Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

yerrusek

New member
:shock: Szkoda, że się rozstałeś z .... PUSem

Co do matrycy - sprawdzałem u Siebie, i jednak jest to VA od AUO,
więc kąty nie będą takie jak na IPS-ie.
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Skąd mrysio wziełeś androida 8 na ten tv? Aktualizacja 084 miała 7.
Dziwię się że wam coś tnie na tym tv.łącze 100 mbit na kablu i film na yt Bułgaria 8k oczywiście w 4k pokazuje moc tego tv. Android ma tylko lekką ścinkę przy pierwszym włączeniu androida. Fakt okrojony android , ale wystarczy zainstalować aptoide tv i ma się dostęp do większej ilości aplikacji. Serwisy VOD TVP, Ipla, player zainstalowane w wersiibez reklam bajka, no i kodi z fanfilm i nic więcej niepotrzebuje.PIilot, niektórzy chwalą , dla mnie najgorszy pilot jaki w ręku miałem. Więc widać oceny różne.

:eek:k: Otóż to, też nie zauważyłem zacięć a tym bardziej takich żeby były uporczywe, jedynie przy odpalaniu youtuba trochę to trwa zwłaszcza pierwsze odpalenie, no i ten Oreo kiedy go dadzą :blagam:
 

janunio

New member
Bez reklam
Na TONGEL wisi 85. Ale to nie ma ANDROID 8.1.
Świetny tekst viader80:
Dziwię się że wam coś tnie na tym tv. Łącze 100 mbit na kablu i film na yt Bułgaria 8k oczywiście w 4k pokazuje moc tego tv. Android ma tylko lekką ścinkę przy pierwszym włączeniu androida. Fakt okrojony android , ale wystarczy zainstalować aptoide tv i ma się dostęp do większej ilości aplikacji. Serwisy VOD TVP, Ipla, player zainstalowane w wersiibez reklam bajka, no i kodi z fanfilm i nic więcej nie potrzebuje. Pilot, niektórzy chwalą , dla mnie najgorszy pilot jaki w ręku miałem. Więc widać oceny różne.
 

Ravvar

New member
-Android bardzo mocno okrojony
-HDR ta funkcja nie działa na aplikacjach internetowych typu Youtube ,Netflix itp

Fakt okrojony android , ale wystarczy zainstalować aptoide tv i ma się dostęp do większej ilości aplikacji.

Eh, co Wy macie z tym "okrojonym" Androidem? ;) To nie jest w 100% taki sam Android jak ten znany z komórki. Android występuje w kilku wersjach w zależności od urządzenia - mamy np. wszystkim znanego Androida na komórkę, Android Auto w samochodach, Android Wear (teraz zanany chyba jako Wear OS) w smartwatchach i... Android TV w telewizorach lub np. w Mi Boxach i tym podobnych. Wiem, że nazwa jest myląca, dużą winę za to ponosi samo Google i doradcy w sklepach no ale co zrobić ;). Za to w reklamach na szczęście nie spotkałem się ze sformułowaniem "telewizor z Androidem" tylko z poprawną wersją "telewizor z Android TV"... A już na pewno nie można zarzucać producentom telewizorów, że to oni okrawają "Androida". Co najwyżej dorzucą jakieś swoje apki, tak jak w komórkach robią to ich producenci. Na smartwatch'a "z Androidem" (a tak na prawdę z Androidem Wear) też powiecie, że "zegarek do bani, ma strasznie okrojonego Androida"? ;)
Tizen, system Samsunga, też jest w wersjach pod TV, pod smartwatch'e... I jak na tv Tizen ma np. YouTube, to na zegarku już nie, bo nie miałaby tam sensu...
Głównie chodzi też o to, że twórcy aplikacji tworzą (bądź tworzyli) je pod ekrany dotykowe. Pod telewizory muszą być specjalnie dostosowane (do obsługi pilotem a nie palcem). A w większości aplikacji nie ma sensu tego robić, więc ich producenci tego po prostu nie robią. Zresztą 99% aplikacji z komórki - nie miałaby sensu istnieć na telewizorach. Np. aplikacja BlaBlaCar co ma z telewizorem wspólnego? Nic, a jej obsługa pilotem trwałaby wieki. Lub apka lojalnościowa "Mój Carrefor" - przecież z telewizorem nie chodzi się na zakupy ;).

@mrysio u mnie wykrywa sygnał HDR w Netflix (55PUS7303, z oficjalnym softem, tj. jeszcze .075)
 
Ostatnia edycja:

mrysio

New member
Eh, co Wy macie z tym "okrojonym" Androidem? ;) To nie jest w 100% taki sam Android jak ten znany z komórki. Android występuje w kilku wersjach w zależności od urządzenia - mamy np. wszystkim znanego Androida na komórkę, Android Auto w samochodach, Android Wear (teraz zanany chyba jako Wear OS) w smartwatchach i... Android TV w telewizorach lub np. w Mi Boxach i tym podobnych. Wiem, że nazwa jest myląca, dużą winę za to ponosi samo Google i doradcy w sklepach no ale co zrobić ;). Za to w reklamach na szczęście nie spotkałem się ze sformułowaniem "telewizor z Androidem" tylko z poprawną wersją "telewizor z Android TV"... A już na pewno nie można zarzucać producentom telewizorów, że to oni okrawają "Androida". Co najwyżej dorzucą jakieś swoje apki, tak jak w komórkach robią to ich producenci. Na smartwatch'a "z Androidem" (a tak na prawdę z Androidem Wear) też powiecie, że "zegarek do bani, ma strasznie okrojonego Androida"? ;)
Tizen, system Samsunga, też jest w wersjach pod TV, pod smartwatch'e... I jak na tv Tizen ma np. YouTube, to na zegarku już nie, bo nie miałaby tam sensu...
Głównie chodzi też o to, że twórcy aplikacji tworzą (bądź tworzyli) je pod ekrany dotykowe. Pod telewizory muszą być specjalnie dostosowane (do obsługi pilotem a nie palcem). A w większości aplikacji nie ma sensu tego robić, więc ich producenci tego po prostu nie robią. Zresztą 99% aplikacji z komórki - nie miałaby sensu istnieć na telewizorach. Np. aplikacja BlaBlaCar co ma z telewizorem wspólnego? Nic, a jej obsługa pilotem trwałaby wieki. Lub apka lojalnościowa "Mój Carrefor" - przecież z telewizorem nie chodzi się na zakupy ;).

