Philips 49PUS6561

Zyniu14

New member
Warto czy nie warto? Mnóstwo jest różnych opinii na temat tego telewizora. Odpowie ktoś kto użytkuje ten telewizor jak sprawuje się ten system?
 

Drapi

New member
Kupiłem kilka tygodni temu jestem zadowolony.
system rzeczywiście nie jest demonem szybkości ale można sie przyzwyczaić.
Co do kalibracji nie robiłem chociaż przyznam się że trochę kusi narazie odpuszczam sobie. Teoretycznie ma ustawienia fabryczne kalibracji.
Co do aplikacji na Android TV to nie jest to android taki jak na telefon jest ograniczona liczba aplikacji. Można manualnie zainstalować aplikacje. Jeszcze nie udało mi się nie miałem czasu. Na pewno warto zainstalować Chrome żeby hasła pamiętała do stron. Bo wpisywanie haseł jest dość uciążliwe. Klawiatura do pisania nie jest tak zła, powieści się nie napisze ale szukane frazy możesz wpisać.
Musiałem podłączyć myszkę bo z pilota nie można było wejść w pełny ekran na kinoman. Filmy dużo lepiej wyglądają niż na laptopie z podłączonym TV przez HDMI.
Teraz jest NETFLIX do testów za darmo przez miesiąc. Warto spróbować. Później są konta na allegro.
Co do satelity to sprawdziłem że działa niestety na antenie zbiorczej mam HOTBIRD czyli płatne polskie Tv oraz bezpłatne włoskie, arabaskie, rosyjskie. Jakoś nie mam ochoty oglądać :).
Ambilight fajnie wygląda.
Co do zawieszania przez 2 tygodnie 2 razy się zawiesił że musiałem resetować wyciągając wtyczkę z kontaktu.
Jak się ogarnie aplikacje dodatkowo instalowane będzie całkiem nieźle.
Pozdrawiam
Sławek
 

FullSD

New member
Kupiłem wczoraj tego Philla w 55 calach. Jak bardzo zależy Ci na Androidzie, to jest to jedna z lepszych ofert do 4000 zł. Natomiast jak nie potrzebujesz Andka i wystarczy Ci FireFox, to bierz raczej Panasia 700-kę (lepiej wykonany, jakby lepszy obraz, mniej kłopotów/bardziej niezawodne).
 

FullSD

New member
Mam trzeci dzien tego Philipsa. Pierwsze spostrzeżenia są takie:
- czasami się przycinają aplikacje Androida
- nie obsługuje formatu Matroska (MKV), szkoda bo wiele filmów jest w tym formacie.
- nieco powolny jest system, na wiele rzeczy czeka się długo (kilka - kilkanaście sekund).
- TV mam z tunera DVB-T i na kanałach HD 720p - obraz jest bombowy!

Ogólnie TV jest OK, jakość z plików UHD - zajebista!
 

flappyduck

New member
Aplikacje to nie wina TV jak już. Mam wersje większą i nie narzekam. Dzwięk mógłby być lepszy ale cóz. Nie zacina się, Pilot rewelacja :)
 

bluray

Banned
" ... Mam trzeci dzien tego Philipsa. Pierwsze spostrzeżenia są takie:
- czasami się przycinają aplikacje Androida
- nie obsługuje formatu Matroska (MKV), szkoda bo wiele filmów jest w tym formacie.
- nieco powolny jest system, na wiele rzeczy czeka się długo (kilka - kilkanaście sekund).
- TV mam z tunera DVB-T i na kanałach HD 720p - obraz jest bombowy!

Ogólnie TV jest OK, jakość z plików UHD - zajebista! "

1. Android od roku ma płynność,
2. MKV odtwarza wzorcowo nawet a audio dts (rzadkość - Panasonic tego nie łyka)
3. Nie ma nadawania 720 NTC/DVB-t/DVB-T2 w EUROPIE.

Jedziesz strasznym kitem ...

O co chodzi ?:
 

FullSD

New member
Aplikacje to nie wina TV jak już. Mam wersje większą i nie narzekam. Dzwięk mógłby być lepszy ale cóz. Nie zacina się, Pilot rewelacja :)

A jest większy niż 55" ? Dziwięk mógłby być, ale ja puszczam przez wieżę Yamaha. U mnie trochę "długo myśli" w niektórych przypadkach. Pilot jest OK, ale myślę że ma trochę za małe klawisze, plus dla klawiatury QWERTY :)
 

FullSD

New member
@Bluray - co nie tak? w czym problem?

>Skorzystaj z MxPlayera.

Chyba tak zrobię. Dziwne, że odtawarzacz "seryjny" nie odtwarza Matroski :(

>Android będzie miał wkrótce update do wersji 6,0.

Słyszałem że 6.0 nie wiele wnosi do TV, dopiero 7.0 ma sporo zmian/usprawnień.
 

Domely

New member
A jak nie zadziała na kolejnym filmie, to musisz wziąć kolejny player, potem kolejny itd.
Najlepiej do każdego filmu osobny.

Względnie można zwrócić ten chłam Philipsa gdzie jego miejsce i kupić coś porządnego.
Od razu wszystkie tego typu problemy przestają istnieć i masz święty spokój.
Inna sprawa, że nudno się robi - od 1,5 miesiąca nic się z telewizorem nie działo, więc zaczynam tęsknić za Philipsem, który codziennie jakieś urozmaicenie wprowadzał. ;-)

Ale mnie ubawiłeś :))))

Ja właśnie też się trochę nudzę odkąd to cudo do sklepu odwiozłem...
 

brodacz

Active member
Bez reklam
Bo do Fila trzeba dorosnąć. I być jak audiofil, videoFilem. Tak jak kupując Maserati czy Alfę klient wie, że będzie się sypało już w prospektach, ale frajda z jazdy za te pieniądze niedościgniona, tak kupując Fila jako pakiet dostajemy samodoskonalenie w poznawaniu zawiłości elektroniki. Szkoda, że na przewodzie zasilającym nie ma wyłącznika i musiałem go sam dorobić.
 
Do góry