Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

jmahorow

New member
Model pus6561 ma podświetlane panelu direct led, a pus7101 Egde led. Czy w tym wyższym modelu podświetlenie też powoduje efekt brudu na matrycy? Czy też jest nierównomierne jak w przypadku 6561?

Send by HTC 10
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Model pus6561 ma podświetlane panelu direct led, a pus7101 Egde led. Czy w tym wyższym modelu podświetlenie też powoduje efekt brudu na matrycy? Czy też jest nierównomierne jak w przypadku 6561?

Send by HTC 10

Jest na tyle delikatne, że nieuciążliwe. Zupełnie jak niedomyta tirówka. Klientom nie przeszkadza.
 

kolarek

New member
Witam.W sobotę stanę się posiadaczem Philipsa 55PUS6561.W związku z tym mam pytanie czy telewizor współpracuje poprawnie z modułem CP,obecnie mam dekoder ale chciałbym pozbyć sie dodatkowego pudełka.A w przypadku pozostawienia dekodera pilot z tv obsłuży też dekoder?

Witam ponownie.Mimo,że nie otrzymałem żadnej podpowiedzi zdecydowałem się na wymianę dekodera na moduł CAM.Miła pani w punkcie CP nie do końca wspierała mnie w moim pomyśle,wręcz odradzała zamianę tłumacząc,że klienci czasami zwracali moduł bo nie chciał z ich telewizorami współpracować.Pomimo obaw wziąłem moduł i nie żałuję ,szybkość działania porównywalna z ESI88 no i mam jedno pudełko mniej.Na początku przełączał kanały dość wolno ok 5 sekund,ale po wyłączeniu kontroli rodzicielskiej w module(włączona domyślnie przez operatora) czas przełączanie to 2 sekundy.Mogę śmiało polecić takie rozwiązanie:)
 

Felix

New member
Ale masz skalibrowany ?

Już mi się śmiać chce z kolejnego dokładnie takiego samego wpisu.

Przecież Kiki znasz się na tym i doskonale wiesz co powoduje i co daje nawet profesjonalna kalibracja.

Można uzyskać:
- odpowiedni poziom czerni i bieli
- balans bieli (odcień barwy białej)
- charakterystykę jasności, czyli tzw. gamma
- precyzyjne ustawienie tego jak wygląda kolor czerwony, zielony, niebieski i jakie mieszanki z nich powstają

KALIBRACJA NIE USUWA PASÓW - BRUDU ZA MATRYCĄ.

Przecież nawet Philips w 3/4 przypadków tego nie wymienia i mówi, że taka specyfikacja IPS / LCD LED i tego modelu.

Pisanie o programowym usuwaniu bandingu czy kalibracji, która to usuwa, to po prostu wciskanie ciemnoty. Nie wiem czy bana za to dostanę czy nie, ale trudno.

Btw. Skoro nie potrafią rozwiązać problemu z artefaktami w trybie 'Gra' (i nie interesuje mnie jakieś kombinowanie z przechodzeniem raz w jeden tryb obrazu raz w drugi żeby pograć normalnie, lol..), to jak również dostanę taką informację od Philipsa, to będę uderzał o niezgodność towaru z umową i pozbędę się tego TV.
 

strazakp

Banned
Wyslalem zapytanie do Philipsa nt cloudungu itp oraz kiedy aktualizacja androida. Dostałem taka odpowiedz:
"Zjawisko cloudingu może wystąpić w przypadku każdego panelu LCD. Tego typu sprawy są rozpatrywane przez nasz serwis po inspekcji telewizora. W większości przypadków jest to uznawane za zgodne ze specyfikacją.

Postrzeganie jakości obrazu jest rzeczą subiektywną. Opcja Natural Motion została wprowadzona aby zrekompensować efekt skokowego poruszania się obiektów widoczny np. w filmach o niskiej wartości odświeżania. Wskazane jest przetestowanie różnych ustawień dostępnych pod opcją [Natural Motion]

Aktualizacja do wersji 6.0 jest planowana na początek 2017 roku".
 

Felix

New member
Ja mam dosyć tego TV. W ogóle nie wiem jak to jest k**** możliwe, że telewizor wyświetla jeszcze gorzej obrazy i ma jeszcze gorszy banding niż miesiąc temu. Przecież na bieżąco sprawdzałem jednolite obrazy, nawet filmik z meczu tu kiedyś wrzucałem i nie było najgorzej, a teraz się wszystko zlewa w jedną wielką kupę.

Proszę zdjęcia z dzisiaj jednolitych palet.
Wysłałem to też Philipsowi, jak odpowiedzą, że to normalne i tak ma być, to pozostaje droga prawna.

Nie wiem czy k**** kurz się tam dostaje czy o co chodzi, ale w życiu nie dokonałem tak beznadziejnego zakupu. Nic od Philipsa już nigdy nie kupię.

