Philips 55PUS6401 - czy ktoś posiada, widział, coś więcej napisze?

Jussi

New member
Bez reklam
Na forum zero informacji na temat tego modelu. Virgoo napisal mi tylko, ze matryca 60hz (na moje uzytkowanie nie jest to dyskwalifikacja). Czy ktos wie cos wiecej na temat tego modelu? Chyba dosc malo popularny, bo i w sklepach ciezko dostepny, choc cena wydaje sie atrakcyjna jak na parametry. Jakies wrazenia z uzytkowania? Kiki jestes specem od Phipilsow, obcowales z tym modelem? :)
 
Ostatnia edycja:

Jussi

New member
Bez reklam
Kiki czy cos sie ruszylo z Twoim testem? Zamowilem go do EuroRtvAgd i bylem dzis obejrzec. Obraz bardzo ladny, upscaling chyba ok. Podlaczylem sciagniete z neta testy 4k w .mkv i nie chcial ich odpalic z pena. Mkv w hd odpalal normalnie, natomiast nie bylo polskich czcionek w napisach.

Czy uważacie, że to sprawy do ogarnięcia przez aktualizację? Bo wyjeli przy mnie TV z pudla i nic nie aktualizowalismy.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Uuuuuup.

Nikt nic? Kurcze lyknalbym ten odbiornik telewizyjny ale przydałoby się kilka opinii :-(
 

Maniss

New member
Posiadam i mogę napisać, że o ile z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony, to już z jakości funkcji internetowych niekoniecznie.

Główną wadą telewizora jaką odkryłem podczas użytkowania jest to, że po jakimś czasie i otwarciu kilku aplikacji, nie ma możliwości uruchomić YT czy Netfilxa, gdyż pojawia się czarny ekran. Pomaga tylko wyjęcie z wtyczki.

Podejrzewam, że ma to związek z wydajnością, gdyż po otwarciu jakiejkolwiek aplikacji, nie da się jej inaczej zamknąć niż cofnięciem lub powrotem do menu głównego. Czyli aplikacja ciągle działa w tle.

Inną wadą jest to, że o ile do samej aplikacji YT nie mam żadnych zastrzeżeń, to brakuje w niej jednej podstawowej funkcji - przeglądania komentarzy.

Pilot w tym telewizorze również nie jest jego mocną stroną. Brakuje z tyłu klawiatury jak choćby w wyższym modelu 6501.

Dodam również, że bardzo rozczarowały mnie po kupieniu 3 białe plamy przy dolnej ramce, czyli tzw. clouding. Nie są wprawdzie duże, ale widać je na czarnym tle podczas oglądania. Masując je delikatnie szmatką odniosłem wrażenie, że zniwelowałem je do takiego stopnia, że już nie widać ich podczas oglądania, a żeby je dostrzec trzeba naprawdę dobrze się przyjrzeć.

Nie znalazłem również funkcji automatycznego załączania o danej godzinie co mnie osobiście zszokowało bo posiadały to telewizory już xx lat temu.
Być może źle szukałem.

Reasumując, jako telewizor nie jest to zły produkt, aczkolwiek uważam, że w tej cenie widoczny clouding i wieszanie się aplikacji w ten sposób, że pomaga tylko odłączenie zasilania jest nie na miejscu.
 

ogodaw

New member
Posiadam i mogę napisać, że o ile z jakości obrazu jestem bardzo zadowolony, to już z jakości funkcji internetowych niekoniecznie.

Główną wadą telewizora jaką odkryłem podczas użytkowania jest to, że po jakimś czasie i otwarciu kilku aplikacji, nie ma możliwości uruchomić YT czy Netfilxa, gdyż pojawia się czarny ekran. Pomaga tylko wyjęcie z wtyczki.

Podejrzewam, że ma to związek z wydajnością, gdyż po otwarciu jakiejkolwiek aplikacji, nie da się jej inaczej zamknąć niż cofnięciem lub powrotem do menu głównego. Czyli aplikacja ciągle działa w tle.

