Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

strazakp

Banned
" ... Gościu w sklepie włączył mi mecz piłki na Sony xd7005 i wyglądało całkiem dobrze. "
Pamiętaj, że dema mają nawet 60 fps i taki film będzie działał super płynnie na 60Hz matrycach. To takie celowe oszustwo producentów.
My dostajemy w SAT/NTC 1080i 50 hz czyli 50 półobrazów = 25 fps.
Nie wiem czy to bylo demo
 

boryso

New member
Panowie wiecie co trzeba ustawić w tym Tv aby połączyć się bezprzewodowo z laptopem?

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
 

KOJOT80

New member
Ja kupiłem Philipsa 55PUS6561 w Saturnie za 3679zł z zegarkiem sportowym gratis.

Kąty dobre, czerń słaba ale dla mnie do zaakceptowania, nawet pomimo pierwszego szoku. W końcu to była przesiadka się z siedmioletniej plasmy 42 Panasonica, a tam czerń jest super.

Nie jestem wideofilem ale banding dostrzegam i oczywiście najbardziej w meczach piłki nożnej. Musze jednak zaznaczyć, że czasami jest widoczny bardziej a czasami prawie niezauważalny.

Co do kolorów, to ktoś we wcześniejszych postach strasznie na nie narzekał. Ja tego nie rozumiem, wg mnie nie ma problemu. Co prawda standardowe ustawienia mogą się nie podobać (mi się nie podobały) ale można sobie to tak poustawiać, żeby czerwony był czerwonym a niebieski niebieskim - choćby poprosić kikiego albo poszukać ustawień w necie.

Mam PS4 ale gram tylko w World Thunder i Fifę2016. Tryb GAME dla mnie nie do zaakceptowania z powodu zbyt słabej jakości obrazu (wyłączone są wszystkie upłynniacze i ulepszacze) więc gram na trybie Dziennym i jest super.

To z czego byłem i jestem najmniej zadowolony to jednak tzw. artefakty/gorące powietrze czyli nieradzenie sobie tv z szybkimi scenami. Oczywiście nie zawsze, a nawet może powiedziałbym, czasami, ale jednak. Od razu dodam że mówię tu o moim najczęściej stosowanym ustawieniu:
Perfect Natural Motion - Min
Clear LCD - ON
Ustawienie Perfect Natural Motion na OFF jak dla mnie powoduje efekt matrycy 60Hz czyli brak płynności obrazu i ja to wyraźnie dostrzegam nawet w powolnych scenach filmowych. Z kolei ustawienie PNM na Med albo tym bardzie Max powoduje że wyraźnie widać że tv nie radzi sobie z obróbką konturów.

Z tych powodów na początku poważnie myślałem o wymianie sprzętu na inny (w Saturnie mam na to 30dni). Teraz sam nie wiem, czy to zrobię. Sprawdziłem w kilku marketach (Saturn, MM, Euro) telewizory do 5500zł, które po opiniach dawały największą nadzieję na płynność bez artefaktów i w tej cenie takiego nie znalazłem. Sprawdzałem od 60Hzowych np. Panasoników DX przez Soniaki np. XD700S po 100hz Pan CX700. Dopiero w Sony KD-55XD8005 zauważyłem minimalną poprawę. Ale to może zaledwie maksymalnie o 20% lepiej od PUS6561. Obawiam się, że chyba nie znajdę wyraźnie lepszego telewizora 55PUS6561 nawet jakbym trochę podniósł budżet. Podobno w serii 900 Sony ten problem nie występuje ale nie sprawdzałem, a poza tym tv za 8-12k mnie nie interesują. Tak więc po dwóch tygodniach odbioru sygnału NC+ i testach porównawczych w marketach, mam do niego co prawda mieszane uczucia ale jednak bardziej na plus niż minus.

Do testowania użyłem zgranych na pendriva matriałów:
DSE (Dirty Screen Effect) Test Video
HD 1080p LCD LED TV Dead PixelTest Video
full HD LCD panel test, light bleeding test, motion test, tv tests
New York City 4k Video Test
Fast motion GH4 (UHD) test
Footbal in Ultra HD (2160p 4k)
Neymar vs Real Madrid Away UHD 4k
sample-Elysium.2013.2160p
wszystkie materiały MP4 z wyjątkiem Elysium MKV. I każdemu kto szuka tv doradzam, żeby telewizory sprawdzał na swoich materiałach z usb. Tylko takie porównywanie ma sens.
 

jmahorow

New member
Facet z MM produkt manager znanej marki (nie powiem której) powiedział mi jak od dawałem philipsa, żeby się zastanowić nad Panasoniciem DXM710 i model DX700E. Zdziwił mnie troszkę, bo reklamował inną markę :) Nie widziałem w akcji tych panasoli, ale może jutro uda mi się któregoś przetestować. Sony XD8005 zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Bardzo fajne podświetlane.. A coni innymi użytkownikami PUS7101?

