Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

SDman

Banned
Kupując telewizor za prawie 3tys ma się nadzieje ze zapłaciło się więcej ale sprzęt jest z górnej półki... Ja na taki nie trafiłem.

Witam,
na pewno nie jest to telewizor z górnej półki, natomiast przypadłości jakie opisujesz, nie powinny dotyczyć absolutnie nawet tańszego sprzętu.
Następnym razem przy odbiorze weź 2- 3 peny, zażądaj podłączenia do kablówki oraz np podłączenia odtwarzacza Blurey. Włączaj TV i wyłączaj i jakby chociaż raz się zawiesił czy zresecił przy świadkach
nie odpuszczaj.

Podr.
 

Xisiek

New member
Kupując telewizor za prawie 3tys ma się nadzieje ze zapłaciło się więcej ale sprzęt jest z górnej półki... Ja na taki nie trafiłem.

Dawno, dawno temu gdy telewizory kolorowe z pilotem mozna bylo kupic tylko w Baltonie i Pewexie, rzeczywiscie mialo sie wrazenie, ze kupujemy sprzet z gornej polki chocby dlatego ze srednia krajowa tamtych lat to bylo ok 20-25 USD a 20 calowy telewizor kosztowal jakies 500-600 USD. Przykladowo taki Hitachi dziala bez zadnej usterki po dzis dzien (czyli ponad 25 lat!)

Dzisiaj to ksiegowi rzadza w korporacjach i tna koszty gdzie tylko sie da, produkcja masowa, technologia dostepna dla wszystkich i takie sa efekty. Producenci przestali walczyc o klienta jakoscia produktu, walka jest tylko cenowa + marketing.
 

qq17

New member
Dawno, dawno temu gdy telewizory kolorowe z pilotem mozna bylo kupic tylko w Baltonie i Pewexie, rzeczywiscie mialo sie wrazenie, ze kupujemy sprzet z gornej polki chocby dlatego ze srednia krajowa tamtych lat to bylo ok 20-25 USD a 20 calowy telewizor kosztowal jakies 500-600 USD. Przykladowo taki Hitachi dziala bez zadnej usterki po dzis dzien (czyli ponad 25 lat!)

Dzisiaj to ksiegowi rzadza w korporacjach i tna koszty gdzie tylko sie da, produkcja masowa, technologia dostepna dla wszystkich i takie sa efekty. Producenci przestali walczyc o klienta jakoscia produktu, walka jest tylko cenowa + marketing.

Oczywiście się z tym jak najbardziej zgadzam... Jednak uważam, że gdybym kupił telewizor prosty bez Smart Tv i innych bajerów z promocji to mogę się założyć, że działał by bez zastrzeżeń - głównie o to mi chodziło...

Teraz nie wiem czy znów na niezgodność towaru z umową i czekać 14 dni czy na reklamację i mieć problem szybciej z głowy - chyba, że znów nie znajdą usterki...

P.s. Okazało się ze telewizor muszę oddać osobiście do reklamacji (tak twierdzi kierownik sklepu). Sprawę wiec załatwię dopiero w poniedziałek.
 
Ostatnia edycja:

asial

New member
Witam
Mam pytanie dotyczące dostrajania stacji tv w tym TV. Otóż telewizor zamierzam podłączyć do tv kablowej w której nadawane są kanały cyfrowe w standardze DVB-C oraz jest retransmitowana TV naziemna w standardzie DVB-T MPEG4. Czy ten TV dostraja wszystkie powyżej opisane kanały , czy tylko tak jak w starszych modelach w menu wybiera albo DVB-C albo DVB-T przyczym jak dostrajam DVB-C to giną kanały DVB-T i na odwrót.

Dzwoniłem na infolinię Philipsa i uzyskałem odpowiedź (z instrukcji obsługi wynika to samo) a więc inżynierowie z Philipsa nie przewidzieli sytuacji że może ktoś odbierać z jednego kabla antenowego standard dvb-c i dvb-t. Oczywiście telewizor dostraja i zapamiętuje stacje i dvb-c i dvb-t, ale żeby podczas normalnego oglądania tv np kanału w dvb-c przełączyć na kanał dvb-t to trzeba wejść w menu-> konfiguracja -> ustawienia kanałów -> instalacja kanałów -> połączenia anteny -> antenowe DVB-T (chyba z 6 przyciśnięć pilota)
To porażka w porównaniu do TV LG, samsung, sony i innych gdzie użytkownik ma do wyboru wszystkie dostrojone kanały niezależnie od standardu ich nadawania.
Nie mam jeszcze tego telewizora, ale tak zrozumiałem doradcę i instrukcję, jeżeli nie mam racji proszę poprawcie mnie.
 

kacperhq

New member
.
Nie mam jeszcze tego telewizora, ale tak zrozumiałem doradcę i instrukcję, jeżeli nie mam racji proszę poprawcie mnie.

