Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

maximus86

New member
Panowie gdzie znajdę klucz do sieci Direct-xyphilips? Laptop łapie mi sieć, ale nie mogę się połączyć ponieważ nie znam klucza do niej...

Drugie pytanie to jak się połączyć z serwerem Serviio? na laptopie uruchomiłem go na laptopie, ale telewizor mi nie wyrywa go i nie wiem czy to właśnie nie jest związane z tym połączeniem Direct-xyphilips ?
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
ta siec to miracast jak twoj lapek tego nie obsluguje to nie polaczysz sie z ta siecia poniewaz klucz jest ustalany przy polacznieu urzadzen wspieracjacych miracast mozesz to wylaczyc w ustawieniach sieci,do dlna poleca ps3 media serwer lub klon uniwersal media serwer servio to lipa i sa problemy z napisami
 

phil7008

New member
Bez reklam
czy tv ma dostep do sieci domowej? co pojawia sie na serwerze napis nie znaleziono konsoli? sprawdz czy antywirus nie blokuje polaczenia i zapore w windzie tez sprawdz u mnie tez za pierwszym razem nie widzialo tv po reinstalacji programu problem znikl
 

maximus86

New member
Windows chyba blokuje mi połączenie na lapku, ponieważ dekoder satelitarny tv widzi, a lapka nie i dekoder też nie... muszę pogrzebać w systemie...
 

lucjan 5

New member
Ma 42" 6008. Telewizję mam naziemną. Dlatego korzystam w równym stopniu, a może więcej ze SmartTV. Czy ktoś może mi napisać na czym polegają Wasze kłopoty z tą usługą? Może wtedy też zacznę narzekać. Piszecie o jakichś nieprawdopodobnych ilościach aplikacji w Samsungu czy "gdzieś tam". Czy ktoś na świecie może W PRZYBLIŻENIU określić jaką ilość propozycji ma tylko jedna aplikacja YouTybe. Nie wspomnę o innych w tym telewizorze, które są jak "ruskie babuszki", czyli można je otwierać, otwierać i końca nie widać.
 

SDman

Banned
Ma 42" 6008. Telewizję mam naziemną. Dlatego korzystam w równym stopniu, a może więcej ze SmartTV. Czy ktoś może mi napisać na czym polegają Wasze kłopoty z tą usługą? Może wtedy też zacznę narzekać. Piszecie o jakichś nieprawdopodobnych ilościach aplikacji w Samsungu czy "gdzieś tam". Czy ktoś na świecie może W PRZYBLIŻENIU określić jaką ilość propozycji ma tylko jedna aplikacja YouTybe. Nie wspomnę o innych w tym telewizorze, które są jak "ruskie babuszki", czyli można je otwierać, otwierać i końca nie widać.

Witam,
tutaj nie chodzi o ilość, raczej o jakość.

Np ilpla jak w kompie z możliwością TV Online, TVN Player jak w kompie z możliwością kontynuacji oglądania, wznawiania.
Dodatkowo Iplex Plus, Cineman.vod -mega fajny 2,5 zł. za film bez wychodzenia z domu przyzwoita oferta i poprawili przepustowość po
mojej interwencji.
HBO Go, Vevo.com super -teledyski w pierwotnej formie bez loga stacji i głupawych smsów napisów życzeń.
Polskie radio internetowe -hit. itd itp.

Pozdr.
 

lucjan 5

New member
Witam,
tutaj nie chodzi o ilość, raczej o jakość.

Np ilpla jak w kompie z możliwością TV Online, TVN Player jak w kompie z możliwością kontynuacji oglądania, wznawiania.
Dodatkowo Iplex Plus, Cineman.vod -mega fajny 2,5 zł. za film bez wychodzenia z domu przyzwoita oferta i poprawili przepustowość po
mojej interwencji.
HBO Go, Vevo.com super -teledyski w pierwotnej formie bez loga stacji i głupawych smsów napisów życzeń.
Polskie radio internetowe -hit. itd itp.

Pozdr.

Ale to jest telewizor. Może któryś z producentów zainstaluje w końcu laptop w telewizorze wtedy będziemy mieli 2 w 1, ale również więcej elementów narażonych na awarię. Mnie w propozycji Philipsa brakuje faktycznie iplex. Natomiast płatnych filmów jest mnóstwo. Darmowych sporo (nie wspomnę o YouTube). Na Vimeo mamy rewelacyjne krótkie "produkcje" w HD. Co do radia internetowego to są jakieś aplikacje, z których nie korzystam. W moim poprzednim Philipsie 7406 była jakaś aplikacja w której można było wyszukać DOWOLNĄ stację radiową NA ŚWIECIE, w każdym razie był podział na kontynenty. Żona słuchała muzyki w Radio Belgrad ze względu na bałkańskie rytmy. Chyba będę musiał "sprawdzić" te na 6008. Tym co jest na Smarcie 6008 i tak można bawić się w nieskończoność.
 

asqinejem

New member
Tylko pytanie dlaczego większość aplikacji w tym telewizorze jest tak wolna? Dla przykładu ipla działa całkiem sprawnie (czyli jednak da się), ale taki TVN Player już gorzej, a o YouTube nawet nie wspominam, bo to kpina ze strony Google albo Philipsa albo jednych i drugich.
 

M.technik

New member
Jak macie ustawiony Ambilight? Ja mam tv (42 calowy) powieszony na ścianie, środek ekranu na wysokości głowy (gdy siedzę). Oddalenie od ściany mogę regulować od 6,5cm do 44,5cm. Ustawiłem około 10cm. Parametrów samego amblight nie pamiętam teraz dokładnie - sprawdzę w domu, w każdym razie ambilight mam włączony, ze średnią "mocą" i średnią szybkością ;)
 

nonz

New member
YT to jedyna interesująca mnie (ewentualnie) rzecz w smarcie która w tym sofcie jest hmm.. tragiczna.
Winę ponosi według mnie google - nie optymalizują aplikacji pod niszowe platformy - podział rynku jest tak duży że wolą wybrać bardziej rentowne kierunki.

Nie mam narzędzi do rozpakowania softu i np podmiany YT na wcześniejszą wersję aplikacji co przynajmniej pozwoliło by mi z niej korzystać.

Ścinki w menu można by zmniejszyć nawet bez optymalizacji - wystarczy wyłączyć animacje przejścia między kategoriami - i znów kłania się brak możliwości edycji softu..
..chyba że znacie jakiś sposób? :)
 

nonz

New member
Ambilight 42" TV na podstawce

-jasność 8
-dynamika 7(tv sat /film/pc/gra) 8(bajka/3D)
-odległość 15cm

efekt do ok 70cm na strone + 30cm marginesu
 

lucjan 5

New member
Tylko pytanie dlaczego większość aplikacji w tym telewizorze jest tak wolna? Dla przykładu ipla działa całkiem sprawnie (czyli jednak da się), ale taki TVN Player już gorzej, a o YouTube nawet nie wspominam, bo to kpina ze strony Google albo Philipsa albo jednych i drugich.

Nie mam skali porównawczej, pewnie na szczęście. Dlatego przyjąłem, że tak ma być. Na VOD często się zdarza gdy wchodzę na filmy, że pojawia się komunikat o "jakimś tam" problemie i proponują "spróbuj ponownie". Ale wiem o tym więc spokojnie jeszcze raz "próbuję" i jest OK. Reszta działa również. Z Youtube korzystam bardzo często. Działa tak jak działa, ale oglądam co chcę. Nad czasem realizacji poleceń nie zastanawiałem się z wymienionego na początku powodu. Jednak gdy dyskutuję z kimś o SmartTv, to opierając się na informacjach użytkowników i artykułach, oczywiście przyznaję, że Samsung jest na tym polu nie do pobicia.
 

lucjan 5

New member
Już został pobity przez nowe tegoroczne Philipsy z Androidem.