Send by HTC 10
 

strazakp

Banned
Za 5500zl kupisz np w Euro Sony 55xd8599 który jest juz chyba ok.

Ja kupiłem Philipsa 55PUS6561 w Saturnie za 3679zł z zegarkiem sportowym gratis.

Kąty dobre, czerń słaba ale dla mnie do zaakceptowania, nawet pomimo pierwszego szoku. W końcu to była przesiadka się z siedmioletniej plasmy 42 Panasonica, a tam czerń jest super.

Nie jestem wideofilem ale banding dostrzegam i oczywiście najbardziej w meczach piłki nożnej. Musze jednak zaznaczyć, że czasami jest widoczny bardziej a czasami prawie niezauważalny.

Co do kolorów, to ktoś we wcześniejszych postach strasznie na nie narzekał. Ja tego nie rozumiem, wg mnie nie ma problemu. Co prawda standardowe ustawienia mogą się nie podobać (mi się nie podobały) ale można sobie to tak poustawiać, żeby czerwony był czerwonym a niebieski niebieskim - choćby poprosić kikiego albo poszukać ustawień w necie.

Mam PS4 ale gram tylko w World Thunder i Fifę2016. Tryb GAME dla mnie nie do zaakceptowania z powodu zbyt słabej jakości obrazu (wyłączone są wszystkie upłynniacze i ulepszacze) więc gram na trybie Dziennym i jest super.

To z czego byłem i jestem najmniej zadowolony to jednak tzw. artefakty/gorące powietrze czyli nieradzenie sobie tv z szybkimi scenami. Oczywiście nie zawsze, a nawet może powiedziałbym, czasami, ale jednak. Od razu dodam że mówię tu o moim najczęściej stosowanym ustawieniu:
Perfect Natural Motion - Min
Clear LCD - ON
Ustawienie Perfect Natural Motion na OFF jak dla mnie powoduje efekt matrycy 60Hz czyli brak płynności obrazu i ja to wyraźnie dostrzegam nawet w powolnych scenach filmowych. Z kolei ustawienie PNM na Med albo tym bardzie Max powoduje że wyraźnie widać że tv nie radzi sobie z obróbką konturów.

Z tych powodów na początku poważnie myślałem o wymianie sprzętu na inny (w Saturnie mam na to 30dni). Teraz sam nie wiem, czy to zrobię. Sprawdziłem w kilku marketach (Saturn, MM, Euro) telewizory do 5500zł, które po opiniach dawały największą nadzieję na płynność bez artefaktów i w tej cenie takiego nie znalazłem. Sprawdzałem od 60Hzowych np. Panasoników DX przez Soniaki np. XD700S po 100hz Pan CX700. Dopiero w Sony KD-55XD8005 zauważyłem minimalną poprawę. Ale to może zaledwie maksymalnie o 20% lepiej od PUS6561. Obawiam się, że chyba nie znajdę wyraźnie lepszego telewizora 55PUS6561 nawet jakbym trochę podniósł budżet. Podobno w serii 900 Sony ten problem nie występuje ale nie sprawdzałem, a poza tym tv za 8-12k mnie nie interesują. Tak więc po dwóch tygodniach odbioru sygnału NC+ i testach porównawczych w marketach, mam do niego co prawda mieszane uczucia ale jednak bardziej na plus niż minus.

Do testowania użyłem zgranych na pendriva matriałów:
DSE (Dirty Screen Effect) Test Video
HD 1080p LCD LED TV Dead PixelTest Video
full HD LCD panel test, light bleeding test, motion test, tv tests
New York City 4k Video Test
Fast motion GH4 (UHD) test
Footbal in Ultra HD (2160p 4k)
Neymar vs Real Madrid Away UHD 4k
sample-Elysium.2013.2160p
wszystkie materiały MP4 z wyjątkiem Elysium MKV. I każdemu kto szuka tv doradzam, żeby telewizory sprawdzał na swoich materiałach z usb. Tylko takie porównywanie ma sens.
 

Felix

New member
W MediaMarkt tak tego nie było widać, bo nie wiem czy ogólnie, ale przynajmniej w moim TV są rozstawione tylko częściowe na ścianie, większość tak w rzędach po 3 prawie na środku sklepu i nie było tego efektu, ale jak w Euro wczoraj byłem, to myślałem, że się załamię.