Cieszcie się potencjalni kupujący, że macie 206 stron już komentarzy i wiele zdjęć, jak kupowałem TV to nie było jeszcze wpisów o bandingu, problemach itd., była tylko boska recenzja, której w ciemno zaufałem.

Co do artefaktów przy PS4 Pro dostałem odpowiedź:
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

Żart żartem pogania.

Jest to obecnie badane przez nasz dział oprogramowania. Prosimy o przesłanie zdjęć ekranów CSM 1, 2 i 3. Skontaktujemy się z Panem ponownie, kiedy otrzymamy nowe informacje w tej sprawie.


1. Wyświetl kanał
. Wyświetl losowy kanał na telewizorze


2. Wejdź do menu Philips CSM
. Wciśnij "1 2 3 6 5 4" na pilocie telewizora z normalną prędkością z jaką wprowadzany był by numer kanału.
. Jeżeli telewizor zmienił kanał, spróbuj wpisać "1 2 3 6 5 4" po chwili jeszcze raz

Wyświetlone zostanie nasze menu Philips CSM.


3. Przewiń do menu Philips CSM 2, 3
. Wciśnij strzałkę w dół na pilocie


4. Zamknij menu CSM
. Wciśnij przycisk "Home", żeby zamknąć menu i powrócić do wyświetlania kanałów TV

Btw. jaka kasa poszła za napisanie takiej recenzji w samych superlatywych, z boską czernią itd.? Kilka setek czy kilka tysięcy?
 

Attachments

  • 1.jpg
    1.jpg
    318 KB · Wyś: 118
  • 5.jpg
    5.jpg
    360,9 KB · Wyś: 114
  • 9.jpg
    9.jpg
    355,1 KB · Wyś: 352
Ostatnia edycja:

Lionel

New member
@Felix pamiętaj że masz 120hz, 4K, HDR, VP9, Android TV i to za 3 klocki :mrgreen:
Pytanie zasadnicze - kalibracje masz zrobioną ? :-D
 
Bubel oddany - ulga !!!

Dziś oddałem ten chiński bubel .Poczułem wielką ulgę ,chyba podczas oglądania następnego meczu wyleciałby przez okno !!! Szkoda że dopiero teraz są wrzucone prze użytkowników zdjęcia testowe matrycy bo nigdy bym nawet tego bubla nie brał pod uwagę .
Jak ten TV może być dobrym wyborem w klasie cenowej ,skoro tylu użytkowników jest niezadowolonych ?Co z tego że ma dużo bajerów jak ma mieć dobry obraz a w tym elemencie jest tragiczny ....
Zastanawiam się co teraz wziąć na próbę ,ma ktoś jakieś pomysły ?Ten TV ma niby matrycę 120 HZ ale obraz podczas meczu do bani .Czy konkurencja z matrycami 60 HZ rzeczywiście daje lepszą jakość ?:roll:
 

jacek2707

New member
Dziś oddałem ten chiński bubel .Poczułem wielką ulgę ,chyba podczas oglądania następnego meczu wyleciałby przez okno !!! Szkoda że dopiero teraz są wrzucone prze użytkowników zdjęcia testowe matrycy bo nigdy bym nawet tego bubla nie brał pod uwagę .
Jak ten TV może być dobrym wyborem w klasie cenowej ,skoro tylu użytkowników jest niezadowolonych ?Co z tego że ma dużo bajerów jak ma mieć dobry obraz a w tym elemencie jest tragiczny ....
Zastanawiam się co teraz wziąć na próbę ,ma ktoś jakieś pomysły ?Ten TV ma niby matrycę 120 HZ ale obraz podczas meczu do bani .Czy konkurencja z matrycami 60 HZ rzeczywiście daje lepszą jakość ?:roll:

Po jakim czasie od zakupu oddawales ?
 
Osiem dni będzie - nie było problemu ze zwrotem ( ale mam kolegę w sklepie więc byłem pewien że bezproblemowo załatwię sprawę , a chciał mi samsunga KS7000 wcisnąć - trochę przekracza mój obecny budżet niestety ).Zastanawiam się co teraz 55" kupić i nie być niemile zaskoczonym .Szkoda że ciężko znaleźć coś przyzwoitego do 3600 z nowszych modeli .Jadę do Niemiec w przyszłym i zastanawiam się czy Kuro 50 '' nie kupić używanego ,tylko ciekawe ile taki używany pociągnie( na Ebayu jest parę takich ofert ).Bo do oglądania meczy wystarczyłby mi dopóki cena Oledów nie spadnie w dół .
 
Ostatnia edycja:

cytak

New member
Ja mam dosyć tego TV. W ogóle nie wiem jak to jest k**** możliwe, że telewizor wyświetla jeszcze gorzej obrazy i ma jeszcze gorszy banding niż miesiąc temu. Przecież na bieżąco sprawdzałem jednolite obrazy, nawet filmik z meczu tu kiedyś wrzucałem i nie było najgorzej, a teraz się wszystko zlewa w jedną wielką kupę.

