Philips 49PUS7170/12 - odtwarzanie avi i nagrywanie cykliczne

Cavallino

Banned
1. Mam problem z odtwarzaniem filmów avi na telewizorze 49PUS7170/12.
Źródło - dysk usb lub pendrive.
Odtwarzanie rusza, ale po kilkunastu sekundach zatrzymuje się.
Po lekkim przewinięciu do przodu znowu rusza i znowu za chwilę się zatrzymuje.
Stało się tak na 4 filmach w avi na 5 które próbowałem.
Za to pliki ts, mpg, czy mp4 szły bez zacięć.

2. Jak zaplanować nagrania cykliczne na tym tv (codzienne, cotygodniowe itd)?
 

Cavallino

Banned
A może jakieś rozwiązanie zewnętrzne do nagrywania cyklicznego ktoś zna?
Np. program w androidzie który potrafiłby poedytować ustawienia nagrań, które pewnie są trzymane w jakimś pliku?
 

Cavallino

Banned
Mam to samo w 55PUS7170 z avi po ostatniej aktualizacji softu, dodatkowo zrąbali 3D teraz można dostać oczopląsu.


Pzdr.

Czy z nagrywaniem z timera też masz problem?
Bo zauważyłem że gdy EPG przełączy się na pobierane z internetu, to nagrywanie działa prawidłowo.
Tyle że samo EPG jest wtedy nieużywalne, bo nie ma 3/4 programów.

Przy EPG od dostawcy timer zazwyczaj nie nagrywa nic, a po włączeniu tv kaszani wszystkie pozostałe zaplanowane nagrania, zmienia im daty, godziny itd

Ktoś jeszcze ma taki problem?
 

Cavallino

Banned
Telewizor w końcu trafił do serwisu, bo od 3 miesięcy brak nowego softu i poprawy zauważonych problemów (głównie z epg i nagrywaniem na dysk).
Zobaczymy co stwierdzą i czy powymieniają jakiś hardware...
 

Guzioo_PL

Member
Bez reklam
Jeżeli chodzi o .avi to przypadkiem nie są to kodeki xvid? Czytałem, że lduzie właśnie z tym mieli problem, bo TV nie wspiera tego kodeka. Obejściem jest na to jakiś player z google play - - poleciłbym Archos :)
 

Cavallino

Banned
Chyba znalazłem sposób na ominięcie problemów związanych z nagrywaniem.
Polegają one na tym, że przy epg od nadawcy, czyli z kablówki Inea, z nagraniami dzieją się cuda, po jakimś czasie od zaprogramowania nagrań, zmieniają się one na zupełnie inne - na inne dni, godziny itd, albo wręcz nagrywanie się nie uruchamia.

Nie zaobserwowałem takich przypadków gdy nagranie nie jest ustawione z epg, tylko z ręki, albo gdy dla nagrania zaprogramowanego z epg, zmieni się czas rozpoczęcia nagrywania.

Wnioskuję, że w epg z kablówki zmieniają się po czasie jakieś informacje o danej (zaprogramowanej) audycji, czego skutkiem jest to, że tv też sobie aktualizuje te zaprogramowane nagrania i je psuje.
A w przypadku ręcznego ustawienia timera, nie próbuje tego robić, więc nagranie się nie zakłóca.

Będę jeszcze obserwował, czy to się nie zmieni.

BTW: Soft w nowej, oficjalnej wersji 52 jest dużo bardziej stabilny niż poprzednia 28, więc warto szybko aktualizować.
Nie zawiesza się, nie ma problemów z uruchomieniem itd
 
Do góry