Philips 55PUS6561 - brak cyfrowych kanałów

M!s!ek

New member
Witam,

co może być powodem nie znajdowania przy strojeniu kanałów nadawanych z lokalnej kablówki w sposób cyfrowy, natomiast odnajduje wszystkie kanały analogowe ?

Pozdrawiam
M!s!ek
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Przyczyną może być sposób nadawania programów przez danego dostawcę. W takim przypadku najlepiej dowiedzieć się u dostawcy na jaki kraj powinien być instalowany TV. Jeżeli dostawca niepodaje spróbuj przy instalacji kanałów wybrać Esronię lub Czechy. Dodatkowo już przed samym uruchomieniem wyszukiwania masz jeszcze dodatkowe "ustawienia". Tam ustaw na wyszukiwanue pełne i jak jest jeszcze opcja kroku częstotliwości, to zmień na 1Mhz.
 

M!s!ek

New member
Sprawdzałem z pełnym wyszukiwaniem i skokiem o 1. Z informacji jakie uzyskałem od dostawcy telewizji kablowej to, że programy są nadawane od częstotliwości 690 000 do 746 000 QAM 256, ks 9600. Sprawdzałem tylko "na Polsce". Czy te częstotliwości wymagają przestawienia kraju ?
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
A próbowałeś wybrać UPC i ustawić skanowanie pełne, ew. wpisać częstotliwości? Możesz też dla próby spróbować DVB-T (zależy jak kablówka puszcza sygnał). Ew. Na jeszcze innym kraju instalacja.
 

M!s!ek

New member
UPC nie próbowałem, próbowałem na DVB-T zatrzymuje sie na 99% i nie rusza dalej. Co do krajów na których szukałem to Dania, Norwegia (tak radził pracownik kablówki), Estonia i Czechy.
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Antena pokojowa, kierunkowa, siatkowa? Czy jak dochodzi do 99% na DVB-T masz już jakieś kanały? Czy próbowałeś podłączyć antenę DVB-T?
 
Do góry