PHILIPS 55PFT6550 czy SONY KDL-55W809C a może SONYKD-55X8509C ?

bakra

New member
To są moje typy do kupienia. Ostatni Sony to 4K. Wiem że oglądając z odległości 2,8m tracę "wartości" i efekt jest jak przy Full HD. Wyczytałam opinię że :" Warto dołożyć do 4K - bo po pierwsze: lepsza matryca (oprócz rozdzielczości jest Triluminos) i po drugie - lepszy procesor obrazu". Mężowi podoba się Philips :) ja skłaniam się do SONY . Proszę o opinie osób które posiadają któryś z modeli lub dokładnie przeanalizowali plusy i minusy wymienionych modeli.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
No tak ale masz duże rozbieżności cenowe.
Ile masz max kasy ?
Jakie masz materiały 4K i z jakiego nośnika?

Philips jest z Androidem i ma potrójny Ambilightm myślę że i Tobie się spodoba .
 

bakra

New member
kiki. Powiem szczerze że w chwili obecnej nie posiadam materiałów w 4K. Zauważyłam że mocno rozwija się ta technologia i jest to zakup trochę z myślą o przyszłości. Nie zakładam w chwili obecnej szybkiej wymiany TV ze względu na rozwój techniczny. Obecne propozycje cenowe są w zasięgu kasy. Najdroższy jest SONY 4K w RTVEuroAgd za 5999. Jeżeli jest wart swojej ceny i ma sens już teraz kupowanie tego modelu to poważnie się zastanowimy. Mam trochę obiekcji czy warto ale nie chcę za 6 miesięcy żałować. Z drugiej strony mam obawy czy warto kupować ten model skoro 4K z podanej odległości będę odbierać jak Full HD. Dlatego podałam informację o matrycy i procesorze obrazu w 4K. Jeżeli to prawda i ma istotny wpływ na jakość obrazu to może warto. Philips ładnie wygląda i mam nadzieję że ustawienie go pod małym kątem względem ściany nie zakłóci efektu Ambilightu.
 

bakra

New member
manner. Widzę że polecasz Philipsa. Napisałam że telewizor będzie stał pod niewielkim kątem względem ściany. Mam nadzieję że nie pogorszy to wrażenia jaki daje Ambilight
 

bakra

New member
lewy bok ok. 16cm od ściany, prawy ok.30cm. Teraz mam 37cali. Okno z prawej strony TV. Odbiornik stoi na szafce więc można go trochę dosunąć. Kąt ustawienia raczej niewiele się zmieni.
 
Ostatnia edycja:

bakra

New member
Kiki dziękuję za odpowiedź. Sprawa jasna Philips odpada. Proszę teraz o podpowiedź na temat SONY. Zostać przy Full HD czy wartości techniczne w 4K warte są dopłaty pomimo straty odbioru w 4K. Przypomnę że chodzi o matrycę i procesor obrazu. Pytanie czy przytoczona wypowiedź jest prawdziwa? Ja nie analizowałam obu TV więc nie mam pojęcia. No i jeszcze kwestia jak działają w użytkowaniu codziennym. Któryś lepszy?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak teraz w nowych seriach Sony ma bardzo dobry upscaling ale z jakości natywnej HD. Ponieważ jesteś niebieski masz extra cenę na ten model i kalibrację gratis. Możesz też przedłużyć oryginalną gwarancję Sony do 5 lat.
 

bakra

New member
Ok kiki ale ciągle nie wiem czy brać Full HD czy 4K. Nie bardzo mam ochotę przepłacać. Poproszę o język mniej profesjonalny :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry