Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

damianC902

New member
Próbowałem robić telefonem oraz lustrzanką na pełnym zoombie z ciekawości na moim starym monitorze 27" 1080p na IPS, ale coś marnie to idzie. Strasznie niewyraźne to. Nie wiem jak ja to zrobię przy TV.


Ta strona jest upośledzona, bo cenzuruje linki z hostingu im gu ra... kyrie...

z zapodaj.net też się gryzie...

Fon:
5c64481656ed6.jpg.html

https://zapodaj.net/5c64481656ed6.jpg.html




Lustrzanka:
15c84c37d02cc.jpg.html

https://zapodaj.net/15c84c37d02cc.jpg.html
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jest info, że droższe są matryce IPS:
https://www.eizo.pl/baza-wiedzy/rodzaje-matryc-lcd-ktora-wybrac/

Ostatnim rodzajem matryc do zastosowań najbardziej zaawansowanych jest matryca klasy IPS (in-plane switching). Matryca ta ma najlepsze kąty widzenia, charakteryzuje ją też stałość w czasie. Do wad tego typu paneli należy zaliczyć stosunkowo wysoką cenę oraz długi czas reakcji, który jest znacznie dłuższy niż w przypadku paneli TN i VA. Sposób jej działania pokazany jest na rysunku.
 

Grzegorz01

New member
No i wreszcie ktoś miał odwagę to napisać.
Ja kupiłem 65 cali ponieważ myślałem, że właśnie jest IPS, niestety, mam lichutką VA, nie nadającą się do oglądania pod kątem.
Do gier tv mi nie potrzebny, mając ambilight to tylko duży IPS ma sens.
Tylne oświetlenie i tak poprawia wrażenie czerni, filmów 4K nie będę przecież oglądał z odległości 5 m, do tego trzeba by mieć ze 100 cali aby był efekt.
VA 65 cali z odległości 2 metrów (będąc w linii ekranu) jest już w stanie kąty spie...
Z większej odlagłości OK ale szczegóły szlag trafia to po jaką mańkę mi 4K ?
Żeby znajomym się chwalić ?

Może gdybym w gry napierniczał na jakiejś konsoli to VA zdałaby egzamin, siedząc oczywiście w "centrum" ekranu (tylko nie za blisko bo po rogach kolory będą wyprane lub grając w dwie osoby, to żadna nie będzie miała szans na dobry obraz) ale do oglądania filmów ? Moim zdaniem porażka, kąty tragiczne.

Jestem bardzo zawiedziony matrycą VA, myślałem, że jakoś się przyzwyczaję ale jest tylko coraz gorzej a mogłem dziadostwo zwrócić to liczyłem na cud i trzeba się trochę pomęczyć zanim kupię coś innego na IPS.
 
Ostatnia edycja:

Gie

Member
Bez reklam
Czy ktos wie kiedy bedzie te Oreo ?
Z linku który pojawił się w innym wątku.
Mówiąc o systemie Android 8 Oreo, otrzymaliśmy również status w związku z aktualizacją na 2018, 2017 i 2016 roku Android TV. Początkowo firma Philips miała nadzieję ukończyć wdrożenie w pierwszym kwartale 2019 r., Ale oczekuje, że zakończenie wdrożenia nastąpi pod koniec drugiego kwartału z powodu nieprzewidzianych wyzwań.

https://www.flatpanels.dk/nyhed.php?subaction=showfull&id=1548846736
 

yerrusek

New member
Jest info, że droższe są matryce IPS:
https://www.eizo.pl/baza-wiedzy/rodzaje-matryc-lcd-ktora-wybrac/

Ostatnim rodzajem matryc do zastosowań najbardziej zaawansowanych jest matryca klasy IPS (in-plane switching). Matryca ta ma najlepsze kąty widzenia, charakteryzuje ją też stałość w czasie. Do wad tego typu paneli należy zaliczyć stosunkowo wysoką cenę oraz długi czas reakcji, który jest znacznie dłuższy niż w przypadku paneli TN i VA. Sposób jej działania pokazany jest na rysunku.


Kiki - ale od 2012 roku do 2019 w świecie elektroniki to kawał czasu. Tak naprawdę to nie wiemy jakie są koszta produkcji. Może technologia ips już na tyle staniała, że jest porównywalna z va, a może ips są już tańsze niż va, co by wyjaśniało dlaczego na sklepowych półkach jest więcej ips-ów niż va.
 

