Cuda.
"Kowalskiego" interesuje dostęp do CDA.
I "Kowalski" ma rację.


Zapewniam, że inni producenci w 2017 pójdą śladami PHILIPSA. Dużą moc w średnich
TV ale tanio.
Podobnie było z SAMSUNG H6400 trzy lata temu. Puścili model , który mordował konkurencję.
Teraz przepraszają za tamten wyczyn.

Mam takie info:
Seria 6561 będzie bez zmian produkowana w 2017.
No to lipa. Po tak kiepskich recenzjach i testach to furory nie zrobią. Czyli dalej będą psuć logo Philips niestety. Zatem ja już zdecydowałem - nie czekam na nowe Philipsy. Nie chcę sprzętu z parametrami Mercedesa, który jeździ jak Maluch i basta skoro ten kierunek jest super. Ja wybieram VW, który jeździ jak VW lub Forda, który jest Fordem a nie tv, który udaje wyższą klasę z bylejakością.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

HDTV154

New member
Witam raz jeszcze.
Philips 55PUS6561 posiada wyście optyczne, i tu pytanie czy po zakupie Logitech Z906 i połączeniu optykiem będzie prawidłowy dzwiek 5.1 np. z odpowiednich filmów z pendrivera podpiętego do tv oraz z PS4 PRO podłączonego przez HDMI do TV?
 

xgrey

New member
Witam raz jeszcze.

Philips 55PUS6561 posiada wyście optyczne, i tu pytanie czy po zakupie Logitech Z906 i połączeniu optykiem będzie prawidłowy dzwiek 5.1 np. z odpowiednich filmów z pendrivera podpiętego do tv oraz z PS4 PRO podłączonego przez HDMI do TV?



To co pójdzie bezpośrednio z tv (pendrive, Netflix itp.) będzie 5.1, ale nie przepuszcza on dźwięku 5.1 przez hdmi wiec PS4 pro będzie stereo, chyba ze konsole podłączysz do logitecha osobnym kablem optycznym.
 

xgrey

New member
No to lipa. Po tak kiepskich recenzjach i testach to furory nie zrobią. Czyli dalej będą psuć logo Philips niestety. Zatem ja już zdecydowałem - nie czekam na nowe Philipsy. Nie chcę sprzętu z parametrami Mercedesa, który jeździ jak Maluch i basta skoro ten kierunek jest super. Ja wybieram VW, który jeździ jak VW lub Forda, który jest Fordem a nie tv, który udaje wyższą klasę z bylejakością.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka


W większości recenzje są pozytywne, to garstka osób mających większe wymagania niż tv może zaoferować stara się zapuść opinie.
Ja też nie czekam na nowe philipsy, z obecnego jestem więcej niż zadowolony, to świetny telewizor, nawet przez moment nie żałowałem zakupu.
 

Marta84

New member
Witam raz jeszcze.
Philips 55PUS6561 posiada wyście optyczne, i tu pytanie czy po zakupie Logitech Z906 i połączeniu optykiem będzie prawidłowy dzwiek 5.1 np. z odpowiednich filmów z pendrivera podpiętego do tv oraz z PS4 PRO podłączonego przez HDMI do TV?

Generalnie Philips ma problem w swoich telewizorach z Dolby/DTS passthrough po optyku. (Modele na androidzie)
W niektorych wersjach kodi nie dziala to wogole, w niektorych dziala ale slabo (separacja kanałow etc)
Wynika to z nie trzymania standardow przez Philipsa.
Philips nie wspiera Kodi wiec dziala to tak jak na playerach za 30 usd. Raz zadziala, raz nie i nikt nigdy tego nie bedzie zmieniał, bo nie ma kodow zrodlowych od Philipsa.

Nie chcesz miec problemow kup sprzet, ktory ma oficjalne wsparcie Kodi.
 

strazakp

Banned
Wracając jeszcze do Philipsa...Jakie są główne różnice pomiędzy modelami pus6561 a pus7101???
Głównie pisze się tu o wadach modelu 6561...a czy ten 7101 jest już lepszym modelem?
Czy gdyby wybierać Philipsa to lepiej tego 7101??? Czy te ok 300zl różnicy robi różnicę???
 

bluray

Banned
Kup w EURO 7181. Mają tam niesamowitą promocję cenową !!!
Do środy. ONLY.
O wadach piszą tu chłopcy od SONY i PANASINIC TV. To ta sama agencja marketingowa.
 

Dare1968

New member
W większości recenzje są pozytywne, to garstka osób mających większe wymagania niż tv może zaoferować stara się zapuść opinie.
Ja też nie czekam na nowe philipsy, z obecnego jestem więcej niż zadowolony, to świetny telewizor, nawet przez moment nie żałowałem zakupu.
To jestem w tej "garstce". Pytanie co znaczy większe wymagania? Czy banding jest akceptowalny za tę cenę czy nie? Czy tzw "drgające powietrze" wokół piłki podczas meczu jest akceptowalne czy nie? Nie potrzebuję wypasionego SMARTA ale po prostu dobrego TV. Jeżeli za te pieniądze tego nie dostanę to trzeba to powiedzieć otwarcie ze ten TV tak ma i będzie to widoczne wtedy i wtedy. Niech każdy sobie sam decyduje. Dla ułatwienia wyboru" 55' Panasonica, LG i TCL z tej półki cenowej mają taki sam albo i gorszy banding - panowie w MM robili oczy jak guziki jak oglądali strumień testowy z mojego USB sticka
 
Najwięcej piszą sprzedawcy Philipsów bo jak się rozniesie co to za badziew to im sprzedaż spadnie ...
Ale logika przemawia prze niektórych , nie można napisać swojej opinii bo od razu jest się z konkurencji . Kupiłem ten model bo chciałem mieć 55 cali a że ewidentnie jego wady były duże to go oddałem (porównywałem z plazmą i starym lcd JVC ) .Nie potrzebuję Androida i innych pierdół chcę mieć dobry płynny obraz .Ten model tego nie oferuje .Mój 7-letni JVC z Android boxem daje lepszy obraz niż ten super wypasiony Philips - tylko brak cali .Mam nadzieję że Philips w przyszłości postawi na jakość obrazu a nie na bajery bez których można się obejść ....Zresztą niedługo skończy się im patent na Ambi - a dzięki temu mają rzesz fanów .
 

jmahorow

New member
Doczytałem się na mojej ostatnio ulubionej stronie, że model pus7181 ma matrycę TP Vision, IPS, ale podświetlenie Edge Led. Widziałem, odpowiedniki innych firm w tej technologii i obraz wygląda znacznie lepiej, jest zdecydowanie lepiej podświetlony. Dziś byłem w sklepie rtv... Sprzedawca pozwolił mi użyć swojego pendriva z demami i ze zdjęciem testowym.
Demko LG chess tak jak na moim byłym pus6561 się nie otworzyło. Dziwne było, że na matrycy, na zdjęciu testowym widać było zarys loga Android. To jest baner który się wyświetla w trybie demo. To był tv na wystawie, więc świecił cały Boży dzień na maxa w trybie demo.

Ciekawe czy ten napis zniknie przy normalnym użytkowaniu?
 
Do góry