Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

EdekBIS

New member
wlasnie bardzo dobrze ze poruszyles ten aspekt. Czy nie jest tak ze wszystkie profile (procz OSOBISTY) czyli FILM, STANDARD itd. sa nietykalne a zmiana jakiegokolwiek parametru powoduje automatyczny przeskok na profil OSOBISTY ?

Mozna z nich smialo korzystac i je modyfikowac wedlug wlasnych upodoban. W profilu osobistym zapisane sa ustawienia jakie generuje podczas instalacji telewizor - w dowolnym momencie mozna wprowadzac do wszystkich nastawow wlasne korekty.
 

gruby123452

New member
pomoc w wybraniu tv

Witam
Od jakiegoś czasu poszukuje nowego, większego TV (mam LG od 6 lat, 42" HDReady). Trafiłem na ten model Philipsa w cenie 3668 zł, jednak chciałem kupić coś do 3000 zł (47" lub więcej jak się da). Tv oglądam na wprost lub pod niewielkimi kątami, często wieczorem, sygnał mam z kablówki przez dekoder (niestety mimo kanałów hd jakość jest jest rewelacyjna), posiadam PS3 i często gram. Zależy mi na TV który ma bardzo dobry obraz. Nie zależy mi na wodotryskach jeżeli miał bym za nie dużo płacić. Fajnie jak są. Kwestia czy warto dołożyć do tego TV czy lepiej poszukać czegoś tańszego. Jak wspomniałem chciałbym aby obraz był rewelacyjny. Z testu wynika, że ten model taki jest. Boje się również o nierównomierne podświetlanie matrycy przez krawędziowe podświetlanie LED. Proszę o pomoc.
 

joksior

New member
Nierównomierne podświetlenie matrycy?

Witam,

Od soboty jestem posiadaczem tego philipsa 47 cale i powiem że ogólnie obraz jest bardzo ładny, żywy i naturalny, gdy dalej zacząłem grzebać w ustawieniach i zauważyłem że u mnie jest nierównomierne podświetlenie, takie chmurki, według mnie to skandal żeby tak było za nie małe pieniądze, no ale cóż, u mnie takie podświetlenie widać tylko na czarnym tle, podczas normalnego oglądania nie widać,

Ustawienia standardowe (styl standardowy):

7225adf32235b75agen.jpg



Po kilku kombinacji ustawień wyszło mi tak i już aż tak nie widać tego nierównomiernego podświetlenia, (ustawienie to styl osobisty, dynamiczne podświetlenie - najlepszy obraz):

3c8d1ffbc4a4d57egen.jpg


Niby to dobre ustawienie, nie widać tego podświetlenia ale obraz ogólnie staje się ciemniejszy i np podczas oglądania filmu przykładowo jakieś nocne sceny to obraz staje się bardzo ciemny, mało widać szczegółów w obrazie. Panowie co powinienem zrobić z tym? zgłosić to do serwisu? uznają reklamacje za takie coś? Aha, telewizor kupiłem w sklepie RtvEuroAgd.
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Niby to dobre ustawienie, nie widać tego podświetlenia ale obraz ogólnie staje się ciemniejszy i np podczas oglądania filmu przykładowo jakieś nocne sceny to obraz staje się bardzo ciemny, mało widać szczegółów w obrazie.

Witam,
no właśnie niby dobre , a czegoś brakuje czyli dla mnie nie dobre.
Zobacz czy widzisz szczegóły na tym czy "czarną" breję.

pobieranie

Pozdr.
 

SDman

Banned
Niby to dobre ustawienie, nie widać tego podświetlenia ale obraz ogólnie staje się ciemniejszy i np podczas oglądania filmu przykładowo jakieś nocne sceny to obraz staje się bardzo ciemny, mało widać szczegółów w obrazie.

Witam,
no właśnie niby dobre , a czegoś brakuje czyli dla mnie nie dobre.
Zobacz czy widzisz szczegóły na tym czy "czarna" breję.

pobieranie

Pozdr.
 

tponiat

New member
Witam,
telewizor kupiłem w sklepie RtvEuroAgd.

