Philips 50PFH6550/88 + PS4 + Denon AVR-X1100W

kooks

New member
Witam

Chciałbym Was prosić o pomoc w połączeniu ze sobą sprzętów z tytułu postu czyli: Philips 50PFH6550/88 + PS4 + Denon AVR-X1100W.

Niestety moja wiedza na ten temat jest niewystarczająca a informacje, które zdobyłem na tym forum jak i w Internecie nie rozwiązują mojego problemu.
Wiele osób wykorzystuje kabel optyczny a ja mam obecnie do dyspozycji 2x kabel hdmi i chciałbym połączyć to właśnie tymi kablami.

Podobno powinienem użyć portu HDMI Arc tylko nie wiem czy jest on przypisany precyzyjnie do danego portu czy muszę go "utworzyć" za pomocą opcji "Easy Link" w menu (próbowałem i nie działa ...) Dzięki portowi HDMI Arc będę miał dźwięk z TV na kinie domowym (niestety stereo bo to zwykła kablówka prawda? chyba, że można sztucznie pomnożyć kanały?)

Nie wiem też czy podłączam amplituner do PS4 a amplituner do TV?

W Denonie mam podpisane nawet porty HDMI. Wkładam do portu Game kabel HDMI i nim łączę z PS4? A portem HDMI Arc łączę z TV.

Niestety ani zagrać na konsoli nie idzie ani dźwięku nie ma ...

Może coś w aplitunerze trzeba ustawić?

Będę wdzięczny za pomoc bo taka zapewne dla Was "pierdoła" męczy mnie już pół dnia i nie wiem jak to rozwiązać a instrukcja od TV zawieruszyła mi się gdzieś niestety.
 

Rafal7

Banned
W tv będzie oznaczenie HDMI ARC i tam wpinasz kabel, w Denonie drugi koniec tego kabla podpinasz pod wyjście HDMI OUT, ampli ustawiasz w opcjach hdmi sterowanie hdmi na On, w tv włączasz Easy Link-jako wyjście dzwieku ustawiasz ARC-i ustawiasz na głośniki zewnętrzne.

Konsole podepnij do wejscia HDMI np. Game i na pilocie wybierasz jako zrodło Game.
 

kooks

New member
Dzięki za odpowiedź. Działa ps4 niestety tylko stereo. Subwoofer Jamo J10 milczy. W amplituner ustawione DTS i nic.. W TV ciągle Easy Link nie dziala. W google piszą, że z Phillipsem są problemy. Walcze dalej. Jak ktoś wie gdzie wymusić działanie suba i reszty głośników niech da znać. Dzięki z góry.
 

Rafal7

Banned
Jak gra będzie w DD lub DTS to będą grały wszystkie głośniki włącznie z subem, a czy w ustawieniach speakers w ampli sub jest na ON lub YES ?
 

kooks

New member
"Nie można przełączyć na zestaw audio. Aktywne są głośniki telewizora" - komunikat jaki pojawia się gdy wybieram easylink na TV. W amplituner tez wybieram TV audio i nic. Subwoofer w ustawieniach jest na "tak". Nie zrobiłem jeszcze żadnej konfiguracji ani nawet tej za pomocą audyssey.
 
Ostatnia edycja:

kooks

New member
Ok TV już gra. Trzeba było ustawić "sterowanie HDMI" na "włącz" w amplitunerze. Nie bralem tego pod uwagę bo było to w ustawieniach video a nie audio -_- jutro walka by uruchomić wszystkie głośniki bo ciągle tylko stereo. Zauważyłem jedną rzecz. Dźwięk "pyka" co chwilę jakby były przepięcia ... Spotkał się ktoś z tym? (Zarówno na ps4 jak i tv)
 

kooks

New member
Tak działa ale dziwnie. Ps 4 podłączone HDMI do denona. Z denona także przez HDMI do TV. Dziala po HDMI arc. Wykrywa pod tym portem HDMI 2 urządzenia w spisie portów (ps4 i denona). Gdy uruchamiam TV włącza się automatycznie denon tylko czasami że źródłem dźwięku np. Online radio i trzeba ręcznie zmieniać (bardzo to irytuje). Czasami uruchamia właściwe źródło dzwieku i nie mam pojęcia co ma na to wpływ. Ostatnio ogladalem TV i chyba Denon wyłączył sie (może ustawienia oszczędzania energii) i wyłączył automatycznie TV sam -_-. Po czym długo nie mogłem uruchomić TV (tak jakby czekał na start denona). Ogólnie sraka już była bo TV nie reagował zupełnie na polecenia z pilota.

To co jest jednk najgorsze to to, że jak gram na ps4 to znika raz na jakiś czas obraz (czarny ekran) i dam sobie rękę uciąć, że to przez denona. Same tylko problemy ... A dźwięk jak był stereo tak jest. (Mch stereo sound czy coś takiego)
 

ciambor

New member
też jakiś czas temu walczyłem by zsynchronizować zestaw TV (ten sam model co Twój) z KD i dekoderem kablówki, ale nie udało się.. gra wszystko ale muszę korzystać z 4 pilotów :fool:
 

kooks

New member
@ciambor Mi udało się już praktycznie wszystko zsynchronizować ale są błędy, które wkurzają niemiłosiernie:

1. Przy wyłączaniu tv wyłącza się pięknie amplituner automatycznie ale po chwili włącza się i tv także. Włącza się na kilkanaście sekund i wyłącza się ... nie mam pojęcia o co chodzi.

Idąc spać do drugiego pokoju wyłączam tv i jak dochodzę do łóżka słyszę, że sam odpalił się i za chwilę gaśnie. Problem jest w amplitunerze tylko jaki ...

2. Kolejny problem to zanikanie obrazu przy grze w PS4. PS4 podłączone do amplitunera a ten do tv. Wszystko po hdmi. Gdy w lodówce włączy się chłodzenie pyka coś w instalacji i obraz znika na chwilę. Jest to okropnie męczące. Ktoś kiedyś pisał o tym na forum ale nie mogę teraz znaleźć. Nie wiem czy wymiana kabla hdmi coś pomoże? Może ten jest zbyt wrażliwy na skoki napięcia w sieci ?
 
Do góry