Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

strazakp

Banned
Co sądzicie o modelu SONY KD-55X8005C ? Ile ma ramu? Tutaj nic nie ma 54.6" Sony KD-55X8005C - Specifications Czy to model bez HDR?

Model SONY KD-55XD7005 ma 2 GB Ramu i 16 GB pamięci wewnętrznej. Zgodnie ze specyfikacją panel IPC i podświetlenie jak w modelu wyżej i naszym philipsie Direct Led 54.6" Sony KD-55XD7005 - Specifications

Xd7005 wg mnie jest spoko. Ma 4k i hdr oraz Android6. Jedynie na minus to matryca 60Hz :-( W sieci znalazłem ten model za niecałe 3900zl. Gdyby bylo 100Hz to smialo bym go wybrał dokladajac te 300zl do ceny Philipsa.
 

Caparzo

New member
Bez reklam
Widocznie wszystkie polepszacze obrazu sprawnie działają i 60Hz jest w zupełności wystarczające. Bo gdyby nie było to po co miało by to być montowane?? Przez każdego z producentów?

I czemu sony miało by sobie strzelać w kolano całym tym hdr'em które ma nie działać pod ps4 pro ??? To po co by to reklamowali i nie naprawili tego problemu ?!
 

fatall1ty

New member
To może dla zwykłego Kowalskiego który wieczorem chce obejrzeć jakiś film będzie lepszy Sony KD-55XD7005? Bo jak czytam o ciągłych problemach z Philipsem, to nie wiem czy chcę mieć z nim doczynienia
 

Rokko32

New member
Widocznie wszystkie polepszacze obrazu sprawnie działają i 60Hz jest w zupełności wystarczające. Bo gdyby nie było to po co miało by to być montowane?? Przez każdego z producentów?

I czemu sony miało by sobie strzelać w kolano całym tym hdr'em które ma nie działać pod ps4 pro ??? To po co by to reklamowali i nie naprawili tego problemu ?!
LG też wszędzie pisze i się chwali na konferencjach że modele 4K z serii 6 mają matrycę 100Hz a wszyscy twierdzą że jej nie ma tylko 60Hz i komu wierzyć?
 

jmahorow

New member
Widziałem tego Sony D7005 przed chwilą, na bank nie ma brudu na matrycy jak Philips. Dostałem dzisiaj plik jpg z szarym tłem do testowania podświetlania matrycy. Przetestowalem na nim tego Soniaka plus włączyłem swoje demowki. m. in. LG chess. Na Philipsie demo cieło się jak głupie, na Sony poszło jeno szum :) Widziałem parę minut meczu, wygląda ok. Myślę, że na testy to trzebaby go do domu wziąć.

Pilot zwykły bez klawiatury, szkoda że klawiatury nie ma, ale jest taki jak soniacz zwykle ma. Masywny i pewny w trzymaniu.

Send by HTC 10
 

gothblack

New member
Ambli ambli ambli w zasadzie tylko to mnie trzymało przy tym TV, ale powoli odpuszczam.....jeszcze w przyszłym tygodniu gdzieś w sklepie przyjrzę sie jakiemuś meczowi piłki kopanej na tym modelu i spróbuje dostrzec słynny banding.Wczesniej w sklepie widziałem tylko artefakty ,a co ciekawe w innym salonie na gorszym modelu w tym samym tescie tego nie było.Na komputerze za bardzo bandingu w różnych testach youtuba nie dostrzegam,ale 17 cali, a 55 to jednak róznica, a moze juz ślepnę?? Na te chwile w podobnej cenie wygrywa Sony 55x7005 lub 8005.Niby 50hz, al tu ulepszacze robią różnice...tylko soniaki musieli pokombinować i w nizszym modelu podświetlenie direct led, a w wyzszym edge led ponoc gorsze za to 8005 ma ładniejsza i cienszą obudowe i jakiś program trilonux czy cuś podbijający kolory,ale to raczej chwyt marketingowy bo oko ludzkie nie jest chyba, aż tak doskonałe by to wychwycic....,a tak na serio to chiałem miec wiecej cali bo do tej pory mam dobrą,ale nie doskonała plazme Panasonica 50X10Y i pytanie czy warto o 5 cali wiecej tak ryzykowac....no wiem wiem nowe technologie full hd,4k i Android....taaa, a obraz gorszy ....bądź tu mądry...może czekac...ideał to 60 cali i matryca VA, aż nie wspomnę o 100hz i 4K
 

bluray

Banned
Demo Chess mkv znam każdą wersję doskonale i nie tnie się ani na PHILIPS 6561 ani na 7181.
Po prostu kłamiesz.
Jaką to masz wersję pliku LG HDR Chess ?
To ważne pytanie bo oryginał (mam) ma rozszerzenie lgd, jest oflagowany HDR.
TV SONY, LG i Philips wykrywają HDRE i ustawiają panel w tryb HDR.
DEMA p.t. HDR to kit by SAMSUNG z ich 1000 NIt a matrycach INOLUX
Wykrywają TV PHILIPS serie 6401/6561 a nawet 6401.
.
Prawdziwa treść HDR, czyli oflagowany przez SONY/LG plik HDR ustawia matrycę TV PHILIPS w tryb HDR. Tylko wtedy masz opcje wyboru trybu HDR. Jest ich kilka.


