Philips 49PUS6561 czy Philips 49PUS6482 ?

fahrad

New member
Jak w temacie. Po całodziennym siedzeniu i szukaniu informacji w necie wybrałem Philipsa, ale nie wiem który z tych dwóch modeli mam kupić. Mam totalny mętlik w głowie. Nie jestem żadnym znawcą, ale czytałem kiedyś, że im wyższa częstotliwość natywna matrycy, tym lepiej (zwłaszcza przy oglądaniu sportu). Byłem już zdecydowany nabyć model 49PUS6482, ale w ostaniej chwili dowiedziałem się z tego forum, że ma on matrycę 50Hz, gdzie model 49PUS6561 jest oparty na matrycy 100Hz (tu pojawiły się moje wątpliwości bo oglądam sporo meczów). Zdziwiłem się, bo to by oznaczało krok w tył. Może jednak tak nie jest ? Czy ktoś, kto się orientuje mógłby pomóc mi dokonać wyboru ?
 

fahrad

New member
Ok. 3,5 metra. Dodam jeszcze, że w tym momencie mam Toshibę 46TL933 i jestem całkiem zadowolony, ale kusi mnie Android i Ambilight. Najbardziej interesuje mnie żeby nie było gorzej (chodzi o mecze piłkarskie), a najlepiej żeby było lepiej :).
 
Ostatnia edycja:

koboos

New member
A dla odległości 2,5m? Dodam, że wcześniej miałem TV Philipsa z natywną matrycą 100Hz.
Dlaczego w ogóle odległość ma jakiekolwiek znaczenie w tym kontekście?
 

davyjohn

New member
Rzadko łapie kurz... Widać w Szczecinie mają swój zlot, bo wczoraj oglądałem w sklepie kolejną wystawową sztukę (wisi 4 miesiące) i po włączeniu przeze mnie białej planszy pracownik Euro RTV-AGD przyznał, że to wstyd co tu wisi. Podobnie było z inną wystawówką w drugim sklepie, podobnie w trzecim. W weekend skoczę do czwartego sklepu, gdzie też jest egzemplarz wystawowy (no bo wiadomo, że kurz tam znajdę a nie w hermetycznie zapakowanej sztuce) - to będzie ostatnia dostępna sztuka. I nie wiążę z nią wielkich nadziei.

Nigdy nie spodziewałem się, że chęć kupienia adroidowego Philipsa z trójstronnym ambilightem wielkości 43" będzie niemożliwością a 49" poniżej 3'000,- po prostu nie ma. Dźwięk mnie nie interesuje, bo mam swojego soundbara, więc nie ma sensu inwestować w 6482.
Pozostaje chyba podwyższyć budżet i zacząć badać opinie o 7101 i 7502, bo to chyba jedyne "następne w kolejności". Ale już się boję, co znowu wyskoczą za problemy... Ogólnie już zaczynam się gubić w tym wszystkim....
 

agricola

New member
Z tych dwóch zdecydowanie 6561. 7502 - moim zdaniem już telewizor, chętnie bym sobie taki sprawił na jakieś święta czy inne urodzinki. Niemniej czekam na popularyzację OLEDów i też niech się wyjaśni sprawa z jasnością, która jest chyba w tej chwili ich największą wadą. To tak pewnie będzie za jakieś 3 lata.
 

davyjohn

New member
Skorzystałem z nocnej promocji w Euro RTV AGD i zarezerwowałem 49/7502 - 3'699,- plus raty 0% płatne dopiero od marca. TV jeszcze nie odebrany ze sklepu, bo muszę o tym fakcie poinformować Małżonkę - a to łatwe nie będzie :p
Dam oczywiście znać jak już oswoję się z TV ;)
 

davyjohn

New member
Skorzystałem z nocnej promocji w Euro RTV AGD i zarezerwowałem 49/7502 - 3'699,- plus raty 0% płatne dopiero od marca. TV jeszcze nie odebrany ze sklepu, bo muszę o tym fakcie poinformować Małżonkę - a to łatwe nie będzie :p
Dam oczywiście znać jak już oswoję się z TV ;)

A warto czasami się nie spieszyć po rezerwacji z odbiorem, bo dwa dni później może pojawić się jeszcze lepsza promocja, czyli 3'599,- (20x179,95) :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Oczywiście brałbym model z matrycą natywną 100Hz.
To bardzo dobry model za 2850 zł z kalibracją.
 
Do góry