Tam na ścianie jednej takiej długiej są wszystkie TV i stanąłem tak w połowie sklepu i widać to po prostu jak co trzeci wiszący telewizor ma potworny banding i czarny dół i górę z pasami, które wchodzą w matryce, a jedynie środek w miarę równy kolorowo, poza tym, że pasy wchodzą.

Nie wiem czy kiedyś tego nie dostrzegałem czy po prostu tak tanią siłą teraz TV składają i 3/4 ma banding, ale mimo wszystko jak ktoś wydaje prawie 4K na telewizor, to taki obraz jest nie do przyjęcia..

Wziąłęm KS7000 wczoraj jednak, zamówiłem do sklepu jako zamówienie internetowe, nawet się upewniałem, że tak mam uznane, do 14 dni na zwrot, w pierwszym dniu wiadomo jest super, palety jednolite, nie ma żadnego bandingu na jednolitych barwach.

Ale tematu tu nie będę kontynuować, bo mi bluray zarzuci, że jestem promotorem Samsunga czy coś. :D

Natomiast te TV wiszące z pasami na środku to jakaś katorga. Wisiał też Philips ten tańszy sporo 6401 - miał tak absurdalne pasy na środku, widoczne dosłownie na każdym kolorze, nawet na zółtym i czerwonym. Nie trzeba było szarości/zieleni żeby to zobaczyć. OCZYWIŚCIE NIE TWIERDZĘ, ŻE KAŻDA SZTUKA TAK BĘDZIE MIAŁA!

Ale z punktu widzenia klienta, który przychodzi w ciemno i szuka TV, to jakbym takiego 6401 zobaczył to w życiu bym go nie kupił. Ta sztuka telewizora po prostu straszyła..

6561 Philipsa poszedł na razie do salonu do rodziców i są bardzo zadowoleni, ale mieli 40" Samsunga jednego z pierwszych płaskich sprzed wielu lat, także w samym obrazie kabłowki wiadomo, że jest ok. A jak nie używają telewizora pod konsolę i jako monitor, to odczucia też są inne. Natomiast jak im powiedziałem o efekcie bandingu to również to widzą i się śmieją, że chyba brud pod matrycą jest. ;x
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
To jest chyba odpowiednik na rynek USA, wszystko wygląda nieźle ale czerń dla mnie nie do zaakceptowania. Sony X850D Review (XBR55X850D, XBR65X850D, XBR75X850D, XBR85X850D) Nawet przez chwilę przeszła mnie myśl, ściągnięcia tego TV zza oceanu, na best buy kupisz model 55 za 900 $ ale odpuściłem...
No niestety to też IPS, więc czerni nie będzie. Panasonic szykuje coś z panelami IPS na nowy rok... pożyjemy zobaczymy.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 

KOJOT80

New member
Jeszcze raz wybrałem się do Saturna z video na pendrivie (lista materiałów testowych parę postów wyżej). Przez 1,5h sprawdzałem, oczywiście na różnych ustawieniach, kilka telewizorów ale pod kątem płynności i kolorów (a nie np. bandingu) i oto moja opinia:

SAMSUNG UE55KS7000 ok 6000zł
wypadł najgorzej na wszystkich materiałach zarówno FHD jak i 4k. W dodatku najdroższy.

SONY KD55XD700 ok 4200zł
na pewno lepiej od samsunga pomimo 60Hz ale bez rewelacji

LG55UH7707 5500zł
spisał się jeszcze lepiej ale ustępował wszystkim pozostałym modelom

SONY KD55XD850 ok 5500zł
PHILIPS 55PUS6561 ok 3800zł
PANASONIC TX-58DXM710 ok 4600zł
Ostatnie trzy modele spisały się najlepiej. Różnice w płynności obrazu są między nimi minimalne a rozpiętość cenowa duża.
Dziwić może obecność na tak wysokim miejscu Panasa XD701 bo ma przecież 60Hz, a porównuję go do modeli 100Hz ale co z tego skoro spisał się rewelacyjnie zarówno w meczach i nie tylko. Nawet sprzedawcy LG i Sonego byli bardzo zaskoczeni. Jak Panasonic osiągnął taki wynik na 60Hz nie wiem ale podobno może to być skutek zastosowanej matrycy VA (a chyba pozostałe mają IPS). Dlatego gdybym miał teraz wymienić mojego PHILIPSA 55PUS6561 to tylko na Panasonica 50 albo 58DXM710.
 
