Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Aqcanavar

New member
Witam,

Byłem wczoraj w sklepie aby potwierdzić sobie jeszcze raz, że PUS7303 jest tym czego chcę, ale... Ze sklepu wyszedłem skołowany.

Po zgodzie ze strony sprzedawcy odpaliłem sobie różne źródła obrazu. Obraz z TV był znośny, choć nie jakiś super, ale samej TV tak oglądał nie będę.

Zawiódł mnie natomiast niesamowicie YouTube - film puszczony w 4k po prostu klatkował. Nie było mowy o płynności. Dla porównania sprzedawca odpalił TV i ten sam film na drugim telewizorze - LG UJ701V, no i tam było znacznie lepiej - zero klatkowania, obraz z TV naziemnej też lepszy i gdyby nie to, że ta seria LG ma "dziwnie głęboko" montowaną matrycę przez co między ramką telewizora a matrycą jest dość szeroki i nierówny czarny pasek, który mnie irytuje, to telewizor byłby super...

Ogólnie na początku moich poszukiwań TV (czas mnie nie gonił) chciałem kupić LG 635V, ale tam było coś nie tak z matrycą i niepełne 4k. Później robiłem przyczajkę na SONY XE7005, następnie budżet trochę skoczył i padło na XE8096. Teraz w głowie siedzi mi ten PUS7303 i całkiem zgłupiałem.

Doradźcie proszę, czy mimo wszystko iść w tego Philipsa, czy do 3000zł szukać czegoś innego? Na Ambilght średnio mi zależy, chociaż bajer fajny. W domu stoi ciągle Samsung LE40C650, którego jakość obrazu do tej pory mnie osobiście zachwyca i chciałbym aby z nowym telewizorem po latach użytkowania było tak samo.
 
Ostatnia edycja:

szybal

Banned
Prosta sprawa trzeba odinstalować aktualizację YT i zablokować automatyczne pobieranie wtedy wszystkie materiały chodzą płynnie.
 

Aqcanavar

New member
Czyli w sumie prosta sprawa i powinno być ok. :) Tak mi się coś wydawało, że sprzedawca stara mi się na siłę wcisnąć tego LG, bo jakby nie było model 2017 i chyba im zawadzał na wystawce...
 

bumtarara

Member
Witam,

Byłem wczoraj w sklepie aby potwierdzić sobie jeszcze raz, że PUS7303 jest tym czego chcę, ale... Ze sklepu wyszedłem skołowany.

Po zgodzie ze strony sprzedawcy odpaliłem sobie różne źródła obrazu. Obraz z TV był znośny, choć nie jakiś super, ale samej TV tak oglądał nie będę.

Zawiódł mnie natomiast niesamowicie YouTube - film puszczony w 4k po prostu klatkował. Nie było mowy o płynności. Dla porównania sprzedawca odpalił TV i ten sam film na drugim telewizorze - LG UJ701V, no i tam było znacznie lepiej - zero klatkowania, obraz z TV naziemnej też lepszy i gdyby nie to, że ta seria LG ma "dziwnie głęboko" montowaną matrycę przez co między ramką telewizora a matrycą jest dość szeroki i nierówny czarny pasek, który mnie irytuje, to telewizor byłby super...

Ogólnie na początku moich poszukiwań TV (czas mnie nie gonił) chciałem kupić LG 635V, ale tam było coś nie tak z matrycą i niepełne 4k. Później robiłem przyczajkę na SONY XE7005, następnie budżet trochę skoczył i padło na XE8096. Teraz w głowie siedzi mi ten PUS7303 i całkiem zgłupiałem.

Doradźcie proszę, czy mimo wszystko iść w tego Philipsa, czy do 3000zł szukać czegoś innego? Na Ambilght średnio mi zależy, chociaż bajer fajny. W domu stoi ciągle Samsung LE40C650, którego jakość obrazu do tej pory mnie osobiście zachwyca i chciałbym aby z nowym telewizorem po latach użytkowania było tak samo.
To czy klatkuje obraz z youtuba to zależy od łącza internetowego, u mnie youtube wcale nie klatkuje
 

bumtarara

Member
Myślę że to zależy od aktualizacji....a raczej na pewno, parę miesięcy temu miałem problem z nie włączającym dźwiękiem lub obrazem po aktualizacji pomogło teraz zauważyłem że zostaje poświata po zegarku w prawym górnym rogu (wygaszenie tego przełączanie na inny kanał i z powrotem pomaga), zgłaszać nie będę poczekam do najnowszej wersji androida OREO
 

piterrrxd

New member
I w philipsoe byl clounding? Swieci jak
Psu jaja czy znosnie jest?

W Philipsie przede wszystkim nie było czerni, tylko granat/fiolet. Sam clouding nie rzucał się w oczy, za to rogi były wyraźnie jaśniejsze i to wkurzało. W samsungu czerń jest zdecydowanie lepsza - bardzo mały clouding widać tylko na maksymalnym podświetleniu i czarnej planszy. W normalnym użytkowaniu ciężko by to było zobaczyć.

Biel i szary idealne moim zdaniem - przepaść względem poprzedniego TV, który wyglądał jakby kurz się dostał pod matrycę.

Btw pilot z tego modelu Philipsa to straszna cegła. W innych modelach jest wygodniejszy, mniejszy.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pilot jest z modeli z wysokiej półki z klawiaturą do obsługi.
W klasie cenowej PUS7303 jest lepszy od konkurencji.
Jest na matrycy VA i czerń jest bardzo dobra !
Kto ma ten wie.

