Philips 55" PUS7101 kontra PUS6561 - ktory lepszy

feverdog

New member
Witam ponownie,
ja w końcu kupiłem w poniedziałek 49'' 6561 w S za niecałe 2700.
Z obrazu jestem zadowolony, nie ma żadnych pasów, cieni które rzucały by się w oczy itp. Na tą chwilę czerń jest dla mnie wystarczająca - oglądanie tv, youtube, nie oglądałem jeszcze filmów w wysokiej rozdzielczości, ale podejrzewam że dzięki ambilight i tak nie zauważę "słabszej czerni".
Przed aktualizacją youtube potrafił się zawiesić ale nie wymagał restartu telewizora, po aktualizacji jeszcze mi się nie zwiesił.

Z minusów: pilot czasami nie załapuje... trzeba kliknąć kilka razy i poruszać nim. Nie wiem z czego to wynika, ale zainstalowałem od razu pilota na smartfona, więc jest alternatywa. Obudowa jest taka sobie, widać że to plastik - dla tego argumentu zastanawiałbym się nad 7101. Tylko pytanie czy dopłacać 400zł za wygląd i moim zdaniem mniej pewną jakość obrazu (czemu w wyższym modelu jest edge led, a w 6561 direct led?).

I zapomniałem dodać - kąty są fenomenalne. Obraz jest ostry z każdej strony.
Podsumowując na chwilę obecną jestem bardzo zadowolony.
 

Witek.AK

New member
Mój brat też zamierza kupić 49'' 6561 coś właśnie za około 2700 i zastanawia się nad modelem wyżej.

Czyli ogólnie nie warto dopłacać do 7101 ?
 

Tomsoniak

New member
Jako posiadacz (były, na szczęście) tv 55' Philips PUS6561 podzielę się swoją opinią. Nie warto. Przejście z Samsunga F6320 i to 40calowego na w/w model okazało się ogromną klapą. Jeśli ktoś lubi obejrzeć mecz, na Philipsie nie obejrzy, prędzej wyrzuci tv przez okno. Pasy na całej długości ekranu, na filmach niby niewidoczne, na sporcie masakra. Artefakty, dziwne łuny wokół piłkarzy. Nijak żadne poprawki ustawień obrazu nie pomagają. MA SA KRA. Jakość obrazu w żadnym stopniu nie lepsza od 4letniego samsunga, na którym oglądanie piłki to przyjemność, tylko cholera malutki już. IPS więc czernie słabiutkie. Na plusy: Ambilight fajna sprawa, smart się nie zacinał, żadnego resetu grubego nie było przez 10 dni. Dobrze, że zakupiony przez internet, dobrze, że zwrócony. Od dziś omijam tv Philips szerokim łukiem.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To cena dotyczyła innego wpisu i dotyczyła Philips 49PUS7101 - za 3350 zł
Model 55PUS6561 masz tak jak podałem za 3599 zł z kalibracją profesjonalną gratis.
 

bluray

Banned
Cytat [tomSONIAK] ma już 4 posty:
" Jako posiadacz (były, na szczęście) tv 55' Philips PUS6561 podzielę się swoją opinią. Nie warto ... "
To taki, typowy tekst promo TV SONY ...

PHILIPS 6561 to dziś seria najlepiej sprzedająca się w całej Europie.
Tak jak kiedyś słynny SAMSUNG H6400.


Dziś w dobie HDR/UHD/120 Hz/USB 3.0/ANDROID pełny/Ambilight/klawiaturana na pilocie to Philips 6561/7181 są poza konkurencją.
KURS waluty euro daje Philipsowi i LG 15% WYŻSZE PRZYCHODY !!!

Fabryka w Gorzowie Wielkopolskim ma problem z dostawami dla EURO/MSH. Wszystko jedzie na zachód EU.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Idą przecieki że po nowym roku z uwagi na kur zwyżkujący Euro ceny pójdą do góry. Ci którzy robią produkcję bieżącą, już zaczęli podnosić ceny.
 

tvorek

New member
Może ktoś kto ma,lub dokonywał wyboru pomiędzy tymi modelami podzieli się opinią z dokonanego wyboru, i odpowie: PUS7101 kontra PUS6561 - ktory lepszy? Czy dokonałby tego samego wyboru czy wybrałby inny model, producenta?
 

simson86

New member
Witam
Kolego ja 6 miesięcy się zastanawiałem który wybrać i od prawie miecha mam 7101 kupiłem go w satu... Za 3689 zł i nie żałuję decyzji że akurat ten anie 6561 jak porownywalem te dwa model w sklepie lepiej gra i wygląda 7101 niemam z nim problemów ani razu mi się nie zawiesił nic wszystko Oki co do obrazu dla mnie ok jeśli chodzi o czerń mogła być trochę lepsza ale za tą kasę mieści się w granicach. Czy Wybrałbym go ponownie tak za tą kasę no chyba że bym miał 1500 zł więcej to bym kupił sony ale moim zdaniem dawać za tv 5k to przesada ja początkowo szukałem tv do 3k a kupiłem za 3700 prawie :) jak masz jakieś konkretne pytania pisz
P.s ambilight robi zajebista robotę jak dla mnie oczywiście.
 

Marta84

New member
Może ktoś kto ma,lub dokonywał wyboru pomiędzy tymi modelami podzieli się opinią z dokonanego wyboru, i odpowie: PUS7101 kontra PUS6561 - ktory lepszy? Czy dokonałby tego samego wyboru czy wybrałby inny model, producenta?

Ja najpierw zamówiłam 6561 - był słaby więc odesłałam.
Nastepnie po namowach kupiłam 7101, który miał byc o klasę lepszy. Niestety nie był.
Te same problemy co w 6561 pomimo innego podswietlania matrycy. Tez zwróciłam do sklepu.

Gdybym miała wybrac tylko z tych 2 modeli to zostałby 7101, bo ma ładniejszą obudowę.
 

majker

New member
Ja miałem najpierw PUS6561 ale obudowa mi się rozeszła. Zamieniłem na PUS7101. Jest na pewno ładniejszy (ale to subiektywna opinia). Trochę wolniej działa od poprzednika. Po kalibracji oba działały dobrze - różnicy wiekszej nie widzę.
 
Do góry