Ostatnia edycja:

Rokko32

New member
Czytając te wszystkie komentarze negatywne i pozytywne wychodzi na to że zakup Philipsa PUS6561 wcale nie jest takim złym wyborem, tak naprawdę w cenie 2600-3500zł (49-55 cale) nie ma lepszego TV. I tak myślę że 90% klientów kupuje TV pod wpływem doradców w sklepie albo ulubionej marki niż studiowania i czytania forum telewizorów.
 

strazakp

Banned
Można oszaleć z tymi współczesnymi telewizorami!!! ;-)
Wychodzi na to ze idealnego nie ma w żadnym przedziale cenowym pewnie.
Ja na ta chwile nie mam zamiaru wychodzić ponad budżet 4000zl (zakup najtaniej w sieci).

Jeszcze raz wybrałem się do Saturna z video na pendrivie (lista materiałów testowych parę postów wyżej). Przez 1,5h sprawdzałem, oczywiście na różnych ustawieniach, kilka telewizorów ale pod kątem płynności i kolorów (a nie np. bandingu) i oto moja opinia:

SAMSUNG UE55KS7000 ok 6000zł
wypadł najgorzej na wszystkich materiałach zarówno FHD jak i 4k. W dodatku najdroższy.

SONY KD55XD700 ok 4200zł
na pewno lepiej od samsunga pomimo 60Hz ale bez rewelacji

LG55UH7707 5500zł
spisał się jeszcze lepiej ale ustępował wszystkim pozostałym modelom

SONY KD55XD850 ok 5500zł
PHILIPS 55PUS6561 ok 3800zł
PANASONIC TX-58DXM710 ok 4600zł
Ostatnie trzy modele spisały się najlepiej. Różnice w płynności obrazu są między nimi minimalne a rozpiętość cenowa duża.
Dziwić może obecność na tak wysokim miejscu Panasa XD701 bo ma przecież 60Hz, a porównuję go do modeli 100Hz ale co z tego skoro spisał się rewelacyjnie zarówno w meczach i nie tylko. Nawet sprzedawcy LG i Sonego byli bardzo zaskoczeni. Jak Panasonic osiągnął taki wynik na 60Hz nie wiem ale podobno może to być skutek zastosowanej matrycy VA (a chyba pozostałe mają IPS). Dlatego gdybym miał teraz wymienić mojego PHILIPSA 55PUS6561 to tylko na Panasonica 50 albo 58DXM710.
 

strazakp

Banned
Czytając te wszystkie komentarze negatywne i pozytywne wychodzi na to że zakup Philipsa PUS6561 wcale nie jest takim złym wyborem, tak naprawdę w cenie 2600-3500zł (49-55 cale) nie ma lepszego TV. I tak myślę że 90% klientów kupuje TV pod wpływem doradców w sklepie albo ulubionej marki niż studiowania i czytania forum telewizorów.
A może i nawet więcej niz 90% tak kupuje. Ludzie idą do sklepu,maja jakiś budżet,pytają o rade sprzedawcę a ten im wciska cos najczęściej tak jak mu każe danego dnia szefostwo sklepu,no i klient wychodzi zadowolony i pewnie zadowolony jest przez kolejne lata :)
Różnica jest tylko taka ze jednego stać na tv za ok 2-3tys innego za 4-6tys a garstkę za kilkanaście tys zl, ale każdy z nich ma takie same poczucie zadowolenia.
 

nadal

New member
1. Widziałem go wczoraj i dzisiaj w MM. Robiłem test szarości z serwisu Philipsa. Wczoraj wydawało mi się, że jest prawie ideał, dzisiaj jak zobaczyłem w nieco innym oświetleniu wyszły mankamenty technologii direct led. Potem przeniosłem się do xd8005 jest o niebo lepiej. Co prawda to edge led, ale tło prawie żyleta. Krańce ekranu lekko ciemniejsze, ale pole super. W tym pierwszym pomimo, niezbyt równego podświetlania obraz wyglądał super. Demka wg mnie wyglądały jaśniej niż na pus6561. Obraz z Dvb-t mógł być. Innych źródeł obrazu MM nie miał.

2. Moja żona czepiła się ambi light i zastanawiam się nad Philipsem z podświetleniem edge led czyli pus7101. Cena większą o 200 zł, widziałem foty podświetlenia od innego użytkownika z naszego forum. Obraz jak na zdjęcia z ekranu mnie zadowolił. Banding jest, ale on mi nie przeszkadza. Mam go w...

