Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

PiotrG

New member
Witam mysle ze poluzowanei srubek tu nic ci nie da, trzeba nauczyc sie zyc z taka wada podswietlenia krawedziowego..
Może da, może nie - miałem chmurki również po prawej stronie, najwięcej w narożniku. Trochę ponaciągałem obudowę oraz pomasowałem to miejsce. Nie ma śladu. Co do lewej to widzę ewidentnie koncentracje białego światła właśnie w miejscach mocowania śrubek. Gdyby nie to że mój TV wisi (i nie mogę się zebrać na jego zdjęcie) to bym już dawno te śrubki poluzował. Dam znać jak tyko nabiorę natchnienia :)
 

EdekBIS

New member
A ja proponuje włączyć film w hd lub fullhd i dopiero pobawić się ustawieniami / menu. Życzę powodzenia.


Dokladnie! Menu jest mulowate samo z siebie, ale jak juz odpali sie jakis film w hd, cos ze smart tv, demo 3d i chce wejsc w ustawienia to to co sie dzieje zaczyna przechodzic samo siebie.

Odpalenie dowolnego programu np. z TVN Player i zwiekszenie glosnosci powoduje, ze telewizor zaczyna zyc wlasnym zyciem. Wcisniesz dwa trzy razy przycisk zmiany glosnosci o 1, a telewizor potrafi z volume 10 przejsc do volume 30 i wyc! Dasz wstecz, a glosnosc zjezdza do 5.
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wystarczy wykonywać pojedyncze polecenia i telewizor gra znakomicie. A jakość obrazu zawsze jest i tak bardzo dobra.
 

EdekBIS

New member
W tym rzecz, ze nie wystarczy. Jezeli wciskasz raz przycisk i nic sie nie dzieje przez kilka sekund to czlowiek podejrzewa, ze moze za lekko wcisnal i wciska drugi raz. Znowu nic sie nie dzieje to wciska trzeci raz. Telewizor po 5 sekundach przetrawi sobie polecenie i leci jak oszalaly w gore zmieniajac poziom glosnosci w czkawkowy sposob (nikt juz pilota nie wciska). Poziom sygnalu idzie samopas do gory to zaczyna sie walka ze sciszaniem i robi sie sajgon.

Takie rzeczy jak zmiana glosnosci to powinny isc jak burza zwlaszcza w telewizorze z procesorem dwurdzeniowym.
 
Ostatnia edycja:

bartbuks

New member
Tzn można robić tak jak ja. Po prostu nie korzystam ze smart TV.

Mam za to inny problem. Otóż nie aktualizowałem tv od odebrania go ze sklepu kikiego. Teraz sam się cały czas o to prosi, choć odrzucam każda prośbę. W piątek np włączył się sam, co mnie bardzo zdziwiło, a co jakiś czas np informuje mnie, że za minutę się wyłączy.

Co nie zmienia faktu, że obraz jest super i jaram się nim.

Wysłane z mojego Nexus 4 za pomocą Tapatalk 4
 

Calvex

New member
Siemka, jak macie ustawiony obraz ? bo mi w media expert za 20 zl ustawili tak:

blacklight 100
kolor 66
ostrosc 7
redukcja szumow - sredni
zmniejszenie usterek mpeg - srednio
perfect natural motion - srednio
clear lcd - wlacz
kontrast dynam - maxim
dynamiczne podswietlenie - najlepszy obraz
wzmocnienie kolorow - maximum
czujnik swiatla - wlaczone
gama 0
temperatura koloru - zimny
kontrast wideo 100
jasnosc 50
 

EdekBIS

New member
Takimi parametrami to Ci obraz tylko zepsuli. Reklamuj to i zadaj zwrotu pieniedzy. Takie nastawy nie beda dobre do niczego, ops przepraszam - moze do ogladania na plazy w slonecznym Egipcie - na pewno nie do domu.

