Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

wicher83

New member
Jestem świeżo po zakupie tego tv. Pierwsze wrażenia poniżej (ostrzegam, że za dużo się nim jeszcze nie bawiłem, nie czytałem instrukcji). Obraz i dźwięk w porównaniu do mojego starego LG LC51 (nie jestem ekspertem więc mogę tylko porównać z tym co miałem). TV po skalibrowaniu:
-obraz jak żyleta
-super kolory
-dużo lepszy dźwięk
-wolny smart
-youtube nie chodzi (po włączeniu filmu czarny ekran)
-kilka zwiech na wstępie (już 3 razy podczas zabawy smartem musiałem go wyłączać - po raz kolejny czarny ekran i brak reakcji)
-nie działa klawiatura na pilocie (próbowałem podczas wyszukiwania na youtube - działa na niej enter, strzałki i kilka klawiszy funkcyjnych wpisywać liter jednak nie mogłem)
-ambilight jak na razie mi nie zaimponował, nie wiem może muszę go jakoś dokonfigurować ale jak na razie nic specjalnego

Ogólnie jestem zadowolony. Zależało mi głownie na jakości obrazu a ten jest naprawdę super. Smart, abmilight, sieć i pozostałe bajery nie są dla mnie ważne. Do sprawdzenia pozostało mi konsola ps3 i 3D.
To tak na szybko. Być może część rzeczy wynika z mojej niewiedzy :)
 
Ostatnia edycja:

wicher83

New member
Ddokładnie tak! Aż się prosi, żeby zrobili wersję tv z taką jakością obrazu a bez smarta z prostym oprogramowaniem. Jeżeli byłby przy tym tańszy to chyba byłby idealny dla mnie.
 

SDman

Banned
Ddokładnie tak! Aż się prosi, żeby zrobili wersję tv z taką jakością obrazu a bez smarta z prostym oprogramowaniem. Jeżeli byłby przy tym tańszy to chyba byłby idealny dla mnie.

Witam,
pewnie ze 300 "stófki" byłby tańszy więc zalegałby na magazynach, dla tego
nigdy tak nie zrobią.

Pozdr.
 

lucjan 5

New member
Jestem świeżo po zakupie tego tv. Pierwsze wrażenia poniżej (ostrzegam, że za dużo się nim jeszcze nie bawiłem, nie czytałem instrukcji). Obraz i dźwięk w porównaniu do mojego starego LG LC51 (nie jestem ekspertem więc mogę tylko porównać z tym co miałem). TV po skalibrowaniu:
-obraz jak żyleta
-super kolory
-dużo lepszy dźwięk
-wolny smart
-youtube nie chodzi (po włączeniu filmu czarny ekran)
-kilka zwiech na wstępie (już 3 razy podczas zabawy smartem musiałem go wyłączać - po raz kolejny czarny ekran i brak reakcji)
-nie działa klawiatura na pilocie (próbowałem podczas wyszukiwania na youtube - działa na niej enter, strzałki i kilka klawiszy funkcyjnych wpisywać liter jednak nie mogłem)
-ambilight jak na razie mi nie zaimponował, nie wiem może muszę go jakoś dokonfigurować ale jak na razie nic specjalnego

Ogólnie jestem zadowolony. Zależało mi głownie na jakości obrazu a ten jest naprawdę super. Smart, abmilight, sieć i pozostałe bajery nie są dla mnie ważne. Do sprawdzenia pozostało mi konsola ps3 i 3D.
To tak na szybko. Być może część rzeczy wynika z mojej niewiedzy :)
Niektóre filmy na youtube faktycznie nie uaktywniają się. Zauważyłem to wczoraj 16 XI. Przedtem tego nie było. Co do zawieszania się, też na początku wyłączałem telewizor. Ale wystarczy np. nacisnąć na "Domek", wyświetlają się różne ikony, wychodzisz ze "smarta" na TV naciskasz i po sprawie. Możesz wchodzić na Smart ponownie. Klawiatury na YouTube nie używam, więc nic nie doradzę. Natomiast w sprawie Ambilight, nie wiem jaki masz problem. W tej opcji są dwie możliwości, stałe, jasne, mocne oświetlenie ściany i ambilight dynamiczny czyli kolory. Czy przy pierwszym uruchomianiu telewizora "poinformowałeś" telewizor jaki masz kolor ściany? Ambilight to jest TO co trzyma mnie przy Philipsie. Oczywiście uruchamianie go w dzień lub w oświetlonym pomieszczeniu nie ma sensu. Tylko głęboki półmrok.
 

kini0

New member
Bez reklam
@Kiki
Tyle że po kilku miesiącach użytkowania widzisz same wady tego tv, takie jak resety, zwiechy, koniecznośc zmiany źródła sygnału i powrót do poprzedniego żeby pojawił się obraz (lub dźwięk, zależy od nastroju TV)..., zielone błyski na połowie obrazu (lekarstwo j.w), zamulone menu i kiepski smart.
-A te tzw. "nieistotne" rzeczy nie są za darmo, bo klient płaci za te funkcję i powinny działać tak jak należy.
 