Ravvar

New member
Mam taką samą czerń 65pus7303 smugi po palcu i błyski przy uderzeniu są.

No i wreszcie ktoś miał odwagę to napisać.
Ja kupiłem 65 cali ponieważ myślałem, że właśnie jest IPS, niestety, mam lichutką VA, nie nadającą się do oglądania pod kątem.

A to mnie zaskoczyliście. Zastanawiałem się właśnie nad zmianą (bo mogę zwrócić jeszcze) z 55" na 65" z uwagi na VA, a plusem byłoby że większy... Ale... Jak piszecie że to taka sama tragedia to już sam nie wiem co o tym myśleć... Wychodzi na to, że w tych Philipsach te metryce są jakieś przed-epokowe? Na PUS8303 narzekają na czerń w nocy? Tam co prawda jest IPS, ale chyba jakiś nowszy, z NanoLED czy jakoś tak i stosunkiem kontrastu 1200:1 (w sumie niby nijak to się ma do kontrastu VA na poziomie 4000:1 w tych PUS7303)... No bo co tu teraz kupić do 4.000zł w wymiarach 55-65" - wygląda na to, że wszystkie tv wszystkich marek w tym przedziale cenowym mają matryce nie nadające się do oglądania w nocy? A może jest jakiś, którego ludzie chwalą a ja o nim nie wiem? ;)
 

bumtarara

Member
Jest info, że droższe są matryce IPS:
https://www.eizo.pl/baza-wiedzy/rodzaje-matryc-lcd-ktora-wybrac/

Ostatnim rodzajem matryc do zastosowań najbardziej zaawansowanych jest matryca klasy IPS (in-plane switching). Matryca ta ma najlepsze kąty widzenia, charakteryzuje ją też stałość w czasie. Do wad tego typu paneli należy zaliczyć stosunkowo wysoką cenę oraz długi czas reakcji, który jest znacznie dłuższy niż w przypadku paneli TN i VA. Sposób jej działania pokazany jest na rysunku.

Co do matryc to każdy z autorów pisze to co mu sie podoba, tak samo z opisami jakiegoś produktu czy to smartfona czy tv.....także ja osobiście nie wnikam w takie szczegóły, na jakiejś stornie znalazłem też opis matryc i opisany VA był droższy i lepszy od IPS więc czy wierzyć w artykuły:?
 

yerrusek

New member
Zanim kupiłem 50PUS7303 - mocno myślałem, nad TCL serii C70.
Nie wiem, czy nie wrócić do TCL - ale TCL R617. Tylko, że jest on tylko wyłącznie na rynku amerykańskim. Jak czytałem testy TCL R617 - to powiem, że wypada on dobrze. I nie rozumiem kompletnie logiki TCLa, dlaczego nie jest on oferowany na naszym rynku, bo powiem, że kupiłbym go.
 

mrysio

New member
Zanim kupiłem 50PUS7303 - mocno myślałem, nad TCL serii C70.
Nie wiem, czy nie wrócić do TCL - ale TCL R617. Tylko, że jest on tylko wyłącznie na rynku amerykańskim. Jak czytałem testy TCL R617 - to powiem, że wypada on dobrze. I nie rozumiem kompletnie logiki TCLa, dlaczego nie jest on oferowany na naszym rynku, bo powiem, że kupiłbym go.

Nie wiem jak to wygląda w tym konkretnym modelu ale te wszystkie tcl co widziałem na ekspozycjach to grały praktycznie najgorzej ze wszystkich Tv w sklepach a szkoda bo wygląd wizualny Mają mega .
 

Grzegorz01

New member
@mrysio, dokładnie tak.
TCL gdzieś na jakieś targi zrobił model który nadawał się do użytku i ogłosili, że robi "the beściaki".
Zrobili wersję koncepcyjną tak jak producenci samochodów ale z taśmy schodzi zupełnie coś innego.
To co jest w sklepie zaprzecza temu koncertowi całkowicie, to takie zwykłe manty i thomsony z ładnym wyglądem, nic poza tym.
Widziałem je na ekspozycji, obraz masakryczny.