Jak sobie zassałeś z YT/DEMO 2D itp. to sobie wsadź w d... takie testowanie.
 
Ostatnia edycja:

Domely

New member
Tylko nie mów, że czytałeś ten cały temat i mimo to go kupiłeś ? :mrgreen:

Kupiłem bo byłem przekonany że będzie przynajmniej tak samo jak w moim 4 letnim 47PFL6008 w sensie jakości obrazu który jest zajebisty, porównywalny do najlepszych TV na rynku. Myślałem że będę miał to samo tylko w 55". A tu dramat!!! Jakość Rubina! Kolory czerwono różowe, brak ostrości, brak czerni itd! Nic nie pomaga, żadna kalibracja, to jest dno! Oddaje to gówno i dokładam do Sony. Niestety żegnam się z moim ulubionym ambilightem!
 

mitch

New member
Dramat konsumenta. Okazało się, że żeby mieć lepszy obraz, musi zapłacić więcej. Bandytyzm wręcz ;)

A przy porównaniach do plazmy, to nie wiem czy śmiać się czy płakać.
 

scandelux

Klub HDTV.com.pl
vip
....,a tak na serio to chiałem miec wiecej cali bo do tej pory mam dobrą,ale nie doskonała plazme Panasonica 50X10Y i pytanie czy warto o 5 cali wiecej tak ryzykowac....no wiem wiem nowe technologie full hd,4k i Android....taaa, a obraz gorszy ....bądź tu mądry...może czekac...ideał to 60 cali i matryca VA, aż nie wspomnę o 100hz i 4K


Ja miałem 42X10Y i też szukałem parę cali więcej. Skusiłem się więc na 49PUS6561 od Kikiego z kalibracją. O moich doświadczeniach z tym telewizorem pisałem wcześniej więc jak chcesz to poszukaj. W skrócie ambi jest ok, filmy, programy informacyjne itp. tez ok, android ok. Gorzej z meczami bo faktycznie te pasy przy szybszym ruchu są. Udoskonalacze są do niczego nie potrzebne bo praktycznie wszystkie po za jednym są wyłączone. Czy mając te kilka miesięcy doświadczeń postąpiłbym tak samo i kupił ten tv? Odpowiedź brzmi nie wiem. Z jednej strony potrzebowałem drugi telewizor i wybrałem ten który dawał jak najwięcej za jak najmniej ale też coraz częściej zastanawiam się czy nie lepiej bym zrobił gdybym poczekać na jakiś naprawdę udany model w przyzwoitej cenie.
 

jmahorow

New member
Demo Chess mkv znam każdą wersję doskonale i nie tnie się ani na PHILIPS 6561 ani na 7181.
Po prostu kłamiesz.
Jaką to masz wersję pliku LG HDR Chess ?
To ważne pytanie bo oryginał (mam) ma rozszerzenie lgd, jest oflagowany HDR.
TV SONY, LG i Philips wykrywają HDRE i ustawiają panel w tryb HDR.
DEMA p.t. HDR to kit by SAMSUNG z ich 1000 NIt a matrycach INOLUX
Wykrywają TV PHILIPS serie 6401/6561 a nawet 6401.
.
Prawdziwa treść HDR, czyli oflagowany przez SONY/LG plik HDR ustawia matrycę TV PHILIPS w tryb HDR. Tylko wtedy masz opcje wyboru trybu HDR. Jest ich kilka.


Jak sobie zassałeś z YT/DEMO 2D itp. to sobie wsadź w d... takie testowanie.
Epitet, że kłamie to sobie zostaw dla kogoś innego. U mnie się tnie i tyle!

Plik mam w formacie mp4, format lg pewnie działa tylko w LG, nie wiem. To i inne dema ściągnąłem z http://demo-uhd3d.com/

Send by HTC 10
 

manner

New member
Czytałem wątek i wydaje się, że coraz więcej ludzi zaleca się umieścić 60Hz Sony 120Hz Philips - najprawdopodobniej będzie miał do czynienia z firmy Sony. Panel 60HZ stoi na tańsze modele i 6401 w porównaniu z 6501 do dynamicznego kina, sportu, programów telewizyjnych, to rozmycie obrazu (60Hz vs 120). To samo będzie x7005 i wszystkie inne Sony 60Hz. Sony stojaki są takie same panel IPS z ograniczoną kontrastu i nie mają Ambilight, aby ją poprawić. Ogólnie rzecz biorąc, zakup 60HZ TV ponad 120 - głupi pomysł.

P.S. I pus7101. Na panelu znajdują się paski. Ja już nie zauważają, został użyty. + Są widoczne tylko w głównym na szarym tle. Ale obraz jest ostry, szczegółowe i dynamiczne sceny trochę kicz. I znowu, poza moją "polska" języka, jestem z Ukrainy, piśmie za pośrednictwem tłumacza)
P. P. S. Nie kupuj drogich telewizory paneli 60Hz. Nie słuchaj nikogo, że mówi 60Hz - to nie jest przerażające. 60HZ nie wyraźna dynamika obrazu.
 
Do góry