Dobrze zrozumiałeś. TV wymaga przełączenia miedzy sygnałem DVB-T/DVB-C. Moim zdanie to nie jest duże utrudnienie gdyż wszystkie kanały ogólnodostępne nadawane w DVB-T muszą być dostępne u dostawców kablowych więc nie wiem poco korzystać z tych 2 sygnałów naraz. No chyba że masz wykupiony płatny dostęp do DVB-T.
 

marekjw2523

New member
No i jak Panowie tv ? Sam mam zamiar kupić tv pod PS4 bo niestety moja plazma obsługuję tylko HDREAD no i prąd żre jak szalona ;). Warto czy może kolejny chiński badziew przy którym trzeba się modlić by coś się nie zepsuło bo dodam że moja plazma odpukać 5 lat bez najmniejszych problemów działa
 

strzala

Member
Dobrze zrozumiałeś. TV wymaga przełączenia miedzy sygnałem DVB-T/DVB-C. Moim zdanie to nie jest duże utrudnienie gdyż wszystkie kanały ogólnodostępne nadawane w DVB-T muszą być dostępne u dostawców kablowych więc nie wiem poco korzystać z tych 2 sygnałów naraz. No chyba że masz wykupiony płatny dostęp do DVB-T.

Ponad 2 lata temu byłem abonentem lokalnej kablówki we Wrocławiu, w której podstawowy pakiet cyfrowy(ok. 70 kanałów) był udostępniany bez kodowania w paśmie częstotliwościowym przeznaczonym dla DVB-T. Wystarczyło posiadać TV z możliwością odbioru DVB-T MPEG4 i już można było to wszystko wyszukać i oglądać. Jednak kablówka oferowała także dodatkowe programy w pakietach po kilka programów(np. Canal+, HBO i wersje HD niektórych kanałów z pakietu podstawowego), które można było dokupić do tego pakietu podstawowego. Oprócz tego, że były kodowane i wymagały dokupienia jakiegoś modułu Conax, to dodatkowo były nadawane w paśmie przeznaczonym dla DVB-C. W takim przypadku posiadanie Philipsa byłoby dużym utrudnieniem.
 

kacperhq

New member
Ponad 2 lata temu byłem abonentem lokalnej kablówki we Wrocławiu, w której podstawowy pakiet cyfrowy(ok. 70 kanałów) był udostępniany bez kodowania w paśmie częstotliwościowym przeznaczonym dla DVB-T. Wystarczyło posiadać TV z możliwością odbioru DVB-T MPEG4 i już można było to wszystko wyszukać i oglądać. Jednak kablówka oferowała także dodatkowe programy w pakietach po kilka programów(np. Canal+, HBO i wersje HD niektórych kanałów z pakietu podstawowego), które można było dokupić do tego pakietu podstawowego. Oprócz tego, że były kodowane i wymagały dokupienia jakiegoś modułu Conax, to dodatkowo były nadawane w paśmie przeznaczonym dla DVB-C. W takim przypadku posiadanie Philipsa byłoby dużym utrudnieniem.

Dziwaczna ta kablówka albo coś pomieszałeś. Co oznacza "w paśmie częstotliwościowym przeznaczonym dla DVB-T" ? Specem od tematyki nie jestem ale oba standardy są w stanie działać w tym samym paśmie, różnią się jedynie kodowaniem. Standard DVB-T moża zapodac w kabel ale to na dłuższą mete nie ma to żadnego sensu ( nie da się w tym standardzie zrobić pewnych rzeczy które zostały zawarte w DVB-C), ale mieszanie 2 standardów w jednym kablu to ciekawostka ( koszty utrzymania i serwisowania takiego rozwiązania niewspółmierne do zysków zwłaszcza że większość TV posiadało oba tunery)
 

asial

New member
Dobrze zrozumiałeś. TV wymaga przełączenia miedzy sygnałem DVB-T/DVB-C. Moim zdanie to nie jest duże utrudnienie gdyż wszystkie kanały ogólnodostępne nadawane w DVB-T muszą być dostępne u dostawców kablowych więc nie wiem poco korzystać z tych 2 sygnałów naraz. No chyba że masz wykupiony płatny dostęp do DVB-T.

