Philips 47pfl6008 test-ten model robi furorę na całym świecie,czy tak będzie w Polsce

bla.zej

New member
Ja mam pytanie do uzytkowników, chodzi o interenet przez wifi, mam sieć z predkoscia 10mb, w rzeczywistosci 1200kbps, sila sygnalu pokazuje ponad 90%, a mimo tego podczas ogladania przez dlna filmy sie zacinaja, smart tv tak samo. Jak u was to dziala ? z gory dzieki za pomoc
 

bartbuks

New member
Witam uprzejmie,

Czy jak dopadnie Ciebie jakaś dolegliwość to nie starasz się ją usunąć , aby wszystko było w porządku ?


Pozdrawiam,:)
accu

Nie no będę się starał pogrzebać w setupie i dojść do czegoś :) Ja nie mam pretensji do kikiego i jego sklepu, bo kontakt i realizacja zamówienia na najwyższym poziomie :) Jeśli mnie źle zrozumiano, to biję się w pierś. Po prostu jestem w sprawach TV laikiem, dlatego pytam i szukam wsparcia :)

Kolega adamo_ wysłał mi swoje ustawienia, więc zobaczę jak śmiga jego koncepcja.
 
Ja szczerze mówiąc nie wiem co macie do aktualizacji zaktualizowałem i wg mnie jest ok. Ze smarta rzadko korzystam - ale od początku miałem takie założenie że do tego mam kompa a nie TV.
DLa mnie TV jest super.
Jak mam na siłę szukać minusów to chyba wybrałbym matrycę - lubi odbijać (troszke jak w plazmach).
 

adamo_

New member
Bez reklam
A wiecie może jak podłączyć przez Wifi laptopa do Philipsa? widzę sieć Philips ale jak klikam prosi o klucz. Nie wiem skąd ten klucz wziąć
 

PiotrG

New member
Ja szczerze mówiąc nie wiem co macie do aktualizacji zaktualizowałem i wg mnie jest ok. Ze smarta rzadko korzystam - ale od początku miałem takie założenie że do tego mam kompa a nie TV.
DLa mnie TV jest super.
Jak mam na siłę szukać minusów to chyba wybrałbym matrycę - lubi odbijać (troszke jak w plazmach).

Kwestia czasu - wysypię się na pewno :)
Ja na swoim po aktualizacji mam wszystkie objawy opisane na oficjalnym forum philipsa. Wczoraj doszło mi jeszcze brak obrazu podczas odważania DLNA. Wariował nawet po wyłączeniu wtyczki z kontaktu. Potem mu przeszło.
 

Piotralu

New member
Kurcze, ja też ostatnio podczas oglądania meczów na nc+ zauważyłem smużenie przy lecącej piłce oraz, jak się przyjrzałem, w dynamicznych scenach na BR też to występuje a o dziwo, na drugim telewizorze, w dużo starszym modelu sony KDL-40EX700 tego nie zauważam. Czy ktoś mógłby udostępnić mi jakieś swoje ustawienia bo sam trochę się pogubiłem w jego ustawieniach obrazu?
 

PiotrG

New member
Jak podłączyć laptopa pod TV puścić stream itp bez kabli
Zainstaluj sobie na komputerze serwer DLNA. Jest tego sporo w sieci (osobiście nie używam bo mam dysk sieciowy z wbudowanym DLNA). Uruchamiasz serwer, wrzucasz katalogi z filmami do niego. Następnie zestawiasz połączenia Wifi. Najlepiej przez AP (router wifi) gadający zarówno z twoim lapkiem jak i tv.
W telewizorze z menu wybierasz źródła i tam (pierwszy od lewej) przeglądaj sieć. Powinien znaleźć serwer DLNA.
Jeśli masz np telefon z androidem możesz spróbować włączyć na nim access point (AP) (znajdziesz to w menu udostępnianie internetu). Potem podłączyć tv przez wifi do sieci z telefonu. Android posiada serwer dlna (musisz załączyć udostępnianie plików). Tv powinien znaleźć go bez problemu.

Z DLNA jest tylko jeden problem - brak napisów dołączanych w plikach tekstowych. (chyba że te pod kompa sobie z tym radzą)
Pzdr.
 

bartbuks

New member
Dwie nowinki. Plus jeden problem.

Ta milsza. Kwestia rozjeżdżającego się obrazu... Problem ten występuje tylko na TVP1HD. Na innych kanałach nie zauważyłem, a korzystam też ze sky italia, gdzie wszystko perfecto.

Sprawa najmilsza. Dziś mając chwilę czasu zarzuciłem sobie sky 3d, bo akurat puszczali Men in Black III. Szczerze? Jestem pod mega wrażeniem. Obraz wyrąbisty.

Przyszedł czas na problem.
Otóż podłączyłem ostatnio pod tv mojego Paszporta WD 120GB. Chciałem sprawdzić jak działa nagrywanie. No i tak jak podaje instrukcja zainstalowałem dysk wg zaleceń i co? Teraz mi go nie widzi żaden komp... Tzn widzi że coś się podłaczyło, ale nie widzi tam żadnego miejca. Dostępne miejsce 0, wolne 0...
 

jenson

Banned
Przyszedł czas na problem.
Otóż podłączyłem ostatnio pod tv mojego Paszporta WD 120GB. Chciałem sprawdzić jak działa nagrywanie. No i tak jak podaje instrukcja zainstalowałem dysk wg zaleceń i co? Teraz mi go nie widzi żaden komp... Tzn widzi że coś się podłaczyło, ale nie widzi tam żadnego miejca. Dostępne miejsce 0, wolne 0...

To normalne, sformatowałeś go pod tv, więc pc go nie widzi, to takie zabezpieczenie, żeby nie zgrywać nagrań do komputera ;)
 

bartbuks

New member
Witam uprzejmie,
Chyba sobie lubisz żartować , odkręcić to można:lol: , ale kurek w kranie .


Pozdrawiam,:)
accu
:kom:

Cieszę się, że swoim postem mi tak wiele pomogłeś i wniosłeś dużo do dyskusji.
Pozdrawiam,
bartbuks


@davidsmart to to ja wiem, chodzi mi o to, że widzi dysk, choć jakby był pusty i sformatować też się go nie da, bo wyskakuje komunikat, że brak nośnika.
 
Do góry