Philips 50PUS7334/12 kalibracja

Adrian929

New member
Cześć wszystkim,

jest to mój pierwszy post na tym Forum, dlatego proszę o wyrozumiałość.

Niestety nie znalazłem w wyszukiwarce podobnego wątku, dlatego pozwoliłem sobie założyć nowy.

Czy ktoś z Was byłby mi w stanie podać parametry do ustawień trybów obrazu w telewizorze 50PUS7334/12, tak abym mógł go odpowiednio skalibrować?

Telewizora używam głównie do telewizji cyfrowej, platform VOD typu Netflix oraz PS4 (zwykła wersja).

Chciałbym, aby obraz był przyjemny dla oka, aby cieszyć się w pełni rozrywką.

Wiem, że każdy telewizor da się skalibrować według tablic lub pod użytkownika, natomiast nie mam aż tak dużego doświadczenia.

Z góry dziękuje za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam
 

gatar

Active member
Bez reklam
Witaj.
Nie ma uniwersalnych ustawień. Kalibracje przeprowadza się na konkretnym egzemplarzu. Postrzeganie obrazu jest bardzo subiektywne. Obraz profesjonalnie skalibrowany nie musi się wszystkim spodobać.
 

Adrian929

New member
Witaj.
Nie ma uniwersalnych ustawień. Kalibracje przeprowadza się na konkretnym egzemplarzu. Postrzeganie obrazu jest bardzo subiektywne. Obraz profesjonalnie skalibrowany nie musi się wszystkim spodobać.

Jestem tego świadom oczywiście, niemniej jednak chodziło mi bardziej o jakieś przykładowe ustawienia użytkownika konkretnie pod model, który posiadam.

Bo na tym Forum znalazłem kilka takich ustawień ale u mnie mocno różnią się opcje w ustawieniach.

Pozdrawiam
 

PJ171

New member
Wyłącz wszystkie ulepszacze i filtry. To podstawa. Kontrast dynamiczny daj na 98-100. Jasność, kontrast pokombinuj.

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka
 
Do góry