Philips 5008 wątpliwości

martinus123

New member
Witam,

Napisałem poniższe pytanie w istniejącym wątku, ale ponieważ od kliku dni nie ma żadnej odpowiedzi zakładam nowy.
Jestem zainteresowany Philipsem 42PFL5008, w specyfikacji widzę, że ma (tak jak inne tv niższych serii tegorocznej oferty Philipsa) cyfrowe wyjście koaksjalne, a nie cyfrowe wyjście optyczne.
Jestem zielony w tym temacie, jakie są różnice?
Czy ma to wpływ na jakość dźwięku?
Czy mogę mieć problemy żeby połączyć ten tv z amplitunerem bądź kinem domowym?
Czy będę potrzebował jakiejś przelotki?

I kolejne pytanie czy ten tv ma technologię Pixel Precise HD czy też Pixel Plus HD?
W jednych sklepach w specyfikacji podają że Precise (ole ole), w innych że Plus (mix media).
Żeby było śmieszniej nawet na stronie producenta mają rozdwojenie, w ogólnym opisie modelu piszą że Plus, a w szczegółowej specyfikacji że Precise.
Ktoś z was widział już może ten tv na żywo, jakie wrażenia?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 

beny

New member
A czy napewno 5008---->6007 a np 7007---->6008 mozna tak twierdziec czy nie ze przesuniecie jest w kazdym modelu ???KIKI napisz kiedy bedzie recenzja chyba miala byc 7008 czy modelu 6008 ? napewo sa ciekawi wszyscy jak wypadnie wzgledem poprzednich modeli z 2012r pozdrawiam
 

WojtR

Member
Bez reklam
A czy napewno 5008---->6007 a np 7007---->6008 mozna tak twierdziec czy nie ze przesuniecie jest w kazdym modelu ???KIKI napisz kiedy bedzie recenzja chyba miala byc 7008 czy modelu 6008 ? napewo sa ciekawi wszyscy jak wypadnie wzgledem poprzednich modeli z 2012r pozdrawiam


Panowie bez jaj 5008 ma w rzeczywistości matryce 50Hz i nie wnikam w ślepe testy itd to jest fakt 6007 miał 100hz a są telewizory w tej półce cenowej z jeszcze większość ( Sony o ile się nie mylę poprawcie mnie ma chyba 200Hz )

ale wracając do sedna nie widziałem jeszcze na żywo ani 5008 ani 6008 ale wg mnie na tą chwilę ceny są wręcz zaporowe

osobiście za te same piniędze wolałbym kupić 6007

idąc w serię 6008 .... chwileczkę nie kosztuje sporo więcej niż Samsung ES7000 i Panasonic DT50 , Philips 7007 i raptem z 200 PLN mniej niż Sony HX850

wg mnie nie jest to moment na zakup tych nowych modeli bo są wg mnie zdrowo przeszacowane o jakieś 700-1000 PLN

wg mnie te TV zaczną się sprzedawać

5008 na poziomie 2200-2300
6008 na poziome 2900-3100

przy obecnych cenach na rynku są sprawdzone TV o bardzo dobrych parametrach i ugruntowanym sprawdzonym sofcie :D

ale to tylko moja subiektywna opinia i czekam na spadek cen i miarodajną ocenę użytkowników :D
 

martinus123

New member
Ceny są rzeczywiście mocno zawyżone ale nie ma co się dziwić to nowości i są dopiero w kilku sklepach, zresztą jeszcze wczoraj w mix media 5008 47 cali był cenie 3370 PLN więc już nieźle.
Myślę, że wersja 42 cale tego tv będzie kosztowała w granicach 2500 a na promocjach jeszcze mniej.
Mi się nie spieszy z zakupem zaczekam na testy i opinie użytkowników jeszcze się na nic nie zdecydowałem.

A wracając do postawionego pytania czy ktoś zna na nie odpowiedź (jeszcze raz napiszę)

"Jestem zainteresowany Philipsem 42PFL5008, w specyfikacji widzę, że ma (tak jak inne tv niższych serii tegorocznej oferty Philipsa) cyfrowe wyjście koaksjalne, a nie cyfrowe wyjście optyczne.
Jestem zielony w tym temacie, jakie są różnice?
Czy ma to wpływ na jakość dźwięku?
Czy mogę mieć problemy żeby połączyć ten tv z amplitunerem bądź kinem domowym?
Czy będę potrzebował jakiejś przelotki?"
 

martinus123

New member
Na wszystkich portalach polskich i zagranicznych gdzie podawali takie dane pisali, że 50 Hz (z elektronicznym wspomaganiem 300) więc tak jest.
Sam się zastanawiam kiedy bedzie więcej tych tv, bo na razie tylko pojedyncze sklepy mają pojedyncze rozmiary, dlatego też i obecna cena nie jest miarodajna.
Poczekamy zobaczymy.
 

Tika

New member
Bez reklam
Na wszystkich portalach polskich i zagranicznych gdzie podawali takie dane pisali, że 50 Hz (z elektronicznym wspomaganiem 300) więc tak jest.
Sam się zastanawiam kiedy bedzie więcej tych tv, bo na razie tylko pojedyncze sklepy mają pojedyncze rozmiary, dlatego też i obecna cena nie jest miarodajna.
Poczekamy zobaczymy.

jeśli 50Hz to trochę słabo, ubiegłoroczny model 6007 ma natywną matrycę 120Hz i jest w podobnej cenie
 

martinus123

New member
No trochę słabo, temat był już wałkowany w jakimś wątku, bodajże o nowych modelach Philipsa na rok 2013.
Ktoś (chyba kiki) dał link do ciekawego testu z targów z 2010 gdzie było specjalne stoisko z tv 50, 100 i 200 Hz. Podobno tylko kilka osób na 90 wskazało poprawnie, który jest ten z 50 Hz.
Ja i tak zaczekam na testy tego tv, liczę że będzie miał lepszy soft niż 6007, zresztą ja nie kupię telewizora za więcej niż 2500 PLN, a wierzę, że 5008 spokojnie do takiej ceny zejdzie (6007 nie).
Ale jeśli do takiej ceny spadnie też Panasonic 42ET60 to pewnie wezmę jego (były już promocje gdzie kosztował 2670).
 

martinus123

New member
Ceny nowych modeli na rok 2013 na razie są wzięte z kosmosu, trzeba zaczekać aż pojawi się więcej tych tv i stracą status nowości.

A Samsung w tym roku to już naprawdę poszedł na maxa.
Model UE40F6100 bez smarta, dlna i WiFi kosztuje 2400 PLN. Samsung za tą cenę bez smarta jaki to ma sens, to najmocniejsza strona tych tv.
Model UE42F5300 bez 3D z matrycą 50 Hz i tylko WiFi ready 2700.
TV z takimi parametrami w tej cenie to już parodia, podobny Panasonic E6 (ma WiFi) też nowy model kosztuje 2200, ten Samsung nie jest wart nawet 2000 PLN
Ceny ze sklepu ole, ole który do najdroższych nie należy.

To chyba jakiś żart, kto kupi ten chłam?
 
Ostatnia edycja:

WojtR

Member
Bez reklam
No trochę słabo, temat był już wałkowany w jakimś wątku, bodajże o nowych modelach Philipsa na rok 2013.
Ktoś (chyba kiki) dał link do ciekawego testu z targów z 2010 gdzie było specjalne stoisko z tv 50, 100 i 200 Hz. Podobno tylko kilka osób na 90 wskazało poprawnie, który jest ten z 50 Hz.
Ja i tak zaczekam na testy tego tv, liczę że będzie miał lepszy soft niż 6007, zresztą ja nie kupię telewizora za więcej niż 2500 PLN, a wierzę, że 5008 spokojnie do takiej ceny zejdzie (6007 nie).
Ale jeśli do takiej ceny spadnie też Panasonic 42ET60 to pewnie wezmę jego (były już promocje gdzie kosztował 2670).

na konkurencyjnym forum jeśli chodzi o ET60 to dostał straszne cięgi za słaby kontrast , czerń i kąty

jako ciekawostkę wrzucam zdjęcie stojących obok siebie nowiutkie 6008 i 5537 zestawienie zachwycająco to nie wygląda , nie wiem na jakiej matrycy było to 5537 ( Sharp ? ) 6008 ( LG ? ) ... ale jak mam za to cudo po lewej dopłacić jeszcze prawie 1,5 tyś w stosunku do 5537 ...

na pierwszy rzut oka to dziwnie to wygląda

20130410203223.jpg


20130410203209.jpg


20130410203213.jpg
 

martinus123

New member
@WojtR

Podałeś minusy matrycy IPS w Panasonicu, pominąłeś jej zalety które autor też podkreślał.
Zresztą tak jak jak napisał każdy LCD to kompromis albo dobra czerń i kontrast albo dobre kąty (o konkurencyjnych matrycach VA napisał, że nawet siedząc na wprost widać problemy w narożnikach obrazu), zresztą jak sam podkreślił na koniec w tej cenie trudno znaleźć coś lepszego, a oceny dokonywał tylko i wyłącznie pod kątem jakości obrazu.
Właściciele Philipsów z serii z zeszłego roku chyba najlepiej wiedzą, że sama jakość obrazu to nie wszystko.
Zresztą dość o Panasonicu ten wątek jest o Philipsie 5008 z niecierpliwością czekam na jego test
 

WojtR

Member
Bez reklam
@WojtR

Podałeś minusy matrycy IPS w Panasonicu, pominąłeś jej zalety które autor też podkreślał.
Zresztą tak jak jak napisał każdy LCD to kompromis albo dobra czerń i kontrast albo dobre kąty (o konkurencyjnych matrycach VA napisał, że nawet siedząc na wprost widać problemy w narożnikach obrazu), zresztą jak sam podkreślił na koniec w tej cenie trudno znaleźć coś lepszego, a oceny dokonywał tylko i wyłącznie pod kątem jakości obrazu.
Właściciele Philipsów z serii z zeszłego roku chyba najlepiej wiedzą, że sama jakość obrazu to nie wszystko.
Zresztą dość o Panasonicu ten wątek jest o Philipsie 5008 z niecierpliwością czekam na jego test

tylko jak zauważyłeś to nie są opinię stąd a wymienione wady czy też kompromisy jakoś nie są przytaczane pokazałem zdjęcia oczywiście , których metodyka zrobienia może i jest do dupy tylko skala degradacji jakości obrazu jest spora i w tej samej klasie cenowej a jest nią na dzisiaj np. DT50 , HX850 czy ES7000 te telewizory wypadają lepiej , nawet stojący obok 7007 nie miał takich problemów z kątami
 
Do góry