Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

sanseb

New member
Cześć!

Mam pytanie odnośnie 55PUS7303, wczoraj odebrałem kuriera z telewizorem, niby wszystko ok, natomiast zastanawia mnie spasowanie matrycy z ramą telewizora. Czy w waszych modelach też matryca jest luźna w górnych rogach? Kiedy dotykałem matrycy żeby sprawdzić jaki model dostałem (okazało się że to IPS) to właśnie w rogach matryca nawet nie tyle co się rusza co wręcz zapada w ramie i odbija do pozycji natywnej. Wcześniej miałem Samsuna H6400 i tam taki problem nie występował, wszystko spasowane idealnie.. Jak to wygląda u Was?
 

Grzegorz01

New member
Wymień na inny egzemplarz, nic nie powinno się zapadać.
Jeśli następny również by to miał to zmień na inną markę.
Ekran ma być spasowany prawidłowo, bez szczelin, ramka powinna dolegać do matrycy.
 

07radek

New member
Pomimo wysłania kilku próśb o konfigurację dla tego telewizora nadal zero odzewu. Coś chyba nie tak powinno funkcjonować forum...
 

kakaq

New member
Udało mi się częściowo ominąć problem regulacji głośności podpinając DAC'a pod USB który po najnowszej aktualizacji zaczął działać. Jest tylko jeden problem bo o ile TV/Android odtwarza dźwięk elegancko to już dźwięk z laptopa po HDMI trzeszczy i strzela niemiłosiernie...
Czy ktoś się orientuje czy taki dac będzie współpracował?
Tu nie mogę jeszcze wstawić linku ale chodzi mi o najtańszy na Allegro za 19.99: Konwerter DAC SPDIF Toslink Coax stereo Cinch +USB
W instrukcji tv na 54 stronie jest napisane odnośnie wyjścia cyfrowego: Upewnij się, że Twoje urządzenia audio obsługują funkcję Dolby Atmos.
 

shock

New member
Jak zainstalować tą najnowszą (poprawioną) aktualizację? Telewizor wyszukuje przez internet aktualizację, ale to jest prawdopodobnie ta z błędami, a z dysku USB (fat32 - 8gb / próbowałem też podzielić na partycje jedną fat32 3gb, reszta wyłączona z użytku) nic nie znajduje. Na dysku jest plik zip FUS_TPM171E_107.0.230.0_prod
 

shock

New member
Takie proste.... siła przyzwyczajenia :) Nie widzę większych różnic, menu trochę zmienione, płynność taka sama tzn. bez większych zastrzeżeń. Dalej nie wyłącza aplikacji po wyjściu do menu - np. spotify gra w tle, nawet jeśli wyjdę z niego klikając z opcji "zamknij"... tak samo czasem nie wyłączy filmu w kodi, przez co nie ma możliwości wejścia do HBO Go, które nawiasem mówiąc działa tragicznie, ciągle mam problemy z jego uruchomieniem, jeśli wcześniej korzystałem z innej aplikacji. Czyli... bez zmian :) tyle samo wad co zalet
 
Ostatnia edycja:

Konrados1906

New member
Według pomocy technicznej, tamto sterowanie słuchawkami/głośnikami było błędne i po sugestiach klientów zostało to zmienione.
Teraz są dwie opcje albo ludzie to idioci i sami sobie utrudniają życie albo philips utrudnia. Powiedział ze nie maja w planach zmiany, ale zasugerowałem aby to przekazał jednak dalej. Kto to wymyślił by sterować głośnością w menu a nie na pilocie

„Dziękujemy za kontakt.

Niestety wielu klientów było niezadowolonych, jak to dotychczas wyglądało. Dlatego też została wprowadzona ta zmiana i opcja zmiany regulacji znajduje się w ustawieniach dźwięku. Nie przewidujemy zmiany ustawień tak jak ,było przed dokonaniem aktualizacji oprogramowania.

