Philips 55" PFL7606 PASYWNY 3D !

qdachi

New member
Witam.
Wczoraj zakupiłem ten telewizorek w rozm. 42 cale - jednak mam pewne obawy co do jakości podświetlenia mojego egzemplarza - jest bardzo nierównomierne - najbardziej lewy górny róg i na dolnej krawędzi nad logiem philips. Nie miałem czasu za bardzo pobawić się ustawieniami - dziś wprowadzę rekomendowane parametry i zobaczę czy coś się zmieni pod tym względem.
Ktoś może potwierdzić moje obawy - mam reklamować czy ten typ tak ma i lepiej oddać jak się da i brać coś innego?
Pozdrawiam
qdachi
 

jery--

New member
Bez reklam
Dużo się mówi o słabej czerni i kontraście w tym odbiorniku. Dzisiaj byłem w RTV EURO AGD i się przyglądałem telewizorowi pod tym kątem i prawdę powiedziawszy nie zauważyłem, żeby czerń ustępowała innym modelom. Czy ja mam taki słaby wzrok, czy może te różnice widać wyłącznie na miernikach? A może w warunkach sklepowych wszystkie telewizory wyświetlają obraz podobnie i dopiero po kalibracji w lepszych modelach czerń robi się jeszcze bardziej czarniejsza? Przez te krytyczne opinie prawie skreśliłem ten telewizor, ale teraz gdy zobaczyłem go na żywo wraca do łask i to na 1 miejsce ex aequo z le830 sharpa.

Ja tam na czerń nie narzekam. Oczywiście jest trochę gorsza niż na innych nowych TV (pisałem już o tym), ale to nie jakaś przepaść. W moim starym LCD słaba czerń mnie już wkurzała, a ten TV mnie pod tym względem zadowala [i innymi też :)].
Jeśli chodzi o nierównomierne podświetlenie to prawy dolny róg mam trochę jaśniejszy, ale normalnie tego nie zauważam.
W SONY u siostry z serii W5500 z tylnym podświetleniem CCFL jest pod tym względem dużo gorzej (ale czerń lepsza).

pozdrawiam
 

kozer1976

New member
Witam.Czy ktoś miał problem z podświetleniem ekranu prawa strona jest jaśńiejsza lewa ciemniejsza.Telewizor mam dopiero tydzień i taka kicha i na dodatek po włączeniu z czuwnia nie mam obrazu bądź głosu z odbiornika cyfrowego po HD-mi i muszę go wyłączać z prądu żeby zaskoczył obraz bądź głos. :( No i chyba czeka mnie serwis.
 

kozer1976

New member
A kable sprawdzałeś ?


Sprawdzałem ale to nie leży wina po stronie kabla, bo już przy starcie sam napis PHILIPS z lewej strony był ciemniejszy a z prawej jaśniejszy.Narazi wszystko wróciło do normy i jest ok tylko nie wiem na jak długo i niewidom czy też jakaś usterka mechaniczna czy cos z softem.
 

kozer1976

New member
Zgłosiłem to do serwisu. Po przyjechał serwisant i zabrał ze sobą tv do Radomia; Serwis MIK" Jutro będę dzwonił to może mi coś powiedzą .Pozdrawiam.
 

kozer1976

New member
Witam .Dziś dostałem odpwiedż od serwisu został naprawiony układ zasilania, ale czego to niemam pojęcia może podświetlenia matrycy bo płowa ekranu była ciemniejsza.
 

jery--

New member
Bez reklam
na pewno działa 3D z nośnika USB ???

na innych stronach jest podane, że nie - jest możliwość żeby ktoś to sprawdził

Właśnie ściągnąłem jakieś demo 3D side by side, puściłem z USB i działa. Może początkowo nie działało ale nowe firmware to zmieniło? Wcześniej tego nie sprawdzałem...

pozdrawiam
 

maciejlub

New member
Tam gdzie widziałem testy modelu 42pfl7606 było, że produkowany na Węgrzech. Nie wiem tylko czy dotyczy to całej serii czy tylko tego rozmiaru.
 

k&a

New member
Czy możecie mi wyjaśnić o co tak naprawdę chodzi z "400 Hz Perfect Motion Rate" i jak się to w ogóle sprawdza.
 

sorex

New member
Myślę nad zakupem telewizora. Wyczytałem w Waszych postach, że poprzez usb ani pendrive, ani dysk zewnętrzny nie umożliwi oglądania filmu w 3D.

Patrząc na ostatnie posty wygląda na to, że nowe oprogramowanie naprawiło ten problem. Jednak gdy się zajrzy do instrukcji pisze dokładnie, że 3D możliwe jest tylko z blue ray. To jak jest w końcu? Możecie podać nr aktualizacji, który 'odmieniła' ten telewizor?:D Interesuje mnie dokładnie model 32". Wolę być pewny na 100% przed zakupem.

Mam kilka pytań:

1) poprzez HDMI jestem w stanie odtworzyć film z komputera, który jest w odległości 20m od telewizora? (zamierzam kupić repeater sygnału). W teorii powinno się dać, a w praktyce?

Bardzo podoba mi się kwestia podświetlenia ściany,. jednak LG kusi mnie możliwością podłączenie dysku zewnętrznego i skorzystania z odtwarzania side by side. Jednak gdyby dało się puścić film z komputera poprzez HDMI na tak dużej odległości lub miałbym gwarancję, że nowa aktualizacją możliwa 3D poprzez USB to bym brał od razu Philipsa..

Mniej ważne pytania, jednak nie dają mi spokoju:

2) Testował ktoś klawiaturę i mysz? Działa każdy typ, czy tylko dedykowana?
3) Okularki z Manty lub z LG 3D ktoś próbował? Cena około 10zł na alledrogo. Na Ebayu kilka sztuk da się także ściągnąć dosyć tanio. Szukam taniego zamiennika dla reszty rodzinnki. A może jednak lepiej dołożyć do oryginału? Planuję zakupić 4 sztuki, a to spora sumka kupując wersje Philipsa.
4) Efekt ambilight nadal macie włączony? Czy na dłuższa metę denerwuje. Zastanawiam się czy ambilight umożliwia zastąpienie oświetlenia telewizora (komfort oglądania, nie męczenia oczu).
 
Ostatnia edycja:
Do góry