Philips 55PFS8109 VS. 55PFT6550

hgfdsa

New member
Witam
Chciałbym w najbliższych dniach zakupić jeden z tych dwóch telewizorów.
Zastanawia mnie który wybrać. Starszego 55PFS8109 czy nowość 55PFT6550.

Telewizor będzie używany:
80% Telewizja, moduł CAM, DVB-C
15% Internet, czytanie wiadomości, sportowych faktów itp. Przeglądarka musi być w miarę szybka
5% filmy z usb, youtube

Doradźcie mi który będzie lepszym wyborem. Wiem że stary 55PFS8109 ma wskaźnik w pilocie, czy 55PFT6550 też taki posiada?
 
Ostatnia edycja:

hgfdsa

New member
Mam jeszcze pytanie odnośnie Ambilighta. Jak wiadomo 55PFS8109 kożysta z systemu PRISM, czyli diody pod kątem na środku obudowy.

Czy czasem nie jest tak, że "zwykły" (diody na krawędziach) ambilight robi "lepszą robotę"? Domyślam się, że w systemie PRISM jest mniej diod.
Proszę o wypowiedź kogoś kto miał porównanie obu tych systemów.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście, że lepiej zagra Philips 55PFS8109 -ale raczej go nie dostaniesz.
Czyli wskazanie faktycznie na 55PFT6550.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli jest to super sprawa, ma rewelacyjną czerń, poczwórny ambilight, Pip, Android, wsparcie flasha, ambivoox, miracast, smart screen wifi.
A po kalibracji gra rewelacyjnie.
 

hgfdsa

New member
Jeśli jest to super sprawa, ma rewelacyjną czerń, poczwórny ambilight, Pip, Android, wsparcie flasha, ambivoox, miracast, smart screen wifi.
A po kalibracji gra rewelacyjnie.

Masz doświadczenie, odpowiesz mi odnośnie wywodów na temat ambilighta które pisałem w tym temacie. Pisałem ci również na PW
 

sqaya

New member
zastanawiam się nad zakupem jednego z tych modeli ( wiem, że już bardzo ciężko o 55PFS8109 ) i bardzo interesuje mnie możliwość zainstalowania KODI. Jak to działa na tych telewizorach? Czy można w pełni korzystać z aplikacji? Czy aplikacja dział w miarę sprawnie? Czy może kupić trochę tańszy telewizor a oddzielnie player multimedialny?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kodi działa bardzo dobrze.
Jak potrafisz zamontować odpowiednie wtyczki , to masz dostęp do tysięcy, tysięcy filmów po polsku w jakości Hd. Masz też telewizje świta streamowane w czasie rzeczywistym , koncerty, bajki.
Ale ten model ma wsparcie flasha - czyli masz dostęp do Google Play.
Multimedialnie pod każdym względem, bo ma MxPlaer, miracast, wifi smart screen.
Oczywiście poczwórny ambilight, Ambivoox, dual play, kamerę skype, PIP.
 

włóczykij2

New member
Czesc,

mam nietypowa prosbe, chce zakupic tv 55pfs8109 lub 209, tylko za jakis czas. W tym momencie pewien czlowiek robi dla mnie uchwyt do tego tv, bo sklepowe nie pasuja mi.

Czy moglbym mi ktos wymiary rozstawu otworow, zeby w tym uchycie mogl wywiercic dziury? Szukalem po necie, nawet napisalem do philipsa, ale tylko odpisali, ze pasuje do uchwytow vesa i nic wiecej.

dzieki bardzo
pozdrawiam
 

barat

New member
Ja także spytam o KODI - to jest jedyna aplikacja, która interesuje mnie w SMART TV. Działa bez problemu z filmami 1080p z wysokim bitrate (takie filmy 15GB+)?
Bo ten TV ma dwie zalety w stosunku do PUS7600 - 4-stronny Ambilight i niższą cenę.
 

zignas

New member
Czesc,

Podepne sie z moim problemem na 55PFS8109, mianowicie nie moge zainstalowac Flickra ze sklepu Googla - jest komunikat "Twoje urzadzene nie jest zgodne z ta wersja". Ktos spotkal sie z takim prolemem i wie jak go rozwiazac?
Oprogramowanie najnowsze dla tego TV:
AND1E.0.10.11.0
4.2.2 JDQ39 Philips_Builder.20151008
 
Do góry