Z wyrazami szacunku,
Zbigniew Wiśniewski”
 
Ostatnia edycja:

Szabrownik

New member
Według pomocy technicznej, tamto sterowanie słuchawkami/głośnikami było błędne i po sugestiach klientów zostało to zmienione.
Teraz są dwie opcje albo ludzie to idioci i sami sobie utrudniają życie albo philips utrudnia. Powiedział ze nie maja w planach zmiany, ale zasugerowałem aby to przekazał jednak dalej. Kto to wymyślił by sterować głośnością w menu a nie na pilocie

„Dziękujemy za kontakt.

Niestety wielu klientów było niezadowolonych, jak to dotychczas wyglądało. Dlatego też została wprowadzona ta zmiana i opcja zmiany regulacji znajduje się w ustawieniach dźwięku. Nie przewidujemy zmiany ustawień tak jak ,było przed dokonaniem aktualizacji oprogramowania.

Z wyrazami szacunku,
Zbigniew Wiśniewski”

Też dostałem podobną odpowiedź, dlatego usilnie chciałem wrócić do poprzedniej wersji. Wolniej działa, ale przynajmniej mogę normalnie korzystać z głośników zewnętrznych i nie rozłącza WiFi, co miało miejsce co chwila na nowszym oprogramowaniu.
 

matib90

New member
Siemanko.
Od jakiegoś czasu niestety nie korzystam z zewnętrznych głośników właśnie przez to że po aktualizacje głośność zmieniamy w ustawieniach. Mam pytanko czy gdzieś znajde firmware w wersji TPM171E_105.1.2.84?
Zależy mi na tej wersji bo na niej nie cieło mi filmów na youtubie w 4k.
 

matib90

New member
SUPER DZIĘKI!
Natomiast potrzebuję podpowiedzi jak można zrobić downgrade. Zmiana opcji w ustawieniach programisty o czym Karbownik wspomniał niestety nie pomaga...
 

Szabrownik

New member
SUPER DZIĘKI!
Natomiast potrzebuję podpowiedzi jak można zrobić downgrade. Zmiana opcji w ustawieniach programisty o czym Karbownik wspomniał niestety nie pomaga...

Z podanej wyżej strony pobierasz "upgrade loader" dla wybranego przez Ciebie oprogramowania i wypakowajusz na pendrive, sformatowany do FAT32. Wyłączasz telewizor z gniazdka, wkladasz pendrive, włączasz ponownie i czekasz aż zainstaluje się system. Tylko pamiętaj, że zostanie telewizor przywrócony do ustawień fabrycznych. Acha. I nie każdy pendrive się nadaje. W moim przypadku z jednego startowała instalacja bez problemu, z drugiego nie, oba 4 GB.
 

Szabrownik

New member
Po miesiącu od zakupu przestał działać Ambilight, miał ktoś podobny problem?Znalazłem w google informacje na stronie Phillipsa , skorzystałem ze wszystkich 4 porad i jak nie działało tak nie działa :/
Chwilowo działało jak zainstalowałem ponownie TV, po dwóch dniach ambilight przestał działać :/ Także zapewne zostaję tylko serwis...

Ponowna instalacja to to samo, co ustawienia fabryczne?
 

matib90

New member
Z podanej wyżej strony pobierasz "upgrade loader" dla wybranego przez Ciebie oprogramowania i wypakowajusz na pendrive, sformatowany do FAT32. Wyłączasz telewizor z gniazdka, wkladasz pendrive, włączasz ponownie i czekasz aż zainstaluje się system. Tylko pamiętaj, że zostanie telewizor przywrócony do ustawień fabrycznych. Acha. I nie każdy pendrive się nadaje. W moim przypadku z jednego startowała instalacja bez problemu, z drugiego nie, oba 4 GB.


Dzięki za pomoc. Downgrade przebiegł bezproblemowo :)\aa
 
Do góry