Kiki - ale od 2012 roku do 2019 w świecie elektroniki to kawał czasu. Tak naprawdę to nie wiemy jakie są koszta produkcji. Może technologia ips już na tyle staniała, że jest porównywalna z va, a może ips są już tańsze niż va, co by wyjaśniało dlaczego na sklepowych półkach jest więcej ips-ów niż va.

Może i staniały i co z tego ?
IPS to nowsza technologia i tyle a VA ? No cóż, oprócz marketingowych nazw które tylko oznaczają rodzaj podświetlenia (LEDa kupiłem :shock:, to nie LCD to LED ;), marketing zaorał niektórym czerepy totalnie) matrycy to nadal VA , niezmienne i raczej już "niereformowlne" jak widać.
Te same wady co na początku.
 
Ostatnia edycja:

damianC902

New member
Próbowałem robić telefonem oraz lustrzanką na pełnym zoombie z ciekawości na moim starym monitorze 27" 1080p na IPS, ale coś marnie to idzie. Strasznie niewyraźne to. Nie wiem jak ja to zrobię przy TV.

Ta strona jest upośledzona, bo cenzuruje linki z hostingu im gu ra... kyrie...

z zapodaj.net też się gryzie...

Fon:
5c64481656ed6.jpg.html

https://zapodaj.net/5c64481656ed6.jpg.html


Lustrzanka:
15c84c37d02cc.jpg.html

https://zapodaj.net/15c84c37d02cc.jpg.html


Jakieś porady jak zrobić to lepiej? Czy już po prosu to kwestia ograniczenia przez sprzęt?


@mrysio, dokładnie tak.
Może i staniały i co z tego ?
IPS to nowsza technologia i tyle a VA ? No cóż, oprócz marketingowych nazw które tylko oznaczają rodzaj podświetlenia (LEDa kupiłem :shock:, to nie LCD to LED ;), marketing zaorał niektórym czerepy totalnie) matrycy to nadal VA , niezmienne i raczej już "niereformowlne" jak widać.
Te same wady co na początku.

Gdzie masz czerń na IPS? Przy monitorze, to jak najbardziej bardzo dobry IPS chętnie wezmę, lecz to koszt 1,5-2,5k w 1440p.

TV? IPS z brakiem czerni? Nigga pls...

Największe różnice jakie widzę pomiędzy IPS a VA, to na pulpicie itp. na PC (na niekorzyść VA) oraz różnice w czerni lub jej braku w filmach czy grach w ciemnych scenach (mocno na niekorzyść IPS). Dlatego jako TV tylko i wyłącznie VA. Oczywiście pomijam tu OLED, ale to już zupełnie inna bajka oraz półka cenowa.
 

Rfactor87

New member
Czy zauważył ktoś u siebie dwa pionowe paski?Wygląda to tak jakby ekran był podzielony na 3 części i jest widoczne tylko w niektórych momentach.
 

jasssu

New member
A to mnie zaskoczyliście. Zastanawiałem się właśnie nad zmianą (bo mogę zwrócić jeszcze) z 55" na 65" z uwagi na VA, a plusem byłoby że większy... Ale... Jak piszecie że to taka sama tragedia to już sam nie wiem co o tym myśleć... Wychodzi na to, że w tych Philipsach te metryce są jakieś przed-epokowe? Na PUS8303 narzekają na czerń w nocy? Tam co prawda jest IPS, ale chyba jakiś nowszy, z NanoLED czy jakoś tak i stosunkiem kontrastu 1200:1 (w sumie niby nijak to się ma do kontrastu VA na poziomie 4000:1 w tych PUS7303)... No bo co tu teraz kupić do 4.000zł w wymiarach 55-65" - wygląda na to, że wszystkie tv wszystkich marek w tym przedziale cenowym mają matryce nie nadające się do oglądania w nocy? A może jest jakiś, którego ludzie chwalą a ja o nim nie wiem? ;)


Najlepiej obejrzyj sam.
Zwróćcie uwagę, że sporo jest też wpisów osób, które są zadowolone z kontrastu tego Philipsa. Nie warto fiksować się na same negatywy, każdy popularny telewizor jest przez jakąś część osób krytykowany. A Philipsem, co widać po forum, interesuje się sporo osób.
 

