Philips 49PUS7101/12 mruga z lewej strony matrycy. Problem

piotr099

Member
Witam od kilku dni obraz mruga z lewej czesci matrycy, przy zwiekszonym podswietleniu. Przy zmniejszonym podswietleniu obrazu problem znika.

Problem ze softem?

Ktoś miał taki problem? Pomoze ktoś?

Dzięki z góry :blagam:
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zacznij proszę jak to jest w takich przypadkach od twardego resetu.
I daj znać czy pomogło .
 

piotr099

Member
Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych wyłączyłem TV z gniazdka na ok godzinę i nic nie dało.

Zainstalowałem TV od początku czyli wszystko mi usunelo programy , kanały... i nadal mruga

Później wstawię filmik.

Coż dalej począć ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Słabo to wygląda.
Problem jest z podświetleniem matrycy.
Ja bym zgłosił do serwisu i poprosił o wycenę naprawy.
I zadecydujesz czy naprawa jest opłacalna.
 

Medvet2

New member
Witam.
Masz uszkodzenie w listwach LED podświetlających matrycę. Możliwa jest naprawa po kosztach metodą januszową ( wymiana pojedynczych diod - ja nie polecam, ale niektórzy tak robią ) lub wymiana wszystkich listew podświetlenia. Koszt - same nowe listwy około kilkuset złotych + robocizna.
 

piotr099

Member
Dzieki za Diagnozę, myslalem ze to moze cos z oprogramowaniem no ale okej , trudno ... Dawno po gwarancji ok 5 lat , szkoda mi tego TV , bo.poza paroma dziwnymi zachowanimi tego Tv byłem zadowolony. Taki normalny TV z dobrym obrazem dla przeciętnego Kowalskiego. I pewnie będę to naprawial, może ktoś wiec gdzie mógłbym kupić te listwy podświetlenia matrycy do tego modelu lub gdzie w okolicach Bydgoszczy/Chojnic mógłbym to naprawić. Tzn mam w mieście jednego od naprawy TV ale jak.macie sprawdzonego w tych okolicach to dajcie znać :)

Dzięki z góry :)
 

piotr099

Member
Witam po dłuższej przerwie, TV zrobiony, wymienione podświetlenie LED matrycy i wszystko działa poprawnie bez mrugania. Koszt wymiany i robocizny 450 zł.
 
Do góry