Proszę o opinie osób, które mają lub widziały pus7101 na żywo. Czy są jeszcze jakieś inne różnice niż rodzaj podświetlenia?

są, ale zdecydowanie wszystkie na korzyść 7101. Ale - jeżeli banding masz w..., to śmiało bierz 7101 - będziesz zadowolony. Ambilight daje inny wymiar czerni, więc nie będzie Ci przeszkadzał jej brak. Poza tym jakość obudowy, wygląd, elegancja - zdecydowanie na korzyść 7101.
 

rafix139

New member
Panowie, z prawej strony ekranu mojego philipsa 7101 wyskakuje małe kółko z jakimś zrzutem z ekranu. Kółko ma średnicę jakiś 3cm. Jak wyłączyć to ustrojstwo i co to jest?
 

Polaker

New member
ja mojego pus6561 wymieniłem wlasnie na wspomnianego wyzej panasa 50dxm710 i jestem bardzo zadowolony. W zeszlym miesiacu byla promocja w mm i kosztowal 2999. Uplynniacze daja lepszy efekt niz artefaktowe 100hz philipsa. Wrazenia jesli chodzi o czern sa takie jak po przesiadce na oleda (ale to subiektywne odczucie w zestawieniu z czarnopodobnym philipsa :) ). Najwieksza roznice w jakosci obrazu robi duzo wyzszy kontrast. Banding jest - tak jak na wszystkim co do tej pory testowalem, ale minimalny i rownomierny w 2 miejscach - nie jest to taka nierownomierna plama 'brudu' jak w philipsie.
 

jmahorow

New member
Panowie, z prawej strony ekranu mojego philipsa 7101 wyskakuje małe kółko z jakimś zrzutem z ekranu. Kółko ma średnicę jakiś 3cm. Jak wyłączyć to ustrojstwo i co to jest?
Pewnie to jest pływająca ikonka schowka aplikacji Es File Explorer. Wejdź w ustawienia tej ostatniej, opcje wyświetlania i tam powinna być dostępna opcja wyłączenia tej funkcjonalności. Pozdrawiam

Send by HTC 10
 

jmahorow

New member
ja mojego pus6561 wymieniłem wlasnie na wspomnianego wyzej panasa 50dxm710 i jestem bardzo zadowolony. W zeszlym miesiacu byla promocja w mm i kosztowal 2999. Uplynniacze daja lepszy efekt niz artefaktowe 100hz philipsa. Wrazenia jesli chodzi o czern sa takie jak po przesiadce na oleda (ale to subiektywne odczucie w zestawieniu z czarnopodobnym philipsa :) ). Najwieksza roznice w jakosci obrazu robi duzo wyzszy kontrast. Banding jest - tak jak na wszystkim co do tej pory testowalem, ale minimalny i rownomierny w 2 miejscach - nie jest to taka nierownomierna plama 'brudu' jak w philipsie.
Zachęciłeś mnie tym opisiem. Niestety widzę, jeden podstawowy problem...system Firefox OS nie jest już rozwijany przez Mozillę, nie zainstalujesz też na nim popularnych aplikacji takich jak Kodi. Nie wiem co zrobi Panasonic jak utraci wsparcie producenta aplikacji? Może przejdzie na Androida?

Send by HTC 10
 

strazakp

Banned
ja mojego pus6561 wymieniłem wlasnie na wspomnianego wyzej panasa 50dxm710 i jestem bardzo zadowolony. W zeszlym miesiacu byla promocja w mm i kosztowal 2999. Uplynniacze daja lepszy efekt niz artefaktowe 100hz philipsa. Wrazenia jesli chodzi o czern sa takie jak po przesiadce na oleda (ale to subiektywne odczucie w zestawieniu z czarnopodobnym philipsa :) ). Najwieksza roznice w jakosci obrazu robi duzo wyzszy kontrast. Banding jest - tak jak na wszystkim co do tej pory testowalem, ale minimalny i rownomierny w 2 miejscach - nie jest to taka nierownomierna plama 'brudu' jak w philipsie.
Brzmi zachęcająco i optymistycznie ale 50" to za mało a 58" jest zbyt drogi.
Ponieważ chcę wybrać telewizor na dobre kilka lat i najmniejsze zło jeżeli chodzi o ewentualne wady to przyjdzie mi dalej szukać. Nie spieszy mi się więc szukam czytając również co inni mają do powiedzenia. Philips natomiast odjeżdża z moich myśli...szkoda bo zapowiadał się to fajny wybor a teraz to tylko ból głowy.
 
Do góry