Aqcanavar -
A jakie masz warunki i jaki teraz telewizor ?
 

bumtarara

Member
W Philipsie przede wszystkim nie było czerni, tylko granat/fiolet. Sam clouding nie rzucał się w oczy, za to rogi były wyraźnie jaśniejsze i to wkurzało. W samsungu czerń jest zdecydowanie lepsza - bardzo mały clouding widać tylko na maksymalnym podświetleniu i czarnej planszy. W normalnym użytkowaniu ciężko by to było zobaczyć.

Biel i szary idealne moim zdaniem - przepaść względem poprzedniego TV, który wyglądał jakby kurz się dostał pod matrycę.

Btw pilot z tego modelu Philipsa to straszna cegła. W innych modelach jest wygodniejszy, mniejszy.

Przede wszystkim ustawienia indywidualne czerń jest bardzo dobra w tej klasie cenowej biel również należy do ustawień indywidualnych, co do odcieni granat/fiolet owszem występuje....ale przy maksymalnej ciemności i pod kątem patrzenia...czyli z boku, matryca VA wszędzie w internecie o tym piszą w każdych testach widoczność na wprost z boku jest gorzej ale kto ogląda tv z boku raczej pod kątem i to nie wielkim, przede wszystkim wieszać tv nie za wysoko max do około metra od podłolgi, co do cloadingu to ja go nie zauważam w normalnym oglądaniu w całkowitym zaciemnieniu jak sie przyjrzeć dokładnie to coś tam można wypatrzyć ale naprawdę trzeba sie wypatrywać żeby coś dostrzec także nie wiem skąd narzekania, pilot fakt to cegła ale fajna ta cegła i funkcjonalna
 

piterrrxd

New member
Przede wszystkim ustawienia indywidualne czerń jest bardzo dobra w tej klasie cenowej biel również należy do ustawień indywidualnych, co do odcieni granat/fiolet owszem występuje....ale przy maksymalnej ciemności i pod kątem patrzenia...czyli z boku, matryca VA wszędzie w internecie o tym piszą w każdych testach widoczność na wprost z boku jest gorzej ale kto ogląda tv z boku raczej pod kątem i to nie wielkim, przede wszystkim wieszać tv nie za wysoko max do około metra od podłolgi, co do cloadingu to ja go nie zauważam w normalnym oglądaniu w całkowitym zaciemnieniu jak sie przyjrzeć dokładnie to coś tam można wypatrzyć ale naprawdę trzeba sie wypatrywać żeby coś dostrzec także nie wiem skąd narzekania, pilot fakt to cegła ale fajna ta cegła i funkcjonalna

Oczywiście nie chcę nikogo zrażać do zakupu - może trafiłem na wadliwy model lub na partię z inną matrycą? Patrząc na wprost czarny był fioletowy, w dodatku jasny. Obraz niestety był jak dla mnie nie do przyjęcia i jednocześnie dużym zaskoczeniem po tylu dobrych opiniach.

Pilot funkcjonalny, ale jednak ten czarny, plastikowy z innego modelu był wygodniejszy
 

bumtarara

Member
Każdy kupuje to co mu pasuje ale takie są moje spostrzeżenia, nie da się wejść do pierwszego lepszego sklepu i włączyć tv i po pierwszym uruchomieniu ocenić jakość obrazu...no chyba że sprzedawca sam jako profesjonalista ustawia obraz jak najbardziej naturalny, ale raczej tak nie jest...sprzedawcy zależy aby sie pozbyć produktu. Pamiętam jak ja kupowałem swój tv...wszedłem do sklepu zawsze tam kupowałem agd czy rtv...pytałem sie o dobry tv w cenie 3400 zaproponował mi tlc z 10 megową matrycą ale byłem zdecydowany na philipsa 7303 gość się uparł że ten tlc jest lepszy ze względu na 10 mega matrycę więc poszedłem do innego sklepu zamówiłem tego philipsa który też ma 10 mega matrycę, morał jest taki nie ufać sprzedawcom i nie zwracać uwagi na obraz tv w sklepie ale czytać wiele opinii w internecie na wszystkich serwisach i wyciągać wnioski
 

Aqcanavar

New member
(...)no chyba że sprzedawca sam jako profesjonalista ustawia obraz jak najbardziej naturalny, ale raczej tak nie jest...sprzedawcy zależy aby sie pozbyć produktu. Pamiętam jak ja kupowałem swój tv...wszedłem do sklepu zawsze tam kupowałem agd czy rtv...pytałem sie o dobry tv w cenie 3400 zaproponował mi tlc z 10 megową matrycą ale byłem zdecydowany na philipsa 7303 gość się uparł że ten tlc jest lepszy ze względu na 10 mega matrycę więc poszedłem do innego sklepu zamówiłem tego philipsa który też ma 10 mega matrycę, morał jest taki nie ufać sprzedawcom i nie zwracać uwagi na obraz tv w sklepie ale czytać wiele opinii w internecie na wszystkich serwisach i wyciągać wnioski

Święte słowa!

Chociaż płatni (i nie tylko) "hejterzy" potrafią namieszać...

Osobiście w przypadku zakupów różnych sprzętów do sklepu udaję się tylko, żeby upewnić się wyborze, bo wiadomo - przez monitor komputera nie zobaczę jak dany telewizor odbiera "na żywo", ale za to zawsze dziękuję za pomoc sprzedawcom, bo tak jak napisane wyżej - oni nastawieni są na sprzedaż (najlepiej najdroższego lub zalegającego towaru). Taki biznes...
 
Do góry