Dziś sprawdziłem na innym TV także na Philipsie, okazuje się że masz rację, prawie wszystkie kanały z MUX 1,2 i 3 są nadawane w standardzie DVB-c poza ATM rozrywka i Polsat sport news. Zmyliło mnie to jak weszła w eter naziemna telewizja cyfrowa w standardzie dvb-t to moja kablówka telewizja kablowa Koszalin retransmitowała ją tylko w standardzie dvb-t i wtedy na TV Philips był "ból" bo część kanałów była w dvb-c a część w dvb-t, teraz już jest wszystko poza dwoma ww jest w dvb-c.
Dziękuję i pozdrawiam
 

strzala

Member
Dziwaczna ta kablówka albo coś pomieszałeś. Co oznacza "w paśmie częstotliwościowym przeznaczonym dla DVB-T" ? Specem od tematyki nie jestem ale oba standardy są w stanie działać w tym samym paśmie, różnią się jedynie kodowaniem. Standard DVB-T moża zapodac w kabel ale to na dłuższą mete nie ma to żadnego sensu ( nie da się w tym standardzie zrobić pewnych rzeczy które zostały zawarte w DVB-C), ale mieszanie 2 standardów w jednym kablu to ciekawostka ( koszty utrzymania i serwisowania takiego rozwiązania niewspółmierne do zysków zwłaszcza że większość TV posiadało oba tunery)

Faktycznie namieszałem, bo wydawało mi się, że w cyfrowej telewizji kablowej podobnie jak w analogowej są oddzielne pasma. Zasugerowałem się tym, że w tamtej kablówce było tak podzielone, że na niższych częstotliwościach były kanały analogowe i DVB-T(tu nawet wykorzystali zakres 177,5-226,5), a na wyższych DVB-C. Kiedy to tam wprowadzali, to był rok 2009/2010 i wbrew pozorom na rynku nie było jeszcze zbyt wielu telewizorów z tunerami DVB-C. Właściciel tej kablówki, to właściwie wiedział tylko o jakichś Samsungach. Inne większe kablówki mogły sobie pozwolić na oferowanie klientom zewnętrznych dekoderów DVB-C, a jemu się to nie opłacało. Dlatego jak z nim rozmawiałem, to było to dla niego najlepsze rozwiązanie, bo większość klientów i tak się zadowalała tym podstawowym pakietem. Nie mieszkam tam już od 2 lat, więc nie wiem jak to teraz wygląda, ale skoro zakupił wtedy sprzęt za dosyć spore pieniądze, to nie sądzę, że teraz już to powymieniał.
 

WeelkooPL

New member
Panowie - pytanie następujące. Już byłem zdecydowany na 47PFL6008 ale zmartwił mnie brak obsługi DTS i teraz mam dylemat. Zmieniać wybór, kupić jakiś player wraz z Philipsem lub po prostu puszczać filmy z PC (który i tak stale będzie podłączony do TV). Pytanie zasadnicze - czy stracę na jakości odtwarzanego materiału (wbudowany odtwarzacz vs materiał puszczany z PC podłączonym kablem HDMI)? Czy przy materiale puszczanym z PC działać będzie poprawnie Perfect Natural Motion?
 

SDman

Banned
Panowie - pytanie następujące. Już byłem zdecydowany na 47PFL6008 ale zmartwił mnie brak obsługi DTS i teraz mam dylemat. Zmieniać wybór, kupić jakiś player wraz z Philipsem lub po prostu puszczać filmy z PC (który i tak stale będzie podłączony do TV). Pytanie zasadnicze - czy stracę na jakości odtwarzanego materiału (wbudowany odtwarzacz vs materiał puszczany z PC podłączonym kablem HDMI)? Czy przy materiale puszczanym z PC działać będzie poprawnie Perfect Natural Motion?

Witam,
jakość będzie lepsza bynajmniej tak się dzieje z odtwarzacza Blu-Ray.
Mam BD-F6500 Samsunga, jak zobaczysz jakość materiałów z niego począwszy od
jego USB poprzez jego smart TV to już nie będziesz używał smarta w TV.
Jakość jest zauważalnie lepsza i dotyczy to również innych marek TV sprawdzane na:
Sony , Panasonic, Samsung.

Pozdr.
 

PiotrG

New member
No i jak Panowie tv ? Sam mam zamiar kupić tv pod PS4 bo niestety moja plazma obsługuję tylko HDREAD no i prąd żre jak szalona ;). Warto czy może kolejny chiński badziew przy którym trzeba się modlić by coś się nie zepsuło bo dodam że moja plazma odpukać 5 lat bez najmniejszych problemów działa

Niestety trzeba się modlić.
 

lucjan 5

New member
Ja ma co prawda 42PFL6008K, lecz na moim telewizorze jest tabliczka znamionowa, w której "stoi" że został zmontowany w lipcu 2013 w Polsce. Poprzedni mój Philips był montowany w 2011 na Węgrzech.
 
Do góry