Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

PiotrG

New member
Jak sprawuje sie nowy soft? - widoczna poprawa plynnosci? - brak restartow i zawiech?
Jak dla mnie w porównaniu do wersji poprzedniej (171.51) jest super. Nie ma żadnej poprawy płynności - bo tego update nie zawierał (pisałem o tym wcześniej). Ale za to nie ma żadnych restartów ani problemów z wyłączaniem i włączaniem. TV po prostu działa.
 
Mam pytanie do posiadaczy modeli Philips ...w moim przypadku 42PFL6008. Mianowicie mam taki problem iż gdy wejdę w opcję SmartTV lub inne ....głębiej w menu TV. To po wyjściu nie łapie mi ponownie obrazu z wejścia HDMI (dokładnie wzmacniacza Denon AVR 1611). Pomaga ponowne wł/wył TV na pilocie lub z gniazdka. Może to jakaś banalna opcja w ustawieniach ?

Ps. już po sprawie ....podłączyłem do innego gniazda HDMI i jest OK a dokładniej Denon był w tzw. opcji przepuszczania sygnału video mimo iż był niby "wyłączony" tzw małe pobieranie prądu jednak sygnał jak widać ma kłopoty w tym przypadku na niektórych urządzeniach.
 
Ostatnia edycja:

piot.rek

New member
Mylisz się , Ambi działa przy wyłączonej matrycy przy sofcie najnowszym po przytrzymaniu przycisku Ambilight. Przy sofcie starszym nie działa. Nei polecam jednak updatu do najnowszej wersji softu tylko dla takiego bajeru

Zaktualizowałem do najnowszego softu no i niestety, przy wylaczonym ekranie ambi tez sie wylacza a przycisk Ambilight na pilocie uruchamia ponownie ekran
 

piot.rek

New member
Odnośnie nowego softu, to tak jak już tu było powiedziane, menu działa jak działało (troche nadal wolno), tv narazie się nie wiesza (przy sofcie z marca trafiło mi się we wrześniu ze 2 razy). Co zauwazylem nowego, to to, ze mozna juz przechwycic obraz z TV na smartfona z androidem 4.03 (przy najnowszej aplikacji MyRemote)
 
Wgrałem nowe WF ...ale
Panowie ma ktoś może poprzednie softy (firmware) do naszych Philips-ów ...w moim przypadku zależało by mi na wersji do 42PFL6008K/12 .... jeśli oczywiście pasują one do wszystkich wersji ?
Dobrze by było zrobić w razie czego backupy ...pytam tu bo nie widzę wątku do mojego 42"TV
pozdro!
 

PiotrG

New member
Mam pytanie. Czy na waszych modelach również widoczny jest clouding. U mnie występuje na samych brzegach w szczególności w lewym górnym rogu oraz po lewej stronie. Trochę mnie to irytuję. Mam zamiar poluzować śrubki może to coś zmieni. Jak u was?
 

sarar

New member
Jakie warunki muszą być spełnione żeby na tym TV otworzyćdo filmu napisy z pliku (wszystko po DLNA)?
Napisy są w formacie srt, w folderze razem z filmem i o tej samej nazwie co film nie mogę ich jednak uruchomićna filmie. Coś robię nie tak?
 

Alan6R

New member
Mam pytanie. Czy na waszych modelach również widoczny jest clouding. U mnie występuje na samych brzegach w szczególności w lewym górnym rogu oraz po lewej stronie. Trochę mnie to irytuję. Mam zamiar poluzować śrubki może to coś zmieni. Jak u was?


Mam to samo. Wszyscy tak chwalą ten model, a clouding dosyć sporawy.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Mam pytanie. Czy na waszych modelach również widoczny jest clouding. U mnie występuje na samych brzegach w szczególności w lewym górnym rogu oraz po lewej stronie. Trochę mnie to irytuję. Mam zamiar poluzować śrubki może to coś zmieni. Jak u was?

Witam mysle ze poluzowanei srubek tu nic ci nie da, trzeba nauczyc sie zyc z taka wada podswietlenia krawedziowego..
 

r_p_r

New member
Wszystkim sugerujacym sie opiniami o zamylajacym menu proponuje samemu sprawdzic. Dzisiaj sam przekonalem sie w jednym ze sklepow, ze mnie to tempo w pelni satysfakcjonuje... jeszcze w tym miesiacu bedzie u mnie stal:)
 

PiotrG

New member
Wszystkim sugerujacym sie opiniami o zamylajacym menu proponuje samemu sprawdzic. Dzisiaj sam przekonalem sie w jednym ze sklepow, ze mnie to tempo w pelni satysfakcjonuje... jeszcze w tym miesiacu bedzie u mnie stal:)
A ja proponuje włączyć film w hd lub fullhd i dopiero pobawić się ustawieniami / menu. Życzę powodzenia.
 
Do góry