Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

mrysio

New member
Szybkie Pytanie warto kupić 50 cali za 2200? Ten model normalne użytkowanie plus konsola pa4 od czasu do czasu. I 50 cali mają va?

Jeśli nie zależy ci na ambilight to kup za 1800zl LG 50uk6500 pod każdym względem jest lepszy .Co prawda do 50pus7303 pakują tylko matryce Va ale ten android to nieporozumienie ,jest strasznie okrojony i żadnego pożytku z niego nie ma .Im dłużej korzystam ze swojego 55pus7303 tym bardziej mam ochotę go zwrócić ,niestety Moja kobitka pokochała Ambilight i nie chce żebym brał ''zwykły'' tv ,co prawda Philips będzie tylko w sypialni a do salonu kupiłem 70uk6500 i czeka w pudełku na koniec remontu :) ,dodam że znajomy ma właśnie tą 70-kę i jest to naprawdę ładnie grający oraz dobrze wyglądający tv a Webos moim skromnym zdaniem jest obecnie najlepszym systemem .
 
Ostatnia edycja:

mrysio

New member
nie wiedzialem, i jak z jakoscia w tym LG? dlaczego o wiele lepszy?

Chodzi mi bardziej o stosunek jakość -cena ,nie będę do końca obiektywny pn Philips który posiadam ma matrycę ips która jest krótko mówiąc kiepskiej jakości i nei wiem jak sprawa wygląda w VA ,mogę się wypowiedzieć natomiast nt przejrzystości menu,dzwięku (tryb kino-świetny w lg),szybkosci i płynności działania oraz łatwości ustawienia kalibracji i tu wszędzie wygrywa lg.
 

knihdtv

New member
Apropos robienia zdjęcia pikseli w matrycy:

Pomaga jeszcze zrobienie zooma cyfrowego. Moje zdjęcie tak byl robione - wtedy wiesz kiedy aparat złapie ostrość. No i nie wolno za blisko ekranu przystawiać :)
 
Ostatnia edycja:

KeiZo

New member
Kupiłem 2 tygodnie temu, co do matrycy to sam nie wiem. Układ pikseli jak VA, po palcu zostaje smuga, od uderzenia robi się błysk, choć nie tak spektakularny jak na filmie, do którego link krąży w tym wątku. Kąty moim zdaniem przyzwoite - może to subiektywne odczucie, ale lepsze niż np. w Q6 Samsunga. Na czarnym obrazie ekran wygląda na podświetlony cały czas, na filmach VA z porównań VA jest zwykle czarniejsze.
Co do problemów to chyba jestem zbyt początkującym użytkownikiem. Chciałem ambilight i to jest ok, dźwięk raczej kiepski - trochę basu brakuje. No i trochę denerwujące jest automatyczne wybudzanie - jeszcze nie doszedłem czy winowajcą jest MiBox czy coś innego w sieci.

U mnie wygląda to tak :)

Układ pikseli
View attachment 17614

Czerń na wprost
View attachment 17615

Czerń pod kątem
View attachment 17616

I biały ekran
View attachment 17617

Możecie mi panowie podać gdzie kupowaliście oraz datę produkcji? Jest na naklejce na kartonie u mnie to jest 11/2018 i prawdopodobnie IPS. Chcę wiedzieć czym się kierować, aby trafić na VA.
 

philipstv

New member
W tym LG tylko 250cd/m2 jasności w dzień będzie słabo jak słonko wiosenne zaświeci, wiem co pisze bo mam takiego małego samsunga 32 na VA w nocy rewelacja ale w dzień nic nie widać
 

knihdtv

New member
Możecie mi panowie podać gdzie kupowaliście oraz datę produkcji? Jest na naklejce na kartonie u mnie to jest 11/2018 i prawdopodobnie IPS. Chcę wiedzieć czym się kierować, aby trafić na VA.

Mój ma datę produkcji 12/2018, kupiłem w morelach, bo kiki nie miał na stanie a nie mogłem już dłużej czekać na nową dostawę :)
A może kiki ma dostawę z VA?
 
Do góry