Proszę zdjęcia z dzisiaj jednolitych palet.
Wysłałem to też Philipsowi, jak odpowiedzą, że to normalne i tak ma być, to pozostaje droga prawna.

Nie wiem czy k**** kurz się tam dostaje czy o co chodzi, ale w życiu nie dokonałem tak beznadziejnego zakupu. Nic od Philipsa już nigdy nie kupię.

Cieszcie się potencjalni kupujący, że macie 206 stron już komentarzy i wiele zdjęć, jak kupowałem TV to nie było jeszcze wpisów o bandingu, problemach itd., była tylko boska recenzja, której w ciemno zaufałem.

Co do artefaktów przy PS4 Pro dostałem odpowiedź:
Dziękujemy za skontaktowanie się z nami w sprawie państwa zgłoszenia. Chcielibyśmy przekazać państwu następujące informacje.

Żart żartem pogania.

Jest to obecnie badane przez nasz dział oprogramowania. Prosimy o przesłanie zdjęć ekranów CSM 1, 2 i 3. Skontaktujemy się z Panem ponownie, kiedy otrzymamy nowe informacje w tej sprawie.


1. Wyświetl kanał
. Wyświetl losowy kanał na telewizorze


2. Wejdź do menu Philips CSM
. Wciśnij "1 2 3 6 5 4" na pilocie telewizora z normalną prędkością z jaką wprowadzany był by numer kanału.
. Jeżeli telewizor zmienił kanał, spróbuj wpisać "1 2 3 6 5 4" po chwili jeszcze raz

Wyświetlone zostanie nasze menu Philips CSM.


3. Przewiń do menu Philips CSM 2, 3
. Wciśnij strzałkę w dół na pilocie


4. Zamknij menu CSM
. Wciśnij przycisk "Home", żeby zamknąć menu i powrócić do wyświetlania kanałów TV

Btw. jaka kasa poszła za napisanie takiej recenzji w samych superlatywych, z boską czernią itd.? Kilka setek czy kilka tysięcy?
Luz, nie wyglada zle ;) hehe

Wysłane z mojego SM-A500FU przy użyciu Tapatalka
 

xgrey

New member
Panowie to się staje już nudne, cały czas te same osoby nakręcają temat wieczną krytyką tego tv, oddajcie je tam gdzie kupiliście, albo sprzedajcie i nie zaśmiecajcie całego wątku. Za chwile się okażę że połowa wpisów jest od tych samych osób cały czas marudzących na jedno i to samo. Kto chciał już przeczytał jakie tv ma zalety i wady i chyba wystarczy. Pisanie, że jaki to szmelc i bubel zaczyna być wkurzające, tv jest bardzo dobry i jestem z niego mega zadowolony, a nie kupiłem go po to żeby siedzieć na pustych planszach koloru czarnego czy białego żeby przyglądać się wadom ekranu. Jak wam nie pasuje to kupcie inne droższe modele i bądźcie z nich zadowoleni. W tym tej cenie nic lepszego nie ma i koniec, żadne marudzenie tego nie zmieni, a wasze opinie już od jakiegoś czasu nie wnoszą nic nowego.
 
Ostatnia edycja:

111kris

New member
Panowie to się staje już nudne, cały czas te same osoby nakręcają temat wieczną krytyką tego tv, oddajcie je tam gdzie kupiliście, albo sprzedajcie i nie zaśmiecajcie cały wątku. Za chwile się okażę że połowa wpisów jest od tych samych osób cały czas marudząc na jedno i to samo. Kto chciał już przeczytał jakie tv ma zalety i wady i chyba wystarczy. Pisanie, że jaki to szmelc i bubel zaczyna być wkurzające, tv jest bardzo dobry i jestem z niego mega zadowolony, a nie kupiłem go po to żeby siedzieć na pustych planszach koloru czarnego czy białego żeby przyglądać się wadom ekranu. Jak wam nie pasuje to kupcie inne droższe modele i bądźcie z nich zadowoleni. W tym tej cenie nic lepszego nie ma i koniec, żadne marudzenie tego nie zmieni, a wasze opinie już od jakiegoś czasu nie wnoszą nic nowego.
Jesteś kolegą bluray-a po fachu? Czytałeś cały wątek? Załamani są również ludzie, ktorzy byli pierwotnie zadowoleni. Poczytaj również wątek 7101/7181. Tam też ludzie widzą to czego ty nie chcesz dostrzeć (pomimo usunięcia kilku komentarzy).
Cieszymy się, że jesteś jednym z nielicznych zadowolonych i nie zabraniaj innym wydawać swoich opinii. Tobie nikt nie zarzuca, że piszesz bzdury, choć patrząc na te ponad 200 stron to troche tak jest niestety albo zakupiłeś właśnie ten testowany egzemplarz, który był pozbawiony opisywanych wad.

Wysłane z mojego PLK-L01 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry