Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

citmod

New member
Jeśli nie jesteś video-filem, a lubisz oglądać w tv treść a nie parametry techniczne, to różnicy nie zauważysz, ewentualnie drobiazgi. Natomiast jeśli oglądając film - widzisz nie film tylko kontrast, kolor, clouding i takie tam, to różnica jakaś będzie. To samo odnosi się do muzyki - słuchamy muzyki, czy sprzętu. Jak muzyki, to dobre mp3 wystarczy na wieży za 1000zł i będzie ok, natomiast jak słuchamy sprzętu a muzyka jest tylko tłem - to zabawa nie ma końca w złotówkach ;)
Jeśli TV działa i obraz zadowala, to nie widzę sensu zmieniać...

Mimo, że się pokłóciliście to jednak oboje polecacie zostać przy starym TV, więc tak też zrobię. :) Dzięki za radę!
Szkoda tylko, że już poświęciłem wiele godzin na szukanie odpowiedniego TV, po czym zostaje przy starym. :D
 

nonz

New member
Masz racje. Oba tv mają podobne możliwości przy czym nowszy ma bajery - producenci muszą jakoś sprzedać starą technologie w którą zainwestowali.
 

DaRcO

Banned
Ja chcialbym zapytac jaka role pelnia w grach te funkcje:
-redukcja szumow
-zmnieszenie usterek MPEG?

Poczytaj mój ostatni post na wątku o 6007.
Ustaw opcje obrazu jak tam proponuje a potem włączaj i wyłączaj redukcje szumów.
Zobaczysz tego efekty. Te funkcje nie służą tylko do poprawiania nagrań słabej jakości.
 

lcr

New member
Kurde, ciagle mam problemy z ustawieniem obrazu.. Tym razem w filmach. Panowie hd, fullHD - sypniecie mi Waszymi ustawieniami obrazu? Jeden serial wyglada lepiej kiedy mam wlaczone PNM zas inny gorzej... Korzystacie z tych funkcji ? Glownie ogladam filmy min 720p i w niektorych z nich PNM sprawia,ze widze,ze spada wydajnosc.. TZN zaczynaja sie lekkie opoznienia obrazu i sa slabe przejscia. Bez tego to znika, natomiast mam wrazenie wtedy,ze obraz jest malo dynamiczny. Na dobra sprawe to mam wlaczone tylko CLEAR LCD, ostrosc zaawansowana no i dynamiczne podswietlenie na - najlepszy obraz. Jakies rady? Tak, wiem,ze kazdy ma indywidualny gust i podejscie do tego. Ja chce wyciagnac po prostu jak najlepszy i plynny obraz, o to Was prosze.
 

DaRcO

Banned
@lcr
Nie ma mowy żeby udało się ustawić tak, aby wszędzie i zawsze było dobrze, lub w zgodzie z oczekiwaniami.
Przycinki na PNM wynikają z tego, że raz algorytm jest daleki od doskonałości i na niektórych materiałach się wykłada - trzeba się z tym pogodzić. Często materiały puszczane w tv, z włączonym PNM tną gorzej, niźli by był wyłączony a na innych jest prawie super. Tak to już jest.
Jeżeli oglądasz materiał gdzie są przeskoki całego kadru, to trzeba się przełączyć na inny styl z wyłączonym HDNM.
 

darektz

New member
Moja pomyłka, srt w ogóle nie są odtwarzane. Txt, jak wspomniałem, przyspieszają (lub film się opóźnia). Jak ściągam z napiprojekt to na kompie czy tablecie wszystko działa idealnie.

Jakieś ewentualne pomysły? Czy u innych napisy są zsynchronizowane?

U mnie też napisy się rozjeżdżają i nie ma znaczenia czy to mkv czy inny format jednak co ciekawe mam kilka filmów w których napisy do samego końca pojawiają się we właściwym czasie. Nie zgłębiałem tematu bo nie miałem jeszcze czasu ale jak już wpadniesz na to jaka jest tego przyczyna to daj znać. Napisy mam w formacie txt, w innych formatach jeszcze nie sprawdzałem.
 

asqinejem

New member
Kurde, ciagle mam problemy z ustawieniem obrazu.. Tym razem w filmach. Panowie hd, fullHD - sypniecie mi Waszymi ustawieniami obrazu? Jeden serial wyglada lepiej kiedy mam wlaczone PNM zas inny gorzej... Korzystacie z tych funkcji ? Glownie ogladam filmy min 720p i w niektorych z nich PNM sprawia,ze widze,ze spada wydajnosc.. TZN zaczynaja sie lekkie opoznienia obrazu i sa slabe przejscia. Bez tego to znika, natomiast mam wrazenie wtedy,ze obraz jest malo dynamiczny. Na dobra sprawe to mam wlaczone tylko CLEAR LCD, ostrosc zaawansowana no i dynamiczne podswietlenie na - najlepszy obraz. Jakies rady? Tak, wiem,ze kazdy ma indywidualny gust i podejscie do tego. Ja chce wyciagnac po prostu jak najlepszy i plynny obraz, o to Was prosze.
Ja mam takie ustawienia:

Dzień:
Kontrast funkcji Backlight: 56
Kolor: 56
Ostrość: 0
Redukcja szumów: wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz
Perfect Natural Montion: wyłącz
Clear LCD: włącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: wyłącz
Wzmocnienie kolorów: wyłącz
Czujnik światła: wyłącz
Gamma: 0
Temperatura kolorów: własna (111/110/109/0/0/0)
Kontrast wideo: 100
Jasność: 50

Noc:
Kontrast funkcji Backlight: 45
Kolor: 56
Ostrość: 0
Redukcja szumów: wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz
Perfect Natural Montion: wyłącz
Clear LCD: włącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: najlepsze zasilanie
Wzmocnienie kolorów: wyłącz
Czujnik światła: włącz
Gamma: -3
Temperatura kolorów: własna (111/110/109/0/0/0)
Kontrast wideo: 100
Jasność: 50

PNM wyłączam, bo drażnią mnie przyspieszone ruchy i artefakty. Z wyłączonym PNM nie wszystkie filmy i seriale są idealnie płynne, ale przynajmniej nie ma "problemów".
 

lucjan 5

New member
Panowie skąd bierzecie filmy, z którymi macie kłopoty, chodzi o rozjeżdżanie tekstu i kłopoty z jakością obrazu. Czytam to jak "bajkę o żelaznym wilku". Ja nie mam NAJMNIEJSZYCH KŁOPOTÓW Z NICZYM w tym telewizorze (42" 6008 złożony w lipcu 2013 Polska).
 

tommiyacht

Klub HDTV.com.pl
VIP
1. kiedys znalazlem w tym temacie dokladny, nieoficjalny opis aktualizacji firmware. Pisze nieoficjalny, gdyz nie obejmowal wszystkiego co potrzebne i co tzreba robic a miedzy innymi chodzilo o odlaczanie tv z sieci, odczekanie jakiegos czasu itd. Nie jestem pewien ale napisal to chyba Kiki, byly tam dosyc wazne punkty których nie ma w tutorialu na stronie philipsa. Czy moze ktos krok po kroku napisac procedura aktualizacji ? ( z pendrive).

2. Ojcu podłączyłem dysk z filmami, myslalem ze go schowam za TV na stale ale niestety on caly czas chodzi, nawet jak sie nie korzysta z dysku. Wiec w obawie przed przegrzaniem/zużyciem/degradacja dysku zalecilem zeby go podlaczal do TV tylko jak bedzie chcial ogladac jakis film. Rozumiem ze nie ma opcji żeby podłączony dysk po jakimś czasie sie sam usypiał ?

3. Wiekszosc filmow jakie ojcu nagralem na dysk to lektor, ale trafil sie film z napisami i zadzwonil do mnie ze nie ma napisow. Napisy dalem SRT z taka sama nazwa jak film (na wszelki wypadek takze TXT) i oczywiscie w tym samym miejscu. Myslalem ze napisy zaladuja sie z automatu, ale nie. Trzeba je włączyć z pilota jakos ?
 

fight

New member
Szybkość smart TV po aktualizacji

Dzień dobry,

rozglądam się coraz bardziej za tym telewizorem bo widziałem jak pali i muszę powiedzieć obraz żyleta.
Przejrzałem ten wątek od połowy i niestety nie znalazłem wyczerpujących informacji na tematy najbardziej mnie interesujące.
W zupełności nie interesuje mnie telewizja (naziemna czy inna), a bardziej smart tv, DLNA i konsole.
Odnośnie tego mam kilka pytań i prosiłbym o konkretne odpowiedzi:
1. Czy grudniowa aktualizacja rozwiązuje problem powolnego menu i smart tv? Głównie chodzi o przeglądanie i oglądanie treści z VODów i YT. Przeglądarka i maila też mnie raczej nie interesują
2. Jak DLNA radzi sobie z wifi/kablem? Czy 72mb router obsłuży full HD z kompa? Ewentualnie czy ktoś ma zestawionego jakieś NASa z tym tv? Czy działa XMBC? Widziałem instrukcję***i lista serwerów mediów do tego telewizora to jakaś prehistoria, a z drugiej strony widziałem wątki gdzie ludzie podłączali go pod MediaTomb który nie jest wymieniony w instrukcji. Czy ktoś ma skonfigurowany ten telewizor z linuxem?
3. Czy ktoś ma do tego telewizora podpiętego XBOXA 360? Czy wygląda równie dobrze jak filmy/telewizja?

Będę wdzięczny za odpowiedzi ponieważ tylko te kwestie wstrzymują mnie przed kupnem tej maszynki (przede wszystkim mulaste smart tv).

Z góry dzięki
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
1. kiedys znalazlem w tym temacie dokladny, nieoficjalny opis aktualizacji firmware. Pisze nieoficjalny, gdyz nie obejmowal wszystkiego co potrzebne i co tzreba robic a miedzy innymi chodzilo o odlaczanie tv z sieci, odczekanie jakiegos czasu itd. Nie jestem pewien ale napisal to chyba Kiki, byly tam dosyc wazne punkty których nie ma w tutorialu na stronie philipsa. Czy moze ktos krok po kroku napisac procedura aktualizacji ? ( z pendrive).
Wrzucasz na pendriva wypakowany plik z softem, podłączasz do włączonego TV i postępujesz według wskazówek instalatora. Po zakończonej aktualizacji wyłączasz TV, odczekujesz minutę, wyciągasz wtyczkę z gniazdka na 2 minuty i ponownie podłączasz i włączasz TV.
1. Czy grudniowa aktualizacja rozwiązuje problem powolnego menu i smart tv? Głównie chodzi o przeglądanie i oglądanie treści z VODów i YT. Przeglądarka i maila też mnie raczej nie interesują
Nie, menu jest dalej wolne, a przy przeglądaniu YouTube krew człowieka zalewa... Muszę jednak pochwalić ipla i ipla film, bo trzeba przyznać, że działa sprawnie. TVN Player jednak też bardzo przeciętnie...
3. Czy ktoś ma do tego telewizora podpiętego XBOXA 360? Czy wygląda równie dobrze jak filmy/telewizja?
Xboxa nie mam, ale kompa tak i gry na nim wyglądają świetnie. Trzeba jednak brać pod uwagę fakt, że xbox już swoje lata ma, więc i grafika jest dużo gorsza niż na kompie.
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
Nie, menu jest dalej wolne, a przy przeglądaniu YouTube krew człowieka zalewa... Muszę jednak pochwalić ipla i ipla film, bo trzeba przyznać, że działa sprawnie. TVN Player jednak też bardzo przeciętnie...


Potwierdzam na 7008 jest identycznie jezeli zalezy ci na smarcie wybierz co innego ,Philips nie nadaje sie do tego
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Kup telewizor i dongla z Andriodem i Smart w pełnym wydaniu - 900000 aplikacji. Mozesz też dokupić Blu raya Samsunga, Panasonica czy LG i będziesz mieć ich aplikacje w czasie rzeczywistym.
Ale jakości obrazu - nie dokupisz.
 

fight

New member
Kup telewizor i dongla z Andriodem i Smart w pełnym wydaniu - 900000 aplikacji. Mozesz też dokupić Blu raya Samsunga, Panasonica czy LG i będziesz mieć ich aplikacje w czasie rzeczywistym.
Ale jakości obrazu - nie dokupisz.
Testowałeś to? Dongiel z Andkiem sensownie świeci na fullHD? W sensie jak wygląda jakość aplikacji i materiałów w aplikacjach VOD i ew. YT?

No i pytanie za milion punktów. Jak się ma DLNA w tym telewizorze? To już ciężko będzie zastąpić donglem za 100 - 200 PLNów.

Ewentualnie jak nie Philips to co? W Samsunga trochę nie wierzę. Obawiam się, że z telewizorami mają jak z smartphoneami - jak nie wykasłasz kupy siana to dostaniesz szajsunga. Niby jest Sony, ale wydaje mi się, że 80% ceny to marka. A może LG? Słyszałem, że teraz webOS mają pchać na swoje telewizory. Może to jest przyszłość? Widziałem też że IPS do nich wsadzają. Dobrej jakości mają matryce, czy to tylko tani IPS żeby przyciągnąć technomaniaków?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To oczywiście żart.
Jam mam telewizor za 7000 zł to stać mnie na dongla.
Teraz Sharp rozdaje je za darmo

.
008_P1540257.JPG


009_P1540259.JPG


010_P1540260.JPG


011_P1540262.JPG


012_P1540263.JPG

Pingwiny w HD prezentują się znakomicie.
 

phil7008

New member
Bez reklam
ja uzywam tableta i jakosc jest srednia na niby 1080p,bezsensem jest kupowanie tv i paru innych zabawek zeby dzialal tak jak np samsung bez dodatkowych urzadzen,dlna dziala dobrze choc jest problem z napisami na niektorych serwerach z racji tego ze tv nie odtwarza napisow wmuxowanych jako kolejna sciezka w filmie
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dla mnie jest sens - bo mam 900.000 aplikacji. Mam wszystko co mi się podoba. A dongla przenoszę do innego telewizora i mam w każdym gdy zasiadam to co ja chcę a nie to mi się należy.
 
Do góry