Zaszedłem tam ostatnio z zamiarem obejrzenia 6008 w 55" (po prześledzeniu forum i usłyszeniu opinii od jego użytkowników jestem zdecydowany na zakup tego modelu). W sklepie były dwie wersje 47" i 55".
Znalazłem sprzedawce, poprosiłem go o podejście ze mną do wybranego Tv i gdy już się tam znaleźliśmy usłyszałem coś w stylu:
"Czy można wiedzieć dlaczego akurat Philips? Oni robią bardzo słabe TV, polecam LG ew. Samsung".
Poproszony o pokazanie obrazu zaczął kombinować coś z pilotem, ale bez efektów. Nie wiem, czy nie umiał go obsługiwać, czy baterie były rozładowane (czy nie chciał mi nic na nim pokazać - o tym kawałek dalej), rzucił jedynie hasło "Z tymi tv nie da się nic zrobić, proszę zobaczyć - nie reagują". Jako że jestem na ten model zdecydowany zapytałem, czy mają go na stanie (cena ~5500 zł) i jaki rabat mogą mi zaproponować. Sprzedawca wrócił po krótkiej chwili i powiedział, że ten jest ostatni i że cena jest nienegocjowalna. Nie chce tv powystawowego, więc zapytałem na kiedy mógłby ściągnąć nowy model, a uzyskana odpowiedź kosmicznie mnie zaskoczyła:
"Nie da się go ściągnąć, więcej ich nie będzie."

Moje odczucie:
Sprzedawca bardzo nie chciał sprzedać mi tego tv ...

Pytanie do Was:
1. Czy w EURO RTV AGD mają słabą prowizję za sprzedaż Philipsów, a zdecydowanie większą za LG i Samsungi?
2. Czy Philips wycofuje się z tych sklepów?

PS: Tego samego dnia zaszedłem do MM. Bardzo miłą Pani powiedziała, że na jutro dowie się, za ile mogą go ściągnąć i jaka będzie cena (na stronie mają 55" po 5600 zł). Następnego dnia otrzymałem telefon, że tv powinien być na miejscu do piątku, kierownik pozwolił na obniżenie ceny do 5200 zł. Wydębię jeszcze tylko przedłużenie gwarancji i tv wyląduje w moim salonie :)
 

PiotrG

New member
Zaszedłem tam ostatnio z zamiarem obejrzenia 6008 w 55" (po prześledzeniu forum i usłyszeniu opinii od jego użytkowników jestem zdecydowany na zakup tego modelu). W sklepie były dwie wersje 47" i 55".
Znalazłem sprzedawce, poprosiłem go o podejście ze mną do wybranego Tv i gdy już się tam znaleźliśmy usłyszałem coś w stylu:
"Czy można wiedzieć dlaczego akurat Philips? Oni robią bardzo słabe TV, polecam LG ew. Samsung".
Poproszony o pokazanie obrazu zaczął kombinować coś z pilotem, ale bez efektów. Nie wiem, czy nie umiał go obsługiwać, czy baterie były rozładowane (czy nie chciał mi nic na nim pokazać - o tym kawałek dalej), rzucił jedynie hasło "Z tymi tv nie da się nic zrobić, proszę zobaczyć - nie reagują". Jako że jestem na ten model zdecydowany zapytałem, czy mają go na stanie (cena ~5500 zł) i jaki rabat mogą mi zaproponować. Sprzedawca wrócił po krótkiej chwili i powiedział, że ten jest ostatni i że cena jest nienegocjowalna. Nie chce tv powystawowego, więc zapytałem na kiedy mógłby ściągnąć nowy model, a uzyskana odpowiedź kosmicznie mnie zaskoczyła:
"Nie da się go ściągnąć, więcej ich nie będzie."

Moje odczucie:
Sprzedawca bardzo nie chciał sprzedać mi tego tv ...