Kiedyś w końcu trzeba zdecydować się na kupno. I w tym momencie wiemy, że za rok będziemy żałować tego kroku. Najważniejsze to wiedzieć czego się oczekuje od urządzenia. 6008 ma bardzo dobry obraz, SmartTV wolny czy nie ale wszystko mogę zobaczyć, ambilight niestety 2 stronny ale ma, dobry dźwięk, nowoczesny wygląd. Mnóstwo bajerów, których nie używam na czele z 3D, czyli jest do rozbudowy. Czegóż więcej żądać od zakupu za taką cenę? Cieszmy się tym co mamy. A jak pożyjemy to doczekamy kolejnych generacji, które kiedyś się kupi. Jak będzie za co.
 

r_p_r

New member
Jak to jest z tymi telefonami HTC Desire 200 dodawanymi do telewizorów Philips? - one sa z polskiej dystrybucji? Dostaliscie podbite karty gwarancyjne? Maja SimLocka?
 

asqinejem

New member
Niedawno ktoś się pytał innych użytkowników 6008 czy gdyby mieli jeszcze raz brać TV kupiliby ten model jeszcze raz i ja odpowiedziałem, że tak i że można z niego normalnie korzystać. Niestety, zmieniam zdanie! W dniu dzisiejszym po 30-sekundowym (jak zwykle) uruchamianiu tego telewizora ustawienia obrazu zostały przywrócone do domyślnych (pytanie czemu?). Miałem ustawienia na "dzień" i "noc", a dzisiaj nagle stały się one fabryczne... więc od nowa musiałem przestawiać po swojemu. Widziałem, że kilku użytkowników na forach pisało, że telewizor nie zapamiętuje ustawień albo je resetuje, ale aż do dziś mnie to nie spotkało. Ktoś może powiedzieć, że to błahostka, ale tak wcale nie jest. Po to Philips dał możliwość zmiany ustawień , żeby móc z niej korzystać, a teraz przy każdym uruchomieniu TV będę się zastanawiał czy znów coś będę musiał zmieniać.

Do tej pory przymykałem oko na irytujące niekiedy przypadłości tego telewizora, ale z każdym kolejnym dniem się zastanawiam, co następne się stanie?
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Niedawno ktoś się pytał innych użytkowników 6008 czy gdyby mieli jeszcze raz brać TV kupiliby ten model jeszcze raz i ja odpowiedziałem, że tak i że można z niego normalnie korzystać. Niestety, zmieniam zdanie! W dniu dzisiejszym po 30-sekundowym (jak zwykle) uruchamianiu tego telewizora ustawienia obrazu zostały przywrócone do domyślnych (pytanie czemu?). Miałem ustawienia na "dzień" i "noc", a dzisiaj nagle stały się one fabryczne... więc od nowa musiałem przestawiać po swojemu. Widziałem, że kilku użytkowników na forach pisało, że telewizor nie zapamiętuje ustawień albo je resetuje, ale aż do dziś mnie to nie spotkało. Ktoś może powiedzieć, że to błahostka, ale tak wcale nie jest. Po to Philips dał możliwość zmiany ustawień , żeby móc z niej korzystać, a teraz przy każdym uruchomieniu TV będę się zastanawiał czy znów coś będę musiał zmieniać.

Do tej pory przymykałem oko na irytujące niekiedy przypadłości tego telewizora, ale z każdym kolejnym dniem się zastanawiam, co następne się stanie?

Witam,
ciekawe jak byś zareagował jakbyś miał profesjonalna kalibrację zapodaną do TV,
nie tą z suwakami, a ingerującą po za ustawieniami TV ?
Pewnie jeszcze gorzej.

Pozdr.
 
Do góry