Philips 55PUS6561 test - HDR schodzi pod strzechy !

moniek92

New member
ok niby fajnie, tylko...
1. glośników/słuchawek bluetooth używa 1%(?) społeczeństwa - w każdym bądź razie, bardzo mały ułamek.
2.pip i pop są bardzo ciekawymi rozwiązaniami, ale niewiele osób sobie zdaję sprawę, że do poprawnej obsługi tego systemu, potrzeba mieć kilka źródeł.
btw. pip jest już w 6.0.
3.dla mnie to zbędne rozwiązanie, bo w ogóle (jakby się dało) bym się nie logował na konto. z resztą, zawsze się można przelogować.
4. HLG - ok, wygląda fajnie, tylko obawiam się, że w polsce (może) ujrzymy to za 10 lat.
 

moniek92

New member
jeśli już tak dociekacie, to chodziło mi o podłączenie takiego sprzętu (czy też użytkowanie) do tv.
"dobry" sprzęt bluetooth, to wydatek co najmniej 1500zł.
oczywiście w tej cenie, mamy znacznie lepszy sprzęt standalone, dlatego tym bardziej, dla mnie to głupota.
oczywiście ten 1% to moje "przemyślenia". wiem oczywiście, że dużo więcej osób korzysta ze sprzętu wireless, ale na pewno nie w przypadku oglądania TV.
 

FoX88

New member
jeśli już tak dociekacie, to chodziło mi o podłączenie takiego sprzętu (czy też użytkowanie) do tv.
"dobry" sprzęt bluetooth, to wydatek co najmniej 1500zł.
oczywiście w tej cenie, mamy znacznie lepszy sprzęt standalone, dlatego tym bardziej, dla mnie to głupota.
oczywiście ten 1% to moje "przemyślenia". wiem oczywiście, że dużo więcej osób korzysta ze sprzętu wireless, ale na pewno nie w przypadku oglądania TV.

Nie no, nie przesadzajcie z tą ceną, chyba, że mowa o jakimś nagłośnieniu w całości na Bluetooth, ale to akurat słabe rozwiązanie.

W kwestii słuchawek BT, to ja się zdecydowałem niedawno na Bose SoundLink Around-Ear II Review
czyli najwyżej oceniane pod kątem dźwięku słuchawki na BT na rtings za ok. 900 zł i grają lepiej niż moje AKG K142 HD wykonane w Austrii na kablu, a mało nie kosztowały bo jakieś 450 zł.
http://www.rtings.com/headphones/reviews/best/by-usage/critical-listening

Słuchawki na BT do 1000 zł dobre jak najbardziej istnieją, okresowo nawet QC35 Bose czy Sony MDR 1000X da się w okolicach 1000 zł kupić (promocje na niemieckim Amazonie). Inna sprawa, że po drodze jest mnóstwo śmieci, jak np. Creative Aurvana Platinum, które cenę wyjściową też na 1000 zł mają ustaloną, ale grają gorzej niż słuchawki za 50 zł. No ale słuchawki na kablu też istnieją między 10, a 4000 zł i nie zawsze te za 1000 grają lepiej od tych za 500, także jak i wszędzie trzeba świadomie wybierać.
 
Ostatnia edycja:

moniek92

New member
pisałem o sprzęcie, nie o słuchawkach.
oczywiście, że słuchawki bluetooth są czasem wygodą, a innym razem musem, ale proporcja cenowa (w najlepszym wypadku) to 1:2 do słuchawek na kablu (chodzi o kwotę zakupu).
aczkolwiek nie wszystko co napisałeś jest prawdą (między innymi to, że słuchawki za 500 grają gorzej niż te za 1000 - bzdura), ale nie offtopujmy już, w końcu to temat o tv.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
(...)
aczkolwiek nie wszystko co napisałeś jest prawdą (między innymi to, że słuchawki za 500 grają gorzej niż te za 1000 - bzdura), ale nie offtopujmy już, w końcu to temat o tv.

Tylko dla sprostowania, kolega napisał "(...)nie zawsze te za 1000 grają lepiej od tych za 500(...)"
 

Ziku90

New member
Ja czasami ale wspaniały 40PFH5500/88 wprowadza opóźnienie dźwięku w stosunku do obrazu co dość mocno mnie denerwuje.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka
 

patrykos91

Member
Cześć,
Mam pytanie:

Czy pomiędzy tym telewizorem PUS6561 a telewizorem PUS6581 są jakiekolwiek różnice?

Któryś z nich jest nowszy? Który jest ogólnie lepszy?
 
Do góry