PHILIPS 55PUS6401/12 biała plama na ekranie

kuber

New member
Cześć,

dzisiaj na ekranie pojawiła się biała plama/prześwietlenie na ekranie. Pierw był półokrąg z białej plamy, teraz już jest biała kropa. Czy telewizor nadaje się już na śmieci czy to jakoś jeszcze zniknie? link do zdjęć: we.tl/t-p9jE9cw5Tk
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
Dziwna sprawa, żeby na panelu Led aż takie wypalanie powstało.
Od statystycznego obrazu raczej nie, może mało ostrożnie obchodziłeś się czyszczac np. matrycę z kurzu.
I jeśli się pojawiło to mało prawdopodobne, że samo zniknie.
Jak TV na gwarancji to reklamuj, może to uznają za wadę sprzętu.
Można też próbować samemu to usunąć.
Kiedyś na laptopie taki bad pixel (tyle, że mniejszy) udało mi się usunąć jakąś aplikacją. Gdzies na PC to mam nawet jeszcze.
 

kuber

New member
Dzięki za odpowiedź. Akurat robiłem zdjęcie na białym tle, bo wtedy najbardziej widać plamę, nie ciemnym aż tak mocno się nie rzuca, choć też widać. Wykluczyłbym powstanie problemu przez czynniki fizyczne, bo nie odkurzałem ekranu w tym tygodniu, nawet go nie dotykałem. Jakiś czas przez zauważeniem problemu zatrzymałem film na dość długi czas (z 15 min) - czy to może być od tego? Ktoś kiedyś mówił o tym, że w ledowych tv wypalają się diody podświetlające z tyłu matrycy...
 

bramowicz1

Member
Bez reklam
No jeśli nie uruchomił się żaden wygaszacz ekranu to być może.
Ja oglądam zawsze na stacjonarnym BD a tam mam wygaszacz ekranu, aczkolwiek takich pauz staram się unikać.
 
Do góry