Philips 49 cali - 7170 vs 6561 vs ?

Wajdos

New member
Hej,

Przymierza się do zakupu telewizora ~50 cali i od dawna śledzę wątki na tym forum. Jestem już przekonany do marki Philips (Ambilight ;) ), pomimo mitycznych problemów z oprogramowaniem.

Telewizor będzie używany głównie do Kodi, potencjalnie NC+. Będzie podłączony Xbox One - więc input lag może mieć jakieś znaczenie.

Aktualnie zastanawiam się pomiędzy ubiegłorocznym 7170 i tegorocznym 6561. (Ambilight 3)

7170 jest dostępny za 3800, 6561 za 4500. Różnica cenowa wydaje się znaczna i nie wiem czy w ogóle warto dopłacać...

W który z tych telewizorów warto zainwestować?
Wiem, że 7170 miał problemy z oprogramowaniem i z dość dużym input logiem; 6561 z drugiej strony ma słaby kontrast (raczej nie chciałbym widzieć szarości zamiast czerni).

Pomóżcie proszę - może jeszcze inny model jest ciekawy?
 

brodacz

Active member
Bez reklam
6561 możesz mieć za 3920 z transportem i kalibracją. Mam dokladnie ten sam problem i czekam na początek maja z ostateczną decyzją.
 

Cavallino

Banned
Wiem, że 7170 miał problemy z oprogramowaniem

Nie tylko miał, ale ma nadal.
AVI się nie odtwarzają, nagrywanie z epg nie działa (ale to może być wina konkretnej kablówki, niemniej muszę ustawiać nagrania ręcznie), z tego co ludzie piszą uhd z satelity nie obejrzysz.

Przy czym dotyczy to wszystkich tv tej serii, bo soft jest wspólny.
 

octobre

New member
tak się zastanawiam ... jakie niespodzianki będą kryły modele z 2016 r.
ale o tym dopiero przekonamy się się gdy tv trafią pod strzechy użytkowników a nie testerów
 

Wajdos

New member
A różnice w technologiach tych 2 telewizorów? Czy są one znaczne i będą miały znaczący wpływ na komfort oglądania?
 

Daniel1974

New member
Moja matka ma 49pus7170 kupila za 3487 zl byl,teraz chyba za 3799zl jest,ten tv ma 3D,dla nas to akurat ważne bo lubimy filmy w 3D,ogólnie tv śmiga dobrze,net na tv z rutera z telefonu śmiga bez zawieszeń,aplikacje internetowe tez działają bez zajakniecia na nim,qwerty tez dobrze działa,ma ambilight 3 stronny,jedynie wyszukiwanie głosowe przez google słabo działa,obraz bardzo ładny,matryca równomiernie podświetlona,tylko od razu go zaktualizuj,te nowe modele na ten rok to widzę że bida z nędzą bez zadnej rewelacji z niczym,tylko tyle że nowy model ale w funkcjach i obrazie to gorsze niz poprzednie z tego co czytam
 

manner

New member
changed PUS7600 (sold and paid) on PUS7101.
1. Faster
2. More calibration modes (ISF)
3. More Ambilight settings
4. I think works best PNM
5. Better color reproduction
6. It is much faster as the monitor (35ms compared to 80)
Minuses:
1. Worst of contrast (but really Ambilight improves a little contrast IPS panel)
2. There is a small glare of the bottom (probably need to loosen the bolt)
Pus7170 worse than PUS6501. 60hz panel 120 against, older processor.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips 49PUS7100 jest dla niebieskich o kilkaset złotych taniej i to z kalibracją.
Model 49PIUS6561 też w extra ofercie i też z kalibracją.
Seria 7101 jest również już.
Ambilight oczywiście robi duże wrażenie.
 

leeroy

New member
I to jest jedyna różnica? Na ambilight trójstronnym tak bardzo mi nie zależy. A czy między 6501 a 6401 jest jakaś różnica oprócz HDR? Czy warto w ogóle się interesować tym HDR?
 

Duch87

New member
Bez reklam
6561 ma bardzo pozytywne opinie wśród osób, które już do kupiły, a wiadomo, że poczta pantoflowa jest najlepsza.
 
Do góry