Philips 47PFL8404H - mkv/USB

Dragon2010

New member
Cześć wszystkim ;)
Na wstępie zaznaczę, że szukałem po modelu mojego TV w wyszukiwarce forum tematów, znalazło jedynie kilka typu ".. vs.." i jeden podobny do mojego, w którym odwołaliście kolegę do innych postów na forum których nie mogę znaleźć :(
Konkretnie chodzi mi o ten temat o nazwie "Philips 47pfl8404h/12 usb i filmy" (nie dodam linku, nowy user ;p).

Przejdźmy do rzeczy. Mam podobne pytanie co autor w/w tematu: jak sprawić, aby telewizor odczytywał formaty .mkv (720p i 1080p)? Można jakoś dograć mu sterowniki, np. przez usb?

Jeżeli ktoś ma mi odpisać, że było to już poruszane, niech chociaż wskaże, gdzie to znajdę..

Z góry dzięki i przepraszam, jeżeli się powtarzam :)
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
via DLNA. U mnie wygląda to tak, że i komputer i TV są podłączone do jednego routera. Na PC mam uruchomiony serwer multimedialny, który jest wykrywany przez TV - chodze sobie pilotem po menu i wybieram co ma odtwarzać :)
Oczywiście w tym wypadku funkcję dekodującą pełni PC, ale można sobie wszystko ładnie obejrzeć na TV.
Samego telewizora raczej nie zmusisz do odtwarzania mkv - chyba, że ktoś gdzieś, kiedyś napisze jakieś alternatywne firmware dla 8404 :)
 

Dragon2010

New member
Hmm, wygląda nieźle ;)
Też mam router wifi w domu. Czyli co, trzeba dokupić osobny router (bez modemu) i podpiąć go do USB w TV? I wtedy jest sieć w telewizorze?
Jeśli dobrze myślę, jaki router się do tego nadaje? No i jak postawić na PC ten serwer, o którym mówisz :)? Jak wygląda udostępnianie filmów dla TV?
 

cosmo1

Klub HDTV.com.pl
VIP
Podłączenie: najlepiej połączyć wszystko kablem - PC-> router -> TV. Połączenie wifi jest oczywiście dopuszczalne, ale żeby w ogóle próbować bawić się w odtwarzanie filmów HD musi to być standard N. Standard G nie wystarcza (ostatnio oglądałem film, który wymagał transferu około 45 Mb/s + dźwięk).
Co do serwera - poczytaj sobie o PS3 Media Server. Próbowałem kilu ale jednak ten najlepiej spełnia swoje zadanie. Oczywiście trzeba go dobrze skonfigurować i nie będzie żadnego problemu.
 

zbylek

New member
Hmm, wygląda nieźle ;)
Też mam router wifi w domu. Czyli co, trzeba dokupić osobny router (bez modemu) i podpiąć go do USB w TV? I wtedy jest sieć w telewizorze?
Jeśli dobrze myślę, jaki router się do tego nadaje? No i jak postawić na PC ten serwer, o którym mówisz :)? Jak wygląda udostępnianie filmów dla TV?

Witam
Ja mam router WL500W z Oleg'iem na pokładzie, do tego dysk 500GB i na tym postawiony serwer DLNA Twonky Media Serwer. Kwestia jest jeszcze rozeznania serwera z ładowaniem plików TXT ale takiego nie znalazlem przynajmniej na linuxa.



img-3.jpg
 

Dragon2010

New member
Jestem akurat w trakcie szukania nowego routera... Co myślicie o routerze TP-LINKa: TD-W8961ND ?
300mb/s, do transmisji HD byłby okej. Tylko co trzeba kupić i jak połączyć z takim routerem TV przez WiFi ? Komputer mam w innym pokoju niż TV, chcę więc rozwiązać to bezprzewodowo.
 
Do góry