Philips 47PFL6008K- jak poprawić dźwięk? Soudnbar czy kino domowe?

bartez88

New member
Witam,
Posiadam tv Philips 47PFL6008K, niestety po powieszeniu go na ścianie dźwięk dużo stracił na jakości.

Teraz szukam czegoś co by poprawiło oglądanie codziennej telewizji jak również dało fajny efekt przy filmach. Większość filmów oglądam bezpośrednio po sieci LAN z dysku sieciowego (serwera) ewentualnie z odtwarzacza HD Conrad, dodatkowo czasem w coś pogram na xbox 360. Chciałbym aby ten dodatkowy sprzęt współgrał z moim obecnym zestawieniem sprzętów - nie mam potrzeby aby zestawie wspomagającym dźwięk był odtwarzacz bluray, wiec do końca nie jestem pewien czy zamiast normalnego zestawu kina domowego nie zainwestować w soudnbar...

Jednak mam już zrobione gniazdka głośnikowe w ścianie za kanapą (zrobiłem tak aby ewentualnie je wykorzystać jak się zdecyduję na zestaw 5.1).

Moje obecne 2 typy :
1)PHILIPS HTB3560
2)SOUNDBAR PHILIPS HTL3120

Budżet max 1000 PLN

Ps. dużym plusem będzie jak sprzęt audio będzie uruchamiał się automatycznie po uruchomieniu TV i zastępował głośniki telewizora - nie wiem czy gdzieś to można wyczytać w specyfikacji sprzętu więc będę wdzięczny za Wasze rady i propozycje zakupu.
 

bartez88

New member
Wygląda bardzo ciekawie, co do kucia to akurat jak wspominałem mam już gniazdka wyprowadzone w ścianach :)

Więc problem kucia mnie nie dotyczy, tym bardziej teraz się zstanawiam czy nie zrobiłem błędu robiąc je... gdyż nie przewidywałem takiego sprzętu jak soundbar.

Dodatkowo mam pytanie jak soudnbar sprawdzi się w otwartym salonie z kuchnia ?
Na przykładowych projekcjach soundbarów widzę, że dźwięk odbija się od ścian i zawraca - u mnie będzie brak jednej sciany bocznej (patrząc na telwizor) - czy to nie zniekształci zbytnio dźwięku ?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry