Philips 55POS9002 - test, czyli najlepszy - EISA BEST BUY - telewizor Oled w Europie w klasie cena do jakości.

mentor

New member
Witam.
Posiadam ten model Philipsa. Dzwoniłem na infolinie Philipsa w sprawie tylnego ambilight, który świeci w sufit. Miałem dostać odpowiedz, ale na razie cisza. Trzeba wymienić tylną pokrywę z tego co wiem. Gdzieś czytałem, że Philips już to wymienia. Czy mógłby ktoś dać mi namiary konkretne. Ogólnie z Tv jestem bardzo zadowolony i polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk


Zgłosiłem na gwarancji do Philipsa wypalenie "znaczków" na ekranie oraz ambilight świecący w sufit .
Tydzien temu tv poszedl do serwisu i dziś mam informację, że jest gotowy do transportu do mnie.
Wymieniono ekran oraz obudowę, by ambilight świecił na ścianę nad tv, a nie w sufit.
Jestem pod wrażeniem załatwienia sprawy (szczególnie wymiany ekranu) ale ostatecznie ocenię jak zobaczę tv.
 

mazbog

Member
Zgłosiłem na gwarancji do Philipsa wypalenie "znaczków" na ekranie oraz ambilight świecący w sufit .
Tydzien temu tv poszedl do serwisu i dziś mam informację, że jest gotowy do transportu do mnie.
Wymieniono ekran oraz obudowę, by ambilight świecił na ścianę nad tv, a nie w sufit.
Jestem pod wrażeniem załatwienia sprawy (szczególnie wymiany ekranu) ale ostatecznie ocenię jak zobaczę tv.

A jakie znaczki wypaliły się na ekranie Twego telewizora ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
U mnie działa bez "znaczków" i oby tak zostało .
Obraz genialny.
Promocja cenowa i dodatkowo z zestawem Hue tylko jeszcze 5 dni.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Witam.
Posiadam ten model Philipsa. Dzwoniłem na infolinie Philipsa w sprawie tylnego ambilight, który świeci w sufit. Miałem dostać odpowiedz, ale na razie cisza. Trzeba wymienić tylną pokrywę z tego co wiem. Gdzieś czytałem, że Philips już to wymienia. Czy mógłby ktoś dać mi namiary konkretne. Ogólnie z Tv jestem bardzo zadowolony i polecam.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zastanawiałem się nad kupnem tego TV ale dużo osób narzeka na ambi, które świeci po suficie ! Czy Philips coś z tym problemem zrobił bo boję się kupić w sklepie model z niepoprawionym ambilightem i jak poznać który TV jest już zmodernizowany po tym defekcie ?
 

mentor

New member
Napisz proszę jak używałeś TV. Jakie kanały, czy był używany jako ekran pod konsolę czy PC np.

Telewizor używany głównie do oglądania filmów: ok. 50% kablówka w tym często kanały dla dzieci, 30% Netflix, filmy oraz seriale z Nas i ok. 20% PS4 Pro.

Wypalenie ekranu prawdopodobnie z gry na konsoli.

Zdjęcia robione telefonem nie oddają w pełni tego jak to wyglądało, ale załączam plik do zerknięcia.

Jeśli chodzi o nowy typ obudowy tylnej to Philips zmienił trochę otwory, w których umieszczone są ledy ambilight. Na pierwszy rzut oka ciężko odróżnić te obudowy. Serwis rozpoznał różnice dopiero stawiając 2 tv obok siebie.
Normalnie otwór jest z 4 stron tak jak by ścięty pod lekkim kątem, dlatego światło bardziej rozchodzi się na wszystkie strony. W nowym typie obudowy, otwór na ambilight od góry nie jest ścięty, dzięki czemu trochę mniej świeci na sufit. Dodaję 2 zdjęcia pokazujące wygląd otworów nowego typu obudowy. Wg. mojego subiektywnego odczucia, po wymianie obudowy dalej widoczna jest poświata na sufit, jednak wydaje się, że mniej intensywna.

Nie mam informacji czy w aktualnie produkowanych modelach 55POS9002 jest montowany już nowy typ obudowy. Jednak widziałem ostatnio w sklepie ten model i miał zdecydowanie standardową obudowę. Polecam porównać otwory z ambilight, a nie słuchać "dobrych rad", że już wszystko poprawione itp.
Dobrą informacją jest to, że Philips wymienia obudowę na gwarancji.
 

Attachments

  • burn_in.jpg
    burn_in.jpg
    300,6 KB · Wyś: 86
  • ambi.jpg
    ambi.jpg
    587,4 KB · Wyś: 50
  • ambi2.jpg
    ambi2.jpg
    542,3 KB · Wyś: 48

rees

Member
Telewizor używany głównie do oglądania filmów: ok. 50% kablówka w tym często kanały dla dzieci, 30% Netflix, filmy oraz seriale z Nas i ok. 20% PS4 Pro.

Wypalenie ekranu prawdopodobnie z gry na konsoli.

Zdjęcia robione telefonem nie oddają w pełni tego jak to wyglądało, ale załączam plik do zerknięcia.
.

Rozumiem że 50% czasu grania to jakieś kanały dla dzieci i wypaliły się logotypy stacji? Chociaż te zdjęcia pokazują że miejsca wypaleń są na środku?
Ile godzin dziennie tv chodził / chodzi?
Czy korzystałeś często z funkcji usuwania pozostałości obrazu?
 

mentor

New member
Rozumiem że 50% czasu grania to jakieś kanały dla dzieci i wypaliły się logotypy stacji? Chociaż te zdjęcia pokazują że miejsca wypaleń są na środku?
Ile godzin dziennie tv chodził / chodzi?
Czy korzystałeś często z funkcji usuwania pozostałości obrazu?

To nie logotypy stacji. Raczej gra PS4, w którą dzieci grały. TV używany ok. 6-8h dziennie, w weekend może dłużej.
O ile pamiętam to ze 3 razy wyskoczyl komunikat, że tv dlugo pracowal i potrzebne usuwanie pozostalosci obrazu - wtedy tv byl wylaczany na godzinę. Dzieciaki na PS4 maja włączoną kontrolę rodzicielską z ograniczeniem czasu gry na 1h.
Sam może 4 razy zainicjowalem czyszczenie ekranu. Reszta to automat działający po wyłączeniu tv.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pewnie tak, ze na 100.000 jeden zgłoszony do serwisu.
To tragedia....
Od tego jest serwis.
Miałem jedno zgłoszenie podobnej treści gdzie czyszczenie pomogło.
Ale klient sam sie przyznał , że dzieci wyknęły sie spod kontroli rodzicielskiej i podczas nieobecności rodziców długo grały w gry i to codziennie.

Jest do tego powołany serwis.
 
Ostatnia edycja:

nowynick

New member
Mój kolejny poleci do serwisu, wypalone znaczki od gry na PS4. Mam gdzieś świecenie po suficie, ale tych wypaleń nie daruję. U mnie nie ma tłumaczeń, że dzieci w tajemnicy długo grały :fool: Nigdzie podczas zakupu nie było info, że tv ma ograniczenia czasowe działania jeśli chodzi o używanie go do...grania:!: Używam ile chcę, minimum 3 razy w tygodniu na noc daję czyszczenie ekranu, i tak od pół roku. U mnie Fortnite na PS4, 3-4 godziny dziennie.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
I to jest odpowiedź, dlaczego się wypaliły.
Po kilka godzin dziennie...
W instrukcji jest informacja o obrazach szczątkowych.

HQ150 - nie nakręcaj się.
Instrukcje do każdego sprzętu są po to żeby je stosować.
Wówczas nie ma problemów z jego właściwa eksploatacją.
Jeśli nie stosujesz się do instrukcji to zalej sobie diesla do auta benzynowego, zobaczymy czy czytanie instrukcji popłaca.
W Twoim rozumowaniu przecież to bez znaczenia i to paliwo i to paliwo.
Można mieć jedynie pretensje do producenta...
Proszę czytać instrukcję każdego sprzetu i to ze zrozumieniem.
 

Musio1968

Member
Bez reklam
Mam prośbę :) Czy ktoś może dodać foty poprzedniej wadliwej tylnej obudowy i obecnie stosowanej w 9002 bo są różne opinie na temat poświaty padającej na sufit z Ambi gdyż nie za bardzo to poprawili ? Pozdrawiam
 

janunio

New member
Bez reklam
Mam prośbę :) Czy ktoś może dodać foty poprzedniej wadliwej tylnej obudowy i obecnie stosowanej w 9002 bo są różne opinie na temat poświaty padającej na sufit z Ambi gdyż nie za bardzo to poprawili ? Pozdrawiam
Nikt nie poda takich fotek, bo dywagacje są tylko zabiegiem PiRu konkurencji. Zawsze model 9002 znakomicie doświetlał diodami Amilight przestrzeń za TV. I to zamyka temat.


Prośba o foty dowodzące jak to źle kiedyś było bo plazmy SONY się wypalały.
Możesz nam tu zapodać fotki wypalonych ekranów PDP PANASONIC, PIONEER, SAMSUNG, PHILIPS, LG ? PLEASE działaj.


NOWOŚĆ:
Katastrofa jest do OLED SONY 2018.
Najnowsze ich OLED TV wygaszają jasność o 60% po trzech minutach. Ekran OLED rob się ciemny i zabrany jest cały efekt HDR.
 
Ostatnia edycja:

janunio

New member
Bez reklam
Nikt nie poda takich fotek, bo dywagacje są tylko zabiegiem PiRu konkurencji. Zawsze model 9002 znakomicie doświetlał diodami Amilight przestrzeń za TV. I to zamyka temat.


Prośba o foty dowodzące jak to źle kiedyś było bo plazmy SONY się wypalały.
Możesz nam tu zapodać fotki wypalonych ekranów PDP PANASONIC, PIONEER, SAMSUNG, PHILIPS, LG ? PLEASE działaj.


NOWOŚĆ:
Katastrofa jest do OLED SONY 2018.
Najnowsze ich OLED TV wygaszają jasność o 60% po trzech minutach. Ekran OLED rob się ciemny i zabrany jest cały efekt HDR.


Prośba o foty, że kiedyś było u SONY nieco lepiej ...
 

mentor

New member
Nikt nie poda takich fotek, bo dywagacje są tylko zabiegiem PiRu konkurencji. Zawsze model 9002 znakomicie doświetlał diodami Amilight przestrzeń za TV. I to zamyka temat.

A ja głupi myślałem, że to forum jest jako wymiana opinii, informacji i faktów ale przede wszystkim pomocy innym użytkownikom...

Dodaję zdjęcie jak znakomicie model 9002 doświetla diodami Ambilight przestrzeń za TV oraz nad tv aż po sufit. To zdjęcie zrobione w ciągu dnia, przed wymianą obudowy.

Zamiast pisać puste hasła, lepiej by poprzeć je faktami i dowodami...
 

Attachments

  • 55POS9002 ambilight_sufit.jpg
    55POS9002 ambilight_sufit.jpg
    636,3 KB · Wyś: 101
Do góry