Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

lucjan 5

New member
Nie wiem jak to się dzieje, że nie mam kłopotów z tym telewizorem. Smart działa, co chcę obejrzeć oglądam. WYSZUKIWARKI używa się chyba wtedy gdy laptop idzie do serwisu. Biel mam śnieżną, czerń czarną, obraz świetny, ambilight to bajka, nagrywanie i wstrzymywanie działa. Do tego na stałe odbieram na "oszczędność energii", jedynie dźwięk mam "osobisty" ze względu na zbyt niskie tony (do dzienników) we wszystkich ustawieniach. Czyżby dlatego, że mój egzemplarz montowany był (lipiec) w Polsce?
 

BigDeal

New member
Sorry, ale pogrubione zdanie brzmi śmiesznie :D. Gdyby zależało Ci na Smarcie, to tego Philipsa nikt by Ci nie polecił (co możesz przeczytać w tym temacie). Ten telewizor kupuje się dla bardzo wysokiej jakości obrazu, bo Smart jest w nim chyba tylko dlatego, że za taką cenę być musiał :D. Aha, niektórzy kupują też ten telewizor ze względu na Ambilight, ale im dłużej z niego korzystam (~2 miesiące), tym bardziej uważam, że to tylko bajer, który na początku może się podobać i że bez niego również by było dobrze.
Kupujac telewizor w głównej mierze kierowałem się jakością obrazu .Czytałem o kiepskim smarcie w tym tv i wolnym przełączaniem się kanałów , ale do głowy by mi nie przyszło że jedno i drugie może być tak spi....one! Myślałem że będzie co najmnie na poziomie Panasonica et5e, który nie jest demonem szybkości. Smart jest dzisiaj standartem w najtańszych modelach więc w średniej półce powinien jako tako chodzić. Wybierałem pomiedzy Philipsem 42 6008 , a Panasoniciem et60e , który był o 150 zł tańszy i ma ładniejsza obudowę. O wyborze philipsa zadecydowała klawiatura w pilocie i ambilight , zarówno pilot nie działa z youtube i ambilght nie jest tak intensywne jak ten z reklam .
 

lucjan 5

New member
Odnośnie smarta nie jest on demonem szybkości ale żeby tak narzekać. Może wina jest w jakości sygnału proponuje podłączyć go przez kabel i sprawdzić czy się nie poprawi.

Jedna rzecz mnie bardzo zastanawia: zawsze na noc wyłączam telewizor z guzika a potem z listwy ale jak go włączam to raz pokazuje się logo Philips a innym razem od razu się włącza program - też tak macie ?

i drugie pytanie jak wam działa przewijanie youtuba ? bo u mnie: raz klikam przewinie -> z 5 sekund przewija do przodu (gdzie proces przewijania trwa 4) i dalej se leci. Trzymanie guzika nic nie daje, a jak kliknę kilka razy to w ogóle gdzieś w polu się dopiero zatrzymuje

Jeśli wyłączasz telewizor "guzikiem" nie pilotem, to zawsze będziesz miał wyświetlony obraz, nie logo. Ja wyłączam również co noc z sieci i zakrywam ze względu na kota, który lubi pyskiem ocierać się o różne obiekty. Ale najpierw zawsze pierwszy jest pilot. Wyłączenie bez pilota to to samo co brak prądu w sieci. Telewizor po zasileniu wraca bezpośrednio do stanu "przed awarią energetyczną". Mam to obcykane bo u mnie często są przerwy w zasilaniu. Jedyne co robię to pędzę do listwy i wyciągam wtyczkę, bo mimo listwy wolę go nie narażać na "kopa energetycznego" jeśli elektrykom coś pójdzie nie tak. Co do przewijania na youtube nie sprawdzałem. Oglądam, lecz nie korzystałem z przewijania.
 

lucjan 5

New member
:) robisz tak ? :)))))))))))

Kiedyś odłączyłem dysk i podłączyłem później (przez nieuwagę) do działającego telewizora. Telewizor zaczął go od początku czyścić i formatować pod swoje wymagania. Dlatego dmuchając na zimne, gdy muszę go odłączyć robię ten "cyrk". Pewnie można by uniknąć niektórych "ruchów", ale ponieważ nigdzie mi się nie spieszy, a przede wszystkim nie odłączam dysku co miesiąc, pewnie pozostanę przy tym "rytuale". Ciekawi mnie jedynie ile pożyje taki dysk podłączony na stałe do odbiornika.
 

SDman

Banned
Witam,
spokojnie więcej niż TV. Współczesne hdd
są mało awaryjne i całkiem trwałe.
50tys. H powinno być normą.

Pozdr.
 

tower3

New member
Kiedyś odłączyłem dysk i podłączyłem później (przez nieuwagę) do działającego telewizora. Telewizor zaczął go od początku czyścić i formatować pod swoje wymagania. Dlatego dmuchając na zimne, gdy muszę go odłączyć robię ten "cyrk". Pewnie można by uniknąć niektórych "ruchów", ale ponieważ nigdzie mi się nie spieszy, a przede wszystkim nie odłączam dysku co miesiąc, pewnie pozostanę przy tym "rytuale". Ciekawi mnie jedynie ile pożyje taki dysk podłączony na stałe do odbiornika.

Rozumiem, że telewizor zrobił tak z uprzednio "sparowanym" (sformatowanym) dyskiem do nagrywania, a nie z dyskiem który chciałeś podpiąć w celu obejrzenia zdjęć/filmu?
 

lucjan 5

New member
Rozumiem, że telewizor zrobił tak z uprzednio "sparowanym" (sformatowanym) dyskiem do nagrywania, a nie z dyskiem który chciałeś podpiąć w celu obejrzenia zdjęć/filmu?

Tak. Cały czas piszę o dysku podłączonym na stałe do telewizora. Natomiast podłączyłem inny dysk od tunera naziemnej cyfrówki na którym nagrałem film, Philips wyświetlił mi "czas nagrania" chyba 29 minut. I tyle odtworzył. Było to pierwsze i na razie jedyne "odtworzenie". Nie próbowałem już drugi raz oglądać. W instrukcji do Viva 90 napisano, że można przewijać film dziewięcioma skokami, czyli nagranie chyba podzielone jest na 9 części. Może to jest powodem, że Philips wyświetlił komunikat o np. 2 pierwszych częściach filmu. Muszę jeszcze raz to samo wrzucić i pokombinować. Nie wiem co byłoby gdybym próbował na nim nagrać. Pewnie by go wyczyścił i też sformatował pod siebie.
 

oak

New member
Zakupilem ten telewizor kilka dni temu - Jesli chodzi o jakosc obrazu, mozliwosci - mozna by powiedziec, ze staje na wysokosci zadania aczkoilwiek jakiegos SZALU nie ma biorac pod uwage "recenzje"...
Niestety SMART TV w tym modelu to jakas kpina i bubel - juz nie chodzi o same przegladanie YT - ktore jest o KANT d... rozbic - nie dziala KLAWIATURA !!! -
Poruszanie sie Po smart TV - w glownych zakladach przypomnina mi czasy starych komputerow albo zasyfionego systemu operacyjnego - kiedy wszystko reaguje z pewnym opoznieniem i zawieszaniem sie ;/ - Katastrofa - mam niby 10 dni na oddanie Sprzetu i chyba z tego skorzystam - bo jest to nie do przyjecia w takiej klasie TV -
Dodam rowniez ze jest to 100% wina softu Phillipsa - poniewaz na Stockowym oryginalnym menu chodzilo "lepiej" nawet bym napisal ze znacznie lepiej - po tzw Uprgade - jest do bani
NIE POLECAM - w tych pieniadzach z pewnoscia mozna znalesc lepszy TV
niz przechodzic Frustracje z Funkcjami ktore powinny smigac
A i jeszcze dodam - ze nawet jesli ktos nie planuje korzystania ze smart TV (bo pewnie sa tacy)
To i tak POruszanie sie po opcjach ust tv itp - przypomnia to ze Smart TV - nie rozumiem jak mozna takiego gniota wypuscic
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
Zakupilem ten telewizor kilka dni temu - Jesli chodzi o jakosc obrazu, mozliwosci - mozna by powiedziec, ze staje na wysokosci zadania aczkoilwiek jakiegos SZALU nie ma biorac pod uwage "recenzje"...
A na jakich ustawieniach "jedziesz" i jakie masz źródło obrazu?
A i jeszcze dodam - ze nawet jesli ktos nie planuje korzystania ze smart TV (bo pewnie sa tacy)
To i tak POruszanie sie po opcjach ust tv itp - przypomnia to ze Smart TV - nie rozumiem jak mozna takiego gniota wypuscic
Pytanie tylko jak często zmieniasz wszystkie ustawienia, że Cię szybkość menu irytuje?
 
Ostatnia edycja:

BigDeal

New member
Asqinejem co ty tak bronisz tego telewizora jesteś z Phillips Polska czy co ? Po za ładnym obrazem ten telewizor to kompletny gniot , wszystko jest w nim sknocone . Ja niestety nie moge oddać tego telewizora bo kupiłem go w sklepie stacjonarnym.

oak czy u ciebie telewizor jest też żle spasowany z obudową i po jednej stronie jest szpara?
 
Ostatnia edycja:

asqinejem

New member
Asqinejem co ty tak bronisz tego telewizora jesteś z Phillips Polska czy co ?
Przeczytaj moje pozostałe posty to się dowiesz... Philips Polska raczej by nie chciał takiego pracownika jak ja :D. Dziwią mnie tylko teksty w stylu "wszystko jest sknocone"...

Ja używam telewizora do oglądania telewizji (wiem, że dla wielu osób może to być szokiem), oglądania filmów np. z pendriva i grania z kompa. Problemów z tym akurat nie mam, ale po dwóch miesiącach użytkowania najbardziej się irytuję, gdy przyjdzie mi oglądać film z większością ciemnych scen, w nocy i przy zgaszonym świetle (ale taki "urok" LEDa).
oak czy u ciebie telewizor jest też żle spasowany z obudową i po jednej stronie jest szpara?
Delikatne szparki są u mnie po obu stronach i w górnych rogach, ale trzeba się z bliska przyjrzeć, by je zauważyć.
 

BigDeal

New member
Tylko przełączanie programów trwa nie miłosiernie długo , telewizor nie odtwarza dżwięku z niektórych filmów , także stwierdzenie że wszystko po za obrazem w tym telewizorze jest sknocone jest jak najbardziej zasłużone.

U mnie tylko w jednym boku jest szpara na conajmniej 2 karty do bankomatu.
 

losmarte

New member
Z mojej perspektywy, czyli użytkownika nc+, przełączanie kanałów nie ma żadnego znaczenia, szybkość menu jest kiepska, ale używam go raz na tydzień, a może i rzadziej. Dźwięk jest bardzo dobry, ambi sprawdza się świetnie. Ze smarta nie korzystam prawie wcale, tyle co włączę jakieś teledyski na YT, które posiada bardzo dobra wyszukiwarkę, obraz na YT bardzo dobry w jakości FHD, iple i inni VOD też działają, aczkolwiek tylko testowo. Filmy z USB w jakości FHD także bez problemów. Obraz w swojej klasie cenowej bardzo dobry.
Jeśli ktoś chce używać tego telewizora jako namiastki komputera to nie polecam ;-) bo było by to jakieś 7 letnie pentium z 512 mb ramu, ale jakoi\ telewizor to oglądania obrazu i słuchania dźwięku jest super.
 

BigDeal

New member
Nikt tu nie mówi o namiastce komputera , ale właśnie o korzystaniu z youtube i czasami z przegladarki w tym telewizorze niestety jest to tylko możliwe dla ludzi o mocnych nerwach . Mojej mamy komputer ,który ma właśnie 512 MB za 4 dni skończy 10 lat i nie ma najmniejszych poblemów z korzystaniem z internetu z niego.
 

lucjan 5

New member
Czytam posty niezadowolonych i dochodzę do wniosku, że albo nie potrafią obsługiwać tego modelu, albo mają felerne egzemplarze. Zauważyłem, że niezadowoleni są głównie kilkudniowi posiadacze. Wszystko działa bez zarzutu. Szybkość reakcji to "uroda" tego telewizora. Jeśli ktoś chce śmigać po necie, niech sobie kupi komputer. Obraz nie do pobicia w tej klasie telewizorów, może znaleźć jedynie równorzędny. Jakość wykonania wyśmienita. Może dlatego, że mój model jak już kilkakrotnie pisałem wykonano w Polsce.
 

BigDeal

New member
Mój też złożono w polsce ,jakie to ma znaczenie jeśli wiekszość podzespołow wykonano w chinach?. Smart jest po to by z niego korzystać , a nie po to żeby był . Przyzwyczaiłeś się do tego gniota i zakceptowałeś jego kiepskie działanie u mnie jest jeszcze Panasonica et5e i na bieżaco widze jak powinien działać normalny telewizor.
 
Do góry