Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Mój też złożono w polsce ,jakie to ma znaczenie jeśli wiekszość podzespołow wykonano w chinach?. Smart jest po to by z niego korzystać , a nie po to żeby był . Przyzwyczaiłeś się do tego gniota i zakceptowałeś jego kiepskie działanie u mnie jest jeszcze Panasonica et5e i na bieżaco widze jak powinien działać normalny telewizor.

Być może, nie mam skali porównawczej z modelami innych firm z tego roku. "Czego oczy nie widzą tego.... ". Może dlatego nie mam w stosunku do niego żadnych "ale". Oczywiście mój egzemplarz ZMONTOWANO u nas. Philips ma umowę z Tajwanem. Mam nadzieję, że większość części wykonują tam, choć to tylko nadzieja. Wszystkie firmy korzystają z usług tańszych rynków, więc to chyba nie ma większego znaczenia. Panasonic ET5 to konstrukcja która weszła na rynek na początku zeszłego roku i w recenzjach na temat jego Smarta nie ma zbyt dobrych opinii. Jeśli masz tak "rozbudowany" Smart jak opisują w pierwszych testach to nie dziwię się , że można szybciej "poruszać' się wśród namiastki tego co proponuje 6008.
 

asqinejem

New member
Na dzień mam teraz takie:

Kontrast funkcji Backlight: 56
Kolor: 56
Ostrość: 0
Redukcja szumów: wyłącz
Zmniejszenie usterek MPEG: wyłącz
Perfect Natural Montion: wyłącz
Clear LCD: włącz
Ostrość zaawansowana : wyłącz
Kontrast dynamiczny: wyłącz
Dynamiczne podświetlenie: Standard
Wzmocnienie kolorów: wyłącz
Czujnik światła: włącz
Gamma: +2
Temperatura kolorów: własna (127/119/118/0/0/0)
Kontrast wideo: 100
Jasność: 50

Ustawienia do filmów zapisałem z mniejszym kontrastem backlight (~45).
 

BigDeal

New member
lucjan 5 w panasonicu korzystam tylko z youtube i tego smego chciałbym w Philipsie niestety nie da się . Też nie byłem w pełni zadowolony z smarta w Panasonicu dopiero nie zobaczyłem tego Philipsie.

seadd , nie udało mi się dobrnąć do ustawień szczegółowych obrazu tego telewizora tylko do tych mniejszy/wiekszy kontrast czy kolory .

Jak wejść w te szczegółowe ustawienia obrazu?
 
Ostatnia edycja:

phil7008

New member
Bez reklam
polecam te ustawienia ja tylko mam PNM na minimum i dynamiczne podswietlenie wylaczone bo drazni mnie mruganie podswietlenia i zero widocznosci w ciemnych scenach.BIGDEAL Menu jest tak proste ze po zlozeniu tv moglem smigac po nim z zamknietymi oczami
 

oak

New member
Moja ocena tego modelu TV - jest poparta dokladnym analiza - nie ma zwiazku z tym ze jestem nowym uzytkownikiem poniewaz Forum czytam od dawna (a rejestracja byla podyktowana napisaniem postu w ramach doradzenia zakupu TV jak i teraz podzielenia sie opinia)
1. Obraz po regulacji (na stronie 119 jest calkiem niezly gotowy schemat -polacam) przy zrodle Full HD jest bdb jakosci - filmy BlueRay rowniez jakosc pierwsza klasa -
2.Obraz z SD - nie ma tragedi jest calkiem ok jak na LED-a- jednak szalu nie ma - do tego sie odnosila moja poprednia wypowiedz- Wiadomo nie ma co porownywac do Plazmy jesli chodzi o skalowanie
3. Dzwiek Stoi na przyzwoitym poziomie - szczegolnie po odpowiedniej Regulacji
4. Spasowanie elementow/rownosc podswietlania itp - akurat w moim modelu na cale szczescie jest ok - nie ma sie co do czego przyczepic
5.Tragiczne Smart TV i obsluga tego TV powoduje irytacje ifrustracje zarazem - poniewaz ma sie wrazenie, ze pracuje sie na jakims tandetnym tv z promocji Tesco za 999 (a podejrzewam ze i tam lepiej to smiga) po prostu jest to EWIDENTA wina oprogramowania - Biorac pod uwage moc komponentow (specyfikacje) nie ma ludzkiej sily zeby tak "proste menu - chodzilo tak tragicznie = wniosek beznadziejna optymalizacja softu - Jesli TO naprawia - to moge pokochac ten TV ;-)
6. maly minus ktory wlansie dzisiaj dopiero wykrylem - tv minimalnie piszczy !!! nie wiem czy to z zasilacza czy kondesatory wpadaja w rezonans ... - jednak fakt odnotowany
7. Ciekawa sprawa jest rowniez - slaba reakcja pilota TV - nie zawsze zaskakuje przelaczanie klawiszami o_O ??
rowniez zasieg - polozenie pilota w stosunku do tv wola czasami o pomste do nieba...
Podsumowujac Otrzymalismy SWIETNY TV .. z ZAJEB.... Niedopracowanym softem i babolami ktore powoduja, ze tak jak go pokochalem przed zakupem - tak obecnie znienawidzilem...
Do konca tyg musze podjac decyzje odnosnie zwrotu ...
Gdyby Byla gwarancja ze Phillips naprawi Soft - to smialo bym zostawil
 

lucjan 5

New member
lucjan 5 w panasonicu korzystam tylko z youtube i tego smego chciałbym w Philipsie niestety nie da się . Też nie byłem w pełni zadowolony z smarta w Panasonicu dopiero nie zobaczyłem tego Philipsie.

seadd , nie udało mi się dobrnąć do ustawień szczegółowych obrazu tego telewizora tylko do tych mniejszy/wiekszy kontrast czy kolory .

Jak wejść w te szczegółowe ustawienia obrazu?

Ja też głównie korzystam z youtube. Może chodzi wolniej niż w innych modelach, ale ponieważ nie widziałem innych nie mogę narzekać. Reportaże w HD, fantastyczna jakość. Nic nie rwie ,wszystko idzie płynnie i w całości. Poza YT wszystkie aplikacje pracują bez zarzutu.
 

lucjan 5

New member
Ja też głównie korzystam z youtube. Może chodzi wolniej niż w innych modelach, ale ponieważ nie widziałem innych nie mogę narzekać. Reportaże w HD, fantastyczna jakość. Nic nie rwie ,wszystko idzie płynnie i w całości. Poza YT wszystkie aplikacje pracują bez zarzutu.

Poza YT RÓWNIEŻ wszystkie inne aplikacje........ .
 

tower3

New member
7. Ciekawa sprawa jest rowniez - slaba reakcja pilota TV - nie zawsze zaskakuje przelaczanie klawiszami o_O ??

Co do zasięgu pilota to dziwne bo pilot jest radiowy i jego ułożenie względem TV nie ma żadnego znaczenia. Nie wiem w jakiej technologii działa - ale może np leżąca obok komórka zakłóca sygnał z pilota.
 

losmarte

New member
7. Ciekawa sprawa jest rowniez - slaba reakcja pilota TV - nie zawsze zaskakuje przelaczanie klawiszami o_O ??
rowniez zasieg - polozenie pilota w stosunku do tv wola czasami o pomste do nieba...

pilot ma żyroskop i jeśli ten nie odczytała prawidłowo jego położenia, wtedy mogą być problemy z działaniem. W takim przypadku wystarczy potrząsnąć w pozycji do góry klawiatury którą chcemy używać.
 

sz3fu

New member
6. maly minus ktory wlansie dzisiaj dopiero wykrylem - tv minimalnie piszczy !!! nie wiem czy to z zasilacza czy kondesatory wpadaja w rezonans ... - jednak fakt odnotowany


dawno nie przeglądalem tematu , ale u mnie także słyszę "piszczenie" dlatego moją radą na to jest zmiana źródła na chwilę i powrócenie do poprzedniego wtedy jakby zanikało nie wiem dlaczego tak to działa , u mnie sposób się sprawdza , np jak mam na dekoderze ustawione wrzucam na pc i z powrotem
 

Bies Błądzoń

New member
Po przywitaniu się pozwólcie, że zrobię kolejny krok.
Mianowicie stałem się (nie?)szczęśliwym posiadaczem Philipsa 6008k/12.
Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Dopiero zaczynam się go uczyć. Jako, że wątek jest BARDZO obszerny chciałbym poprosić o wsparcie.
Mianowicie, po podłączeniu do telewizora dysku twardego ten wyłącza się.
Wykrywa dysk, odpalam znajdujący się na nim film,a potem, po kilkudziesięciu sekundach telewizor wyłącza się.
Jest na to jakaś rada?
 

lucjan 5

New member
Po przywitaniu się pozwólcie, że zrobię kolejny krok.
Mianowicie stałem się (nie?)szczęśliwym posiadaczem Philipsa 6008k/12.
Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Dopiero zaczynam się go uczyć. Jako, że wątek jest BARDZO obszerny chciałbym poprosić o wsparcie.
Mianowicie, po podłączeniu do telewizora dysku twardego ten wyłącza się.
Wykrywa dysk, odpalam znajdujący się na nim film,a potem, po kilkudziesięciu sekundach telewizor wyłącza się.
Jest na to jakaś rada?

To jest link do instrukcji tego telewizora. Być może masz do niej dostęp, ale jeśli nie to może być pomocna. http://download.p4c.philips.com/files/4/42pfl6008k_12/42pfl6008k_12_dfu_pol.pdf
 

lucjan 5

New member
Po przywitaniu się pozwólcie, że zrobię kolejny krok.
Mianowicie stałem się (nie?)szczęśliwym posiadaczem Philipsa 6008k/12.
Pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne. Dopiero zaczynam się go uczyć. Jako, że wątek jest BARDZO obszerny chciałbym poprosić o wsparcie.
Mianowicie, po podłączeniu do telewizora dysku twardego ten wyłącza się.
Wykrywa dysk, odpalam znajdujący się na nim film,a potem, po kilkudziesięciu sekundach telewizor wyłącza się.
Jest na to jakaś rada?

Możesz zadzwonić na infolinię do Philipsa, tam konsultant, krok po kroku sprawdzi w czym problem.
 

dawidop

New member
Ja mam dziwny problem z obrazem.Może ktoś się z tym spotkał? 60PFL6008S/12 przy szybkich scenach np akcji miejscami rozmywa się obraz, jest jakby efekt smużenia? Gdy lecą napisy końcowe to na tle czarnego ekranu białe cyferki wyświetlane są jakby pływały, efekt jest jakby po ekranie lała się woda. Czy to jest do ustawienia, kalibracji?A może już tylko serwis? TV nowy, wczoraj dostarczony.Czy ktoś miał coś podobnego? Dla mnie jest to nie do przyjęcia, tyle co się pozbyłem tv Toshiba regza 47Z3030D gdzie obraz był bez wcześniej wspomnianych "wad". Gdy szybko przejedzie auto albo gość przeleci z lewej do prawej to jakby tv miał 10-20Hz. I jeszcze kwestia krawędzi, na jasnym tle w jakości HD krawędzie jakby półprzeźroczyste podwójne, efekt podobny do rozgrzanego asfaltu w upalne dni lata ( przeźroczysta fala). Dekoder N-ki sprzed 3 lat po HDMI, zwiastuny filmów w 1080p po USB również to samo
 
Do góry