Pytanie do Was:
1. Czy w EURO RTV AGD mają słabą prowizję za sprzedaż Philipsów, a zdecydowanie większą za LG i Samsungi?
2. Czy Philips wycofuje się z tych sklepów?

PS: Tego samego dnia zaszedłem do MM. Bardzo miłą Pani powiedziała, że na jutro dowie się, za ile mogą go ściągnąć i jaka będzie cena (na stronie mają 55" po 5600 zł). Następnego dnia otrzymałem telefon, że tv powinien być na miejscu do piątku, kierownik pozwolił na obniżenie ceny do 5200 zł. Wydębię jeszcze tylko przedłużenie gwarancji i tv wyląduje w moim salonie :)

Jak ja kupowałem swojego 47" na sklepie w euro była jeszcze jedna wersja tego modelu tyko 42" i traf chciał, że to był jedyny telewizor w sklepie który miał walniętą matrycę :) Sprzedawca powiedział to co wywnioskował na podstawie zapytań klientów i sprzedaży. Philips nie jest liderem a sam telewizor potrafi płatać figle. Jest dla ludzi cierpliwych i takich którym nie obce są pojęcia update, restart, kalibracja.... ":) Pozdrawiam
 

joksior

New member
Czemu na PW? to jakaś tajemnica - co druga osoba się o to pyta. Jak już dostaniesz to się pochwal.

żadna tajemnica, tylko kiki pewnie nie lubi podawać tutaj publicznie, czytałem wcześniejsze wpisy i każda osoba która prosiła o podanie ustawień otrzymywała na PW.

tponiat - jak ja poszedłem do sklepu to oni mieli ten model na wystawie, poprosiłem o zamówienie sztuki nierozpakowanej to gościu sprawdził w komputerze czy mają na stanie w centrali w Warszawie i było kilka sztuk jeszcze, nie robił problemu z zamówieniem, telewizor otrzymałem po dwóch dniach.
 
Ostatnia edycja:

matysone

New member
W Avansie mają 55 po 5750 i drugi telewizor 32pfl4508 z 9,99. Ja znalazłem chętnego na 32 za 1250 i mój 55 wyniesie mnie 4500, taka okazja może się nie powtórzyć. Telewizory już zamówiłem i dzisiaj najpóźniej jutro odbieram:D
 

EdekBIS

New member
Niby to dobre ustawienie, nie widać tego podświetlenia ale obraz ogólnie staje się ciemniejszy i np podczas oglądania filmu przykładowo jakieś nocne sceny to obraz staje się bardzo ciemny, mało widać szczegółów w obrazie. Panowie co powinienem zrobić z tym? zgłosić to do serwisu? uznają reklamacje za takie coś? Aha, telewizor kupiłem w sklepie RtvEuroAgd.

Ustawienie dynamiczne podświetlenie - "najlepszy obraz" i testowanie na czarnej planszy zawsze da ja czarna bo tv mocno wygasi matryce. Ta nastawa jest jednak bardzo kiepska. Gdy tylko na takiej planszy pojawi sie np. ksiezyc zajmujacy 1/4 powierzchni to czern wokol stanie sie zdecydowanie jasniejsza.

Zasada jest taka, ze w trybie "najlepszy obraz" tv wygasza matryce jak jasnych obszarow jest ponizej 1/5 powierzchni) w przeciwnym razie czern bedzie bardziej szara niz gdybys skorzystal z ustawienia dynamiczne podświetlenie - "standard" lub "najlepsze zasilanie".

Do tego w trybie "najlepszy obraz" zmiany dokonywane sa mocno skokowo i jest to widoczne i nienaturalne. Jak zmieni sie scena z jasnej na ciemna to po okolo 2 sekundach nastepuje gwaltowne przyciemnienie do tego postepujace co w konsekwencji konczy sie utrata wielu detali - obraz robi sie nienaturalnie ciemny (niby ma poprawic postrzeganie czerni, ale powoduje wygaszenie ekranu i mala co widac).

