Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

damianC902

New member
Tutaj masz Android TV to pół biedy z menu i obsługą.
Philipsy w których nie ma andka są tragiczne w obsłudze.
Zero intuicji, po prostu ten kto to menu w tamtych tv wymyślił powinien się w piekle smażyć, osobiście to bym takiemu z liścia przylał bez namysłu.

Pilot w stosunku do wersji "podstawowych" to wręcz cudo, nie próbowałeś w philach bez andka, to jest dopiero "oryginał", kto im to wymyśla ?

U mnie przez dłuższy czas "walała" się gdzieś mała klawiaturka od boxa androidowego która mocno mnie irytowała ale... o dziwo lepiej nią się steruje podstawowymi funkcjami tv niż tym ceglastym pilotem.

Miałem 2 philipsy i oba podobne systemowo. Pilot chyba ten sam.

System no cóż... idzie się przyzwyczaić po pewnym czasie, ale np. na pilot, to muszę klikać po omacku aż trafię lub doświetlić aby widzieć co wciskam.

Co do systemu/pilota. To muszę przyznać, że wybieranie głosowe działa super, czego nie mogę powiedzieć o samsungu. No a druga sprawa samsung nie obsługuje tutaj języka polskiego.

No ale 2x się przekonałem, że jakośc matryc w philipsach/kontrola jakości to jakiś głupi żart. Za pierwszym razem wadliwa totalnie, a teraz zdecydowanie powyżej 50% powierzchni ekranu blb.

Raczej philipsa już nigdy nie kupię, ale jak już go mam to się pobawię te 3-4 tygodnie. Może się jakoś przyzwyczaję do tego systemu.
 

mrysio

New member
@mrysio;
NETFLIX zawsze wyświetla flagę HDR. Napisz czy to się u ciebie zmieniło.

YT nie flaguje HDR bo TV ma wbudowany chromecast i treści HDR są prawidłowo wyświetlane.
Wczoraj odeslalem ale na netflixie mi nie działał .

A jako ciekawostkę dodam że matryca jest pofalowana i nie schodzi się z ramką ,są duże szpary także powodzenia z kurzem ;)
 

Erehr

New member
Wygląda na to że rosyjskie styczniowe modele 7503 (czyli ta sama paczka aktualizacji co do 7303) mają już (fabrycznie?) Android'a 8.0. Wersja oprogramowania TPM171E_R.107.000.163.002

15292222.jpg

15292225.jpg

15292226.jpg
 

glory

Klub HDTV.com.pl
VIP
Dziwna sprawa ja kupowalem 55 cali w Euro RTV AGD jakies 3 tygodnie temu, nie bylo zadnej aktualizacji, a system 8.0.0. Trafilem na IPS z tego co mi sie wydaje, ale i nie narzekam. Mam do porownania Samsunga na VA co prawda z 2 lat wstecz ale kosztowal okolo 4000 i nie widze zadnej roznicy w czerni, ba nawet ten Philips ma te czern lepsza, zadnych dziwnych podswietlan itp tez nie mam, zrobie fotki w nocy. Android TV chodzi blyskawicznie, aplikacja netflix, jezeli jest HDR to tv to wykrywa. Youtube tez dziala bez zadnego problemu tak jak i Player. Data produkcji tv z tylu na naklejce to styczen 2019.
 

Attachments

  • IMG_20190207_093458.jpg
    IMG_20190207_093458.jpg
    801 KB · Wyś: 37
  • IMG_20190116_215503.jpg
    IMG_20190116_215503.jpg
    156,3 KB · Wyś: 70
Ostatnia edycja:

Amanawan

New member
Ja po własnej kalibracji jestem bardzo zadowolony z mojego 65pus7303. Początkowo byłem zawiedziony jakością, pełno kropek na cyfrowym Polsacie jak i na netflixie puszczany z PS4 pro.
Bawiłem się, bawiłem i teraz wygląda bardzo przyzwoicie, w porównaniu do trybu film jaki był standardowo to niebo a ziemia.
Netflix z PS4 wykrywa HDR, jednak YouTube nie. Nie wiem czym to idzie.
Mam jeszcze pytanie, czy w ustawieniach pod HDR jest możliwość własnej regulacji kolorów (nasycenie) bo u mnie nie występuje taka opcja 🤨
 

Amanawan

New member
Kakaq właśnie Ci podeslalem moje ustawienia. Jestem ciekaw jak u ciebie będzie sprawować się takie ustawienie. Zrobiłem coś takiego na teście 4k od netflixa i paru innych plansz na YouTube.

Może Ci się przyda do dalszej kalibracji pod twoje upodobania.
Jeśli chodzi o jasność to dlatego tyle by było widać jak najwięcej szczegółów przy jak najciemniejszej czerni.
Pozdrawiam
 

Amanawan

New member
Glory, wysłane.
Jeśli będziesz miał jakieś sugestie co do zmian to z chęcią się zapoznam, też jeszcze ciągle się bawię kalibracją.
 

palecbeckham

New member
Od czego zależy takie pikselowate czarne tło? Najbardziej widoczne podczas lotu skoczka w powietrzu, gdy tło się przesuwa. Po wylądowaniu czarne tło nieba też jest dziwne....
7e400f79eaaf7c8d699d2c5cc2dca7d5.jpg
8c3522c2d8d15267c1752b2963b682fa.jpg
0b8339b9371cf7977250e730658bfd61.jpg


Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
 

Łysy79

New member
Witam.
Jestem tutaj nowy. Próbowałem przebić się przez cały temat. Doczytałem do 30 strony. Później przeniósłem się na koniec i doczytałem do 198 strony.
Po 12 latach planuje wymienić mojego Samsunga E37M87BDX/XEH. Do TV w linii prostej mam 4 m. Budżet 3 000 PLN. Kablówka na światłowodzie INEA zlacze internetowe 1 G. Najczęściej oglądam filmy mecze skoki narciarskie tenis w planach jest oglądanie Netflix HBO go na tym nowym.
Mój wybór padł na 3
Philips 55PUS7303/12
Sony KD-55XF7596
Samsung UE55NU747
Będzie też podłączona konsola XBox 360 ale dzieci grają wyłącznie w Maincrafta a ja sporadycznie w Forza Horizon.
Proszę o pomoc co wybrac.
Byłem zdecydowany na Philipsa ale jak czytam o 3 dniowym kalibrowaniu to zaczynam się zniechęcać.
 

mrysio

New member
Witam.
Jestem tutaj nowy. Próbowałem przebić się przez cały temat. Doczytałem do 30 strony. Później przeniósłem się na koniec i doczytałem do 198 strony.
Po 12 latach planuje wymienić mojego Samsunga E37M87BDX/XEH. Do TV w linii prostej mam 4 m. Budżet 3 000 PLN. Kablówka na światłowodzie INEA zlacze internetowe 1 G. Najczęściej oglądam filmy mecze skoki narciarskie tenis w planach jest oglądanie Netflix HBO go na tym nowym.
Mój wybór padł na 3
Philips 55PUS7303/12
Sony KD-55XF7596
Samsung UE55NU747
Będzie też podłączona konsola XBox 360 ale dzieci grają wyłącznie w Maincrafta a ja sporadycznie w Forza Horizon.
Proszę o pomoc co wybrac.
Byłem zdecydowany na Philipsa ale jak czytam o 3 dniowym kalibrowaniu to zaczynam się zniechęcać.
Tylko tv 100hz w twoim wypadku więc zapomnij o tych co wymieniłeś .
 
Do góry