Philips 50PUS7303 test - ambilight jest dobry na wszystko, każdy powinien go mieć .

Gimly

Member
Jest multum opcji... juz niekiedy skaczac pomiedzy nimi i przestawiajac zapominam co i jak bylo :) musialbym to zapisywac...
oprocz ustawien standardowych "Film", "Jaskrawy" itd jest "Osobisty" w ktorym mozna samemy zmieniac... ale pozniej jeszcze sa "Ustawienia Zaawansowane" w ktorych mozna znowu ustawic Osobiste i znowu zmieniac, po czym znowu Osobiste i znowu dodatkowe opcje :D
 

Greymir

New member
Jak nie można było kiedyś zmieniać wszystkich parametrów to wielki szum i protest. A teraz pojechali po bandzie i nie wiadomo za co się zabrać :)

Przydałoby się mieć historię ustawień i wybrać najlepszy wariant :) już to widzę, wersja 1.22.b, 1.22.c :)
 

Gimly

Member
Jeszcze jeden film nagrany telefonem...
Moze tego nie widac do konca ale obraz oceniam bardzo dobrze, oczywiscie rozni sie on od obrazu z Meczu polskiej 1 ligi (diametralna roznica w obrazie)... no ale wiadomo

Moja ocena jest taka... telewizor jak najbardziej wart swojej ceny... jakos obrazu watpie zeby byla lepsza w troche drozszym telewizorze... (chyba ze OLED). Obraz ewidentnie jest uzalezniony od sygnalu jaki przychodzi... Oglądajac wczorajsza porazke na Eurowizji, gdy pokazywali miasta Portugali mozna bylo odniesc wrazenie ze jest to pokazowy filmik w sklepie, obraz bardzo dobry - ostry, wyrazny, kolory super, czern super :)

Tak samo jw przy Pilce noznej mecz Rakowi z Ruchem jakos dobra, ale Barcelona z Realem bardzo dobra.

Zauwzylem rowniez ze ustawienie opcji ruchy w telewizorze na "Osobiste" i dalej "Maksymalne" podczas ogladanie Pilki noznej powoduje utrate ostrosi, ale ustawienie opcji ruchu na "Sport" telewizor robi duzy postep, trzyma ostrosc przy utrzymaniu plynnosci (niekiedy az klatki traci te ktore nie wyostrzyl :D).
Ogladajc jednak serial na TVP HD, miedzy ustawieniem plynnosci ruchy "Osobisty" - Minimalne - a - Maksymalne - tu widac ewidenta roznice. Obraz jest dokladniejszy i gladszy przy poruszaniu sie aktorow.




20180510_195143 zobacz na UploadFile.pl - Darmowy hosting plików
 

Bartezzo1987

New member
Jeśli tylko nie pojawią się problemy z kurzem na matrycy to i owszem, będzie można go z czystym sumieniem polecać do 3k.

Hdr nie istnieje-ale można by na nim przeczekać do czasu pojawienia się paneli z jasnością 1000nit w średnim segmencie.

Czy ktoś posiadający ten tv ma konsole i może się wypowiedzieć jak się na nim gra?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kalibracja, tak jak pisałem - przypomnij się w przyszłym tygodniu.

Input Lag wskazuje dokładnie na co możesz oczekiwać.
Nie mamy dużo gier - ale extra na wyścigach samochodowych.
 

jonus

New member
Czy ktoś sprawdzał zużycie energii po wyłączeniu z pilota?
U mnie miernik pokazuje 15W.
Co jest nie tak. Coś mam włączone przypadkiem?
b215749f2c92c16ae5adf4213839eb2c.jpg
 

Gimly

Member
Panowie, mam bardzo dużą i denerwującą ziarnistość czy tez "pikseloze" na Tym telewizorze.

Od czego bierze się ta ziarnistość ? Redukcje szumów mam na maksymalną ustawioną. Jak ja wyłącze to już wogle jest dramat.

Ale Czego to wina ? Anteny ? Kable od anteny ? Kable HDMI ? Czy dekodera czy Telewizora ?
 

Gimly

Member
Słaba jakość sygnału bądź duża kompresja matriału (np netflix ma dużą kompresję)

Slaba jakos sygnału... czyli antena i kabel ? na dekoderze mam jakos 100% a sygnał 80% (jezeli o to chodzi)
Netflix oglada sie lepiej niz Tv...
W instrukcji jak czytam piszą aby używać HDMI High Speed, niewiem bo mam stary kabel HDMI za 20zl :D
A dekoder mam takie oto cuś
Cyfrowy Polsat

Wiec niewiem czy inwestowac w HDMI 2.0 ? i w dekodery ? Czy problem tkwi w czym innym..
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Slaba jakos sygnału... czyli antena i kabel ? na dekoderze mam jakos 100% a sygnał 80% (jezeli o to chodzi)
Netflix oglada sie lepiej niz Tv...
W instrukcji jak czytam piszą aby używać HDMI High Speed, niewiem bo mam stary kabel HDMI za 20zl :D
A dekoder mam takie oto cuś
Cyfrowy Polsat

Wiec niewiem czy inwestowac w HDMI 2.0 ? i w dekodery ? Czy problem tkwi w czym innym..

Ja do kompresji Netflixa bym się nie czepiał - oczywiście jeżeli nie oglądam materiału na 50 calowym TV z odległości 30 cm :).
Jeżeli chodzi o dekoder to sprawdziłbym w jego ustawieniach tylko ustawienie obrazu, czy jest ustawione na 1080.
Co do kabla, to za 20 zł będzie w sam raz. Jeżeli działal na poprzednim TV to na tym też powinno być ok. Jednak może warto zainwestować kolejne 20zł w nowszy?

Z jakiej odległości oglądasz TV?
Czy jakość na kanałach HD również jest słaba?
Lubisz obraz naturalny czy raczej z upłynniaczem?

Ja osobiście wolę tryb naturalny, więc zazwyczaj jest to u mnie zmodyfikowany tryb "Film".
Jeże chcesz ustawienia na których bazuję, to jest to w linku poniżej. Ja jeszcze trochę to modyfikuje pod siebie:
https://www.youtube.com/watch?v=0kT1GMnKFOs


Daj znać jak ustawiłeś sobie obraz i jak Ci się sprawuje.
 
Do góry