Philips 55" PFL7606 PASYWNY 3D !

wrx

New member
Bez reklam
I staram sie bywać w mieście jak najrzadziej.
Polecam zmienic taktyke.
Jest wiele innych sklepow, gdzie sa ludzie znajacy sie na rzeczy.
A jak chcesz zrobic test swoich fachowcow z Saturna, to "podrzuc" im babcie lub dziadka z prosba o porade.:-D
Ja, jak juz ktos napisal, nigdy nie spotkalem rzetelnego sprzedawcy w MM, Saturn, Elektromarket - albo mowi ci to, co chcesz uslyszec albo opowiada kompletne bzdury.
A juz najwieksza mozliwa tragedia jest (slyszalem widzialem na wlasne oczy) gdy sklep/dystrybutor zatrudnia osoby z ulicy do promocji swoich produktow, a pozniej ludzie malo zorientowani cierpia po zakupie, gdy im ktos otworzy oczy...:???:
 

Morfeusz42

New member
To ja mam do Ciebie wrx w takim razie pytanie - jak czytam Twoje odpowiedzi w tym wątku to dochodzę do przekonania że jesteś świetnie zorientowany w temacie i zapewne już nie raz otwierałeś ludziom oczy, zatem wskaż mi tych kilka sklepów gdzie mogę spotkać "ludzi znających się na rzeczy"...
 

bluray

Banned
Dobry fachowiec to żadkość. Jak wszędzie. Trywializm.
Do tego jeszcze fan HD śledzący trendy, czytający fora i newsy to juz perełka.
Ale sa tacy.
Obecnie jeden w SATURNIE (ARKADIA), Był także taki w MM al.Krakowska.
Dawno tam nie byłem.
Chłopaki w MM Marki to także elita w tym zawodzie.

Wiecie na pewno, że brandy (Philips, Samsung, Toshiba ... ) systematycznie szkolą personel RTV.
Co się dzieje z tą wiedzą zależy wyłącznie od słuchacza.
I dlatego nie wolno generalizować.
Ale na koniec ocena sprzedawcy (nie mylić z expdientem) przez pracodawcę oparta jest na ilości transakcji.

Ale w takim Wąchocku znudzony właściel sklepu (trzech klientów tygodniowo) buszuje po necie i ma dużą orientację. W MM/Saturn takiego luksusu w godzinach pracy raczej nie mają.
Myślę, ża jasno wyłuszczyłem problem.

Widzę, że nikt tego TV nie widział i mydlicie wątek "z braku laku dobry KIT".
Wniosek taki: nowe modele was w ogóle nie interesują.
Chcecie sobie tak popisać. Sprawdzić się ....
pozdro

ps.
- Aktywne 3D nie żyje bo nikt już tego nie kupuje dla 3D,
- LG Cinema 3D ma certyfikat Full HD i nic tego już nie zmiani !
 
Ostatnia edycja:

JackS.

New member
Bez reklam
- LG Cinema 3D ma certyfikat Full HD i nic tego już nie zmiani !

Nawet jeśli ten "certyfikat" to kompletne oszustwo?

Czy uważasz, że jak jakiś koncern zapłaci jakiemuś instytutowi, za zrobienie "certyfikatu" na to, że białe jest czarne, a czarne jest białe, to od momentu gdy koncern to ogłosi ludzie w to uwierzą?

Nic nie odpowiedziałeś na moje pytanie w tym wątku.
 

Morfeusz42

New member
Ludzie, jacy wy jesteście żenujący - mogę ze 100% pewnością przyjąć że gdy by pasywne 3D nosiło logo Sony lub Panasonic to fanboje tych marek (szczególnie aktywnie działający - najdelikatniej pisząc) zakrzyczeli by każdego kto śmiał by napisać coś na nie (zresztą już kilkakrotnie dali na tym forum dowody takiego zachowania). Ale stało się inaczej i trudno to ścierpieć prawda. Pozdrawiam ludzi rozsądnych i otwartych na różnorodność.
 

redlum

New member
Bez reklam
Rozsądnych i otwartych na nowości a nie fanboyow pasywnego 3D nie zauwazniajacych wad tego systemu.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

Morfeusz42

New member
Rozsądnych i otwartych na nowości a nie fanboyow pasywnego 3D nie zauwazniajacych wad tego systemu.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

Tak mówisz - dlaczego zatem nie było nigdy tak zajadłego atakowania aktywnego 3D?! czyż by był to system bez wad; i dlaczego wiecznie piszecie tylko o wadach? czyż nie ma ta technologia również zalet?! bo na ile ja śledzę postępy w rozwoju 3D - i nie ma znaczenia czy aktywne czy pasywne - to premiera aktywnej technologii była dużo mniej imponująca jeśli wziąć pod uwagę jej jakość i niedociągnięcia; więc nie mów mi o fanbojstwie w stosunku do pasywnego 3D; zresztą LG uczciwie postawiło sprawę mówiąc wprost, że mają świadomość pewnych słabości tej technologii - żaden producent spod znaku "aktywnych" nie podszedł do tego równie racjonalnie; nie ma co drążyć tego tematu w tym miejscu bo wątek i tak dotyczył czegoś absolutnie innego, czas pokaże kto ile zarobi na konkretnych rozwiązaniach i kto wytyczy kierunki rozwoju;
 
Ostatnia edycja:

jery--

New member
Bez reklam
Fakt faktem, jest wątek "pasywne czy aktywne 3D" i tam się o to możecie kłócić, a nie tutaj. Dla mnie nie ma o co kruszyć kopi bo dla mnie w obu wydaniach 3D na TV to nie jest to bo nie ma to nic wspólnego z tym jak człowiek postrzega trójwymiar w rzeczywistości. I czy jest to full HD, czy 4 kilo to trójwymiar w realu jest o wiele bardziej subtelny niż to jak wyświetlają to telewizory. To tak jakby sobie kolory "podbić" na maksa i się fascynować jak fajnie dają po oczach.

pozdrawiam
 

greg1000

New member
Fakt faktem, jest wątek "pasywne czy aktywne 3D" i tam się o to możecie kłócić, a nie tutaj.
Popieram w 100%.
Wracając do tematu tego modelu phila, czy może ktoś napisać coś na temat jego jakości w 2d i jak wygląda w nocy podświetlenie matrycy? Zastanawiam się nad tym telewizorkiem ze względu na cene i wielkość. Oczywiście w podobnej cenie jest Panasonic 50vt30, ale to już 5 cali mniej a jak wiemy do 3d potrzeba jak największego obrazu. Wiem, że 3d nie jest full hd, ale mi to nie przeszkadza, widziałem jak to wygląda na lg 570s i powiem szczerze, że nie jest żle, chyba że w philipsie jest gorsza jakość.
Czy może KIKI w końcu zrobi jakiś test porównawczy jakichś telewizorków pasywnych w stosunku do aktywnych, najlepiej właśnie tego phila i Panasa 50vt30. Cena bardzo podobna więc przydałoby się porównanie jakościowe.
PS. czy matryca jest matowa czy odbijająca? Mam starego sharpa 42x20e i jestem zadowolony z tego, że nie jest szyba.
 

jery--

New member
Bez reklam
Mam wersję 47" tego TV. Matryca jest matowa, mam dwa okna od południa, światło słoneczne czasem pada bezpośrednio na TV i spokojnie można oglądać bez zaciągania rolet. Dobrze działa czujnik oświetlenia, wieczorem obraz odpowiednio do warunków z ciemnia się.
Równomierność podświetlenia matrycy jak na krawędziowe LED jest według mnie OK, u siostry na tradycyjnym LCD Sony 40W5500 są dużo jaśniej podświetlone rogi ekranu. Na Sonym czerń wydawała mi się lepsza, ale porównuję to z pamięci i mój TV nie jest jeszcze w pełni ustawiony.
Co do 3D nie wypowiadam się bo próbowałem tylko chwilę na dwóch grach i jedyne co mogę stwierdzić że działa. Nie jestem zwolennikiem tej technologii, ale po testuję sobie jak będę miał więcej czasu.
Ambilight Spectra 2 działa super, mój stary Philips miał pierwszą wersję tego podświetlenia ściany (jeszcze na świetlówkach) i nie powinienem być szczególnie zaskoczony, ale jestem :)
Ogólnie to duży skok jakościowy i wielkościowy w stosunku do mojego, 4-5 letniego starego 32" LCD Philipsa z serii 9000.

pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
Tak mówisz - dlaczego zatem nie było nigdy tak zajadłego atakowania aktywnego 3D?! czyż by był to system bez wad; i dlaczego wiecznie piszecie tylko o wadach? czyż nie ma ta technologia również zalet?! bo na ile ja śledzę postępy w rozwoju 3D - i nie ma znaczenia czy aktywne czy pasywne - to premiera aktywnej technologii była dużo mniej imponująca jeśli wziąć pod uwagę jej jakość i niedociągnięcia; więc nie mów mi o fanbojstwie w stosunku do pasywnego 3D; zresztą LG uczciwie postawiło sprawę mówiąc wprost, że mają świadomość pewnych słabości tej technologii - żaden producent spod znaku "aktywnych" nie podszedł do tego równie racjonalnie; nie ma co drążyć tego tematu w tym miejscu bo wątek i tak dotyczył czegoś absolutnie innego, czas pokaże kto ile zarobi na konkretnych rozwiązaniach i kto wytyczy kierunki rozwoju;

poczytaj posty bluray-a - on nie widzi żadnych wad pasywnego 3D i widzi same wady aktywnego 3D. Już dawno wywróżył upadek firm które produkują TV z aktywnym 3D oraz oznajmił wszystkim że plazm już produkować nie będą, bo w plazmach nie można użyć pasywnego 3D.
 

gosc_niedzie

New member
link do małego testu - widać ze czerń jest sporo gorsza od np LW4500, a właściwie to nie znalazłem wśród ostatnio tu testowanych TV jaśniejszej... za to odcienie szarości nie do odróżnienia z wzorcowymi- chyba dobrze rozumiem: u góry 7606 a na dole ideał? Bardziej szczegółowy test jest niższego modelu 6606 i w nim clouding nie występuje.
 

Morfeusz42

New member
nie wiem co wieszczy bluray, nie wiem jakie będą dalsze drogi rozwoju - natomiast widzę co wypisują ludzie na tym forum odnośnie LG i jego pasywnego 3D; bluray jast jednym z nielicznych którzy poprzez swoje wpisy próbują nieco ośmieszyć "ślepotę" bywalców tego forum; może jeszcze na koniec mój osąd w sprawie plazm i pasywnego 3D - też uważam że ich produkcja nie ma sensu bo podniosło by to zwyczajnie koszty tych telewizorów; nie jest dla nikogo tajemnicą, że udział plazm w rynku maleje, do tego coraz częściej słychać o możliwym dalszym ograniczeniu sprzedaży więc po co producenci mają ponosić dodatkowe koszty na coś co może zostać w magazynach?!
 

bluray

Banned
Dzięki Morfeusz za wsparcie.

Nadmienię:
Mam SAMSUNG 46C8000 (XII 2010) - aktywne 3D.
Natychmiast zamienię się na znacznie tańszy pasywne 3D 55" LG lub Philips!
NATYCHMIAST !!!
Oczekuję propozycji.

ps.
Jest tak, że 70% forumowiczów pieje ah-ohy ws. plazm; W sklepie kupije je 3%.
90% pieje na temat aktywnego 3D; W sklepie już nikt tego nie kupuje !
Żeby zaprosić na mecz 3D w piłę czterech kolesi muszę wydać extra 4 x 450 zł = 1 800 zł.
Wystarczy ?

WNIOSEK:
Jestem skazany na sukces.
 
Ostatnia edycja:

Morfeusz42

New member
nie ma problemu - widzę, że jesteś człowiekiem otwartym na dialog, ale musi być ktoś jeszcze do tego dialogu; pracując przez kilka lat w MM na Al. Krakowskiej w Wa-wie spotykałem znawców od ulotek reklamowych, ale argumentów brakowało; zresztą zawsze starałem się rozmawiać z ludźmi rzeczowo, ale nie zawsze to było możliwe - koledzy moi z czasem poradzili mi krótko "daj sobie spokój, nie dasz rady wszystkich wyedukować...". Z perspektywy czasu oceniam, że mieli rację. Dla tego dzisiaj przyjmuję prostą zasadę - Twoje pieniądze, Twój problem. To też mała odpowiedź na zarzuty co do pracowników MM czy Saturna - są tam ludzie przypadkowi, ale są również entuzjaści którzy dla własnego zdrowia psychicznego dali sobie spokój z dyskutowaniem z klientami; nadmienię, że nie pracuję już jako sprzedawca;
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
Jak już tak offtopikujemy - to nagrodę EISA 2011/2012 za TV 3D dostał 46PFL9706 z aktywnym 3D - ale dla was to przecież nic nie znaczy - pasywne 3D rulezz a reszta do kosza.
 

Morfeusz42

New member
Skoro jesteś taki pedantyczny to dopisz jeszcze której firmy system kina domowego - telewizor plus system audio - otrzymał EISA... i nie napisali tam, że przeszkadza im jakość telewizora, wręcz przeciwnie :)
 

redlum

New member
Bez reklam
System ktory nie jest dostepny w polskiej dystrybucji LG. Firma uznala ze modele z najnizszej polki zadowola polskich konsumentow. Jak widac po niektorych to sie nie pomylila.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
 

bluray

Banned
Piszę w ciemno EISA nagrody:
[1] ekran: jakkaś plazma, np.: PaNAsonic
[2] 3d samsung
[3] iNNOWACYJMOŚĆ= lg
[4] nAJ hI eKRAN = tOSHOBA lz-1
[5] 3d - lg
kamera = jak zawsze
Za dwa dni pełne wyniki.
KUPA GŁUPOT OD 15 LAT.
 
Do góry