MKusiu

Member
@Kiki
Tyle że po kilku miesiącach użytkowania widzisz same wady tego tv, takie jak resety, zwiechy, koniecznośc zmiany źródła sygnału i powrót do poprzedniego żeby pojawił się obraz (lub dźwięk, zależy od nastroju TV)..., zielone błyski na połowie obrazu (lekarstwo j.w), zamulone menu i kiepski smart.
-A te tzw. "nieistotne" rzeczy nie są za darmo, bo klient płaci za te funkcję i powinny działać tak jak należy.
o jakich zielonych błyskach mowa?
 

kini0

New member
Bez reklam
Czasami jak włącze TV mam górną połowę ekranu migającą na zielono.... zmiana źródła i powrót do poprzedniego pomaga prawie zawsze, a jak nie to "hebel"
 

afisz

New member
Witam,
moje pierwsze pytanie na forum: telewizor 42pfl6008 nie chce wyszukiwać sieci wifi.
W menu "Wybierz rodzaj połączenia" opcja "bezprzewodowe" jest nieaktywna, zaznaczona na szaro. Po reinstalacji oprogramowania mogę wyszukać sieć bezprzewodową i połączyć się z internetem ale po wyłączeniu telewizora i routera i ponownym ich włączeniu opcja robi się znów nieaktywna. Jakaś podpowiedź jak temu zaradzić? Oprogramowanie QF2EU-0.171.56.0
 

Attachments

  • IMG_20131116_160305.jpg
    IMG_20131116_160305.jpg
    27,6 KB · Wyś: 659

Sebek10PL

New member
Mam zamiar kupić jeden z tych TV Samsung UE46F6500 lub Philips 47PFL6008K, proszę was o pomoc w wyborze. Z jednej strony Philips 47PFL6008K ale wszyscy narzekają na powolne menu smart itp, a na temat Samsunga nie ma jakiś dużych skarg. Głownie pede grał na PS4, ale tez chce korzystać swobodnie ze Smart, cieszyć sie pięknością 3D itp. Zależy mi też na małym INPUT LAG. Bardzo proszę was o POMOC.


1.Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? zwykły pokój
2.Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? od 2 do 4 m
3.Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1-4
4.Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu ? na wprost
5.Telewizor ma stać czy ma wisieć ? wisieć
6.Jak słońce świeci w pokoju ?
7.Jaki masz obecnie telewizor ? brak
8.Co chcemy aby telewizor posiadał ? przede wszystkim 3D, Smart TV
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora ? tv naziemna/NC+
10.Jakie urządzenia ? PS4
11.Ile godzin dziennie ma pracować telewizor ? 8-12
12.Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? obojętnie
13.Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? sport i filmy
14.Czy zamierzasz serfować po internecie ? tak
15.Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 90%
16.Preferencje co do marki ? Nie ma znaczenia
17.Preferencje co do wielkości ? od 40 do 47
18.Co Cię denerwuje w telewizorach ?
19.Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ?wieczorami
20.Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3,500
21.Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? 3D obojętnie jakie
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Jak chcesz najnizszy możliwy input lag to:
1. Sony 42 kdl w805 - nr 1 jesli chodzi o input lag
2. Sony 46 kdl w655

Wszystkie tv marki Sony maja bardzo niskie lagi i sa najlepszymi tv do gier.
Tym bardziej ze masz/ bedziesz mial PS4. To sony i to Sony...:)
 

jarokw

New member
w sklepie MM mi go dziś ten model bardzo odradzano..

że niby się zawiesza ? i tv trzeba wymieniać i że to tak na prawde chińczyk a nie philips, i ze ten ambilight to wnerwiajacy bajer ktory nie podswietla ładnie tylko na scianie za tv wyswietla punkciki ... potem sprawnie Pan mnie podprowadził do stoiska sony ...
1 .wygladałem na takiego nooba
2. Pan miał wiecej płacone za sprzedaz modeli promowanych ( dodam ze te soniacze były wystawione na sam poczatek alejki )
3 czy moze Pan miał troche racji ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Pan opowiadał głupoty totalne bo Philips to nie chińczyk ale POLAK.
Telewizory są produkowane w POLSCE.
Ambilighte to coś takiego co jak ktoś kupił wcześniej Philipsa to trwa z firmą nie przerwanie. Więc pan podawca( nie mylić ze sprzedawcą) - nie ma racji.
Nie zakładam że ma płacone -ale brak wiedzy widać na poziomie ignorancji.
Philips już ma wszystkie aktualizacje.
MA też większe możliwości niż Sony który notabene jest na matrycach
produkowanych w Chinach, podzespołach produkowanych w Chinach, procesorach produkowanych w Chinach.