Inną wadą jest to, że o ile do samej aplikacji YT nie mam żadnych zastrzeżeń, to brakuje w niej jednej podstawowej funkcji - przeglądania komentarzy.

Pilot w tym telewizorze również nie jest jego mocną stroną. Brakuje z tyłu klawiatury jak choćby w wyższym modelu 6501.

Dodam również, że bardzo rozczarowały mnie po kupieniu 3 białe plamy przy dolnej ramce, czyli tzw. clouding. Nie są wprawdzie duże, ale widać je na czarnym tle podczas oglądania. Masując je delikatnie szmatką odniosłem wrażenie, że zniwelowałem je do takiego stopnia, że już nie widać ich podczas oglądania, a żeby je dostrzec trzeba naprawdę dobrze się przyjrzeć.

Nie znalazłem również funkcji automatycznego załączania o danej godzinie co mnie osobiście zszokowało bo posiadały to telewizory już xx lat temu.
Być może źle szukałem.

Reasumując, jako telewizor nie jest to zły produkt, aczkolwiek uważam, że w tej cenie widoczny clouding i wieszanie się aplikacji w ten sposób, że pomaga tylko odłączenie zasilania jest nie na miejscu.
Witam także posiadam ten telewizor i irytuje mnie iż funkcja HDR będzie ale nie wiadomo kiedy a po drugie dzwoniłem do serwisu bo np. Z telefonu programem Philips TV Remote App filmy full hd zacinały się i nie dało się oglądać, materiałów na YT 4k nie da się odtworzyć mimo iż mam 16 mega Internet. Częściowo pomogła ponowna instalacja telewizora został tylko problem z otwieraniem materiałów 4 k z YT
Pozdrawiam
 

DOZARTY

New member
Cieszyłem się z identycznego modelu telewizora przez 1,5 miesiąca.
Ostatnio zauważyłem że telewizor zmienia ustawienia obrazu w czasie jego oglądania - nagle staje się przebarwiony i przepalony (z jasnymi - bez szczegółów plamami). A by powrócić do normalnego obrazu muszę użyć pilota.
Telewizor zresetowałem do ustawień fabrycznych - nie pomogło. Od nowa zainstalowałem aktualne oprogramowanie - też nic się nie zmieniło. Dodatkowo sprawdzałem odbiór tylko z anteny tv naziemnej – to samo. Podobnie z dekodera nc+ na każdym z gniazd HDMI.
Spece od PHILIPSA każą czekać na nowe oprogramowanie. Czekam, choć wada obrazu odzywa się kilka razy w ciągu dnia.
Co może być przyczyną nietypowego zachowania telewizora, który do tej pory (przez 6 tygodni) działał bez zarzutu. Liczę na pomoc szanownych forumowiczów.
 

ogodaw

New member
A teraz ja mam jaja z tv ciągle wyświetla błąd systemu android czy zatrzymać wciskam ok i za chwile to samo tylko pod innymi nazwami jutro dzwonie znowu do serwisu a już dobrze było :(
 

Jussi

New member
Bez reklam
U mnie dokladnie co 34 sekundy obraz doslownie przez ulamek sekundy staje sie jasniejszy, jakby sie podswietlal. Zauwazyliscie u siebie coś takiego? Zgłosiłem sprawę do serwisu i czekam na odpowiedź.
 

sztefix

New member
U mnie dokładnie to samo, stało się to po aktualizacji, pisałem z supportem, kazali posłać zdjęcia, od dłuższego czasu brak odpowiedzi.
 

Jussi

New member
Bez reklam
U mnie było od początku. Zrobiłem aktualizację ale nic się nie zmieniło. Jutro przyjeżdża facet z serwisu zabrać telewizor :-(
 

DOZARTY

New member
Problemy z obrazem skończyły się po aktualizacji oprogramowania (lipiec br), które otrzymałem po zgłoszeniu problemu. Trwało to wprawdzie około 2 miesiące, ale warto było czekać. Teraz z obrazem jest wszystko ok.
 

Jussi

New member
Bez reklam
Ja czekam 3 tydzień na naprawe w serwisie... tymczasem w euro rtv agd zrobili promocję i cenę 3590zl
 
Do góry