Philips 55Psu6561/12 czy warto ?

mehoow

New member
Witam
Ostatnio korzystając z okazji , że owy tv był w promocji za 3600 zł zamówiłem go jednak do czasu realizacji zamówienia mam możliwość anulowania tego zakupu dlatego też chciałbym się dowiedzieć czy w cenie do ok 4 tysięcy(jeżeli mała nadwyżka dałaby dużą róznice to oczywiście bym dołozył) jest to dobry wybór czy jednak lepiej poszukać czegos innego? Byłem w sklepie wypytać się doradcy o ten tv powiedział , że wg niego nie jest to najlepszy wybór ponieważ ma słaby procesor i podczas oglądania zwykłej telewizji jakość jest kiepska , słabo skaluje obraz itd itp . Polecał mi głownie tv LG i samsung w podobnej cenie. Nie mam zaufania do doradców z euro dlatego też piszę ten temat gdyż o philipsie naczytałem się sporo dobrego.Dodam , że będe głownie oglądał tv satelitarna oraz filmy z internetu. Męczy mnie też myśl czy wogóle warto kupować tv w takiej cenie skoro jest tak mało źródeł 4k dlatego proszę o uświadomienie mnie czy zobaczę różnice np w tym philipsie względem jakiegos tv za 2-3k fhd.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
A to z ciekawością usłyszę jakie modele LG i Samsunga w tej klasie cenowe mają 4K, 100Hz, HDR, VP9.
Otóż z mojej wiedzy wynika, że faktycznie modele tych firm grają bardzo dobrze ale o tych parametrach nowe modele tych firm kosztują 2 tyś zł drożej.
A wówczas Philips ma też swojego przedstawiciela który gra bardzo bobrze.

Jeśli mowa o fullhd to już schyłek technologii, a era 4K nie nadejdzie - ale już jest. Chyba że kupujesz telewizor na 3 lata i głównie do kblówki to możesz śmiało sięgać po fullhd.

Ów sprzedawca pokazywał Ci te słabe skalowanie czy tylko puszczał wodze własnej fantazji. Otóż Philips skalowanie ma właśnie bardzo dobre.
 

mehoow

New member
Niestety nie pokazał mi tego słabego skalowania ale mówił własnie dużo o tym , że ten philips ma za słaby procesor , mówił , że jeżeli philips to jak juz seri 7 . Generalnie skreślił tego philipsa odrazu nie mówiąc o nim nic dobrego. Przeglądając informacje na temat tego philipsa spotkałem się tez z pewnym forum gdzie strasznie go krytykowano wiele osób narzekało na problemy techniczne z tym telewizorem , czy faktycznie są z nim jakieś kłopoty czy raczej jest to telewizor na lata ? No i jak jest z tą jakością czy to skalowanie do 4k zrobi jakąś znaczącą różnice na kablówce względem tanszych telewizorów ?
 

bielson

New member
Wtrącając się,

pytanko o modele:
LG 55UH6157 (około 4200 zł)
oraz
LG 55UH661V (około 4500 zł)
mają 100 HZ matryce? Czym sie różnią bo na pierwszy rzut oka w specyfikacji nie ma różnicy.

Napisałem wiadomość do supportu LG z pytaniem o natywną matrycę w powyższych modelach.
Odpisali tak:
"Szanowny Panie,

dziękujemy za kontakt z naszym działem.

Uprzejmie informujemy, iż częstotliwość odświeżania ekranu w wymienionych przez Pana telewizorach wynosi 100 Hz."
 

mehoow

New member
Czyli mam rozumiec ze warto brac tego philipsa? Naczytalem sie tez ze hdr w tym sprzecie jest tylko na papierze i ze nie oplaca sie kupowac tv ponizej 5k bo to pieniadze wywalone w bloto .
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To znów tylko pisanina...
Nie jest 1000 nitów w HDR, ale u niektórych deklarowane 1000 nit spada po 15 minutach do połowy. Dla osobiście HDR który mocno podbija parametry dynamiki obrazu jest słuszny w mocno nasłonecznionym pomieszczeniu.
W nocy długo nie da się oglądać. Sprawdź proszę pokręć u siebie nawet nie do 100 jednostek ale do 80 wszystkie w nocy i zobaczysz kiedy chwyci Cię zmęczenie.
Zważ że wiele ludzi nie ma 10 tyś zł na telewizor i też chcą czuć radość w klasie cena do jakości. Wg mnie najlepiej cieszyć się tyle na ile klasa nam na to pozwala.
Czy lepiej zagrają modele 2 tyś zł droższe - tak lepiej , ale jeszcze lepiej grają modele o 15 tyś droższe i co - dasz tyle kasy jak jej nie masz ?

Tak , w klasie cenowej Philips jest bardzo dobrą ofertą - bo lepszej nie z nowych modeli 100Hz - NIE MA !
 
Do góry