Sony-KD-65X9005-driver-Fullhd.gr.JPG



kawałek ciasta ...
Sony-KD-65X9005-id-Fullhd.gr.JPG




Sony-KD-65X9005-auo-Fullhd.gr.JPG


(zdjęcia fullhd)

 

lucjan 5

New member
w sklepie MM mi go dziś ten model bardzo odradzano..

że niby się zawiesza ? i tv trzeba wymieniać i że to tak na prawde chińczyk a nie philips, i ze ten ambilight to wnerwiajacy bajer ktory nie podswietla ładnie tylko na scianie za tv wyswietla punkciki ... potem sprawnie Pan mnie podprowadził do stoiska sony ...
1 .wygladałem na takiego nooba
2. Pan miał wiecej płacone za sprzedaz modeli promowanych ( dodam ze te soniacze były wystawione na sam poczatek alejki )
3 czy moze Pan miał troche racji ?

W przypadku błędnego wydania polecenia, które zdarzają się nie "oswojonym" jeszcze z tym modelem użytkownikom, telewizor faktycznie potrafi zareagować "ciemnym" ekranem. Wtedy wystarczy wycofać się z niefortunnego ruchu odpowiednim klawiszem. Mam 42" 6008 wyprodukowaną w lipcu 2013 w Polsce. Philips wszedł w kooperację z TAJWANEM nie z CHINAMI ludowymi. Różnica (jakościowa) między tymi dwoma krajami jest podobna do tej między euro a rublem. AMBILIGHT nie "podświetla ściany", lecz ROZSZERZA aktualnie dominujące barwy z krawędzi ekranu na ścianę. Przy pierwszym uruchomianiu telewizor "prosi" o wybranie z szerokiej palety kolorów które proponuje, tego na który pomalowana jest ściana za nim. Jeśli ktoś nie jest zwolennikiem tego "wynalazku", może uruchomić stałe, jasne oświetlenie ściany co pozwala na oglądanie telewizji bez innych źródeł światła w pomieszczeniu. Niektórzy używają tej opcji jako "nocnej lampki", ponieważ działa przy wyłączonym telewizorze. Telewizory wszystkich RENOMOWANYCH firm są w swoich klasach PORÓWNYWALNE. Z jednym WYJĄTKIEM. Nikt poza Philipsem nie dysponuje patentem (opłacony do 2020) na AMBILIGHT, bez którego nie wyobrażam sobie oglądania WIECZORAMI filmów, transmisji sportowych i innych widowisk.
 

asqinejem

New member
Cześć wszystkim. Jestem posiadaczem 42PFL6008K i od jakiegoś czasu przeglądam ten temat, więc i ja mogę co nieco powiedzieć o tym sprzęcie, ale i zapytać :). TV nie był kalibrowany, ale kolory i inne ustawienia zrobiłem sam na oko i jestem dużo bardziej niż zadowolony. Mam jednak pytanie odnośnie ambilight, a dokładniej odległości w jakiej macie TV od ściany? Planuję zakup uchwytu, na którym telewizor będzie od ściany 4 cm. Moim zdaniem ta odległość nie będzie za mała, ale jak jest u Was? Philips jedynie napisał, aby nie ustawiać TV dalej niż 15 cm od ściany, więc do końca nie wiem...

Mam model złożony w Polsce (z lipca) i zaraz po kupnie, pierwszą rzeczą którą zrobiłem była aktualizacja oprogramowania, po której występowały delikatnie przycięcia obrazu po wyłączeniu Perfect Motion Rate. Problem usunąłem ponowną instalacją telewizora (nawet na forum Philipsa piszą, że taki zabieg może usunąć ewentualne problemy).
(...) ten ambilight to wnerwiajacy bajer ktory nie podswietla ładnie tylko na scianie za tv wyswietla punkciki ...
Niestety, ale ten pan albo nie widział jak działa Ambilight albo kłamie w żywe oczy (można dzięki temu domyślić się ile warta jest taka obsługa). Dużo ludzi narzeka na Ambilight, że to zbędny bajer, po co to i w ogóle. Jeśli tak, to niech kupi TV bez tego albo wyłącza tą funkcję, ale niech nie odradza innym przez to, że tej osobie się nie podoba. Dla mnie Ambilight to świetna sprawa, ale znajdą się osoby, dla których będzie to rzecz zbędna.
 
Ostatnia edycja:
Do góry