BassQ

Klub HDTV.com.pl
VIP
Zastanawia mnie jedna rzecz skoro każdy może zwrócić tv . To po go zostawiają i opisują masę problemów. Jak coś nie pasuje to wymienić na inną markę i z głowy.

Mam 55 na va i pomimo kilku wad zdecydowalem się go zatrzymać. Bo plusów jest więcej niż minusów

Szkoda tyłu postów na forum. ....
Pozdrawiam
 

philipstv

New member
7303pus 50-tka na matrycy VA bardzo dobra do oglądania filmów, nie gubi szczegółów w ciemnych scenach ma dobre przejścia tonalne i świetne kolory aż miło się ogląda. Do telewizji śniadaniowej średnio wiecznie coś mi brakuje w obrazie i w kolorach, brak ciepłej barwy przyjemnej dla oka i nie o kalibracje tu chodzi a o świecenie matrycy. Czemu tak jest tego nie wiem :?
 

Grzegorz01

New member
Jakieś porady jak zrobić to lepiej? Czy już po prosu to kwestia ograniczenia przez sprzęt?




Gdzie masz czerń na IPS? Przy monitorze, to jak najbardziej bardzo dobry IPS chętnie wezmę, lecz to koszt 1,5-2,5k w 1440p.

TV? IPS z brakiem czerni? Nigga pls...

Największe różnice jakie widzę pomiędzy IPS a VA, to na pulpicie itp. na PC (na niekorzyść VA) oraz różnice w czerni lub jej braku w filmach czy grach w ciemnych scenach (mocno na niekorzyść IPS). Dlatego jako TV tylko i wyłącznie VA. Oczywiście pomijam tu OLED, ale to już zupełnie inna bajka oraz półka cenowa.

Tutaj tylko mogę odpowiedzieć jak swojej żonie: "Tak, masz rację" i robić swoje.

A co tam na tym IPSie masz zamiast tej magicznej czerni ? różowy ?
Mam tv na ips i tego "wspaniałago phila" na VA, IPS rozwala jakością kolorów VA całkowicie, oglądanie filmów na IPS jest bardzo przyjemnne, ekran nie ma zamiaru wypalić mi oczu jest powiedziałbym "przyjazny".
Va robi co chce, albo popier... po oczach jak wściekły, albo znowu z innego ujęcia zachowuje się jak by miał wyzionąć ducha za kilka sekund.

To jest moja opinia, piszę to co widzę i wstyd się przyznać ale trzeba będzie za jakimś LG się chyba rozglądać na dużej matrycy.

Jeśli zaś chodzi o nierównomierność podświetlenia va w 7303 to nawet wstyd fotki zamieszczać, po prostu tragedia i widzę, że to postępuje i robi się coraz gorzej.
 
Ostatnia edycja:

bumtarara

Member
Tutaj tylko mogę odpowiedzieć jak swojej żonie: "Tak, masz rację" i robić swoje.

A co tam na tym IPSie masz zamiast tej magicznej czerni ? różowy ?
Mam tv na ips i tego "wspaniałago phila" na VA, IPS rozwala jakością kolorów VA całkowicie, oglądanie filmów na IPS jest bardzo przyjemnne, ekran nie ma zamiaru wypalić mi oczu jest powiedziałbym "przyjazny".
Va robi co chce, albo popier... po oczach jak wściekły, albo znowu z innego ujęcia zachowuje się jak by miał wyzionąć ducha za kilka sekund.

To jest moja opinia, piszę to co widzę i wstyd się przyznać ale trzeba będzie za jakimś LG się chyba rozglądać na dużej matrycy.

Jeśli zaś chodzi o nierównomierność podświetlenia va w 7303 to nawet wstyd fotki zamieszczać, po prostu tragedia i widzę, że to postępuje i robi się coraz gorzej.

Obraz dobrze ustawiony nie wali po oczach a wystarczy zmniejszyć kontrast w głównym menu, to jest takie podświetlanie matrycy.....jak chcesz latarkę to zwiększasz kontrast jak nie chcesz oślepnąć to zmniejszasz kontrast, co do samego nierównego podświetlania, nie wiem dlaczego ale ono występuje w filmie czasami nawet na jasnych scenach nie wiem od czego to zależy może są wygaszane nie które piksele a to znaczyło by jakiś błąd w oprogramowaniu.....tak mi sie wydaje
 
Do góry