philips 47pfl7603d/10 kontra 40pfl5605h/12 led

bmxmen

New member
Witam, jestem nowy na forum wiec zaczne od przedstawienia sie, mam na imie Kamil i jestem z Żor. Od 1.5 roku mam Philipsa 40pfl5605h/12 led ktorego sobie bardzo chwale, bardzo dobry tv, lecz troche za maly aby moc spokojnie grac w gry pc ktore jak wiadomo sa przystosowane do minitorow ktore sa blizej oczu wiec czcionka jets mala. Sprawa wyglada tak ze moge miec za nie wielkie pieniadze philips 47pfl7603d/10, ktory ma ambilight, nowsza matryce i jest wiekszy, ale niestety nie ma podswietlenia ledowego jak moj 40calak. Teraz nie wiem co robic, nie chcialbym zmienic na tv ktory ma gorszy obraz, gorsze kolory. Juz przymkne oko ze 47 cali wazy dwa razy tyle i bierze ponad 2 razy tyle energii. Tv ma sluzyc do grania na konsoli, pc , ogladnie filmow blueray, wiec jakos obrazu ma tutaj zasadnicze znaczenie. Moze ktos bylby w stanie doradzic jakby wypadly te tv przeciwko sobie. Z gory bardzo dziekuje!
 

bmxmen

New member
Dzieki za propozycje, ale za bardzo nie mam kasy na nowy tv. W tym jedynie mi to przeszkadza ze przydalby sie wiekszy, z 47'min, a tamten 47cali moge miec bardzo tanio bo nawet za tysiac zlotych ,stan idealny. Plan byl taki zeby miec prezent dla dziewczyny, myslalem zeby kupic ten 47 dla siebie a jej dac ta 40 bo i tak ma mniejszy pokoj niz ja wiec tam bedzie wsam raz. Wiec pytanie sie tyczy glownie czy ten 47 bedzie mial chociaz taki sam obraz co moj 40?fakt nie jest podswietlany ledowo, ale ma za to nowsza matryce. Rozumiem ze moge miec lepszy tv bo technika idzie do przodu, chodzi mi tylko o porownanie tych.
 

jery--

New member
Bez reklam
To że nie jest "ledowy" nie znaczy że jest gorszy, niektórzy twierdzą że klasyczne podświetlenie jest nawet lepsze. LEDy mają tę zaletę że są cienkie i pobierają mniej prądu, ale mają też wady.
Co do obrazu to najlepiej jakbyś mógł sam porównać i to bezpośrednio u siebie oba TV jeden przy drugim. Może ten ktoś co Ci chce sprzedać TV pójdzie na to?
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Jeśli z pewnego źródła to Twój pomysł jest extra.
Jeśli nie będzie Ci się wkręcać to zawsze z dziewczyną
Możesz się zamienić.A ona jak dostanie 47" będzie też zadowolona.
 

bmxmen

New member
Pewne zrodlo, tv stan idealny, w koncu to od brata, mozer nawet taniej niz tysiac zlotych. Porownanie moge zrobic ale wtedy to juz tv bym musial wziac zeby nie mieszac bo i tak go za grosze bede mial. No wlasnie nie bylem pewien czy led to duza przewaga poniewaz w 47' jest nowsza matryca.
 

jery--

New member
Bez reklam
Po prostu porównaj na tym co najczęściej oglądasz na swoim TV, przykładowo gry na PC o których piszesz. Popróbuj różne ustawienia w TV bo brat niekoniecznie ustawił go tak jakby Tobie pasował.
Pozdrawiam
 

bmxmen

New member
Tv odebrane, obraz w tym 47lcd jest lepszy niz w ledowej 40. Ale pojawil sie dziwny problem, ja swoj 40' mailem podlaczony do kompa poprzez hdmi, wszystko bylo w jak najlepszym porzadku. Podlacyzlem tak samo 47' to podczac jakiej kolwiek animacji, np ruch kursora, lub equalizera w winamie to odrazu sie troche obraz rozmazuje, np trzionka, albo super wyrazne zdjecia. Przy ogladaniu filmow hd poprzez dekoder obraz jest super wyrazny, caly czas. Dodam ze korzystam z 5 metrowego przewodu hdmi podlaczonego do komputera Co moze byc grane? sprawdzalem juz chyba wszystkie ustawienia tv i nic nie pomoglo:(
 

jery--

New member
Bez reklam
Za coś takiego mogą odpowiadać "poprawiacze obrazu" szczególnie te od ruchu. Nie wiem jak to się nazywa w Twoim modelu (np. HD Natural Motion), ale trzeba je powyłączać. Może jest tryb PC, on by rozwiązał problem.

Pozdrawiam
 

bmxmen

New member
W tym przypadku to nie wina poprawiaczy, kij wie czego wina. Na konsoli jest idealnie, ostry obraz nawet w ruchu,, na pc jak zalacze gre to rowniez jest ostry obraz jaki powinien byc, problem jedynie wystepuje gdy jestem na pulpicie windows, lub przegladam internet, drgne kursorem, lub cos sie poruszy na ekranie to odrazu delikatnie teskt sie rozmarze, taksamo dokladn zdjecia. Dziwne. Problem wystepuje nawet na krotszym hdmi. Nie wiem czy kupowac dvi to hdmi, czy to co kolwiek zmieni. Kombinowalem z rozdzielczoscia i odswiezaniem, na mniejszych rozdzielczosciach jest lepiej.
 

jery--

New member
Bez reklam
Może to być jeszcze problem ze skalowaniem obrazu, do trybu PC, czy w ogóle do materiałów w HD format obrazu powinien być ustawiony na "nieskalowany". Na filmie lub grze nie będzie to tak widoczne, ale na statycznym obrazie z PC błąd w skalowaniu o jeden piksel może już być widoczny.
 

bmxmen

New member
Raczej nie moze bcy problemu z skalowaniem materialow hd bo po cow takim badz razie hd w tym tv? Dziwna sytacja, bo w grze tez by to bylo widac, a na pewno nie widac bo powolutku przesuwalem kamera, komletnei nci nie smuzy.Pozostaje sprawdzic material hd poprzez pc.
 

jery--

New member
Bez reklam
To może inaczej, napisz jak masz ustawione opcje:

-Cyfrowa redukcja szumów (DNR)
-HD Natural Motion
-Dynamiczna poprawa kontrastu
-Pixel Plus 3 HD
-Active Control

I który format obrazu ustawiony:

-4:3
-Automatyczne wybieranie formatu
-Format filmowy 14:9
-Format filmowy 16:9
-Powiększenie napisów dialogowych
-Duże powiększenie
-Panoramiczny

Pozdrawiam
 

bmxmen

New member
Rozdzielczosc ustawiona na pc 1920/1080 native, 32bit color, 50hz
Format na tv-nieskalowany
-Cyfrowa redukcja szumów (DNR) na minimum
-HD Natural Motion minimum
-Dynamiczna poprawa kontrastu- minimum
-Pixel Plus 3 HD wlacozny
-Active Control wlaczone
wzmocnienie kolorow srednie

kontrast 80
kolor 50
ostrosc 5
odcien normalny
jasnosc 60
Dodam ze tragedii nie ma ale denerwujace jest to, do tego dochodzi lag myszki i klawiatury. Cos tam probowalem ustawiac ale ciezko o poprawe, dlaczego tylko takie cos wystepuje na poziomie pulpitu? nawet jak wlaczep ilotem tv jakies okno ustawien tv to wtedy tez jest reakcja ekranu , cyzli rozmazanie trzcionek, lekkie drganie kresek badz okien, rozmazanie sie dokladnych wyraznych zdjec.
 

jery--

New member
Bez reklam
Rozdzielczosc ustawiona na pc 1920/1080 native, 32bit color, 50hz
Format na tv-nieskalowany
-Cyfrowa redukcja szumów (DNR) na minimum
-HD Natural Motion minimum
-Dynamiczna poprawa kontrastu- minimum
-Pixel Plus 3 HD wlacozny
-Active Control wlaczone
wzmocnienie kolorow srednie

kontrast 80
kolor 50
ostrosc 5
odcien normalny
jasnosc 60

Format obrazu dobry.
Na próbę powyłączaj wszystkie ulepszacze:

-Cyfrowa redukcja szumów (DNR) wyłącz
-HD Natural Motion wyłącz
-Dynamiczna poprawa kontrastu wyłącz
-Pixel Plus 3 HD wyłącz
-Active Control wyłącz

One powodują laga i do trybu gry, lub PC powinny być wyłączone, reszta ustawień nie ma znaczenia.
Daj znać czy takie ustawienie coś pomogło.

Pozdrawiam
 

bmxmen

New member
Niestety nie pomoglo. Minimalnie gorzej jest po wlaczeniu 60hz w pc.Tak czy siak to sa malutkie rozmazania, ewentualne migotania poziomych lub pionowych prostych kresek, tylko przy ruchu kursora badz gdy cos innego sie rusza na pulpicie. Na filmach, grach nic takiego nie widac.
 
Do góry