@mrysio u mnie wykrywa sygnał HDR w Netflix (55PUS7303, z oficjalnym softem, tj. jeszcze .075)

Co nie zmienia faktu ze ten tv to paździerz :) i nie poleciłbym go nikomu .Aczkolwiek mam nadzieję że obecni posiadacze po aktualizacji do oreo będą się cieszyć że nie zrezygnowali ,Ja nie mam zamiaru dalej czekać ;)
 

damianC902

New member
Mój wraca na 100%, ale jak już go mam to się pobawię i przekminię co kolejnego brać.

Więcej blb na ekranie niż faktycznej czerni xD

Cały łaciaty ten ekran. Bardzo duże jaśniejsze place, a i w tym 1-2 miejsca gdzie od dołu do góry taki 10cm pasek jaśniejszy.

Do tego nie mogę zdzierżyć tego pilota oraz przekombinowanego systemu. Chociaż do systemu, to wiadomo, na upartego po pewnym czasie by się przyzwyczaił, ale ten pilot... Samsungowy tizen jest po prostu banalny i prosty w obsłudze. Bardzo przejrzysty. Przy tych samsungach smart remote, znów lipa, że pilot metalowy oraz zbyt mały aby wygodnie leżał w dłoni, ale to co dostajemy przy philipsie to totalna cegła z toną niepotrzebnych przycisków.

Widać to szczególnie jak jest black screen w filmach oraz też na niektórych bardzo ciemnych scenach.

Kusi mnie spróbować 43" Samsunga NU74xx, ale ten model jest na IPS, więc mam dylemat, ale w sumie ten TV i tak finalnie nie dla mnie i będzie oglądany często pod kątem, więc może i ips się tu lepiej sprawdzi.
 
Ostatnia edycja:

Grzegorz01

New member
Tutaj masz Android TV to pół biedy z menu i obsługą.
Philipsy w których nie ma andka są tragiczne w obsłudze.
Zero intuicji, po prostu ten kto to menu w tamtych tv wymyślił powinien się w piekle smażyć, osobiście to bym takiemu z liścia przylał bez namysłu.

Pilot w stosunku do wersji "podstawowych" to wręcz cudo, nie próbowałeś w philach bez andka, to jest dopiero "oryginał", kto im to wymyśla ?

U mnie przez dłuższy czas "walała" się gdzieś mała klawiaturka od boxa androidowego która mocno mnie irytowała ale... o dziwo lepiej nią się steruje podstawowymi funkcjami tv niż tym ceglastym pilotem.
Gadżet za 25 pln przydał się do tv.

Co nie zmienia faktu ze ten tv to paździerz :) i nie poleciłbym go nikomu .Aczkolwiek mam nadzieję że obecni posiadacze po aktualizacji do oreo będą się cieszyć że nie zrezygnowali ,Ja nie mam zamiaru dalej czekać ;)

Oreo nie zmieni wiele lub nic nie zmieni.
Menu pozostanie takie samo, zmianie ulegnie tylko ekran "domowy" smart tv, oby tylko gorzej nie było. Patrząc jak się to oreo prezentuje na tv i co nowego wnosi zaczynam się trochę obawiać o stabilność systemu.
Dlatego producenci opóźniają aktualizację, nie wszystko jest tak cacy jak ma być.
 
Ostatnia edycja:

darekgra

Member
Mam kilku znajomych którzy posiadają podobne telewizory i są nimi mega podjarani... W stylu ale to zajeb... świeci, miga wygląda na telewizor 2 razy większy ale to mega itd... . I fakt ładnie to z tyłu świeci, Ale nie obrażając tych znajomych nikt z nich nie ma zielonego pojęcia o parametrach i wyglądzie obrazu wyświetlanego oraz o możliwych wadach produktu typu blooming bandingu itd i nie chodzi tu tylko o tv Philips. Są zadowoleni bo inne tv jak u sąsiada i sąsiadowi nie mruga kolorowo i chwała im za to, więc takie opinie piszą. Tylko dlaczego ja lub ktoś inny miałby te opinię traktować jako wyrocznię?
 

janunio

New member
Bez reklam
@mrysio;
NETFLIX zawsze wyświetla flagę HDR. Napisz czy to się u ciebie zmieniło.

YT nie flaguje HDR bo TV ma wbudowany chromecast i treści HDR są prawidłowo wyświetlane.
 

rodman83

New member
panowanie mam 2 pytania dotyczące 7303...
1. model 65 cali ma matrycę VA czy IPS?
2. można bez problemu zainstalować apkę HBO GO?
 
Do góry