Ktos kto to robil nie ma pojecia co robil :)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To nie są dobre ustawienia, chyba że ktoś tak lubi i Twoje potrzeby są podobne. Mam Philipsa 7008 i obraz jest rewelacyjny. Bardzo rzadko korzystam ze smart TV - od tego wymyślono komputer !!!
 

sz3fu

New member
To nie są dobre ustawienia, chyba że ktoś tak lubi i Twoje potrzeby są podobne. Mam Philipsa 7008 i obraz jest rewelacyjny. Bardzo rzadko korzystam ze smart TV - od tego wymyślono komputer !!!

To co piszesz jest jest smieszne , najpierw robisz testy, polecasz, zachecasz do kupna a Teraz piszesz ze do smart Tv jest Pc w Tv za 3tys mozna wymagac poniewaz nie sa to male pieniadze , smart Tv w philipsie wywoluje odruchy wymiotne , Na statym panasonicu wszystko dziala plynnie Bez przycinki a tu to wracaja czasy tetrisa, wiec Daruj sobie tego typu komentarze bo jest to nie Na miejscu

Wysłane z mojego HTC Desire X za pomocą Tapatalk 4
 

qq17

New member
Witam,

Stałem się w piątek posiadaczem tego telewizora. Pierwsze wrażenia po krótkim czasie użytkowania bardzo negatywne.

Postaram się pokrótce przedstawić moją historię:

Popołudniu w piątek udałem się do sklepu gdzie za 2989zł kupiłem telewizor wraz z tabletem Pentagrama gratis. Wróciłem do domu zamontowałem wszystko i odpalam...

Po przejściu przez całą procedurę konfiguracyjną wreszcie jest :)

Z racji tego, że byłem przed wyjazdem sprawdziłem wszystko po łepkach odpaliłem jakiś teledysk z dysku przenośnego i zacząłem się pakować...
Wyszedłem z pokoju wracam za jakieś 15 minut, telewizor wyłączony... Hmm myślę może żona wyłączyła, ok odpalam jeszcze raz...

Za jakiś czas problem znów się powtórzył, pomyślałem, żę spróbuję inne gniazdo USB jednak to samo - reset po jakimś czasie...

Wyskoczyło mi okienko z informacją o aktualizacji, pomyślałem więc, że może to pomoże... Było lepiej jednak telewizor dalej miał jakieś nieoczekiwane resety. Nie miałem więcej czasu więc nic z tym nie robiłem.

Wczoraj wróciłem do domu, odpaliłem wieczorem film z USB (pendrive) i zacząłem ogladać (film w formacie mkv 14Gb wagi jakość 1080i) no i po około 30 minutach zaspałem...

Obudziłem się patrze a telewizor wyłączony... Przy próbie włączenia na telewizorze pokazuje się logo Philips, zapala się Abilight po czym telewizor się resetuje i tak w kółko...

Dziś idę do sklepu z reklamacją towaru jako nie zgodny z umową i żądaniem wymiany na nowy.
 

PiotrG

New member
Witam,

Stałem się w piątek posiadaczem tego telewizora. Pierwsze wrażenia po krótkim czasie użytkowania bardzo negatywne.

Postaram się pokrótce przedstawić moją historię:

Popołudniu w piątek udałem się do sklepu gdzie za 2989zł kupiłem telewizor wraz z tabletem Pentagrama gratis. Wróciłem do domu zamontowałem wszystko i odpalam...

Po przejściu przez całą procedurę konfiguracyjną wreszcie jest :)

Z racji tego, że byłem przed wyjazdem sprawdziłem wszystko po łepkach odpaliłem jakiś teledysk z dysku przenośnego i zacząłem się pakować...
Wyszedłem z pokoju wracam za jakieś 15 minut, telewizor wyłączony... Hmm myślę może żona wyłączyła, ok odpalam jeszcze raz...

Za jakiś czas problem znów się powtórzył, pomyślałem, żę spróbuję inne gniazdo USB jednak to samo - reset po jakimś czasie...

