Philips 55PUS6561/12 czy 55PUS7150/12?

xroos

New member
Philips 55PUS6561/12 - kalibracja

Witam serdecznie
Właśnie planuję kupić tv (najlepiej 4k) do 4300zł i czytając Wasze forum wyeliminowałem większość telewizorów.
Zdecydowałem się na:
Philips 55PUS6561/12
I teraz mam pytanko:
Czy kalibracja dużo daje i czy wiąże się to z dodatkowym kosztem?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi
 
Ostatnia edycja:

arturek1xd

New member
Uruchomię temat.
Sprawdzałem w sklepie RTV 2 sztuki modelu
Philips 55PUS6561/12 .

W każdym zarówno demo 4k philipsa (biegająca Pani) jak i film, który uruchomiłem z pendrive smużył (przy ruchomej postaci zarówno przy głowie jak i przy nogach pojawiały się małe drgające kwadraciki) było to bardzo widoczne nawet przy oglądaniu z 4 metrów.

Gdzieś, kiedyś widziałem, jak ktoś napisał, że wyłączeniu efektu upłynniania powoduje, że efekt tych kwadracików ustaje - próbowaliśmy z doradcą natomiast za każdym wyłączeniem kolejnych upłynniaczy TV coraz bardziej nie dało się oglądać.

Więc moje pytanie.. czy ktoś może podać mi konkretną opcję jaką należy wyłączyć albo spis konkretnych parametrów jakie powinienem ustawić aby nie było tego efektu?
Dziwi mnie to.. że przy 100 HZ matrycy występuje takie coś - liczę że to jednak wina ustawień bo większość konkurencyjnych firm w tym przedziale cenowym (z matrycami 50HZ) takiego efektu nie miały.

Proszę o pomoc
 

bluray

Banned
Ta "Pani" to demo 24 fps (dla filmów z BlueRay) i bardzo źle zrealizowane. Trzeba wtedy włączyć tryb kinowy.
Philips nie produkuje dziś filmów demo. Doradzam stanowczo porównanie materiałów demo (na płynność matryc TV) Samsunga, SONY, LG i porównanie. Wygra zawsze Philips w zadanej kategorii cenowej.

Jest takie demo Philipsa p.t. SNIPER 24fps.
Żaden TV poniżej ceny 8K tego nie pojedzie. W kategorii płynność serie 71xx są poza konkurencją cenową.
Sprawdź 6561 (HDR !) bo jest na wysokich matrycach IPS od LG 120 Hz i b. dużo taniej. Dostajesz fajny Ambilight i klawiaturę na pilocie, z pełnym ANDROID (filmy via KODI prosto z torrentów). Tego nikt na rynku TV nie oferuje !!!
 
Ostatnia edycja:

arturek1xd

New member
Ta "Pani" to demo 24 fps (dla filmów z BlueRay) i bardzo źle zrealizowane. Trzeba wtedy włączyć tryb kinowy.
Philips nie produkuje dziś filmów demo. Doradzam stanowczo porównanie materiałów demo (na płynność matryc TV) Samsunga, SONY, LG i porównanie. Wygra zawsze Philips w zadanej kategorii cenowej.

Jest takie demo Philipsa p.t. SNIPER 24fps.
Żaden TV poniżej ceny 8K tego nie pojedzie. W kategorii płynność serie 71xx są poza konkurencją cenową.
Sprawdź 6561 (HDR !) bo jest na wysokich matrycach IPS od LG 120 Hz i b. dużo taniej. Dostajesz fajny Ambilight i klawiaturę na pilocie, z pełnym ANDROID (filmy via KODI prosto z torrentów). Tego nikt na rynku TV nie oferuje !!!

Wiem co oferuje Philips.. ale wiem też co widziałem.
Jak napisałem wyżej.. nie chodzi o tylko o tą Panią tylko również o to, że uruchomiłem sobie swój film z Pendrive, w zwykłej rozdzielczości 720p żeby sprawdzić jak radzi sobie z upscalingiem i tam przy każdej nawet mało dynamicznej scenie przy głowach i nogach ruchomych postaci smuży, pojawia się mnóstwo małych drgających kwadratów więc dlatego zadałem pytanie o to jakie ustawienia powieniem zmienić aby tego efektu nie było - testowałem ten sam film, z tego samego pendrive w innych markach i tego efektu drgających kwadracików nie było (nawet na 50 hz matrycach)
 

lewy_83

New member
Pytanko

Witam

Odgrzewając stary temat chciałbym podpytać ile kosztowałby mnie Philips 55PUS6561/12 z kalibracją?

Pozdrawiam i Wesołych Świąt Życzę
 

kris12

New member
Philips 55PUS6561/12

Zamierzam kupić,

Jak cena z kalibracją dla członków klubu?

dziękuję za info

KK
 

Ziku90

New member
A takie pytanie z innej beczki - ta cała kalibracja, to jej parametry są zachowane po resecie do ustawień fabrycznych?

Wysłane z mojego GT-I9195 przy użyciu Tapatalka
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak, są dostępne od ręki.
Cena dla niebieskich cena 3299 zł
Kalibracja gratis
Dostawa gratis

Napisz proszę na PW , dostaniesz info.
 
Do góry