Najlepsze zasilanie wydaje sie lepszym rozwiazaniem bo nie widac tutaj az tak tej skokowosci - reakcja na przyciemnianie odbywa sie stopniowo i trwa okolo 6 sekund, a nie 2 sekundy wiec nie widac tak tych skokow. Funkcja ta ma jednak podobna wade jak poprzednia - mocno zaciemnia obraz i znikaja detale.

Funkcja standard wydaje sie najlepsza - tutaj sciemnianie jest bardzo delikatne, nie widac skokowosci i nie gina tak detale. Oczywiscie efekt czerni jest slabszy ale zadac trzeba sobie pytanie, czy chesz ogladac czarny ekran z brakiem detali i wiecznymi skokami jasnosci (widoczne mocno przy czestych zmianach ujec - jasne pomieszzcenie, ciemne pomieszczenie), czy normalny obraz.
 
Ostatnia edycja:

joksior

New member
Funkcja standard wydaje sie najlepsza - tutaj sciemnianie jest bardzo delikatne, nie widac skokowosci i nie gina tak detale. Oczywiscie efekt czerni jest slabszy ale zadac trzeba sobie pytanie, czy chesz ogladac czarny ekran z brakiem detali i wiecznymi skokami jasnosci (widoczne mocno przy czestych zmianach ujec - jasne pomieszzcenie, ciemne pomieszczenie), czy normalny obraz.

Bardzo ładnie to opisałeś, już wiem na jakie ustawić, a podpowiesz mi na ile ustawić kontrast funkcji Backlight tak aby efekty były dobre i bez widocznych chmur w ciemnych scenach? Obecnie mam ustawione na 45 i nie mam widocznych chmurek ale jednak troszkę za ciemny obraz jest. Fajnie by było gdyby każdy podał tu swoje pełne ustawienia, każdy mógłby sobie porównać i zmieniać. Efekt końcowy byłby taki że znalazło by się najlepsze ustawienia dla każdego, trzeba tylko pomóc i doradzać nawzajem. Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

radziej100

New member
Wracając do 3D, czy ktoś mógłby sprawdzić na aktualnym firmware, czy youtube odtwarza 3D? U mnie po aktualizacji wszystkie oryginalne dema 3D na youtube konwertuje do 2D, przycisk 3D jest nieaktywny. Na starym oprogramowaniu było OK. Sprostowanie do wcześniejszego posta - konwersja 2D do 3D działa dla zewnętrznego sygnału z satelity. Model 47PFL6008.
 

SDman

Banned
Efekt końcowy byłby taki że znalazło by się najlepsze ustawienia dla każdego, trzeba tylko pomóc i doradzać nawzajem. Pozdrawiam.

Witam,
nie zapominaj tylko, że TV to nie McDonald`s.
Każdy wymaga indywidualnej kalibracji (nasycenia kolorów w szczególności), a oczywiste
jest, że My również się różnimy i każdy może mieć inne postrzeganie.
Co dla jednych jest kolorowe, dla drugich zaledwie blade.

Pozdr.
 

lucjan 5

New member
Wracając do 3D, czy ktoś mógłby sprawdzić na aktualnym firmware, czy youtube odtwarza 3D? U mnie po aktualizacji wszystkie oryginalne dema 3D na youtube konwertuje do 2D, przycisk 3D jest nieaktywny. Na starym oprogramowaniu było OK. Sprostowanie do wcześniejszego posta - konwersja 2D do 3D działa dla zewnętrznego sygnału z satelity. Model 47PFL6008.
Gdy Ci odpowiadałem nie napisałem, że odbieram tylko cyfrową naziemną. Mój model to "42", ale to chyba nie ma znaczenia w tym przypadku. Co do Youtube nie sprawdzałem. Szczerze mówiąc 3D to dla mnie tylko ciekawostka. Chociaż nie miał bym nic przeciw temu by Olimpiadę Zimową i Mundial "puścili" w 3D.
 
Do góry