Wyskoczyło mi okienko z informacją o aktualizacji, pomyślałem więc, że może to pomoże... Było lepiej jednak telewizor dalej miał jakieś nieoczekiwane resety. Nie miałem więcej czasu więc nic z tym nie robiłem.

Wczoraj wróciłem do domu, odpaliłem wieczorem film z USB (pendrive) i zacząłem ogladać (film w formacie mkv 14Gb wagi jakość 1080i) no i po około 30 minutach zaspałem...

Obudziłem się patrze a telewizor wyłączony... Przy próbie włączenia na telewizorze pokazuje się logo Philips, zapala się Abilight po czym telewizor się resetuje i tak w kółko...

Dziś idę do sklepu z reklamacją towaru jako nie zgodny z umową i żądaniem wymiany na nowy.
Możesz podać wersje softu jaką masz? Znajdziesz to w ustawieniach w menu aktualizacji oprogramowania.
 

qq17

New member
Możesz podać wersje softu jaką masz? Znajdziesz to w ustawieniach w menu aktualizacji oprogramowania.


Bardzo chętnie podałbym Ci wersje softu ale zanim wejdę w MENU to telewizor zdąży się zrestartować, spróbuję jeszcze teraz jak wrócę bo był cały dzień odpięty od zasilania to może się coś naprawiło ;)
 

pitpawel

New member
Jeżeli już ruszony został temat ustawień w tym TV to może ktoś podpowie coś w sprawie najlepszych ustawień pod filmy oglądane na wieczór w domku?
 

PiotrG

New member
Bardzo chętnie podałbym Ci wersje softu ale zanim wejdę w MENU to telewizor zdąży się zrestartować, spróbuję jeszcze teraz jak wrócę bo był cały dzień odpięty od zasilania to może się coś naprawiło ;)
Miałem (zresztą nie jedyny - można poczytać parę stron wcześniej) problemy z restartami przy wersji ...051. |Najnowszy soft tj 056 rozwiązał te problemy. Proponuje spróbować wgrać go. Dostępny jest na stronie producenta. Koniecznie na końcu uruchom ponowną instalację telewizora (menu obrazu, ustawienia ogólne, na samym dole) Życzę powodzenia.
 

qq17

New member
Telewizor został oddany do sklepu jako niezgodność towaru z umową wraz z żądaniem wymiany telewizora na nowy... Zobaczymy jak do tego żądania ustosunkuje się sklep.

Po podłączeniu telewizora do internetu, telewizor wykrył aktualizację, która została wykonana. Myślę, że miałem najnowszy soft, jednak nie przeszedłem ponownej konfiguracji.
 

qq17

New member
Miałem (zresztą nie jedyny - można poczytać parę stron wcześniej) problemy z restartami przy wersji ...051. |Najnowszy soft tj 056 rozwiązał te problemy. Proponuje spróbować wgrać go. Dostępny jest na stronie producenta. Koniecznie na końcu uruchom ponowną instalację telewizora (menu obrazu, ustawienia ogólne, na samym dole) Życzę powodzenia.

Przepraszam za post pod postem ale zapomniałem zapytać czy restart zdarzał Ci się też przy używaniu pendriva lub dysku USB?
 

Calvex

New member
Takimi parametrami to Ci obraz tylko zepsuli. Reklamuj to i zadaj zwrotu pieniedzy. Takie nastawy nie beda dobre do niczego, ops przepraszam - moze do ogladania na plazy w slonecznym Egipcie - na pewno nie do domu.

Ktos kto to robil nie ma pojecia co robil :)


Ok, przestawiłem ustawienia obrazu na "Naturalne". A ty jak masz z kalibrowany obraz ?

Ja mam 6198k i oglądałem masy filmów na pendrive i nigdy (odpukać) żadnych zawiech nie mialem. Filmy po DLNA tez dzialaja elegancko, wczoraj np. ogladalem Hobbita 1080p blue ray w 14 gb .mkv i bez problemu.
 
Ostatnia edycja:
Do góry